Aplinkos ministrui Simonui Gentvilui Savivaldybėje pristatyti Šventosios jūrų uosto atstatymo planai bei diskutuota apie galimybes ieškoti finansavimo molų statybai

Palangos tiltas, 2021-03-12
Peržiūrėta
1143
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras Šarūnas Vaitkus turėjo ką parodyti Aplinkos apsaugos ministrui Simonui Gentvilui
Meras Šarūnas Vaitkus turėjo ką parodyti Aplinkos apsaugos ministrui Simonui Gentvilui

Šiandien, kovo 12 d., aplinkos ministrui Simonui Gentvilui Palangos miesto savivaldybėje miesto meras Šarūnas Vaitkus ir savivaldybės administracijos atstovai pristatė Šventosios jūrų uosto atstatymo planus bei diskutavo apie galimybes ieškoti finansavimo vienam iš pagrindinių uosto statytos etapų – molų statybai.
„Molai yra susiję su aplinkosaugine priemone dėl krantų erozijos problemų. Mokslininkų atlikti tyrimai rodo, jog atstatyti molai stabdytų smėlio migraciją į šiaurę, o jo sukauptas kiekis galėtų būti panaudotas labiausiai eroduojantiems paplūdimiams. Sutarėme, kad artimiausiu metu bus išnagrinėtos Aplinkos ministerijos galimybės aplinkosauginėmis lėšomis finansuoti Šventosios uosto molų statybą. Taip pat bus ieškoma galimybių siekti ES finansavimo,“ – savo Facebook paskyroje penktadienio vakarą įrašą paliko Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.
„Esu labai dėkingas Vyriausybei ir ministrui už prisiimtą lyderystę, sprendžiant istorinio Šventosios uosto atstatymo klausimus,“ – padėkojo meras.

Kaip PT jau skelbė, Kovo 11-osios išvakarėse Palangą pasiekė puiki žinia – Šventosios jūrų uosto atstatymo projektas įtrauktas į Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo priemonių planą.
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus trečiadienio, kovo 10-osios, vakarą pasidžiaugė žinia savo socialinio tinklo Facebook paskyroje: „Taip Vyriausybė parodė, jog Šventosios uostas Lietuvai yra svarbus ir reikalingas kaip stiprinantis jūrinės valstybės įvaizdį. Ši Vyriausybės pozicija Šventosios jūrų uosto atžvilgiu bei ne tik pateisina priekrantės žvejų, turizmo verslo atstovų, buriavimo sporto atstovų, vietos ir užsienio svečių bei visos Vakarų Lietuvos bendruomenės, laukiančios šio objekto, lūkesčius, bet ir padės Palangos miesto savivaldybei ieškant uostui, ypač – molams atstatyti reikalingo finansavimo. Už valstybei priklausančio Šventosios uosto atstatymo projekto palaikymą išskirtinai dėkoju Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei ir jos patarėjui Daliui Krinickui, už prisiimtą lyderystę atstatant Šventosios uostą – aplinkos ministrui Simonas Gentvilas ir jo komandai, už palaikymą – Žemės ūkio ministerijos komandai, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei Seimo Ekonomikos komitetui, vadovaujamam Kazio Starkevičiaus ir mūsų apygardoje išrinktam Seimo nariui Mindaugui Skritulskui."

Jūsų komentaras:

kas pasakys kad ne? 2021-03-14 10:56 (IP: 162.158.183.118)
seimos verslas. tievas dirbo nedadirbo.sunus dirbs ir padirbs.ane?

Hmmm 2021-03-13 20:36 (IP: 172.69.138.33)
Vemti norisi nuo tokios liderystės.. MG baltic pakalikas...

Taip pat skaitykite

Seimą antradienį, rugsėjo14 d., pasiekė įstatymų pataisos, leisiantis Šventosios jūrų uosto akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdyti, naudoti ir ja disponuoti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Šventosios jūrų uostą, jo infrastruktūrą ir akvatoriją siūloma leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Šventosios jūrų uosto atstatymo darbams uždegta žalia šviesa – šiandien, kovo 16 d., pasirašyta žvejybos infrastruktūros sukūrimo rangos darbų sutartis. Ją parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Plungės lagūna“ vykdomasis direktorius Povilas Batavičius. Planuojama, kad darbai...


Šiandien, kovo 13 d., aplinkos ministrui Simonui Gentvilui Palangos miesto savivaldybėje miesto meras Šarūnas Vaitkus ir savivaldybės administracijos atstovai pristatė Šventosios jūrų uosto atstatymo planus bei diskutavo apie galimybes ieškoti finansavimo vienam iš pagrindinių uosto statytos etapų – molų statybai.


Kovo 11-osios išvakarėse Palangą pasiekė puiki žinia – šiandien, trečiadienį, Šventosios jūrų uosto atstatymo projektas įtrauktas į Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo priemonių planą. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus trečiadienio, kovo 10-osios, vakarą pasidžiaugė žinia savo socialinio tinklo Facebook paskyroje.


Šventosios uosto atstatymo projektui siūloma teikti prioritetą

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 11 | Rubrika: Miestas

Šventosios valstybinio jūrų uosto atstatymo projektas yra reikšmingas ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai, todėl šis projektas turėtų būti prioritetinis – vienbalsiai konstatuota ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybėje vykusiame pasitarime, inicijuotame Palangos miesto savivaldybės ir Lietuvos mokslų akademijos ekspertų darbo grupės, vadovaujamos profesoriaus...


Šventosios uosto atstatymo darbus ketinama pradėti 2015-aisiais, Palangos oro uostas dirba pelningai, aplinkkelio reikia ir jis bus, o miesto gatvės neliks be remontui skirtų lėšų, – teigia Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.


Vakar neeiliniame tarybos posėdyje pagaliau patvirtintas Šventosios jūrų uosto detalusis planas. Pritarus šiam svarbiam tiek Šventajai, tiek valstybei dokumentui, uosto direkcija teiks paraišką dėl techninės dokumentacijos rengimo, kainuosiančio apie 8 mln. Lt, finansavimo ES paramos lėšomis.


Parengta Šventosios jūrų uosto galimybių studija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 28 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę miesto meras Vytautas Stalmokas, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste dalyvavo techninės tarybos posėdyje, kur UAB „Ardanuy Baltic“, Ispanijos kompanija „Ardanuy Ingeneria“ atstovė Lietuvoje pristatė Šventosios jūrų uosto galimybių studiją.


Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius