Koalicijos programa verčia dirbti, o ne plepėti

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011-04-04
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Koalicijos programa verčia dirbti, o ne plepėti

Palangos miesto savivaldybės taryboje – dar neregėtas rekordas.

Užvakar vykusiame posėdyje 45 klausimų nagrinėjimui tarybos nariams neprireikė nė pustrečios valandos.  Vienam klausimui taryba vidutiniškai užtrukdavo kiek daugiau nei tris minutes. Vos prieš kelis mėnesius sunku būtų įsivaizduoti, kad tokiai gausiai darbotvarkei užteks vienos darbo dienos.

 

Tokia darbo sparta taryboje tapo įmanoma iki šiol buvusiems aršiems oponentams – liberalcentristams ir konservatoriams po rinkimų tapus valdančiosios koalicijos partneriais.  Simboliška, kad tai įvyko dar prieš paskutiniuosius šios tarybos posėdžius.

Ko gero ir pats Remigijus Kirstukas šios kadencijos pradžioje, prieš ketverius metus išrinktas miesto meru, kalbėdamas iš tarybos tribūnos nesitikėjo, kad išsipildys jo viešai išsakytas noras bendram darbui suvienyti visus tarybos narius.

Deja, besibaigiančią kadenciją palangiškiai matė tik beprasmišką priešpriešą, kuri buvo varoma nepaisant visam miestui daromos žalos. Valdantieji nepaisė opozicijos nuomonės, mažumoje likę politikai visomis išgalėmis priešinosi valdžios priimamiems sprendimams.  Tačiau tai, ko per ketverius metus nesugebėjo padaryti miesto politikai, padarė rinkėjai, kurie per praėjusius rinkimus politinėms partijoms taip pabarstė savo balsus, kad sėkmingas darbas tapo įmanomas politiniams priešininkams tik susijungus.

Sklandus tarybos darbas, nedaugžodžiaujant tvirtinami tarybos sprendimai - ne vienintelis tokios sąjungos rezultatas. Šią savaitę buvo parengta bendra būsimos centro dešiniųjų partijų koalicijos programa, kurią konservatoriai, liberalcentristai, Liberalų sąjūdis ir Lietuvos centro partija įsipareigojo vykdyti per 2011 - 2015 metus.

Tai irgi nauja kregždė Palangos politinio gyvenimo padangėje.  Iki šiol į valdančiąsias koalicijas susibūrusios partijos dalindavosi tik postais.  Derinti tarpusavio programų niekas nebandė, nes jos ir būdavo rašomos dėl akių.  Abstrakčių lozungų rinkinys dar nėra konkrečių partijos veiksmų programa, pagal kurią kiekvienas miesto gyventojas galėtų suprasti, ko naujoji valdžia sieks ir kada tai padarys.

Kaip didžiausią panieką rinkėjams galima prisiminti prieš Seimo rinkimus A.Valinsko suburtos prisikėlėlių partijos programą, kurią sudarė 10 Dievo įsakymų.  Tai reiškia, kad į valdžią einame gal ir šaltu protu, karšta širdimi ir švariomis rankomis, bet ... nežinome nuo ko pradėti. Per savivaldos tarybų rinkimus panašių programų būta ir Palangoje.

Vilties teikia tai, kad vartant būsimos Palangos valdančiosios koalicijos bendrą programą bent darosi aišku, kas mieste per artimiausius metus vyks.

Jei valdžią gavusių keturių partijų atstovai negalvos, kad ateinantys ketveri metai - ištisa amžinybė ir iš karto nepaskęs beprasmiuose plepaluose, Palangoje iki 2015 metų turėtų pajudėti mineralinius ir terminius vandenis naudojančių didelių ir modernių gydyklų statyba.

Iki 2014 metų miesto centre vietoje vos besilaikančios pasenusios Vasaros koncertų estrados turėtų būti pastatyta nauja Palangos koncertų salė, kuri galėtų privilioti ir žinomus tarptautinius muzikos festivalius.

Panašu, kad jau dabar kūnu tampa šalia stadiono numatyta universali sporto salės statyba.  Jei po neseniai patirto Lietuvos fiasko dėl Kauno stadiono šalia atsirastų ir UEFA reikalavimus atitinkantis šiuolaikiškas futbolo stadionas, Palanga galėtų tapti ir šalies futbolo centru.

Būsima koalicija sutarė dėl Kurhauzo atstatymo būdo, jame įrengiant miesto rotušę.  Dabartinėje Bangų gatvės automobilių stovėjimo aikštelėje numatyta pastatyti pramogų kompleksą, kuriame atsirastų ledo arena.

Mieste turėtų atsirasti naujos automobilių stovėjimo aikštelės, o sunkųjį transportą pritraukianti autobusų stotis - iškelta iš miesto centro.  Nemirsetoje iškils modernus kempingas.  Rekonstrukcijos sulauks apleista „Kupeta”.  Prie „Pušyno” sveikatingumo centro ir Šventojoje šeimas džiugins apšviestos ir gražios vaikų žaidimų aikštelės.

Šalia Botanikos parko, prie jūros buvusioje kavinėje duris atvers Palangos krašto muziejus, kuriame žmonės galės pamatyti ir žinomo pajūrio kraštotyrininko Mikelio Balčiaus sukauptus unikalius eksponatus.

Prie Palangos oro uosto, kitapus kelio buvusioje sovietų armijos bazės teritorijoje turėtų išaugti ekologinės pramonės gamyklos, kuriose darbą gaus visi vasarą prie plento ištiesta ranka nenorintys stovėti palangiškiai.

Gelbėjimo stoties patalpose bus įrengta visiems miestiečiams ir poilsiautojams skirta pirtis.  Kapinėse atsiras kolumbariumas, kuriame bus laidojami kremuoti palaikai.

Tai tik nedidelė būsimos valdančiosios koalicijos programos dalis. Tačiau užtektų ir išvardintų jos punktų, kad Palangos kurortas Lietuvoje ir už jos ribų sužibėtų naujomis spalvomis.

Tik norint viso to pasiekti į naująją tarybą išrinktiems palangiškiams reikia dirbti nuo pirmos naujos kadencijos dienos.  Dirbti, o ne pirmuosius dvejus metus vien plepėti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Šiandien įvykusiame miesto Tarybos posėdyje daugiausiai klausimų sulaukė "Palangos klevas", valdančios kurorto ir Šventosios turgus, direktorius Andrejus Byčkovas ir Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Miesto taryboje - manevrai lyg prieš mūšį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 03 29 | Rubrika: Savaitės komentaras

Per trumpą laiką miesto taryboje - antras tarybos narių pasikeitimas. Vakar vykusiame posėdyje daugelio buvo išgirsta netikėta žinia - iš miesto valdžios pasitraukia konservatorius Vaidotas Bacevičius. Atsilaisvinusią vietą taryboje užims po jo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąraše buvusi Irena Švanienė.


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


„Šiandien pasiekėme rekordą – šioje kadencijoje tokio ilgo posėdžio dar nebuvo. Tiesa, ir klausimų buvo daug – beveik pusšimtis“, – trečiadienį apie trečią valandą popiet kalbėjo Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai. Tiesa, patys politikai pripažino, jog ir diskusijų buvo kaip reta daug, ir net ne tiek dėl patvirtinto šių metų miesto biudžeto, kiek net pačiais, regis...


Koalicijos programa verčia dirbti, o ne plepėti

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 04 04 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės taryboje – dar neregėtas rekordas. Užvakar vykusiame posėdyje 45 klausimų nagrinėjimui tarybos nariams neprireikė nė pustrečios valandos.  Vienam klausimui taryba vidutiniškai užtrukdavo kiek daugiau nei tris minutes. Vos prieš kelis mėnesius sunku būtų įsivaizduoti, kad tokiai gausiai darbotvarkei užteks vienos darbo dienos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas