Į Londoną iš Palangos – vos per 2 valandas ir 35 minutes

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-03-24
Peržiūrėta
1797
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į Londoną iš Palangos – vos per 2 valandas ir 35 minutes

Trečiadienį, kovo 23 dieną, Palanga tapo dar vieno istorinio įvykio liudininke: Palangos oro uoste nusileido pirmasis pigių skrydžių bendrovės „Wizz Air“ lėktuvas iš Londono Lutono oro uosto. Pradedami nauji skrydžiai bus vykdomi tris kartus per savaitę – antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais.

Klientų dieną oro uoste „dirbo“ ir Palangos meras
Nuo šiol didžiausią šalies kurortą jo svečiai jau gali pasiekti tiesiogiai iš Londono, o palangiškiams, norintiems ten nuvykti, nebeprireiks važiuoti į kitus oro uostus.
Kovo 23 dieną Palangos oro uoste buvo kaip niekada sustiprinta apsauga, žybčiojo kiekvieną akimirką fiksuojančių fotoaparatų blykstės, o prie bagažo ir asmenų saugumo patikros skrendantys į Londoną galėjo būti sutikti Palangos mero Šarūno Vaitkaus, Tarybos nario Vaidoto Bacevičiaus ar Kretingos rajono savivaldybės mero Juozo Mažeikos, kurie patys sudėjo asmeninius keleivių daiktus į patikros dėžes ir kiekvieną išlydėjo su šypsenomis. Taip buvo minima Kliento diena, kurios metu oro uosto svečiai ir pirmieji naujojo skrydžio keleiviai buvo išlydimi ir pasitinkami su orkestro muzika ir saldžiomis dovanomis.
Pakiliomis nuotaikomis vidurdienį orkestro muzika pasitiktas besileidžiantis lėktuvas su pirmaisiais keleiviais iš Londono, kuris buvo pakrikštytas vandens čiurkšlėmis iš ugniagesių automobilių. Miesto merui Š. Vaitkui ir Palangos oro uosto direktoriui Mariui Gelžiniui perkirpus simbolinę juostą, keleiviai į Londoną buvo išlydimi plojimais, kuriems miesto ir oro uosto vadovai linkėjo gero skrydžio. Kartu su Kretingos rajono meru ir J. Mažeika, Klaipėdos rajono savivaldybių meru Vaclovu Dačkausku ir Klaipėdos miesto savivaldybės mero pavaduotoja Judita Simonavičiūte pakelta ir Žemaitijos vėliava, simbolizuojanti ilgas derybas tarp rajono savivaldybių.

Labai domisi nauja skrydžių linija
Palangos oro uosto direktorius M. Gelžinis teigia, kad susidomėjimas „Wizz Air“ skrydžių linija buvo didelis vos tik paskelbus apie naujai vykdomus skrydžius: „Lėktuvas gali skraidinti 180 keleivių, o į šiandienos skrydžius buvo išpirkta daugiau nei 90 procentų bilietų. Tai jau įrodo, kokia yra paklausa ir susidomėjimas“.
Pasak M. Gelžinio, dėl šios skrydžių linijos iš Palangos buvo derėtasi penkerius metus: „Šio istorinio įvykio, kuris įvyko šiandien, laukėme ilgai, tad tikimės, kad tai tikrai padidins keleivių srautus. Iki šiol visame Vakarų regione turime apie 500 tūkstančių potencialių keliautojų. 2015 metais per Palangos oro uostą keliavo apie 150 tūkstančių keleivių, prognozuojame, jog šiemet jų skaičius išaugs iki 190-200 tūkstančių. Vykdėme veiklą su trimis skrydžių kompanijomis, o dabar prisideda ir dar keturios“. Iki šiol iš Palangos oro uosto buvo vykdomi trijų krypčių skrydžiai: SAS skraidina į Kopenhagą, „Norwegian“ – Oslą, „airBaltic“ – Rygą. Kitą savaitę jau pradės skraidinti pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ į Londono Stanstedo oro uostą ir „LOT“ į Varšuvą. Vasarą prisijungs dar dvi kompanijos – „Rusline“ ir „Belavia“, kurios skraidins į Maskvą ir Minską.
Ne vienerius metus kalbama ir apie vokiečių turistus, kurie pajūryje lankosi dažnai, tačiau alternatyvą kelionei nuosavu automobiliu ar autobusu siūlo tik keltai. „Tai dar viena mūsų siekiamybė. Tikimės, kad greitu laiku galėsime Palangos vardą populiarinti ir Vokietijoje, o iš jos ir į ją keleivius skraidinsime tiesiogiai iš Palangos oro uosto“, – ateities planus pristatė M. Gelžinis.

Palanga pasiekiama vis didesnei pasaulio daliai
Palangos miesto meras Š. Vaitkus džiaugėsi, kad pagaliau derybos tarp septynių rajono savivaldybių davė teigiamą rezultatą: „Pasiekti tai, ką turime šiandien, nebuvo lengva. Tačiau tai tik dar kartą įrodo, kiek galima nuveikti kryptingai dirbant ir glaudžiai bendradarbiaujant“. Š. Vaitkus pasakojo ir apie tai, kaip pavyko prisivilioti „Wizz Air“ į Palangą: „Tai buvo ilgos derybos ne tik su rajono savivaldybėmis, Lietuvos oro uostais, bet ir Aplinkos ministerija“. Pasak mero, susitarimas su „Wizz Air“ paskatino ir konkurenciją: norą bendradarbiauti labai greitai pareiškė ir „Ryanair“, ir lenkų kompanija „LOT“. Vakarų Lietuvos savivaldybėse, pasak Š. Vaitkaus, kasmetinei rinkodarai yra numatyta apie 120 tūkstančių eurų.
Palangos miesto meras tikino, kad šios skrydžių bendrovės naudą pajus visas Vakarų regionas: „Ne tik patys pajūrio regiono gyventojai, bet ir turistai. Kad šios krypties skrydžių reikia, įrodė ir šiandiena, kai buvo išpirkta 90 procentų bilietų. Ir turistai, tikimės, keliaus ne tik į Palangą, bet atvykę turės galimybę lankytis Kuršių nerijoje, Kretingoje, Klaipėdoje, Šilutėje. Tikrai turime ką parodyti“.
Š. Vaitkus pasakojo, kad turistus bus siekiama pritraukti į Palangą įvairiais būdais: „Platinsime informacinius leidinius skrydžių bendrovės vykdomuose reisuose, dalyvausime Londono turizmo parodose, kviesimės iš ten žurnalistus pas mus, kad savo akimis pamatytų gražiausią Lietuvos kurortą. Darysime viską, kad Palanga būtų patraukli pasauliui, o ją pasiekti būtų vis paprasčiau ir patogiau“.
Šios savaitės skrydžiams bilietai jau išpirkti, o pabandžius užsakyti bilietą kitai savaitei, pigiausia kaina į vieną pusę – 39 eurai.
Skrydis iš Londono į Palangą trunka 2 valandas 35 minutes

Naujas autobuso maršrutas
Kartu su naujojo skrydžio pradžia startavo ir naujasis autobuso maršrutas, sujungiantis Klaipėdą ir Palangos oro uostą. Tai didelis bendras Klaipėdos ir Palangos savivaldybių pasiekimas, nes daug metų į Palangą atskridę svečiai naudodavosi taksi paslaugomis, kurios tikrai ne pačios pigiausios, arba važiuodavo nuosavu automobiliu, sukdami galvą, kur jį palikti. Taip pat tai palengvinimas Palangos oro uosto darbuotojams, kurie gyvena Klaipėdoje. Nuo šiol atvykimas į darbą viešuoju transportu bus daug paprastesnis ir greitesnis.
Pasak Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vedėjo Rimanto Mockaus, dėl šio naujojo maršruto buvo ilgai diskutuota: „Ilgai analizavome situaciją. Manome, kad šis maršrutas bus naudingas, Klaipėdos ir Palangos gyventojams nebereikės sukti galvos, kaip pasiekti oro uostą“.
100-tuoju maršruto numeriu pažymėtas autobusas kursuos kiekvieną dieną, net tomis dienomis, kuomet skrydžiai nebus vykdomi. Planuojama, kad per parą bus vykdoma iki 8 reisų. Maršrutas parinktas taip, kad kelionė truktų kuo trumpiau. Autobusas, pajudėjęs iš Klaipėdos autobusų stoties, stos tik Palangos autobusų stotyje ir oro uoste. 40 min. truksiančios kelionės bilieto kaina iš Klaipėdos – 1,10 euro, iš Palangos – 0,71 euro centas. Maršrutiniu autobusu kelionė Klaipėda-Palanga kaina siekia 1,50 euro, o Palangoje tenka persėsti į kitą autobusą, tad naujuoju maršrutu kelionė į oro uostą bus ir pigesnė. Naujojo maršruto autobuse galioja visos viešojo transporto lengvatos studentams ir senjorams.
Tvarkaraštis bus koreguojamas taikant prie kiekvieno naujai atsirasiančio skrydžio ar pasikeitimų. Naujojo maršruto tvarkaraščiai bus skelbiami oro uosto internetinėje svetainėje ir informacinėse lentose, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro, Klaipėdos savivaldybės internetinėse svetainėse ir kitomis informavimo priemonėmis.

Jūsų komentaras:

senbuvis 2016-03-26 07:17 (IP: 78.57.226.210)
a a kaip londonietischkai ischsimokint???

Taip pat skaitykite

UAB „Civinity“, viena didžiausių pastatų priežiūros ir inžinerinių sprendimų grupių Baltijos šalyse, jungianti daugiau nei 20 įmonių bei prižiūrinti 10 milijonų kvadratinių metrų gyvenamųjų namų ir komercinių pastatų, rūpinasi 400 daugiabučių namų priežiūra Klaipėdoje, 120 – Palangoje ir Kretingoje – 160.


Iš šeštadienio (sausio 16-osios) į sekmadienį (sausio 17-ąją), prieš pirmą valandą, Palangos rytų daugiabučių kvartale, kuriame dalis namų apšildomi tik elektra, dingo elektros energijos tiekimas. Elektra dingo Klaipėdos pl. 57 name, taip pat dalyje Sodų gatvės ir Vasaros gatvės daugiabučių. Elektros tiekimas po kelių valandų buvo atstatytas tik netikėtą...


Vos kelias valandas miegojusi socialdemokratė Svetlana Grigorian „iki paskutinės minutės“ vylėsi būti antra. Už antrojo rinkimų rato borto likusi socialdemokratė Svetlana Grigorian „Palangos tiltui“ prisipažino, kad tikėjusi, jog jai pavyks pakliūti į antrąjį rinkimų turą. „Bet rinkėjų valia yra tokia, kokią mes ją matome. Žinoma, aš ją gerbiu.“


Lietuvos rekordų agentūros „Factum“ sąraše šeštadienį, prieš „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių startą, atsirado naujas įrašas – Vitoldas Milius ir Dainius Jakas apvažiavo Lietuvos perimetrą elektromobiliu „Kia e-Niro“. Važiuodami arčiausiai pasienio esančiais asfaltuotais keliais, vairuotojai viso įveikė...


Bėgute iš Vilniaus į Klaipėdą?! Sakote, kad beprotybė? Tačiau palangiškis Aurimas Gečas, UAB „Projekto partneris“ direktorius, šypsosi, nors, prisipažįsta, kad ant pėdų ne viena kraujinga nuospauda atsivėrė: „Aš mėgstu iššūkius,“ – sako vyras, pernai su bičiulių kompanija dviračiais „išmalęs“ Kubą, o dar...


Ekrano dužimas yra viena dažniausių išmaniųjų gedimo priežasčių, o jo keitimas – ir viena brangiausių telefono remonto paslaugų. Šių išlaidų nepadengia garantija, todėl vienintelis užtikrintas būdas apsaugoti savo piniginę – iš anksto apdrausti ekraną.


Kai tik jis pasirodo ant jūros tilto, žvejai pradeda keiktis – ir vėl atėjo šitas, kuriam su kiekvienu metimu kimba. O paklaustas, ką gi tokio stebuklingo kabinąs ant kabliuko, geriausias Palangos žvejys šypteli: „Tris kartus paspjaunu ir metu“. Vis dėlto, šiemet ir vėl tradiciškai laimėjęs stintų žvejybos varžybas, Jonas Rimkevičius su...


Trečiadienį, kovo 23 dieną, Palanga tapo dar vieno istorinio įvykio liudininke: Palangos oro uoste nusileido pirmasis pigių skrydžių bendrovės „Wizz Air“ lėktuvas iš Londono Lutono oro uosto. Pradedami nauji skrydžiai bus vykdomi tris kartus per savaitę – antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais. Klientų dieną oro uoste...


Per tris valandas – 5 KET pažeidėjai

„Palangos tilto“, Palangos PK inf., 2014 01 06 | Rubrika: Miestas

Sausio 2-ąją, pirmąją 2014-ųjų metų darbo dieną, nuo 6 iki 9 val. Palangos mieste bei magistraliniuose keliuose A11 ir A13 Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato viešosios policijos patruliai vykdė policinę priemonę, kurios metu tikrino vairuotojų blaivumą, apsvaigimą nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.


Po  mero Šarūno Vaitkaus apsilankymo praėjusį ketvirtadienį pas Vyriausybės kanclerį, buvo peržiūrėta Palangos savivaldybės valdininkų sudaryta darbotvarkė išvažiuojamajam Vyriausybės posėdžiui Palangoje liepos 12-ą dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius