Naujas rekordas : elektromobiliu aplink Lietuvą per 22 valandas

Palangos tiltas, 2020-07-18
Peržiūrėta
1577
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujas rekordas : elektromobiliu aplink Lietuvą per 22 valandas

Lietuvos rekordų agentūros „Factum“ sąraše šeštadienį, prieš „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių startą, atsirado naujas įrašas – Vitoldas Milius ir Dainius Jakas apvažiavo Lietuvos perimetrą elektromobiliu „Kia e-Niro“. Važiuodami arčiausiai pasienio esančiais asfaltuotais keliais, vairuotojai viso įveikė 1176 kilometrus, o kelionėje užtruko lygiai 22 val.

Tai pirmasis toks pasiekimas. Iki šiol niekas nebandė apvažiuoti Lietuvos elektromobiliu, o rekordu buvo laikomas pasiekimas automobiliu, turinčiu vidaus degimo variklį. Elektromobilis - kitokia transporto priemonė, tad ir rekordas naujas.

Penktadienį 11 val. startavęs Palangoje, „Aurum 1006 km lenktynių“ trasoje, elektromobilio ekipažas finišavo toje pačioje vietoje šeštadienį 9 val. – prieš 21 kartą vykstančių žiedinių lenktynių startą.

Atsipalaiduoti leido didelis atstumas

„Kia e-Niro“ viena įkrova nuvažiuoja 455 kilometrus. Pasak V. Miliaus, tai nemenkas rodiklis važiuojant normaliu ritmu ir negalvojant apie taupymą. Siekdami rekordo, važiuodami leistinu greičiu bei lenkdami lėčiau važiuojančias transporto priemones, jie įveikė beveik 400 kilometrų iki pirmojo įkrovimo ir „atsargoje“ dar turėjo keliasdešimt kilometrų.

„Toks didelis nuvažiuojamas atstumas gelbėjo siekiant rekordo ir leido laisviau planuoti įkrovimo laikus ir vietas“, – po finišo apie beveik parą trukusią kelionę pasakojo žurnalo „Auto Bild Lietuva“ vyriausiasis redaktorius V. Milius.

Pasienyje elektromobilių infrastruktūra išvystyta prasčiau, tad V. Milius su D. Jaku stengėsi nevažiuoti iki baterija visiškai išsikrautų: ją pildydavo bene kiekvienoje pakeliui esančioje greitojo įkrovimo stotelėje. Todėl po Druskininkų jie įkrovė elektromobilio bateriją Vilniuje nuvažiavę vos 150 km, o vėliau tą padarė Visagine ir Pasvalio rajone.

„Mūsų prioritetas buvo sugaišti kuo mažiau laiko visos kelionės metu. Efektyviau yra pildyti pusiau iškrautos baterijos atsargas nei ją išnaudoti „iki nulio“, o energijos papildymui daryti dešimčių kilometrų lankstą“, – apie taktiką kalbėjo tinklaraščio apie elektromobilius „100 procentų elektrinis“ autorius D. Jakas.

Degalinėse pasitiko svetingai

Siekiant oficialaus rekordo, abu vairuotojai turėjo įgyvendinti agentūros „Factum“ nustatytus reikalavimus. Nors „Kia“ elektromobilyje buvo sumontuoti GPS jutikliai ir kiekvieną akimirką nuotoliniu būdu buvo galima matyti „e-Niro“ buvimo vietą ir judėjimo greitį, to siekiant rekordo neužtenka. Reikalingi ir liudininkai – žmonės.

Keliautojai iš anksto padarė namų darbus – parašė elektroninius laiškus tinklams, kurių degalinės yra Lietuvos pasienyje. Jų marketingo skyriaus specialistai informaciją perdavė tuo metu dirbusiems operatoriams ir kone kiekvienoje degalinėje V. Milius ir D. Jakas ne tik gavo jiems reikalingus liudininkų parašus, bet ir buvo vaišinami kava, dešrainiais bei kitais kelionėse naudingais dalykais.

Automobilyje visos kelionės metu buvo vedamas savotiškas rekordo žurnalas – jame sužymėtos visos vietos ir tikslūs laikai, kada „Kia e-Niro“ jose apsilankė. Greta šių aplinkybių – liudininkų parašai, viso jų buvo surinkta net 25.

Tai yra pirmasis užfiksuotas važiavimo aplink Lietuvą rekordas elektromobiliu, tačiau neabejojama, jog dar šiemet bus bandymų jį pagerinti.

Lietuvoje yra parduodami du „Kia“ elektromobiliai – „e-Niro“ ir „Soul EV“ bei įkraunami hibridiniai („plug-in“) modeliai. Elektros pavarą turintys „Kia“ modeliai sudaro beveik penktadalį visų Europoje parduotų „Kia“ automobilių.

Vytauto PILKAUSKO ir rekordo autorių nuotraukos

„Aurum 1006 km lenktynių“ spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jūros šventės metu Klaipėdoje pasiektas didžiausios šalyje skaitmeninės 5G mozaikos rekordas.


Šiemet liepos 6-ąją, Lietuvos Valstybės dieną, „Tautiška giesmė aplink pasaulį” nuskambės jau keturioliktąjį kartą. 


Ilgąjį Joninių savaitgalį leidinio „Auto Bild Lietuva“ vyriausiasis redaktorius Vitoldas Milius įrodė, kad moderniu elektromobiliu jau galima nusigauti ne tik iš Vilniaus į Palangą, bet ir papildomai neįkrovus baterijos grįžti atgal.


UAB „Civinity“, viena didžiausių pastatų priežiūros ir inžinerinių sprendimų grupių Baltijos šalyse, jungianti daugiau nei 20 įmonių bei prižiūrinti 10 milijonų kvadratinių metrų gyvenamųjų namų ir komercinių pastatų, rūpinasi 400 daugiabučių namų priežiūra Klaipėdoje, 120 – Palangoje ir Kretingoje – 160.


Lietuvos rekordų agentūros „Factum“ sąraše šeštadienį, prieš „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių startą, atsirado naujas įrašas – Vitoldas Milius ir Dainius Jakas apvažiavo Lietuvos perimetrą elektromobiliu „Kia e-Niro“. Važiuodami arčiausiai pasienio esančiais asfaltuotais keliais, vairuotojai viso įveikė...


Birželio 12 d. buvo pasirašytos net 5 sutartys dėl Palangos miesto infrastruktūros sutvarkymo.


Palangos kultūros ir jaunimo centras praneša apie naują Lietuvos rekordą - ilgiausią iš juostelių sukurtą vėliavą.


Baigiamoji respublikinio konkurso „Fizikos bandymai aplink mus“ konferencija įvyko šių metų gegužės 15 dieną Kaune, KTU III rūmuose. Visus dalyvius ir jų mokytojus sveikino KTU rektorius P. Baršauskas ir profesorius dr. V. Ostaševičius.


Gineso rekordas padės atkreipti dėmesį į hepatitą

Artūras Povilaitis, LITPA valdybos pirmininkas, 2013 07 29 | Rubrika: Miestas

Vilniaus Katedros aikštėje, minint Pasaulinę hepatito dieną, buvo fiksuojamas „Guinness“ Pasaulinis rekordas. Šios akcijos organizatoriai – Pasaulinis hepatito aljansas ir Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija džiaugiasi, jog Vilniuje pavyko užfiksuoti rekordą.


„Maisto banke“ - naujas rekordas

Alfredas PUMPULIS, 2011 11 23 | Rubrika: Miestas

Per Lietuvą nuvilnijusi „Maisto banko“ akcija pranoko organizatorių lūkesčius. Parduotuvių lankytojai nepasiturintiems tautiečiams šį savaitgalį paaukojo maisto už 856 tūkst. litų. Pirminiais duomenimis, labdaringos akcijos metu penkiasdešimties miestų gyventojai skurstantiems maitinti perdavė 284 tūkst. vienetų ilgai negendančių maisto produktų. Tai – naujas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius