Kodėl reikia profilaktiškai lankytis pas odontologą?

Palangos tiltas, 2022-08-25
Peržiūrėta
1326
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kodėl reikia profilaktiškai lankytis pas odontologą?

Prevencinę dantų priežiūrą galime apibrėžti kaip pastangas užkirsti kelią burnos sveikatos problemoms, tokioms kaip dantų ėduonis, dantenų ligos ar emalio erozija. Tai pagrindinė aktyvi dantų ir dantenų priežiūra, kuri, reguliariai atliekama, padeda išlikti sveikiems ir išlaikyti gražią šypseną. 

Dantų priežiūra namuose

Nuosekli ir tinkama dantų ir dantenų priežiūra namuose, įskaitant reguliarų valymąsi šepetėliu ir siūlu, yra pirmasis profilaktinės odontologijos žingsnis. Reguliarus burnos higienos įprotis apsaugo nuo apnašų susidarymo, ligų ir ėduonies, o burna ir kūnas yra sveiki. Tačiau asmeninė priežiūra namuose yra tik dalis kovos. 

Dantų apžiūra pas odontologą

Reguliarūs vizitai pas odontologą apžiūrai taip pat yra būtini ir būtini giluminiam valymui vietose, kurių kasdieninis dantų valymas ir dantų siūlas gali nepasiekti. Patikrinimai taip pat leidžia odontologams ir higienistams pastebėti ir gydyti problemas, tokias kaip periodonto liga ir dantų netekimas, prieš joms pažengus į priekį. 

Apžiūros yra profilaktinės dantų priežiūros pagrindas

Burnos sveikatos problemas lengviau sustabdyti, nei jas ištaisyti. O profilaktinė dantų priežiūra ne tik sumažina ėduonies ir kitų burnos sveikatos problemų riziką, bet ir išvengia antrinių problemų, įskaitant diabetą ir vėžį. Dantų prevencinės paslaugos galiausiai sutaupo žmonėms skausmą, pinigų ir sveikatos komplikacijų.

Toliau nurodytos priežastys, dėl kurių reikia palaikyti burnos higieną ir planuoti reguliarius vizitus pas odontologą: 

Mažesnės išlaidos – dantų profilaktikos paslaugos kainuoja pigiau nei restauravimo darbai. Šiuolaikinė odontologija ir odontologinis gydymas turi prieigą prie veiksmingų gydomųjų priemonių, įskaitant vainikėlius, plombą ir implantus, kurie padeda ištaisyti problemas. Tačiau aktyvi prevencija kainuoja daug pigiau, todėl daugelis draudimo paslaugų teikėjų padengia daugumą arba visus prevencinius gydymo būdus. Nors tai gali atrodyti prieštaringa, išankstinės išlaidos už reguliarius profilaktinio odontologo patikrinimus ilgainiui bus daug mažesnės už visiškai išvengiamus darbus, pavyzdžiui, dantų traukimą ir protezavimą. Visiško burnos atstatymo išlaidos galiausiai gali siekti dešimtis tūkstančių. 

Skausmas ir diskomfortas – burnoje yra daug nervų galūnėlių, kurios atveria skausmo galimybę. Kadangi profilaktinė dantų priežiūra sumažina dantų ėduonies ar dantenų ligų tikimybę, tai sumažina ir didelio skausmo tikimybę. 

Venkite sėdėti odontologo kėdėje – neabejotinai geriau, kai kasdien naudosite keletą minučių dantų siūlą ir dantų šepetėlį, o ne valandoms taisomiesiems darbams odontologo kėdėje. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prevencinę dantų priežiūrą galime apibrėžti kaip pastangas užkirsti kelią burnos sveikatos problemoms, tokioms kaip dantų ėduonis, dantenų ligos ar emalio erozija.


Šiandien mus yra siūlome tūkstančiai gaminių, kurie vienaip ar kitaip, naudingi mūsų organizmui. Vis dėlto, kai pasiūla yra tokia stulbinanti, daugeliui žmonių yra sudėtinga nuspręsti, į ką verta investuoti savo pinigus. Vis dėlto, viskas bus kur kas paprasčiau, jei susipažinsite su priežastimis, kodėl verta naudoti vieną ar kitą gaminį. Na, o priežasčių, kodėl turėtų būti vartojamas ...


Visi Palangos ir Šventosios mokyklų mokiniai, kurių tėvai yra davę susitikimą testavimui,  ugdymo įstaigose nuo  rugsėjo 16 d., bus profilaktiškai testuojami ne kaupinių PRG metodu, o greitaisiais antigeno testais savikontrolės būdu. Taip siekiama išvengti nebūtinų saviizoliacijos atvejų bei sumažinti  mobilaus punkto testavimo apimtis.


Palanga – abejingų nepaliekantis kurortas, o iš Baltarusijos, Minsko, į šį Lietuvos miestą gyventi persikėlęs odontologas Dmitrijus Valadkevičius įvardijo, kas didžiausią įspūdį paliko jam. Užsienietį labiausiai sužavėjo čionykščių žmonių būdas, kurorto žiemos ramybė ir nepakartojama gamta.


Šią, kaip ir praėjusią, vasarą daugybės lietuvių keliai ves į Palangą. Populiariajam pajūrio kurortui jau dešimtmetį vadovaujantis meras Šarūnas Vaitkus nesidrovėdamas tvirtina, kad per šį laikotarpį Palanga smarkiai pasikeitė ir yra ant sėkmės bangos. Panašu, jog nė pandemija kurortui nesmogė žemiau juostos – meras šį laikotarpį apibūdina kaip...


Suprasdamas, kokią didelę svarbą savanorystė turi dabar, esant ekstremaliai situacijai šalyje, „Palangos tiltas“ skelbia seriją mini-interviu su Savivaldybės savanoriais, kurie jau padeda žmonėms esantiems saviizoliacijoje, miesto senjorams. Pirmasis mūsų pašnekovas – Savivaldybės darbuotojas Kristijonas Matonis.


Budintis globotojas: kodėl verta juo tapti

Rasa GEDVILAITĖ, 2019 03 02 | Rubrika: Miestas

Tapti budinčiu globotoju – prasminga veikla, galinti pagelbėti vaikams, kuriems tos pagalbos tuo metu labai reikia. Specialistės perspėja, jog šiai veiklai reikia pasiruošti, nes tai – didžiulė atsakomybė, tačiau baimintis dėl to neverta, nes Globos centro pagalba nuolat teikiama. Tereikia žengti pirmą žingsnį ir pasiryžti šiai kilniai misijai, kuri yra...


Projektui „Aš myliu Lietuvą“ didžiausio šalies kurorto meras Šarūnas Vaitkus papasakojo apie tai, kodėl jo gimtoji Palanga yra gražiausias miestas ir kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis.


Armen’as Arutjunjan’as – skulptorius, vaškinių figūrų parodos sumanytojas, įsitikinęs, jog skulptūros, kurias jis jau ne vieną vasarą pristato Palangoje, yra kruopštaus ir sunkaus darbo rezultatas.


Rugpjūčio pabaiga - geriausias metas plaukioti jūroje su jėgos aitvarais, žmonėms daugiau žinomais „kaito“ pavadinimu. Kadangi plaukioti su jais reikia tinkamo vėjo, reikia turėti kantrybės sulaukti tinkamų oro sąlygų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius