Kretingos ligoninėje durys plačiai atvertos ir visiems palangiškiams

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015-09-24
Peržiūrėta
1974
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jauni specialistai R. Šuipys ir T. Abelkis visada pasiruošę ištiesti pagalbos ranką.
Jauni specialistai R. Šuipys ir T. Abelkis visada pasiruošę ištiesti pagalbos ranką.

Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje viskas dvelkia sterilia ramybe – graži aplinka, puikiai įrengtos palatos, maloniai besišypsantys darbuotojų veidai. Skyrius suremontuotas, yra net šešios jaukiai įrengtos palatos, maloniai priimami tėveliai. Naujagimių lankymas yra laisvas. Kretingiškiai mielai laukia ir palangiškių gimdyvių – Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje teikiamos paslaugos niekuo nenusileidžia teikiamoms Klaipėdoje.

Dirba kvalifikuoti specialistai
Gydytojos neonatologės Vidos Jurgaitienės teigimu, Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje dirba išties kvalifikuoti specialistai. „Turime tris gydytojus akušerius-ginekologus, kurie dirba dienomis, yra pamainomis dirbančių gydytojų, akušerių, naujagimių slaugytoja bei gydytoja neonatologė. Prireikus, visada yra budintis gydytojas, pediatrai”, – vardijo daktarė.
Kalbintų gydytojų žodžiais, ligoninėje yra visa moderni akušerinė ginekologinė įranga, kuri atitinka ir dažnai mediciniškai išprususių pacientų lūkesčius. „Turime visą reikalingą aparatūrą ir prietaisus. Reikalui esant, darome Cezario pjūvio operacijas – suteikiame visą reikalingiausią priežiūrą“, – pabrėžė V. Jurgaitienė.
Pasiteiravus apie gimstamumo tendencijas, gydytoja neonatologė teigė, jog gimstamumo skaičius yra išlikęs gana stabilus – demografiniai pokyčiai kol kas nėra itin jaučiami. 2014 metais Kretingos ligoninėje užregistruoti 253 gimdymai, vieną kartą pasitaikė dvynukai. Šiais metais ligoninės medikai į pasaulį palydėjo 223 naujagimius. Tarp jų buvo ir palangiškių.

Gimdyvės itin akylai prižiūrimos
Daug metų šioje ligoninėje dirbančios palangiškės gydytojos akušerės-ginekologės Julijos Švėgždienės teigimu, įstaigoje sulaukiama nemažai pacientų net ir iš kaimyninių rajonų – Plungės, Skuodo. „Tie, kas pas mus jau lankėsi, mielai sugrįžta vėl. Didelį prioritetą teikiame tinkamai mamos ir mažylio priežiūrai. Visada sakau, jog gimdymo namai – tai ne konvejeris. Viskas čia turi būti nepriekaištinga – visą dėmesį atiduodame nėščiajai bei jos mažyliui. Stengiamės, jog mūsų pacientai pasijustų tartum pas mamą po sparneliu”, – mintimis dalijosi pašnekovė.
Gydytoja teigė, jog dėka ilgai dirbančio ir jau „susigroti“ spėjusio kolektyvo, daktarai nesutrinka net itin sudėtingomis aplinkybėmis ir visada žino kaip padėti. „Dirbame ne pirmi metai – kiti specialistai čia darbuojasi net kelis dešimtmečius, tad kartais tarpusavyje mums net nereikia žodžių – viską suprantame iš žvilgsnių“, – gražių žodžių savo kolegoms negailėjo J. Švėgždienė.

Teigiami atsiliepimai iš pacientų
Jaučiamu palangiškių prielankumu Kretingos ligoninei „Palangos tiltas“ įsitikino, pakalbinęs ką tik trečios atžalos sulaukusią gimdyvę Rimą Birikovienę iš Palangos.
Rima atviravo, jog šioje ligoninėje ji jaučiasi puikiai. „Man čia viskas yra labai gerai. Priežiūra – nepriekaištinga. Tai – trečiasis mūsų vaikelis. Prieš tai du kartus gimdžiau Klaipėdoje. Galiu pasakyti, jog tai du nesulyginami dalykai. Teko girdėti, jog ten viskas labai greitai, tartum fabrike, niekas per daug nesidomi pacientu. Visiškai kitokia situacija yra šioje ligoninėje – kas kartą ateina gydytojai, paklausia ar viskas gerai, kaip savijauta, net jei blogai – visada žinai, kad gali ramiai kreiptis pagalbos. Nereikia nieko prašyti ir maldauti. Visus medikamentus skiria ligoninė, su savim reikia atsivežti tik asmens higienos priemones. Priežiūra čia tikrai puiki. Net minties nebuvo galvoti apie kitą įstaigą savo vaikelio atėjimui į pasaulį”, – šiltų žodžių ligoninei negailėjo moteris.

Kretingoje atliekamos laparoskopinės operacijos
Pravertos buvo ir ligoninės traumatologinio skyriaus durys. Jame dirbantys gydytojai noriai bendravo, dalijosi mintimis apie darbą ligoninėje, negailėjo šiltų žodžių savam kolektyvui bei ligoninės pacientams.
Gydytojo ortopedo-traumatologo Ramūno Šuipio teigimu, nors skyrius ir nedidelis, tačiau labai stengiasi atsinaujinti, siekia naujovių bei gydymo kokybės. „Mūsų skyriuje dirba keturi nauji specialistai. Stengiamės nuolat atsinaujinti ir neatsilikti nuo didesnių medicinos centrų – turime visą gydymui reikalingą įrangą. Atliekame laparoskopines operacijas. Vienintelis dalykas, ko neatliekame, yra protezavimas. Džiaugiuosi kolegomis chirurgais, kurie visada puikiai atlieka savo darbą”, – mintimis dalijosi pašnekovas.
Pasak kalbintų gydytojų, svarbus dalykas kiekvienai ligoninei – eilių nebuvimas. Jos šioje įstaigoje nėra ilgos. „Pas mus nereikia tiek laukti, kaip kitur. Pacientui yra labai gerai – konsultuojame kiekvieną dieną poliklinikoje. Džiaugiamės turėdami ne tik savų, tačiau ir iš toliau atvykstančių pacientų. Žmonės pas mus atvažiuoja iš visų rajonų. Priimame visus norinčius gydytis, orientuojamės į pacientą. Džiaugiamės šioje įstaigoje dirbančiais senais ir patyrusiais savo srities specialistais – tikrai turime iš ko mokytis”, – sakė R. Šuipys.

Už gydymą – padėkos
Bendrosios chirurgijos skyriaus vedėjas Jonas Chmieliauskas teigė, jog ligoninėje dirbantys jauni traumatologai bei chirurgai darbą atlieka tikrai kokybiškai. „Žmonės džiaugiasi, nei vienas dar nepyko, būna, jog sulaukiame ir padėkų. Skųstis tikrai neturime kuo. Turėdami mobilų C lanko rentgeną, negaištame laiko rentgeno nuotraukų gamybai, įranga – su atmintimi, todėl bet kada galima pasižiūrėti ir palyginti vaizdą, kuris buvo prieš ir po operacijos. Įrangos pagalba operacijos vyksta greičiau, saugiai, tad manyčiau, jog tikrai niekuo neatsiliekame nuo didžiųjų ligoninių traumatologinių skyrių”, – teigė pašnekovas.
Jam antrino ir abdominalinės chirurgijos specialistė Jolita Šilanskaitė. Kalbinta gydytoja taip pat negailėjo gerų žodžių daktarams.

Jaučiamas pacientų iš Palangos pagausėjimas
Kalbinto gydytojo ortopedo-traumatologo Tado Abelkio tikinimu, pastaruoju metu jaučiamas pacientų pagausėjimas. Esą nemažai jų yra atvykstančių ir iš Palangos. „Palanga neturi savo ortopedų-traumatologų, tad neretai žmonėms gydytis tekdavo vykti į Klaipėdą. Ten eilės tikrai didelės. Galiu pasidžiaugti, jog jau antri metai mūsų skyrius yra sustiprėjęs, jame dirba keturi traumatologai. Nemažai investuota yra į operacinę įrangą, įsigijome brangų rentgeno C lanko aparatą”, – mintimis apie ligoninę dalijosi gydytojas.
Kretingos ligoninėje yra daromos įvairios operacijos, neatliekamos tik klubo ar kelio sąnario protezavimo operacijos. Šiame skyriuje dirbančių medikų veiklos sritys gana plačios – atliekamas riešo kanalo, kelio sąnarių gydymas, pėdos deformacijų korekcija, gydomos įvairios plaštakos ligos, peties sąnario patologijos. Šios procedūros – stiprioji šio skyriaus pusė. Už atliktas paslaugas papildomai mokėti pacientams netenka. „Mūsų žiniomis, kitose medicinos įstaigose, atliekant pėdų korekcijos operacijas, papildomai tenka mokėti už varžtus. Vienas toks varžtas kainuoja iki šimto eurų. Mūsų pacientams mokėti nereikia – viską finansuoja ligoninė. Manau, jog tai yra didelis privalumas”, – teigė T. Abelkis.
Visi pacientai ligoninėje geranoriškai priimami, su jais noriai bendrauja medicinos personalas. Gydytojas T. Abelkis sakė, jog šioje įstaigoje dirba dvejus metus, tačiau per tą laiką jau atliko net virš penkių šimtų operacijų – skaičiai nemaži.

Patekti pas Kretingos gydytojus – nesunku
Pasiteiravus T. Abelkio apie visuomenėje neretai girdimą stereotipą, esą jauni gydytojai yra dar nieko nežinantys ir nepatyrę specialistai, vyras tik šyptelėjo: „Tas pasakymas tikrai netinka. Atliekame labai daug konsultacijų. Aš asmeniškai per dieną priimu virš keturiasdešimt žmonių. Atliekame įvairias injekcijas – į petį, kelius, leidžiame hormonus bei homeopatinius vaistus, įvairius hialurono preparatus, teikiame konsultacijas įvairiais klausimais. Per savaitę yra atliekama iki 120 planinių konsultacijų, dienos chirurginių planinių operacijų per metus atliekame apie penkis šimtus”.
Jei nusprendėte savo sveikatą patikėti į kvalifikuotų ir puikių specialistų Kretingos ligoninėje rankas – neteks ilgai vargti ar laukti eilėse. „Šeimos gydytojas turi parašyti siuntimą pas traumatologą. Pacientas pasiskambina į registratūrą, užsiregistruoja ir atvyksta konsultacijai. Tris savaites, kaip kitur, pas mus laukti eilėje nereikia – kartais galima patekti net tą pačią dieną. Visada stengiamės visus priimti, net atėjus papildomai niekada žmogaus neatstumiu“, – sakė T. Abelkis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario 1 d., apie 12 val. 41 min., ligoninėje mirė nenustatytos tapatybės apie 50 metų amžiaus moteris, kuri tą pačią dieną, apie 11 val. 20 min., Palangoje, Bangų g., rasta gulinti be sąmonės.


9 COVID infekcijos atvejai, patvirtinti per šeštadienį, vertinama, yra susiję su židiniu Palangos reabilitacijos ligoninėje. 5 iš šių atvejų registruoti Klaipėdos apskrities (tarp jų ir Palangos), po 2 – Telšių ir Šiaulių apskričių gyventojams.


Nuo šiol nemokama asmeninio asistento paslauga didesnę ar mažesnę negalią turintiems palangiškiams tampa gerokai prieinamesnė – ja galės pasinaudoti kiekvienas negalią turintis žmogus.


Kovo 4-osios naktį paaiškėjo rinkimų į miesto savivaldybės Tarybą rezultatai. Kaip ir tikėtasi, rinkimus laimėjo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius. Konservatoriai naujoje Taryboje, kaip ir kadenciją baigiančioje Taryboje, vėl turės 15 mandatų. Tačiau, patikimų šaltinių teigimu, mandatų atsisakius P. Žeimiui ir A....


Palangos senoji gimnazija garsėja ne tik aukštais, dažnai nenusileidžiančiais ir geriausių šalies mokyklų mokinių pasiekimais ir mokinius ruošiančiais kvalifikuotais mokytojais. Gimnaziją baigė garsūs ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje žmonės. Tai, kad mokykla suteikia visas sąlygas mokiniams visapusiškai kaupti savo žinių bagažus, galima suprasti...


Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje viskas dvelkia sterilia ramybe – graži aplinka, puikiai įrengtos palatos, maloniai besišypsantys darbuotojų veidai. Skyrius suremontuotas, yra net šešios jaukiai įrengtos palatos, maloniai priimami tėveliai. Naujagimių lankymas yra laisvas. Kretingiškiai mielai laukia ir palangiškių...


Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ keičiami langai bei durys

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 20 | Rubrika: Miestas

Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ darbuojasi statybininkai – siekiant padidinti energijos vartojimo efektyvumą, čia į plastikinius keičiami pastato langai bei lauko durys.


Daugeliui jaunimėlio atstovų vasara – „išsigelbėjimas“ nuo nemalonaus pinigų kaulijimo iš tėvų. Vieni moksleiviai renkasi ledų pardavėjo darbą, kiti – padavėjo. Tačiau neteko sutikti nė vieno, kuris, esant  galimybei, norėtų dirbti sanitaru ligoninėje. Palangos senosios gimnazijos moksleivis  Kasparas Aleknavičius, kuris kitų švelniai pravardžiuojamas „genijumi“, pasiryžo būtent...


Buvęs meras įsidarbino ligoninėje

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Palangoje pasklidus kalboms, jog miesto savivaldybės Tarybos narys, buvęs meras R.A.Kirstukas dirba kurorto ligoninėje,  Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga patvirtino, kad tai tiesa.


Permainų vėjai miesto ligoninėje

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 16 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę Palangos miesto ligoninėje įvyko permainos. Šalių susitarimu iš centro vadovo pareigų pasitraukė Juozas Jankauskas. Jam išmokėta devynių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio išeitinė  kompensacija. Po valdymo struktūros pertvarkos miesto ligoninė tapo Klaipėdos jūrininkų ligoninės skyriumi, veikiančiu Palangoje. Skyriaus veiklą kuruos  Jūrininkų ligoninės vyriausiojo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius