Kristijonas Matonis: "Mano apsisprendimą lėmė paprastas suvokimas: reikia ir kažkas turi tuo užsiimti, tad kodėl ne aš?"

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-04-06

Suprasdamas, kokią didelę svarbą savanorystė turi dabar, esant ekstremaliai situacijai šalyje, „Palangos tiltas“ skelbia seriją mini-interviu su Savivaldybės savanoriais, kurie jau padeda žmonėms esantiems saviizoliacijoje, miesto senjorams. Pirmasis mūsų pašnekovas – Savivaldybės darbuotojas Kristijonas Matonis.
– Kodėl tapote savanoriu?
– Mano apsisprendimą lėmė paprastas suvokimas: reikia ir kažkas turi tuo užsiimti, tad kodėl ne aš?
– Prisiminkite konkrečius atvejus, kada, kam ir kaip jau padėjote?
– Kol kas teko padėti tik vienai senjorų porai įsigyti būtinųjų maisto produktų.
– Kokias paslaugas siūlote kaip savanoris?
– Kaip savanoris esu pasiruošęs už jus apsilankyti parduotuvėje, pavedžioti jūsų augintinį, pasirūpinti pašto reikalais – ir išsiųsti, ir atsiimti siuntinius.
– Kokie jūsų kaip savanorio susitikimų potyriai, išgyvenimai jums kelia didžiausias emocijas, praturtina?

– Kol kas vienintelis mano savanorystės atvejis mane nustebino, kad, palyginus paprastas veiksmas, suslaukė tiek daug dėkingumo. Esu sužavėtas visų savanorių noru padėti visiems esantiems saviizoliacijoje, bet ypač senjorams, ir grįžtamuoju ryšiu. Visa tai sukelia jausmą, kad kartų ,,atstumas” „ištirpsta“ per gerumą.
– Koks jūsų artimųjų požiūris į jūsų sprendimą savanoriauti?

–Šeima nors yra nustebinta mano sprendimu, manimi džiaugiasi ir palaiko.
– Kaip jus pasiekti tiems, kam reikalinga pagalba?
– Galiausiai su manimi kaip ir su kitais savanoriais galite susisiekti bendruoju savanoriu numeriu ‭+370 (658) 23 040‬

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Pas Justiną Masalską, Palangos "tvarkiečių" pirmininką Petras Gražulis, Seimo narys, ilgametis partijos Tvarka ir Teisingumas narys (tiesa, jo narystė buvo suspenduota - L. J.), lankėsi ne kartą. "Pas mane jis yra ilsėjęsis, ir su Birute, su kuria abudu vaikelį pasidarė, yra pas mane lankęsis. Tačiau kaltinimais, kad dabar Petras (Gražulis - aut.) išžagino moterį...


Ką reiškia būti žymiausio Palangoje žmogaus, mero Šarūno Vaitkaus mama? Ko ponia Elena Vaitkienė mokė savo tris vaikus? Koks Šarūnas, jos pirmagimis, buvo vaikystėje ir jaunystėje? Ir be ko Elena Vaitkienė neįsivaizduoja Motinos dienos šventės? "Aš esu paprastas žmogus," - interviu nekart pabrėžė Elena Vaitkienė. Interviu skaitykite naujajame...


Bendradarbiaudamas su Savivaldybės Ekstremalių Situacijų Komisija (ESK), "Palangos tiltas" pristato dar vieną Savivaldybės savanorę,pasiryžusią padėti pagalbos reikalingiems palangiškiams ekstremalios situacijos šalyje metu. Susipažinkite: Klaudija Kuprijanovaitė.


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Suprasdamas, kokią didelę svarbą savanorystė turi dabar, esant ekstremaliai situacijai šalyje, „Palangos tiltas“ skelbia seriją mini-interviu su Savivaldybės savanoriais, kurie jau padeda žmonėms esantiems saviizoliacijoje, miesto senjorams. Pirmasis mūsų pašnekovas – Savivaldybės darbuotojas Kristijonas Matonis.


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Po straipsnio pajūriui skirtame žurnale "Lietuvos pajūris" apie palangiškį Adrijų Beniušį - vaikinui dėl agresyvios vėžio formos buvo amputuota koja - Palangos moterų LIONS klubas vaikinui turi gerą žinią - skirs neatlygintiną piniginę paramą vaikino svajonėms įgyvendinti.


A futbolo lygoje rungtyniaujanti Palangos "Palanga" šeštadienį, spalio 26 d., Klaipėdoje 1-0 įveikė vietos "Atlantą."


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas