Kūdikį nužudęs vyras pripažintas nepakaltinamu

Palangos tiltas, 2024-06-06
Peržiūrėta
665
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos apygardos teismas neviešame teismo posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo, kurioje kūdikio tėvas buvo kaltinamas itin žiauriai nužudęs bejėgiškos būklės mažametį šeimos narį. 

Teismas nustatė, kad E. A., būdamas apsvaigęs nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų, paėmęs už kojų mažametį bejėgiškos būklės savo sūnų, trenkė jį į grindis ir išmetė pro langą. Dėl tokių veiksmų kūdikiui buvo padaryta sunki galvos trauma, sukėlusi jo mirtį. Asmuo ikiteisminio tyrimo metu savo kaltę pripažino ir teigė, kad tokio poelgio priežastis buvo nepaliaujamas ant lovos paguldyto kūdikio verksmas. Įvykio metu kūdikio motina buvo gretimame kambaryje. 

Bylą išnagrinėjęs teismas, atsižvelgęs į byloje atliktos Teismo psichiatrijos, teismo psichologijos ekspertizės akto išvadas, konstatavo, kad nusikaltimą E. A. padarė būdamas nepakaltinamas, nes nusikalstamos veikos padarymo metu sirgo laikino pobūdžio psichikos ir elgesio sutrikimu, kurį sukėlė kelių narkotikų ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas, dėl to negalėjo suvokti veikos pavojingumo ir valdyti savo veiksmų. 

Teismo nutartimi nuspręsta asmeniui taikyti priverčiamąją medicinos priemonę – stacionarinį stebėjimą griežto stebėjimo sąlygomis specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje – VšĮ Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje.

Nutartis per 20 dienų nuo jos paskelbimo dienos gali būti skundžiama apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

Dovilė Saulėnienė

Klaipėdos apygardos teismo

Vyresnioji padėjėja (komunikacijai)

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apygardos teismas neviešame teismo posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo, kurioje kūdikio tėvas buvo kaltinamas itin žiauriai nužudęs bejėgiškos būklės mažametį šeimos narį. 


Palangoje per gaisrą garaže penktadienio naktį nukentėjo vyras.


Kūrybinė architektų grupė – nacionalinės premijos laureato Audriaus Ambraso vadovaujamas architektų biuras kartu su Olandijoje reziduojančių lietuvių architektų studija N’OTHER – pasiūlė projektą Palangos kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijai. Architektūriniame konkurse Vertinimo komisijos jis pripažintas geriausiu, tačiau vėliau diskvalifikuotas viešųjų pirkimų specialistų. Todėl architektai...


Geriausios idėjos į galvą dažniausiai šauna netikėtai, įsitikinęs 27 metų palangiškis Alfredas Pumpulis ir metais vyresnis jo bičiulis Dovydas Sušinskis, prieš pat Kalėdas pristatę jųdvejų bendrą įmonę „Revolving Fog.“ Vaikinai prekiaus unikaliais, Palangoje pagamintais itin kokybiškais kaljano (kaljanas – vandens pypkė, įvairiuose...


Šeštadienį, rugpjūčio 1-ąją, skaudi nelaimė ištiko Šventosios svečią iš Kauno. Blogai krante pasijutęs vyras atsigaivinti brido į Baltijos jūrą, tačiau, anot Palangos gelbėtojų vado Jono Pirožniko, joje pradėjo skęsti. Gali būti, kad vyras iš Kauno mirė brisdamas ir krito į vandenį.


Viešoji įstaiga „Palangos orkestras“ Kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko įsakymu pripažintas profesionaliojo scenos meno įstaiga.


Vėlyvą šeštadienio (sausio 4 d.) vakarą po Palangos Meilės alėjos kopas vaikščiojęs vyras buvo apiplėštas.


Palangos koncertų salės fasadą puošiantis dainininko ir dainų tekstų autoriaus Stasio Povilaičio autografas oficialiai pripažintas didžiausiu parašu šalyje. Šį Lietuvos rekordą įregistravo agentūra „Factum“.


Palangos apylinkės teismui ruošiamas dar negirdėtas civilinis ieškinys: už nuolatinius užgauliojimus vyras iš savo žmonos nusprendė prisiteisti neturtinę žalą. Į Palangos miesto savivaldybę kreipėsi 69 metų palangiškis Stasys K. ir paprašė jam skirti nemokamą valstybės advokatą. Anksčiau dėstytoju profesinėje technikos mokykloje dirbęs vyras skundėsi...


81 metų palangiškis Petras Piktuižis neprisipažįsta savo tėvų sodyboje nužudęs jaunesniojo brolio žmoną. Esą jis tą dieną, kai įvyko nelaimė, skynė obuolius, o vėliau išvažiavo namo ir nežino, kas atsitiko.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius