KUL Akušerijos-ginekologijos klinikoje – pozityvūs pokyčiai

Palangos tiltas, 2024-06-05
Peržiūrėta
688
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Akušerijos-ginekologijos klinikos l.e.p. vadovas prof. dr. Linas Rovas
Akušerijos-ginekologijos klinikos l.e.p. vadovas prof. dr. Linas Rovas

Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Akušerijos-ginekologijos klinikoje vykstančios permainos augina čia teikiamų paslaugų spektrą ir keičia pacienčių patirtis. Medikų komanda siekia, kad ligoninėje būsimos mamos gautų ne tik visą reikiamą pagalbą – nuo įsiklausymo iki aukščiausio profesionalumo reikalaujančių tyrimų ar operacijos, bet ir jaustųsi maksimaliai ramios bei saugios. 

Arčiau moterų 

„Reaguojame į nėščiųjų poreikius, plečiame teikiamų paslaugų spektrą, daug dėmesio skiriame bendravimo kultūrai ir jos tobulinimui. Žingsnis po žingsnio tampame vis patrauklesne gydymo įstaiga gimdyvėms bei jų artimiesiems. Siekiame, kad moterys žinotų, jog į KUL Akušerijos-ginekologijos kliniką gali kreiptis ne tik dėl visa apimančios kvalifikuotos pagalbos, bet ir dėl patarimo ar nuraminimo. Moteris girdime, esame arčiau jų ir norime, kad pacientės ligoninę paliktų tik su gera patirtimi”, – sakė Akušerijos-ginekologijos klinikos l.e.p. vadovas prof. dr. Linas Rovas.

Pasak profesoriaus, pradėjęs vadovauti klinikai, jis išsikėlė tris uždavinius – gerinti bendravimo kultūrą su pacientėmis bei jų artimaisiais, sukurti saugią aplinką ir didinti paslaugų apimtis bei spektrą.

Visapusiška pagalba

L.Rovas džiaugiasi, kad visais atžvilgiais pasiekta pažangos. 

Užtikrinant kompleksišką pagalbą pacientėms padaryta itin svarbių pokyčių. Jau kurį laiką mamas sėkmingai konsultuoja žindymo specialistė ir klinikinė psichologė. 

KUL akušerės kiekvieną mėnesį organizuoja kursus besilaukiančioms šeimoms, kurie yra labai populiarūs. Klinikos komanda nuolat tobulina žinias ir įgūdžius įvairiuose mokymuose. 

„Norime, kad KUL moterys gautų visas reikalingas paslaugas, apimančias ginekologines ligas, nėštumą, pogimdyminį periodą, pasiruošimą kitam gimdymui, naujagimio priežiūrą ir konsultavimą. Tam įkūrėme nėštumo patologijos dienos stacionarą. Čia nėščiosios, kurioms reikalinga kvalifikuota specialisto pagalba, gali atvykti 4-6 valandoms pasikonsultuoti. Stengiamės didinti ambulatorinių konsultacijų apimtis”, – sakė L. Rovas.

Jis pasidžiaugė, kad KUL pradėjo vykdyti gimdos kaklelio patologijos „žaliojo koridoriaus” pilotinį projektą. Visos moterys, kurioms nustatyti gimdos kaklelio pakitimai, bus nukreiptos tiesiogiai į KUL Ambulatorinį konsultacinį skyrių kolposkopijai. Tam skirtas atskiras specialisto konsultavimo laikas.

„Ambulatoriškai pradedame tirti nėščias moteris dėl preeklampsijos ir kitų galimų nėštumo komplikacijų, susijusių su placentos kraujotakos sutrikimu. Ligoninės laboratorija dėl to jau atlieka angiogeninių faktorių tyrimus. Džiaugiamės, kad komandoje turime labai kvalifikuotą genetikos specialistą. Numatome pradėti tirti vaisiaus vandenis dėl galimų genetinių pakitimų”, – permainas vardijo profesorius.

Planuose – Šeimos klinika

Pasak L. Rovo, ateityje paslaugų spektras bus dar didesnis. KUL planuojama įkurti Šeimos kliniką. Jos komandoje dirbs ir šeimos gydytojas, o akušerės galės stebėti nėštumą nuo pat pradžios.

Šeimos klinikoje bus atliekamos profilaktinės patikros programos, čia galės kreiptis nėščios, pagimdžiusios, taip pat norinčios pasikonsultuoti dėl naujagimio sveikatos problemų moterys.

„Įkūrus Šeimos kliniką imsimės moterų, kurios turėjo nėštumo patologiją, galinčią padidinti sergamumą širdies kraujagyslių sistemos ligomis, priežiūros po gimdymo. Prie šio projekto prisijungs labai kvalifikuota ligoninės kardiologų komanda”, –  kalbėjo Akušerijos-ginekologijos klinikos vadovas. 

Tobulina bendravimo kultūrą

Greta aukščiausio lygio paslaugų itin svarbi bendravimo su pacientėmis kultūra. Tam klinikoje taip pat skiriama daug dėmesio.

„Išgirsti pacientę, paklausti, kaip ji jaučiasi, patarti, atsakyti į visus rūpimus klausimus – mūsų komandos kasdienis darbas. Tai moterims sukelia saugumo jausmą, kuris kartais yra žymiai svarbesnis už moderniausią aparatūrą. Labai džiugu, kad bendravimo kultūros bei saugios aplinkos kūrimo progresą rodo ir mūsų pacienčių atsiliepimai”, – kalbėjo L. Rovas. 

Specialisto teigimu, tokie atsiliepimai kaip: „KUL Akušerijos-ginekologijos klinikos personalas labai empatiškas ir draugiškas“, „lyginant su pirmu gimdymu prieš dvejus metus, klinikos darbas ženkliai pagerėjo, medikai labiau dalijasi informacija, jaučiasi jų nuoširdus rūpestis“, „džiugu, kad tiek mama, tiek naujagimiu rūpinamasi kur kas stipriau“, „patys nuostabiausi akušeriai, jautėmės kaip namie, net nesinorėjo išvažiuoti“, – liudija realius pokyčius ir dar labiau skatina tobulėti. 

KUL Komunikacijos tarnyba

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Akušerijos-ginekologijos klinikoje vykstančios permainos augina čia teikiamų paslaugų spektrą ir keičia pacienčių patirtis.


Palangoje atidarytoje Kopų odontologijos klinikoje Jūsų laukia profesionalūs specialistai ir aukščiausios kokybės odontologijos paslaugos.


Nėštumas ir gimdymas yra ypatingi periodai moters ir vyro gyvenime. Visgi, moterys dažniausiai viską pergyvena kur kas jautriau, asmeniškiau. Juk ne tik būtent jose mezgasi nauja gyvybė, tačiau taip pat ir keičiasi kūnas.


Vis labiau ryškėja Šventosios uosto pokyčiai

"Palangos tilto" redakcija, 2022 07 19 | Rubrika: Miestas

Šventosios uoste įsibėgėjo šiuo metu įgyvendinamo darbų etapo – žvejybos infrastruktūros sukūrimo – darbai. 


Palangoje nuo koronaviruso skiepija ir „Ave Medica“ klinika. Kaip pranešė „Palangos tiltui“ Jurgita Ruikė, K. Preibio gamybinė įmonės „Ave Medica“ klinikų teisininkė, plėtros vadovė, klinika vakcinaciją vykdo nuo sausio 15 dienos. „Esame paskiepyję virš 100 asmenų,“ – sakė ji.


Palangoje, Sodų gatvėje prieš kurį laiką duris atvėrusi „AveMedica“ klinika pirmadienį pacientus pasitiko itin šventiškai. Tądien klinikoje pradėjo dirbti šeimos gydytoja Raimonda Rudytė, išsiplėtė teikiamų paslaugų spektras. Jau pačią pirmąją aktyviosios veiklos dieną netrūko ir pacientų, kurie tikino, jog klinikos atidarymo labai laukė, kadangi...


Keturiasdešimtmetį skaičiuojanti Palangos vasaros estrada jau rudenį ims neatpažįstamai keistis – pasibaigus vasarai prasidės salės rekonstrukcijos darbai.


Praėjusį pirmadienį oficialiai atidaryta atnaujinta Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus dalis. Daugelis į iškilmes susirinkusiųjų džiaugėsi nuveiktais darbais, juolab, kad kiekvienas vienaip ar kitaip prisidėjo prie skyriaus išsaugojimo. Kretingos ligoninės vyr. gydytoja Ilona Volskienė viliasi, kad, gimdyvių skaičiui kitų šalies rajonų...


Nuo pat Kretingos ligoninės įkūrimo veikiantis akušerijos ginekologijos skyrius šiemet jau sulaukė 300 gimdyvių, vadinasi pasiekė Sveikatos ministerijos nustatytą ribą. Kaip teigė skyriaus vedėja Dalytė Opulskienė, jiems tai buvo „būti ar nebūti“ sprendimo metas. Tačiau metai dar nesibaigė, o gerėjančios sąlygos žadina viltis pritraukti ir daugiau gimdyvių – remontuojamos patalpos vis...


Palangos miesto policijos komisariate – pokyčiai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 23 | Rubrika: Miestas

2008 m. sausio 20 d. Palangos miesto policijos komisariato darbuotojai atsisveikino su vadovu Aurijumi Jusiu. Beveik porą metų dirbęs Palangoje, nuo šiol jis sės į Mažeikių rajono policijos komisariato viršininko kėdę. Laimėjęs konkursą, naują darbą arčiau savo šeimos, gyvenančios Akmenėje, A.Jusys pradėjo jau praėjusį trečiadienį. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius