Kretingos ligoninėje – puikios sąlygos būsimoms mamytėms

Rasa GEDVILAITĖ, 2015-04-10
Peržiūrėta
3839
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Darni komanda: vyriausiosios gydytojos pavaduotojas medicinai Aleksandras Šalavėjus, gydytoja akušerė ginekologė Julija Švėgždienė, skyriaus vedėja Dalytė Opulskienė, gydytoja neonatologė Vida Jurgaitienė ir vyresnioji akušerė Gertrūda Veitienė.
Darni komanda: vyriausiosios gydytojos pavaduotojas medicinai Aleksandras Šalavėjus, gydytoja akušerė ginekologė Julija Švėgždienė, skyriaus vedėja Dalytė Opulskienė, gydytoja neonatologė Vida Jurgaitienė ir vyresnioji akušerė Gertrūda Veitienė.

Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus darbuotojos puikiai pasirengusios priimti kiekvieną gimdyvę, suteikti reikalingą pagalbą būsimoms mamytėms, taip pat atėjusiam į pasaulį naujagimiui. „Mūsų skyrius niekuo nesiskiria nuo kitų, net ir didžiųjų miestų skyrių, galime suteikti tokią pačią pagalbą, kaip ir kitur, tad baimintis būsimoms mamytėms nėra dėl ko. Juolab, kad specialistai nuolat kelia kvalifikaciją, prieš dvejus metus kardinaliai atnaujintos skyriaus patalpos, dėl to mamytės jaučiasi dar komfortiškiau“, – Akušerijos ginekologijos skyriaus privalumus vardino darbuotojos. Tai, jog Kretingos ligoninėje suteikiamos puikios paslaugos, patvirtino ir su savo mažaisiais stebuklais jaukiose palatose įsikūrusios mamytės.

Sugrįžo į modernesnį skyrių
Trečiojo mažylio skuodiškė Valerija susilaukė būtent Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje. „Pirmąjį vaiką gimdžiau Klaipėdoje, o antrąjį – Kretingoje. Nenusivyliau. Tai buvo seniai, prieš dvylika metų, nebuvo dar tokių puikių patalpų kaip yra šiandien, bet net ir tada man labai patiko čia tvyrojusi atmosfera, puikus kolektyvas dirbo. Tad nekilo klausimų, kur gims į pasaulį besibeldžiantis trečiasis mažylis. Negaliu atsistebėti, kaip čia gražu, jauku, komfortiška, abu esame puikiose rūpestingų gydytojų rankose“, – neslėpė gero įspūdžio Valerija.
Išties, kaip paminėjo Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėja Dalytė Opulskienė, Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyrius nuolat atnaujinamas, o prieš dvejus metus sulaukė ir kardinalių pokyčių. „Mūsų ligoninės administracija atidavė savo buvusias patalpas ir padovanojo jas mūsų Akušerijos ginekologijos skyriui. Dabar turime labai gražų poskyrį. Mūsų pacientės guli po vieną palatose, suteiktos puikios sąlygos, išsaugomas privatumas, kiekvienoje palatoje įrengta signalizacija, reguliuojamas šildymas. O ir namiškiams suteikiamos sąlygos likti nakvoti su naujuoju šeimos nariu ir mamyte“, – atnaujintų palatų privalumus vardinos skyriaus vedėja D. Opulskienė.

Nuolat stebimi
Naujagimis ir jį globojanti mama stebimi nuo pat pirmųjų naujos gyvybės atėjimo akimirkų į šį pasaulį. Kaip pasakojo gydytoja neonatologė Vida Jurgaitienė, po dviejų valandų buvimo gimdykloje vaikutis perrengiamas ir perkeliamas į palatą su mamyte. „Kad nekiltų nesklandumų gimdymo metu, stoviu šalia, kad galėčiau iškart pagelbėti. O jei viskas tvarkoje, perkėlus mamytę su vaikeliu į palatą, naujagimis kasdien sulaukia priežiūros“, – pasakojo gydytoja neonatologė.
Mamytė su naujagimiu išrašoma jau antrą ar trečią parą po gimdymo, jei nebuvo kilusių jokių nesklandumų. Naujagimiui atliekami visi tyrimai, skiepijimai, visuotinė akių, regos ir klausos patikra, tiriamas kraujas dėl įgimtų genetinių medžiagų apykaitos.
Kaip papasakojo gydytojos, nėštumo, akušerijos, su gimdymu susijusios komplikacijos yra priskiriamos būtinajai pagalbai. Tai yra valstybės numatyta ir gali nėščiosios arba gimdančiosios kreiptis be jokio siuntimo, jos bus pakonsultuotos nemokamai ir prižiūrėtos, nesvarbu, ar ji dirbanti, ar neapsidraudusi.
Itin patogu tai, jog atvykusioms pasitikti savo vaikelio mamytėms, nei šeimos nariams nereikia sukti galvų dėl kokių nors vaistų, nes viskuo pasirūpina skyriuje dirbančios darbuotojos – jokių medikamentų pirkti nereikia, jie suteikiami.

Pagal naujagimiams palankius principus
Daug girdima informacijos, kaip svarbu naujagimį maitinti krūtimi. Taip mažylis nuo pat pirmų gimimo dienų užmezga stiprų ryšį su mama. Skyriaus vedėja patvirtino, jog mažai atsiranda mamyčių, kurios atsisako savo naujagimį maitinti krūtimi. Propaguojamas natūralus maitinimas krūtimi ir Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje. „Mūsų ligoninė jau daugiau kaip 20 metų dirba vadovaudamasi naujagimiui palankios ligoninės principais (šios iniciatyvos tikslas – užtikrinti motinos teisę žindyti savo kūdikį ir kūdikio teisę būti žindomam – taip gauti geriausią maistą ir ryšį su motina). Naujagimis nuo pat gimimo guldomas ant mamytės krūtinės ir pradeda mama jį maitinti, guli su mamyte iki pat išrašymo iš ligoninės“, – teigė D. Opulskienė.
O ar palaiko savo mylimas moteris su nekantrumu naujojo šeimos nario belaukiantys vyrai? Pasirodo, jog tikrai taip. Gydytojos akcentavo, jog gimdančias žmonas itin dažnai palaiko ir būsimi tėveliai, pageidaujant gali dalyvauti ir draugės, ir kiti artimieji. „Mums artimųjų buvimas su gimdyvėmis netgi padeda. Net ir mokslo įrodyta, jog tėčio buvimas šalia padeda iškęsti gimdymo skausmus, gimdyvės labiau pasitiki savimi. Dabar net nebeįsivaizduojame kitokio gimdymo, nes jau daug metų tėveliai dalyvauja gimdymuose. Ištvermingiausi tėčiai padeda perkirpti ir naujagimio virkštelę“, – pasakojo vedėja.
Visą parą dirba anesteziologai reanimatologai, atliekamos skubiosios ir planinės Cezario pjūvio operacijos, – naudojami visi pažangiausi nuskausminimo metodai kaip ir visame pasaulyje. Tačiau esama ir tokių mamyčių, kurios pasiryžusios gimdyti natūraliai, be nuskausminamųjų. Kitos paprašo nuskausminamųjų vaistų tik tada, kai jau nebegali iškęsti skausmo.
Cezario pjūvio operacijų daugėja visoje Lietuvoje, tačiau moterys, pirmą kartą gimdžiusios būtent tokiu būdu, skatinamos antrojo vaikelio susilaukti natūraliu būdu.

Kai rizikingi atvejai
Kretingos ligoninės Akušerijos ir gimdymo skyrius nėra išskirtinis ir tuo, jog būsimai mamytei, per anksti ėmusiai gimdyti mažylį, teikiama pagalba tam specialiai paruoštose gydymo įstaigose, – vykstama į Klaipėdą, o iš ten neretai siunčiama ir į Kauną, kad būtų užtikrintas tiek mamos, tiek ir vaikelio saugumas. Tokia priežiūra Lietuvoje puikiai išvystyta.
„Tačiau jeigu pas mus atvyksta ir ankstyvesnių savaičių vaisių nešiojančios moterys ir mes matome, jog nepavyks nugabenti į kitas gydymo įstaigas, tiesiog kad negimdytų moteris automobilyje, tuomet mes kviečiame specialistus pas mus, atvažiuoja su reanimobiliu ir tokį vaikelį išsiveža ten, kur jam bus suteikta speciali pagalba. O esame susidūrę su tokia situacija, kai moteris atvežama netekusi sąmonės, tad būtinai turime suteikti būtinąją pagalbą, kad išgelbėtume gyvybę. Todėl turime turėti ne tik aparatūrą, bet ir medikamentų rinkinius skubiai neatidėliotinai pagalbai suteikti“, – pasakojo skyriaus vedėja.

Daugiau dėmesio pacientėms
Visoje Lietuvoje mažėja jaunų žmonių, mažėja ir gimstančių vaikelių. Tai pastebima ir Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje. Prieš dvejus metus Kretingos ligoninėje pasaulį išvydo dar daugiau mažylių, o pastaraisiais metais vėl regimas mažėjimas. Tokia pati tendencija visoje Lietuvoje – mažėja gimstančių mažylių, daugėja priregistruojamų, tačiau gimusių užsienyje, vaikų.
„Pas mus atvyksta moterys ne tik iš Kretingos, bet ir aplinkinių miestų – Skuodo, Palangos, Klaipėdos rajono ir pačios Klaipėdos. Kai kurios moterys nori daugiau privatumo, pas mus daugiau erdvės, daugiau dėmesio pacientėms“, – pastebėjo vedėja.
Palangoje gyvenančios moterys nevengia Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus teikiamų paslaugų. Beveik kasdien apsilanko moterys dėl įvairių ginekologinių problemų. „Kviečiame konsultuotis, jei nėščioji jaučiasi neramiai dėl vaikelio savijautos, bet kuriuo paros metu be jokių siuntimų. Pas mus visą parą dirba akušeris ginekologas, turime galimybę bet kuriuo paros metu pasinaudoti echoskopu, galime įvertinti vaiko širdies ritmą, bus užrašyta vaisiaus širdies tonų kardiotokograma, visą parą dirba ir laboratorijos, bet kokį tyrimą galima atlikti“, – pasakojo D. Opulskienė.
Skyriuje dirba septyni gydytojai akušeriai ginekologai, kurie visi atlieka operacijas, ir gydytoja neonatologė. Moterys gali į Kretingos ligoninę atvykti ir antro lygio ginekologinėms konsultacijoms.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) plečia paslaugas nėščiosioms. Akušerijos-ginekologijos klinikoje pradėjo veikti Nėštumo patologijos dienos stacionaras.


Vasario 1 d., apie 12 val. 41 min., ligoninėje mirė nenustatytos tapatybės apie 50 metų amžiaus moteris, kuri tą pačią dieną, apie 11 val. 20 min., Palangoje, Bangų g., rasta gulinti be sąmonės.


9 COVID infekcijos atvejai, patvirtinti per šeštadienį, vertinama, yra susiję su židiniu Palangos reabilitacijos ligoninėje. 5 iš šių atvejų registruoti Klaipėdos apskrities (tarp jų ir Palangos), po 2 – Telšių ir Šiaulių apskričių gyventojams.


Siekiant stabdyti koronaviruso infekcijos plitimą ir apsaugoti šalies gyventojų sveikatą, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu Lietuvoje griežtinamos visuotinio karantino sąlygos.


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus darbuotojos puikiai pasirengusios priimti kiekvieną gimdyvę, suteikti reikalingą pagalbą būsimoms mamytėms, taip pat atėjusiam į pasaulį naujagimiui. „Mūsų skyrius niekuo nesiskiria nuo kitų, net ir didžiųjų miestų skyrių, galime suteikti tokią pačią pagalbą, kaip ir kitur, tad baimintis būsimoms mamytėms nėra dėl ko. Juolab...


Esu jūros vaikas. Žinau, o ir visada žinojau, jog pavasariais, ar rugpjūtį, kai vanduo jūroje įšyla kaip „arbata“ – jūros pakrantės ima ir nusidažo neįprasta geltona spalva. Poilsiautojai, nė kiek nesutrikę, vienas kitam skuba paaiškinti: „Jūra žydi“. Šį sykį, atvažiavusi trumpų atostogų į namus, pasimėgavau karšta saule, dar...


Daugeliui jaunimėlio atstovų vasara – „išsigelbėjimas“ nuo nemalonaus pinigų kaulijimo iš tėvų. Vieni moksleiviai renkasi ledų pardavėjo darbą, kiti – padavėjo. Tačiau neteko sutikti nė vieno, kuris, esant  galimybei, norėtų dirbti sanitaru ligoninėje. Palangos senosios gimnazijos moksleivis  Kasparas Aleknavičius, kuris kitų švelniai pravardžiuojamas „genijumi“, pasiryžo būtent...


Buvęs meras įsidarbino ligoninėje

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Palangoje pasklidus kalboms, jog miesto savivaldybės Tarybos narys, buvęs meras R.A.Kirstukas dirba kurorto ligoninėje,  Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga patvirtino, kad tai tiesa.


Permainų vėjai miesto ligoninėje

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 16 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę Palangos miesto ligoninėje įvyko permainos. Šalių susitarimu iš centro vadovo pareigų pasitraukė Juozas Jankauskas. Jam išmokėta devynių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio išeitinė  kompensacija. Po valdymo struktūros pertvarkos miesto ligoninė tapo Klaipėdos jūrininkų ligoninės skyriumi, veikiančiu Palangoje. Skyriaus veiklą kuruos  Jūrininkų ligoninės vyriausiojo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius