KUL atveria dienos stacionarą būsimoms mamoms

Palangos tiltas, 2024-02-08
Peržiūrėta
527
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

KUL atveria dienos stacionarą būsimoms mamoms

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) plečia paslaugas nėščiosioms. Akušerijos-ginekologijos klinikoje pradėjo veikti Nėštumo patologijos dienos stacionaras. Jame būsimų mamų laukia profesionali medikų priežiūra, reikalingi tyrimai ir procedūros, o svarbiausia – saugumas ir patogumas. Augant poreikiui didinamas ir gydytojų akušerių-ginekologų konsultacijų skaičius.

Patogumas ir saugumas

Dienos stacionaras nuo įprasto gydymo ligoninėje skiriasi tuo, kad nėščioji ligoninėje praleis ne kelias paras, o vos 4 – 6 valandas. 

Pasak KUL Akušerijos-ginekologijos klinikos vadovo prof. dr. Lino Rovo,  pagrindinis tikslas teikiant Nėštumo patologijos dienos stacionaro paslaugą – užtikrinti saugumo jausmą nėščiajai, kai yra neaiški jos ar vaisiaus būklė. 

„Laukiame moterų, kurios silpniau jaučia vaisiaus judesius, kurioms pasireiškia priešlaikinio gimdymo požymiai, yra vaisiaus augimo atsilikimas ir prireikia ultragarsinio ištyrimo bei kitų vaisiaus būklės diagnostikos metodų ar intensyvesnio vaisiaus būklės stebėjimo. Suprantame, kad šiais atvejais moterys jaučia nerimą. Norint išsiaiškinti situaciją ir suteikti reikalingą pagalbą, dažniausiai nebūtina nėščiąją stacionarizuoti”, – paaiškino L. Rovas.

Pasak specialisto, dienos stacionaras – ne tik išeitis siekiant moteriai užtikrinti nėštumo pokyčių stebėseną ir kontrolę, suteikti reikalingas procedūras, bet ir patogumas – moteris nesijaus atskirta nuo šeimos bei namų aplinkos. Jei atlikus tyrimus paaiškės, kad situacija saugi, nėščioji galės vykti namo, o kitą dieną ir vėl atvykti kitoms diagnostinėms ar gydymo procedūroms. 

Būsimos mamos, atvykusios į dienos stacionarą, taip pat galės susipažinti su ligoninės Gimdymo skyriumi, išklausyti paskaitų apie gimdymą, naujagimio žindymą, jo priežiūrą bei pogimdyminį periodą.

Nėštumo patologijos dienos stacionaro paslaugoms galima registruotis per ipr.kul.lt sistemą arba telefonu (8 46) 410000. Reikalingas šeimos gydytojo, gydytojo akušerio-ginekologo siuntimas. Galimi septyni vizitai. 

Daugiau konsultacijų 

„KUL Akušerijos-ginekologijos klinika keičiasi. Siekiame, kad Klaipėdos krašto moterys, būsimos mamos, ligoninėje gautų visą reikalingą pagalbą ir informaciją. Reaguojame į nėščiųjų poreikius ir nuo šiol ženkliai didiname gydytojų akušerių-ginekologų konsultacijų skaičių. Specialistai kiekvieną dieną ambulatoriškai konsultuos nėščias moteris sudėtingų nėštumų atvejais, esant poreikiui atliks pirmo ir antro trimestro vaisiaus ultragarsinius ir chromosominių anomalijų patikros tyrimus”, – pokyčius vardijo klinikos vadovas L.Rovas. 

KUL gydytojų akušerių-ginekologų konsultacijoms galima registruotis per ipr.esveikata.lt sistemą arba telefonu 8 46 410000. Reikalingas nėščiąją prižiūrinčio specialisto siuntimas.

L.Rovas džiaugiasi, kad artimiausiuose KUL planuose – dar daugiau gerų žinių Vakarų Lietuvos moterims. 

„Numatome kurti Vaisiaus ir mamos diagnostikos centrą Ambulatoriniame ligoninės padalinyje. Jį sudarytų akušeris, akušeris-ginekologas, genetikas ir neonatologas, kurie rūpintųsi mama, vaisiumi ir naujagimiu – nuo nėštumo pradžios iki kelių mėnesių periodu po gimdymo, jeigu to reikalautų individuali situacija. Tikimės racionalaus bendradarbiavimo su šeimos gydytojais ir kolegomis, kurie dirba privačiose klinikose”, – sakė specialistas.

 

Klaipėdos universiteto ligoninės Komunikacijos tarnyba

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) plečia paslaugas nėščiosioms. Akušerijos-ginekologijos klinikoje pradėjo veikti Nėštumo patologijos dienos stacionaras.


Lietuvos nacionaliniam muziejui priklausantis Palangoje esantis Jono Šliūpo muziejus atveria duris po kapitalinio remonto. Šis istorinis pastatas, įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą, vertingas objektas ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai.


Jau netrukus pilna jėga startuos vasaros sezonas Lietuvos pajūryje ir kartu su poilsiautojais atgis ir įvairūs sezoniniai verslai. Kartu su plūstančiais atostogautojais jau penktus metus iš eilės į pajūrį keliasi ir „Topo centras“.


Kalėdų seneliai jau zuja po visą šventinę Palangą, viliodami visus ir net varžydamasi tarpusavy, kuris jų yra geresnis, tikresnis ar dosnesnis. Tačiau viena vieta Palangos kalėdiniame žemėlapy ypač verta dėmesio – tituluotoji, atsinaujinusi „Onorė“, restoranas, įsikūręs viešbutyje „Amberton“,  prie miesto bažnyčios, kurio papėdėje – Rąžės upelis.


Nuo š.m. balandžio 29 d. Viešoji įstaiga Antano Mončio namai-muziejus vėl atveria duris lankytojams.


Poilsis pušynų apsuptyje ir vos už kelių šimtų metrų ošianti jūra – tokią galimybę Palanga savo svečiams pasiūlys jau šią vasarą. Palangos kempingo trumpalaikės nuomos konkurso laimėtoju tapo VšĮ „Mažoji fiesta“.


Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus darbuotojos puikiai pasirengusios priimti kiekvieną gimdyvę, suteikti reikalingą pagalbą būsimoms mamytėms, taip pat atėjusiam į pasaulį naujagimiui. „Mūsų skyrius niekuo nesiskiria nuo kitų, net ir didžiųjų miestų skyrių, galime suteikti tokią pačią pagalbą, kaip ir kitur, tad baimintis būsimoms mamytėms nėra dėl ko. Juolab...


  Palangoje sparčiai plečiama gydomųjų paslaugų pasiūla – viena po kitos duris atveria atsinaujinusios sanatorinės įstaigos, kuriose kiekvienas norintis gali ne tik atgauti jėgas, bet ir pasinaudoti sveikatinimo procedūromis.


Šv. Velykoms besirengiančioje Palangoje duris atveria Velykų bobutės trobelė, kurioje mažieji bus mokomi ne tik pasirinkti margučiams dažyti tinkamų žolelių bei marginti kiaušinius, bet ir savo rankomis pasigaminti velykinių suvenyrų. Šventinę nuotaiką skleis ir Botanikos parko darbuotojų rengiama puokščių paroda-pardavimas.


Vaikus auginančioms mamoms – tik keturios sienos

„Palangos tilto“ informacija, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Valdžia užsimojo nurėžti dar vieną, sunkiai išsikovojamą kąsnį. Mamos ar tėčiai, auginantys vaikus namuose ir gaunantys motinystės (tėvystės) pašalpas, nuo sausio nebegali išsaugoti visos pašalpos sumos, jei dirba ir pagal autorinę sutartį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius