KUL plečia kardiologinę pagalbą

Palangos tiltas, 2024-01-18
Peržiūrėta
990
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jūrininkų ligoninės kardiologai
Jūrininkų ligoninės kardiologai

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) plečia pagalbą širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms. Nuo vasario filialo „Jūrininkų ligoninė“ kardiologai pradės pacientus tikrinti pagal Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinę programą. Tai užtikrins maksimalią kardiologinę pagalbą: nuo prevencijos – iki operacinio stalo.

80 proc. mirčių galima išvengti

Lietuvoje mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra pagrindinė mirties priežastis. Mirtingumas nuo išeminės širdies ligos mūsų šalyje yra didžiausias ES ir net keturis kartus viršija ES vidurkį. 

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai teigia, kad net 80 proc. mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų būtų galima išvengti, jei žmonės kreiptų dėmesį į efektyvias rizikos veiksnių šalinimo priemones: pakeistų mitybą, būtų fiziškai aktyvūs, atsisakytų žalingų įpročių, stebėtų, ar nėra padidėjęs mažo tankio lipopreoteinų arba blogojo cholesterolio kiekis kraujyje, jei reikia, efektyviai jį koreguotų.

„Nors pastaraisiais metais itin daug dėmesio skiriama širdies ir kraujagyslių ligoms, tačiau mirtingumas nuo šių ligų išsivysčiusiose šalyse vis dar neužleidžia pirmaujančios pozicijos. Todėl itin svarbi ankstyva šių ligų diagnostika nepamirštant identifikuoti rizikos veiksnius, gyventojus nukreipiant teisingos gyvensenos linkme, ankstyvas ligų išaiškinimas“, – sako KUL Kardiologijos klinikos l.e.p. vadovė dr. Dalia Jarašūnienė.

Pasak jos, labai dažnai žmonės galvoja, kad serga kažkas kitas, tik ne jis, todėl kviečia aktyviai dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinėje programoje, atskleidžiančioje gana netikėtų dalykų.

Atskleidžia tylias ligų būkles

„Prevencinė programa leidžia žmogui pasižiūrėti į save atidžiau. Kai sulaukęs 50 metų gauni pakvietimą pasitikrinti dėl širdies ir kraujagyslių ligų, gali labai nustebti sužinojęs, kad tavo kraujospūdis pakilęs, cholesterolio ar cukraus kiekis kraujyje padidėjęs. Tyliosios ligos žudikės ankstyvose stadijose neturi jokių simptomų. Žmogus gali ilgai sirgti ir net neįtarti, kokia yra reali jo sveikatos būklė. Mūsų pradėta prevencinė programa išaiškina labai daug tylių ligos būklių“, – apie programos naudą sako ilgametę patirtį turinti kardiologė, teigdama, kad geriausias gydytojas yra tas, kuris užkerta kelią ligai, o ne tas, kuris gydo komplikacijas.

Jūrininkų ligoninėje – didžiausiame Vakarų Lietuvos širdies ir kraujagyslių ligų gydymo centre –gydytojai kardiologai daugybę metų susidūrę tik su pasekmėmis, nuo šiol turės galimybę teikti pagalbą nuo prevencijos iki operacinio stalo. 

Tai labai patogu pacientams, nes nustačius patologiją, visa kvalifikuota pagalba bus teikiama vienoje vietoje.

Kam skirta programa?

Lietuvoje veikianti Širdies ir kraujagyslių prevencinė programa yra skirta vyrams ir moterims nuo 40 iki 60 metų (imtinai), kuriems tam tikru periodiškumu šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies bei kraujagyslių ligų prevencijos planą. 

Jei gydytojas nustato, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė yra labai didelė, siunčia pacientą į specializuotus centrus išsamiau ištirti. Čia jiems nemokamai gali būti nustatoma gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracija kraujyje, atliekama elektrokardiograma ir kiti tyrimai, parodantys, ar žmogus priskirtinas didelės rizikos grupei. 

Tokiais atvejais KUL filialo „Jūrininkų ligoninė“ kardiologai nedelsiant pradės gydymą.

Kaip užsiregistruoti?

Šeimos gydytojui nustačius, jog pacientas turi labai didelę širdies ir kraujagyslių ligų riziką jam išrašomas siuntimas. 

Pacientas, turėdamas minėtą siuntimą išsamiai kardiologo patikrai pagal Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinę programą, gali užsiregistruoti pats, tik šiai programai skirtu telefono numeriu (8-46) 241428.

Registracija vyksta jau dabar kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 15 val.

Paskambinus nurodytu telefonu bus suteikta išsami informacija apie numatomą paciento ištyrimą ir jo laiką. Išsamiai patikrai yra priskirti tam tikri kraujo tyrimai, kuriuos būtina atlikti. Kraujo tyrimai dažniausiai bus atliekami tą pačią dieną (ryte), kai vyks konsultacija. 

  

KUL Komunikacijos tarnyba

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) pradeda vykdyti krūties vėžio prevencinę programą. Pasak medikų, tai reikšmingas žingsnis, leisiantis moterims suteikti kompleksišką onkologinę pagalbą – nuo ankstyvos diagnostikos iki šiuolaikinio gydymo. 


Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) plečia pagalbą širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms. 


Palangos ugniagesiai trečiadienį skubėjo į pagalbą vairuotojui, kurio automobilis įvažiavo į apsemtą griovį.


Pirmoji pagalba gali padėti išgelbėti nukentėjusio žmogaus gyvybę, tačiau tikrai ne kiekvienas žino, kaip ją suteikti. Šių dienų kontekste labai svarbu jaustis saugiems, gebantiems padėti, todėl  žinodami šią informaciją, galėsite būti užtikrinti, jog Jūsų teikiama pirma pagalba bus tikslinga ir efektyvi.


Neįgalūs asmenys dažnai susiduria su rimta bėda – jie negali laisvai ir savarankiškai tvarkyti namų ūkio reikalų ar dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Dažnai jiems reikalinga pagalba ne tik namų, bet ir viešojoje aplinkoje. Tokią pagalbą jiems gali suteikti asmeninis asistentas.


Nacionalinio kraujo centro (NKC) mobili ekspertų komanda toliau keliauja per Lietuvą ir siekdama nuvažiuoti pas kuo daugiau norinčių pasiskiepyti žmonių vakarų Lietuvoje keičia vakcinacijos strategiją kurortiniuose pajūrio miestuose. Nuo pirmadienio, liepos 19 d., kiekvieną pirmadienį ir antradienį, be išankstinės registracijos nuo koronaviruso (COVID-19) vienos dozės „Janssen“ vakcina...


Jurgita ir Nijolė nuoširdžiai dėkoja Palangos m. PK Reagavimo skyriaus viršininkui Donatui Mockaičiui ir vyriausiajam patruliui Limvydui Galdikui už suteiktą pagalbą sugedus automobiliui.


Tryliktąjį sezoną kaip Palangos paplūdimio gelbėtojų vadas pradedantis Jonas Pirožnikas nėra prietaringas. „Turiu didelę patirtį, teko dirbti su įvairiais žmonėmis, būti liudininku, ir kartais dalyviu, kaip keitėsi poilsiautojai, mūsų techninės priemonės. Šių metų neabejotina naujovė, iš kurios daug tikimės, – dronas (skraidyklė), kuri įspės, net keliomis kalbomis...


Pramogų laukianti Palanga verslui į pagalbą neskuba  6

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 07 11 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Iš J.Basanavičiaus gatvėje esančio Kunigų seminarijos sklypo išvarėme olandų atrakcionus. Pernai užkirtome kelią dar vieniems atrakcionams įsikurti kitoje šios gatvės vietoje. Užplėšę nerealų mokestį nubaidėme į Palangą apžvalgos ratą ketinusią atvežti vokiečių verslininkę.


Nuo ligų, kaip ir kitų bėdų nesame nei vienas apsaugotas, visi esame pažeidžiami ir kartais gyvenimas nežėri gražiausiomis spalvomis. Tačiau mes turime didžiulę galią – ištiesti pagalbos ranką vienas kitam. Šiuo tikslu buvo sukurta ir Raudonojo kryžiaus draugija, prigijusi ir visoje Lietuvoje. Palangoje savo veiklą Raudonojo kryžiaus skyrius taip pat efektingai vykdė, ypatingai jo vedle...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius