Kurorto valdžios įstatymai neslegia

Dalia Jurgaitytė, 2010-02-26
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Penkiolika reikalavimų

Vyriausybės atstovo tarnybos Vyriausybei, Vidaus reikalų ministerijai, apskričių viršininkams ir prižiūrimų savivaldybių vadovams pateiktoje informacijoje teigiama, kad Klaipėdos apskrities savivaldybės priėmė 40 teisės aktų, kurie prieštaravo šalies Konstitucijai, įstatymams, Vyriausybės sprendimams. Palangos miesto savivaldybės tarybai buvo pateikti  6 teikimai dėl teisės akto pakeitimo ar panaikinimo klausimo ir net 15 reikalavimų neatidėliojant įgyvendinti įstatymą ar vykdyti Vyriausybės sprendimą.

 

Valdžia neatsisakė „pieštukinių“ pinigų

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė, beveik visos apskrities savivaldybės, priimdamos teisės aktus, dažniausiai nusižengė  Vietos savivaldos įstatymui. Apibendrindama šio minėto įstatymo pažeidimus,  ji pažymėjo, jog buvo nepaisoma šio įstatymo 26 straipsnio, reglamentuojančio savivaldybės tarybos narių veiklos apmokėjimą.

Pasak atstovės, savivaldybių tarybos savo sprendimais nustatė tvirtas išmokas savivaldybių tarybų nariams kanceliarinėms, taip vadinamoms pieštukinėms išlaidoms. K.Vintilaitės teigimu, išmokas gauna tiek meras, tiek jo pavaduotojai. Nors jiems, užimantiems šias pareigas,  mokamas  ir darbo užmokestis ir jie yra aprūpinti kanceliarinėmis priemonėmis. Atstovės teigimu, šio įstatymo nuostatą kurorto vadovai traktuoja savaip ir mano, kad jiems šios kanceliarinės išmokos priklauso. Pasak tarnybos atstovės, tenka konstatuoti, kad tai akivaizdus materialinės naudos vykdant tarybos nario pareigas siekimas. Be to, anot K.Vintilaitės, nesant nustatytos tvarkos, iš tarybos narių nereikalauta, kad būtų atsiskaityta.

 

Palangiškiai skundžiasi

Kitas, pasak K.Vintilaitės, itin svarbus įstatymas, kurio taipogi nepaisoma, tai Šilumos ūkio. Anot atstovės, Palangos miesto savivaldybės taryba dar nėra pakeitusi savo sprendimo „Dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros maksimalių tarifų nustatymo“. „Dar 2009 metais kovą valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija patvirtino šių tarifų nustatymo metodiką, tačiau Palangos miesto savivaldybė iki šiol delsia. Suprantama, kad kai kuriems daugiabučiams gali tarifai už šildymo punktų priežiūrą padidėti, o kai kuriems ir sumažėti, tačiau jie turi būti nustatyti. Kad Palangoje esama problemų dėl šilumos ūkio, tai akivaizdu, nes  iš palangiškių jau yra gautas ne vienas skundas“, - sakė Vyriausybės atstovė.

 

Mokestis už šiukšles – kelia abejonių

Taipogi, atstovės teigimu, kitas miestiečiams nerimą keliantis kurorto valdžios sprendimas, kuriuo patvirtinti komunalinių atliekų surinkimo nuostatai bei nustatyti mokesčiai, vėlgi kelia abejonių. „Prevenciškai įspėjau, kad teršia ne buto ploto kvadratiniai metrai, o žmonės. Analogišką sprendimą priėmė ir Klaipėdos miesto politikai. Šiuo metu laukiama ką šiuo klausimu pasisakys Vyriausiasis administracinis teismas“, - apie ydingą sprendimą dėl šiukšlių surinkimo kalbėjo K.Vintilaitė.

 

 

Privalu atsakyti

Vyriausybės atstovės teigimu, Viešojo administravimo įstatymo nuostatų įgyvendinimą kurorto savivaldybėje galima palyginti su sunkiai traukiamu vežimu. „Ir miesto vadovas, ir Administracijos direktorius  turi suvokti, kad jų prievolė atsakyti į gyventojų raštu ar žodžiu pateiktus klausimus ar skundus. Tačiau valdžia nėra  drausminga ir yra nemažai atvejų, kai sureaguojama tik po kelių mėnesių. Nors įstatymas reikalauja piliečiui atsakyti per 20 dienų ir terminų privalu paisyti.  Dažniausiai buvo nusižengiama Teritorijų planavimo įstatymui, nes Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus darbo tempai lėti ir miesto valdžiai tai turėtų kelti rūpestį.

 

Nebaudžiamumo atmosfera

K.Vintilaitė sakė drįstanti teigti, kad vienas iš svarbiausių kurorto valdžios darbo trūkumų, tai ne tik savivaldybės institucijų vadovų, tarybos narių, valstybės tarnautojų neatidumas, administracinių gebėjimų stoka, bet ir didžia dalimi įtakos turi prastas darbo organizavimas bei tvyranti nebaudžiamumo atmosfera.

 

Gerai dirba opozicija

Pasak Vyriausybės atstovės, viltį, kad situacija pagerės teikia  gerai dirbanti miesto savivaldybės tarybos opozicija. Anot K.Vintilaitės,  jai atstovaujantys politikai, išanalizavę įstatymus, ir dažnai posėdžių metu pabaksnoja pirštu, kurie teikiami tvirtinti sprendimų projektai neatitinka įstatymams ar kitiems teisės aktams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto mero patarėjas Pranas Žeimys teigia, kad popiet Palangos oro uoste nusileis lėktuvas su 160 Lietuvos piliečių, tačiau kur juos visus reikės apgyvendinti, iki šiol nėra aišku. „Kalbamės su viešbučiais, tačiau ne visi nori priimti atvykstančius, o kai kurie pateikė savivaldybei kainas, prilygstančias 5 žvaigždučių apgyvendinimui,“ – sako...


Palangos oro uoste pristatytas naujas priešgaisrinės tarnybos automobilis: analogišką techniką naudoja didieji pasaulio oro vartai.


Palangos atsakingos tarnybos artėjančiai žiemai yra pasirengusios – tai konstatuota Savivaldybėje vykusiame pasitarime su miesto vadovais – mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu ir administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Staskoniene.


2017-uosius verslininkai pradės su šūsnimi teisės aktų pakeitimų. Trumpai apžvelkime svarbiausius pokyčius, įsigaliojančius nuo sausio 1 d., rašoma advokatų kontoros „Triniti“ parengtoje apžvalgoje


Lietuvos laisvosios rinkos instituto kasmet atliekamas tyrimas, vadinamasis Lietuvos savivaldybių indeksas, Palangai ir šiemet nebuvo palankus: iš septynių miestų savivaldybių ji pripažinta šešta. 2014-ųjų gruodį, įvertinus 2013-ųjų duomenis, geriausiu paskelbtas Klaipėdos miestas, o prasčiausiai įvertinti Šiauliai. Iš 53-ijų rajonų savivaldybių...


Ar Palangos vasaros estrados griovimo darbai vyksta nepažeidžiant įstatymų? Ar būsimų statybų teritorijoje, kuri patenka į „kvadinę“ juostą, gali būti kaupiamos statybų atliekos? Jų kauburiai išties kūpso beveik jau nugriautos estrados vietoje. Tokio skundo sulaukė redakcija.


Pradėta Palangos socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcija  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėti Socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcijos darbai. Įgyvendinus projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyboje“, kurio vertė – per 1 mln. litų, bus išplėsta minėtos tarnybos teikiamų paslaugų sfera, tad palangiškiai, kuriems reikalinga globa bei jų artimieji savo mieste pasijus...


Laisvosios rinkos institutas (LLRI) pristatė savivaldybių indeksą, kuris parodo, kurios iš jų tvarkosi geriausiai. Atskirai vertintos miestų ir ne miestų savivaldybės. Tarp miestų pirmauja Klaipėda, Panevėžys ir Alytus, o Palanga – paskutinėje vietoje, šešta.


Kurorto valdžios įstatymai neslegia

Dalia Jurgaitytė, 2010 02 26 | Rubrika: Miestas

Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje tarnybos prievolė – prižiūrėti, kaip laikomasi įstatymų. Pateiktoje atstovės tarnybos informacijoje teigiama, kad iš septynių prižiūrimų Klaipėdos, Palangos miestų, Neringos bei Klaipėdos, Kretingos, Skuodo ir Šilutės rajonų savivaldybių, pagal gausą priimtų teisės aktų, kurie neatitiko įstatymų, Palangos miesto savivaldybė nusileidžia tik...


Praėjusį penktadienį miesto valdžios iniciatyva suorganizuotas susitikimas su J.Janonio g. 16, Ganyklų g. 19, Gintaro g. 44 bei Jūratės g. 33 daugiabučių namų gyventojais. Jo metu Palangos miesto savivaldybės Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Daiva Zūbytė bei vyriausiasis miesto architektas Svajūnas Bradūnas informavo apie tai, kad...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas