Kurorto verslininkams intensyvioji vasara prasidėjo tik jai įpusėjus

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-07-27
Peržiūrėta
1767
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasak verslininkų, šiemet poilsiautojų daugiau sulaukta persiritus vasarai į antrąją pusę.
Pasak verslininkų, šiemet poilsiautojų daugiau sulaukta persiritus vasarai į antrąją pusę.

Iki šiol Palangoje nebuvo jaučiama poilsiautojų antplūdžio, bent kiek didesnis pagyvėjimas buvo jaučiamas švenčių dienomis ir savaitgaliais, tačiau liepos viduryje poilsiautojai jau aktyviau ėmė gužėti į kurortą, – teigia kurorto verslininkai. Tačiau Palangos turizmo informacijos centro darbuotojai įsitikinę, jog orų žmonės nesureguliuos, būtina žvelgti į kitus dalykus, pavyzdžiui, kokių pramogų siūlo Palanga, kas joje nauja, tik tuomet žmonių bus visuomet.

Verslininkai – lankstūs
Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė, vadovaujanti viešbučiui „Palangos vėtra“, patikino, jog išties iki šiol buvusi vasara verslininkams šypsenų nekėlė – poilsiautojų, pageidaujančių aktyviai pramogauti Palangoje, nebuvo, kadangi nelepino orai. Kiek intensyvesni buvo savaitgaliai ir švenčių dienos.
„Iki liepos vidurio tikrai jautėsi sąstingis. Esame keli viešbučiai, kurie dirba ištisus metus, ne vien vasaros sezono metu, tad teko analizuoti situaciją, stebėti kaip keičiasi rezervacijos, kiek teko jų anuliuoti. Kai kurie kavinių savininkai pagal žmonių srautus mažino kainas, kai kurie net iki 20-25 procentų. Žinoma, labai gerai, jog verslininkai tampa lankstesni, prisitaiko prie esamų sąlygų. Įvairių sprendimų būta, net ir nelabai suprantamų, bet toks pokytis yra tikrai pagirtinas. Tai rodo, kad verslas kurorte yra lankstus“, – apie iki vasaros vidurio vyravusias tendencijas pasakojo I. Valaitienė.
Tačiau šiuo metu, pasak pašnekovės, situacija kardinaliai pasikeitė. „Dabar viskas – visai kitaip. Toks žmonių pagyvėjimas pastaruoju metu, koks ir turi būti tikrą vasarą. Su kuo teko kalbėti, išties verslininkams nebuvę iki tol lengva, – kalbėjo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė. – Sekame orus, regis, jie bus palankūs ateinančiomis dienomis. Bus matyt, kaip iš tiesų nutiks. Nuo orų daug kas priklauso, visgi žmonės, planuodami atostogas, nori, kad oras būtų geras, tad atsižvelgia į juos“.
Dabar jau sunku pasivyti „praloštą“ vasarą, nes, anot viešbučio vadovės I. Valaitienės, kambariai nors intensyviai rezervuojami, daugiau žmonių gi neįtalpinsi, jeigu nebėra kur.
Paklausta, ar poilsiautojų būna prasidėjus rudeniui, pašnekovė patikino, jog kai rugsėjį dar lepina saulė, tuomet pavienių atostogautojų dar galima regėti, tačiau kadangi prasideda vaikams mokslo metai, galima sau leisti pasimėgauti kurorto teikiamais malonumais daugiau savaitgaliais.

Liūto dalis – savaitgaliais
Kavinės „Armėniška virtuvė“ savininkas ArturArakelyan pasakojo, jog jau dešimt metų sukasi šiame versle ir jau visokių vasarų regėjęs – būta ir ne kokių, ši vasara – viena iš tokių. „Tik tarpais saulė pasirodydavo iki liepos vidurio, tokie orai tikrai neviliojo poilsiautojų į kurortą. Iki liepos 10-15 dienos žmonių būdavo daugiau tik savaitgaliais ir švenčių dienomis. O visi verslininkai turėtų pripažinti, jog išties geros dienos buvo, kai vyko lenktynės Palangoje, tuomet kurorte tiesiog knibždėjo žmonių, verslas iškart suintensyvėjo. Buvo labai gerai, galima sakyti, kad net puikiai“, – atskleidė A. Arakelyan.
Pašnekovas neslėpė, jog verslininkai kurorte yra priklausomi nuo oro sąlygų. „Planuodami atostogas žmonės, tikiu, atsižvelgia į orų prognozes. Juk atvykus atostogauti nesinori kambaryje sėdėti. O kadangi gražių dienų iki liepos vidurio nebuvo labai daug, tai ir žmonių mažai tepasilikdavo ilgesnėms atostogoms. Pagrindinę liūto dalį mums atriekdavo savaitgaliai, šiomis dienomis žmonės linkę pakeisti aplinką“, – pasakojo verslininkas.
Pasak jo, pastaruoju metu pastebįs ir daugiau užsieniečių, ypač rusakalbių. „Mūsų žmonės mažiau atvažiuoja, gal lėšos neleidžia, visgi nakvynės Palangoje taip pat nemažai kainuoja“, – pasvarstė pašnekovas.
Tačiau entuziastingas pašnekovas pabrėžė, kad svarbiausia visuomet yra išlaikyti geras emocijas, kartais ir trumpos atostogos gali palikti tokių neišdildomų įspūdžių, jog liks visam gyvenimui.
Paklausus apie kainas kavinėse, ar jos keitėsi bent kiek vasarai persiritus į antrąją pusę, verslininkas patikino, jog tikrai nesikeitė. „Kitų kavinių patiekalų kainų neseku, bet pas mus nesikeičia. Aš pats apskaičiuoju, kiek man viskas kainuoja ir pagal tai įvertinu patiekalą. Kiek teko pastebėti, pas mus būna dažnai ir daugiau, ir pigiau nei pas kaimynus. Užsukę poilsiautojai tas kainas žino, jie renkasi. O kad išties visiems būtų gerai, verslininkas turi pats pereiti į vartotojo pusę“, – šypsojosi verslininkas.

Kaip ir pernai
Tai, kad išties šykšti buvusi iki šiol vasara kurorto verslininkams, patvirtino ir restorano „deCuba“ vadovė Ala Kretschmann. „Tikrai, tik liepos mėnesį pasijautė, kad daugiau poilsiautojų. Pastebėjome, kad padaugėjo ir užsieniečių, ypač iš Skandinavijos šalių. Įdomu tai, jog jie vienu metu visi sueina ir vienu metu išeina, sutampa atvykimo laikas, o gal tiesiog atsitiktinis sutapimas“, – juokėsi pašnekovė.
Restorano vadovė patikino, jog kainos išliko tokios pat kaip ir pernai, išskyrus firminius patiekalus. „Jie yra brangesni, tačiau atsižvelgus į tai, kiek kainuoja jų paruošimas, tuomet kaina neatrodo tokia ir didelė. Būna, kad klientai sako, jog brangu, bet jeigu mėsos, iš kurios gaminamas steikas, kilogramas kainuoja 100 eurų, atitinkamai ir kainuoja. Mes išlaikome savo įvaizdį, nenorime, jog būtų panašu į alaus smuklę, tačiau kiekvienas žmogus, užsukęs pas mus gali atrasti pagal savo kišenę. Pavyzdžiui, siūlėme dienos pietus, kurie kainuoja 3,90 eurų, tai mums nenaudinga, tačiau taip sulaukiame žmonių, kurių taip iki šiol trūko“, – pasakojo A. Kretschmann.
Pašnekovė prisiminė, jog pernai išties buvo lygiai tokia pati situacija, birželis gal šiemet buvo kiek prastesnis, tačiau liepos mėnesiai – tiek pernykštis, tiek ir šiųmetinis – žengia koja kojon.
„Nežinia, kokių orų sulauksime rugsėjį. Jei bus geras oras, tikėtina, žmonių dar liks. Pernai rugsėjį dar dirbome normaliu tempu. Teko padirbėti net ir spalį“, – atskleidė restorano vedlė.
Kavinės „Pajūrio žibintas“ vadovas Augenijus Povilaitis nei kiek nesistebėjo, jog šiemetinė vasara prasidėjo tik jai gerokai įpusėjus. Pasak jo, pastaraisiais metais gi kitokių ir nebėra. „Tas pats, kaip ir kiekvieną vasarą. Nelabai svarbu kartais poilsiautojams kokie tie orai. Jeigu jiems yra atostogos, tai jie ir atostogauja, negi nerasi veiklos, kaip praleisti laiką. Kaip ir dėl kainų – kai žmonės atvyksta į kurortą, įprastai jie neskaičiuoja, tam jau yra skirti pinigai, kuriuos ir leidžia savo poreikiams tenkinti. Ir nėra toje Palangoje tokios jau „kosminės“ kainos, kaip dažnai piešiama respublikinėje žiniasklaidoje. Kartais atrodo, jog tyčia taip daroma, kad tik niekas nevažiuotų“, – svarstė pašnekovas.
Anot jo, šie metai ne taip ir skiriasi nuo parėjusių metų, jis bėdos neregįs. Neteko vasarai įsibėgėjus koreguoti ir kainų.

Svarbu, ką galima pasiūlyti
Palangos turizmo informacijos centro direktorės pavaduotoja Egidija Smilingienė atskleidė, jog pas juos situacija būna priešinga: jeigu oras prastas į Turizmo informacijos centrą suguži gerokai daugiau žmonių nei šiltą dieną. „Tuomet daug žmonių domisi, ką galėtų nuveikti, ką aplankyti. O kai geras oras, tai kur visi lekia – į pliažą“, – šypsojosi pavaduotoja.
Pašnekovė šios vasaros visiškai neišskyrė iš kitų – kasmet visi daugiausiai poilsiui pasirenka laikotarpį jau įpusėjus vasarai. „Visas atostogų ritmas – panašus, visi pradeda tokiu laikotarpiu važiuoti atostogauti. Juk yra buvę tokių vasarų, kai taip pat birželio mėnesį dar su striukėm vaikščiojom, nieko čia ypatingo, jog ši vasara panaši. Svarbiausi yra ne orai, svarbiausia yra veikla Palangoje, ką galime atvykusiems pasiūlyti įdomaus, naujo, tik tuomet žmonės nesižvalgys į dangų“, – pastebėjo E. Smilingienė.
Ji akcentavo, jog pas juos įprastai apsilanko daugiausiai užsieniečių, nes lietuviai ir taip žino, kas kur yra Palangoje. Kaip paaiškėjo, į Palangą atvyksta žmonių iš viso pasaulio.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai kuriems Nidos verslininkams ši vasara buvo auksinė. Jų pelnas buvo tris kartus didesnis nei pernai. Bet buvo ir tokių, kurie nesulaukę vokiečių turistų liko be pajamų. Tuo tarpu Palangos verslininkai taip pat ploja rankomis, nes šią vasarą pajamos išaugo ir kurortas tikrai negalėjo skųstis poilsiautojų stygiumi.



Iki šiol Palangoje nebuvo jaučiama poilsiautojų antplūdžio, bent kiek didesnis pagyvėjimas buvo jaučiamas švenčių dienomis ir savaitgaliais, tačiau liepos viduryje poilsiautojai jau aktyviau ėmė gužėti į kurortą, – teigia kurorto verslininkai. Tačiau Palangos turizmo informacijos centro darbuotojai įsitikinę, jog orų žmonės nesureguliuos, būtina žvelgti į kitus dalykus...


Su visais atsisveikinanti vasara nedžiugino gerais, saulėtais orais nei Palangos verslininkų, nei poilsiautojų. Liepa ir rugpjūtis buvo drėgni ir lietingi. Tik ir tebuvo girdėti: „Tokios šaltos vasaros dar nėra buvę!“ Bet ar yra pagrindo taip dūsauti? Meteorologai sako, kad ši vasara kuo nors kitokia nebuvo. „Ji buvo normali, tipiškai lietuviška...


„Palangos vasara“ organizatoriams pristatytos naujos kurorto kultūrinės erdvės

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 10 | Rubrika: Miestas

Lietuvos kultūros sostinė Palanga jau netrukus pristatys naujas erdves, skirtas kultūriniams renginiams. Kokios jos ir kokio žanro renginiams tinkamos, kurorto mero Šarūno Vaitkaus kabinete su miesto bei Kultūros centro vadovais aptarė tarptautinio festivalio „Palangos vasara“ organizatorė Audra Keniausytė.  


Jeigu nesate abejingi vasaros teikiamiems džiaugsmams ir privalumams, šiandien turėtumėte liūdnai atsidusti: baigiasi kalendorinė vasara. Vadinasi, verslininkų būriui – ir kurorto svečių pinigų byrėjimas į kišenę, moksleivijai – atostogos, mėgstantiems lepintis saule paskutinė mėnesio diena reiškia, kad jos šilumos mažės. Kokia buvo vasara...


Birželio mėnesį neįprastai oro temperatūra pakilo iki +30, vandens - iki 18 laipsnių šilumos. Tokius birželio karščius sinoptikai vadina teigiama anomalija ir žada karštesnę bei sausesnę nei įprastai vasarą. Žmonės kol kas labiau džiaugiasi nei piktinasi pirmąja šilumos banga, o Palangos verslininkai trina rankomis – poilsiautojai jau plūsta prie jūros ir...


Plūstelėjus karščiams, kurorto verslininkai, laimėję savivaldybės skelbtą konkursą, suskubo paplūdimyje įrenginėti maitinimo paviljonus, o kurorto valdžia džiaugiasi, kad šiemet, kaip niekada anksčiau, surinkta daug lėšų. Ne  vienus metus paplūdimyje vieša prekyba užsiimantys verslininkai didesnių naujovių šiemet nežada. Užtat buvęs seimūnas Linas...


Valdančiųjų smūgis smulkiesiems verslininkams

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 11 23 | Rubrika: Miestas

Šį ketvirtadienį kurorto politikai tvirtins naująją paplūdimių tvarkymo ir viešųjų vietų išdėstymo schemą. Pastaroji parengta motyvuojant tuo, kad vietoj buvusių palapinių, paplūdimiuose atsirastų nesudėtingi laikini statiniai. Taip pat išskirtos zonos aktyviam sportui ir renginiams. Verslininkas, laimėjęs konkurse viešąją vietą, privalės sumokėti ne tik vietinę rinkliavą, bet ir pagal...


Smulkiesiems verslininkams – didesni mokesčiai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 04 | Rubrika: Miestas

Praėjusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje valdžia pritarė pateiktiems verslo liudijimų, kurie bus išduodami kitais metais, tarifams. Naujasis minimalus fiksuoto mokesčio dydis verslo liudijimus įsigijusiems gyventojams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje nebus mažesnis kaip 1440 litų. Vadinasi, nuo kitų metų visiems smulkiesiems kurorto verslininkams – kirpėjoms...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius