Kviečiame balsuoti – palaikykite jums patikusią bendruomenės iniciatyvą

Palangos tiltas, 2022-01-06
Peržiūrėta
988
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Viena iš bendruomenės iniciatyvų – trosinės karstyklės įrengimas.
Viena iš bendruomenės iniciatyvų – trosinės karstyklės įrengimas.

Palangiškiai ir šventojiškiai kviečiami būti aktyvūs ir išsakyti savo nuomonę, balsuojant už Bendruomenės iniciatyvų konkursui pasiūlytas iniciatyvas. Jūsų balsai lems, kuri iniciatyva – Trosinės lauko karstyklės ar Riedlenčių parko įrengimas – bus įgyvendinta kurorte.

Spręs gyventojai

Siekiant gyventojams suteikti galimybę įgyvendinti ne tik jiems, bet ir kitiems bendruomenės nariams svarbius projektus, palangiškiai ir šventojiškiai praėjusių metų pabaigoje buvo kviečiami teikti gyvenamąją aplinką gerinančias iniciatyvas, kurios, bendruomenei pritarus, bus įgyvendinamos Savivaldybės biudžeto lėšomis.

Ar pateiktos iniciatyvos atitinka bendruosius reikalavimus, pirmiausia įvertino komisija, o šį mėnesį savo nuomonę pareikšti gali Palangos miesto gyventojai – balsuodami už patikusią inciatyvą, gyventojai turi galimybę patys spręsti, kokia pasiūlyta idėja yra geriausia.

Trosinė lauko karstyklė 

Viena iš bendruomenės iniciatyvų – trosinės karstyklės įrengimas. Šiuo projektu siekiama Šventojoje įrengti trosinę lauko karstyklę – įrenginį, skirtą vyresnio amžiaus vaikams. Šventojoje jau esama vaikų žaidimo aikštelė pritaikyta vaikams iki 7 metų amžiaus, todėl reikalingi įrenginiai vyresniems vaikams. 

Įgyvendinus šį projektą, prie esamos vaikų žaidimų aikštelės Mokyklos gatvėje būtų įrengta visus vaikų lauko žaidimų įrangai keliamus reikalavimus atitinkanti 5,25 metro aukščio ir 4,7x4,7 metrų pločio trosinė lauko karstyklė. Taip pat būtų įrengta speciali sertifikuota žaidimo aikštelių danga, sumažinanti kritimo smūgį, lauko suoliukas bei šiukšlių dėžė. 

Riedlenčių parkas

Kita siūloma iniciatyva – Riedlenčių parkas. Šventojoje yra nemažai paauglių, besidominčių ekstremaliu sportu. Kadangi miestelyje nėra riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parko, vaikai naudojasi Šventosios centrinėje aikštėje įrengtais ir ekstremaliam sportui nepritaikytais betoniniais kubais ir laiptais. 

Siekiant sudaryti sąlygas vaikams savo įgūdžius tobulinti tam pritaikytoje erdvėje, šiuo projektu siūloma prie esamos vaikų žaidimų aikštelės Mokyklos gatvėje įrengti riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parką – 18x6 metrų ploto konstrukciją, atitinkančią saugumo ir kokybės standartus. 

Kaip balsuoti?

Už labiausiai patikusią bendruomenės iniciatyvą balsuoti galima dviem būdais – elektroniniu ir naudojant balsavimo kortelę. Elektroninio balsavimo formą rasite www.palanga.lt, skiltyje „Naujienos“/“Kviečiame balsuoti už bendruomenių iniciatyvas“. Ten pat rasite ir balsavimo kortelės pavyzdį, kurį išsispausdinus ir užpildžius, galima įmesti į balsavimo urną Palangos miesto savivaldybės administracijoje (Vytauto g. 112, Palanga, 1 aukšte).  

Balsuojantis asmuo turi nurodyti savo gimimo datą (metus, mėnesį ir dieną), vardą, pavardę bei deklaruotą gyvenamąją vietą. Balsuojant kortele papildomai nurodoma kortelės užpildymo data bei pasirašoma. Visais atvejais turi būti pažymima apie sutikimą tvarkyti asmens duomenis. Šie duomenys naudojami tik balsuojančiam asmeniui identifikuoti ir patikrinti, kiek kartų asmuo balsavo, ir neskelbiami viešai.

Vienas gyventojas turi teisę balsuoti ne daugiau kaip už vieną bendruomenės iniciatyvą. Balsavus kelis kartus elektroniniu būdu, galioja paskutinis balsavimas. Balsavus elektroniniu būdu ir užpildžius popierinę kortelę, galioja balsavimas elektroniniu būdu. Užpildžius kelias popierines korteles, galioja vėliausiai užpildyta kortelė.

Balsavusių gyventojų asmens duomenys patikrinami Gyventojų registro duomenų bazėje.

Balsuoti – iki sausio 31 d. 

Pasibaigus balsavimui, bus sudaryta bendruomenės iniciatyvų eilė gautų balsų mažėjimo tvarka. Į eilę bus įrašomos tik tos bendruomenės iniciatyvos, už kurias balsavo ne mažiau kaip 0,3 proc. Savivaldybės gyventojų (remiantis praėjusių metų Lietuvos statistikos departamento paskelbtais duomenimis).

Bendruomenės iniciatyvų įgyvendinama tiek, kad neviršytų numatytos finansavimo sumos, patvirtintos Savivaldybės biudžete, t. y. įgyvendinimo metu galima nesilaikyti eiliškumo tvarkos, išskyrus pirmoje vietoje įrašytą bendruomenės iniciatyvą, kuri privalo būti realizuota atitinkamais biudžetiniais metais. Toliau realizuojama ta bendruomenės iniciatyva, kuriai įgyvendinti pakanka numatytų Savivaldybės biudžeto lėšų.

Bendruomenės iniciatyvas įgyvendina Savivaldybės administracija.

Už labiausiai patukusią bendruomenės iniciatyvą balsuoti galima iki sausio 31 d. (balsuojant elektroniniu būdu – iki 23.59 val., balsavimo kortele – iki 17 val.).

Jūsų komentaras:

OB 2022-01-07 09:44 (IP: 162.158.203.50)
Šiaip reikia to ir to. Karstyklės mažyliams, riedlenčių parkas paaugliams. O kur dar mini sporto aikštelės (su futbolo aikštele, krepšiniu). Jei nežinote apie ką čia, tai nyvykit į Vokietiją kokį nors eilinį kaimą (nekalbu apie kurortinius Vokietijos, Prancūzijos miestelius). Palangoje labai trūksta įrangos aktyviam poilsiui. Dviračių takas apgailėtinos būklės jau ir virtęs mašinų kelių. Nėra infrastruktūros šeimoms su poilsio aikštelėmis et ct. Idėja: poilsiautojai atvykę palieka po 1 € vadinamo "pagalvės" mokesčio. O jei kasmet po tokią aikštelę su užrašu "Čia iš jūsų pagalvės mokesčio pinigų"

Taip pat skaitykite

Palangiškiai ir šventojiškiai kviečiami būti aktyvūs ir išsakyti savo nuomonę, balsuojant už Bendruomenės iniciatyvų konkursui pasiūlytas iniciatyvas. Jūsų balsai lems, kuri iniciatyva – Trosinės lauko karstyklės ar Riedlenčių parko įrengimas – bus įgyvendinta kurorte.


Jei turite jums priklausančią erdvę – sodą ar kiemą, tokiu atveju, verta pagalvoti ir apie tai, kokie elementai turėtų joje atsirasti, kad jūsų gyvenimas būtų dar kokybiškesnis. Bene greičiau į galvą ateina mintis, kad šias erdves reikia puošti įvairiais augalais – tam, kad būtų galima mėgautis itin estetišku vaizdu, o taip pat – įvairiais...


Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderių suvažiavimas, liepos viduryje turėjęs vykti Palangoje, atšauktas – pranešė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.


Savanorių, norinčių padėti sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems palangiškiams, sąrašas sparčiai didėja – jų praėjusios savaitės viduryje buvo vos 13, o šio trečiadienio popietę – jau per 30. Tačiau koronaviruso pandemijos sukeltos krizės pabaigos dar nematyti, o tai reiškia, kad Palangai reikės dar daugiau pagalbos rankų.


Spalio 11-13 dienomis Čikagoje vyko JAV Lietuvių bendruomenės XXII Tarybos antrosios sesijos suvažiavimas, kuriame Antanas Vinkus, Palangai ir Kretingai Seime atstovaujantis gydytojas ir diplomatas, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas, skaitė pranešimą ir pristatė Seimo komisijos atliktus darbus.


Palangos bendruomenės „Palangos santarvė“ nariai su pirmininke Daina Eimanavičiene priešaky labai apsidžiaugė, sulaukę kvietimo apsilankyti UAB „Palangos šilumos tinklai“. Susitikę su įmonės vadovais, kurie organizavo ir nedidelę ekskursiją po patalpas, bendruomenės atstovai jiems uždavė daug klausimų ir sulaukė naudingų atsakymų.


Už ką gi, po galais, balsuoti Palangoje?  Regis, perskaičiau, daugumos partijų Palangos skyrių programas.  Liberalsąjūdiečių programa, pavyzdžiui, gerokai susitraukė nei jos pirmtakės kurorte, Liberalų ir centro sąjungos prieš keturis metus.  A.Štaras turi „parako“  pasigrumti su Š. Vaitkumi, bet jo iš...


Palyginti neseniai įsteigta bendruomenės pareigūno pareigybė. Šie asmenys pirmiausia vykdo prevencinę veiklą: populiarina policijos pareigūno profesiją, skatina gyventojus tapti policijos rėmėjais, kviečia kurti saugią aplinką. Palangos bendruomenės pareigūnė Aurelija Japšaitė-Rancienė džiaugėsi galėdama eiti šias pareigas ir ragino palangiškius būti budriais, o...


Rugpjūčio mėnesį Palangos bei Šventosios miesto bendruomenės, susirinkusios į savo tarybas, paskirstė iš valstybės biudžeto skirtas lėšas Vietos bendruomenės savivaldos 2012 metų atrinktų bendruomenių veikloms. 47 tūkst. 900 Lt buvo skirti dešimčiai projektų, kuriuos bendruomenės įgyvendina arba ruošiasi įgyvendinti.


Šeštadienį vyko Palangos miesto seniūnaičių rinkimai, kurie susiklostė ne visai taip, kaip buvo tikėtasi. Kunigiškių seniūnaitijoje balsavo devyni žmonės, kurie net neturėjo teisės balsuoti, todėl rinkimai laikomi neįvykę. „Kunigiškių seniūnaitijoje buvo du kandidatai – Vida Merkevičiūtė bei Stanislovas Norkus. Jei rinkimai būtų įskaityti, tuomet vyras būtų laimėjęs vieno balso persvara....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius