Laimėjusi Kretingoje Jolita Vaickienė pergalės sieks ir Palangoje

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-03-31
Peržiūrėta
272
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Jolita Vaickienė priėmė sprendimą – perėjo iš valdžios partijos „Tvarka ir teisingumas“ į opozicijoje esantį Liberalų sąjūdį.
Jolita Vaickienė priėmė sprendimą – perėjo iš valdžios partijos „Tvarka ir teisingumas“ į opozicijoje esantį Liberalų sąjūdį.

Palangoje į Seimą šį rudenį kandidatuosianti parlamentarė Jolita Vaickienė prieš savaitę priėmė sprendimą – perėjo iš valdžios partijos „Tvarka ir teisingumas“ į opozicijoje esantį Liberalų sąjūdį. „Sau patogaus kelio neieškau. Tikiu, kad galiu tinkamai atstovauti savo kraštui ir tai bandysiu įrodyti išmėgindama jėgas Palangos-Kretingos rinkimų apygardoje, kur teks susigrumti su labai rimtais kitų partijų atstovais“, – „Palangos tiltui“ sakė J. Vaickienė.

– Jūsų įstojimas į Liberalų sąjūdžio frakciją praėjusią savaitę neliko nepastebėtas šalies žiniasklaidos, kolegų ir politikos apžvalgininkų. Kokių – palaikančių ar kritikuojančių – nuomonių, reakcijų sulaukėte daugiau?
– Natūralu, kad sulaukiau abipusių reakcijų ir nuomonių. Kai kurie buvę bendrapartiečiai nepritarė mano sprendimui ir galbūt pasmerkė. Bet man kurs kas svarbiau, kad sulaukiau itin daug padrąsinimų ir palaikymo – pirmiausia iš paprastų žmonių.
– Jūsų sprendimas palikti „tvarkiečius“, neabejoju, subrendo ne per vieną dieną ar savaitę. Vis tik kodėl užvėrėte „tvarkiečių“ duris?
– Išties, sprendimas – ne vienos dienos. Pagrindinė priežastis yra labai aiški ir visiems suprantama. Man labai nepatiko, kad partijoje pradėjo dominuoti populistinės, radikalios ir net šovinistinės idėjos. Man jos nėra priimtinos. Ieškoma trumpalaikio populiarumo ir bijoma priimti šiai dienai nepopuliarius sprendimus, nors jie ir būtini. Prie partijos „Tvarka ir teisingumas“ prisijungę „Drąsos kelio“ žmonės įnešė dar daugiau populizmo. Nors partijos kongrese kovo pabaigoje buvo kalbama apie partijos atsinaujinimą, bet aš viso labo matau kautynes dėl vietos partijos rinkimų sąrašo viršuje. Man tai nepatinka. Mano įsitikinimu, atsinaujinimas turi vykti „iš apačios į viršų“.
– Kodėl pasirinkote Liberalų sąjūdžio frakciją Seime?
– Tai padariau, visų pirma, dėl to, kad ji turi profesionalią komandą, ji turi gerų idėjų ir geba jas įgyvendinti. Man labai imponavo, kad Liberalų sąjūdžio frakcija, šiuo metu esanti opozicijoje, buvo jos konstruktyviausia dalis. Kai kuriuos jų pasiūlymus priėmė ir ši valdančioji koalicija, pavyzdžiui, dėl popamokinės mokinių veiklos, kai kiekvienam mokiniui pridėjome po 15 eurų prie esančio mokinio krepšelio. Liberalai dabar – antra pagal populiarumą partija Lietuvoje. Tai rodo, kad liberalų darbai ir pasiūlymai Lietuvos žmonėms yra priimtini.
– Ar būsite ir Liberalų sąjūdžio partiniame rinkimų sąraše, kuris, partijai peržengus 5 procentų barjerą rinkimuose, esantiems jo viršuje politikams garantuoja vietą Seime?
– Sakau sąžiningai: pereidama į Liberalų sąjūdį, jokių pageidavimų ar reikalavimų dėl vietos partijos rinkimų sąraše neturėjau. Tiesą pasakius, nedrįsčiau to daryti, nes turiu neigiamą nuomonę apie tuos politikus, kurie pakeisdami partiją, pirmiausia užsitikrina tam tikrą vietą jos rinkimų sąraše.
– Jūs eisite labai sunkiu keliu: dėl mandato Seime kovosite „sunkioje“ Palangos-Kretingos rinkimų apygardoje su itin stipriais varžovais: Antanu Vinkumi ir Vaidotu Bacevičiumi. O kur dar kiti...
– Taip, žiūriu į būsimą rinkimų kampaniją kaip labai sunkų darbą: įrodyti, ko esi vertas. Įtikinti žmones savo idėjomis ir požiūriu. Prieš ketverius metus aš tai sėkmingai padariau senojoje Kretingos rinkimų apygardoje.
– Jūs – žinoma Kretingoje, bet kokiomis idėjomis prasibrausite į palangiškių širdis ir protu?
– Kuo aš, klausiate, patrauksiu palangiškius? Sakau atvirai: nežadėsiu to, ko neįmanoma padaryti. Po ketverių metų darbo Seime Audito komitete galiu gerai įvardinti Lietuvos problemas ir žinau kaip jas spręsti. Viena iš pagrindinių problemų – valstybės įstaigų išlaidavimas. Biudžeto niekaip nepavyksta subalansuoti, bet valdininkų išlaidavimas nemažėja, o didėja. Formuojant biudžetą, siūliau sumažinti lėšas ministerijoms ir joms pavaldžioms įstaigoms. Deja, šį pasiūlymą palaikė tik Liberalų sąjūdžio ir konservatorių frakcijos, todėl balsų pataisymui nepakako. Tikiuosi formuojant kitų metų biudžetą politinės valios pakaks. Kita ryški problema – ES lėšų ydingas, o gal net korupcinis panaudojimas. Kai perkamos prekės ir paslaugos už dvigubai ar net trigubai didesnę kainą nei rinkoje. Todėl būtina sugriežtinti šių lėšų panaudojimo kontrolę. Ir dar, jeigu Lietuvos biudžetas būtų dėliojamas kitaip – ne tik atsižvelgiant kartais į duotus pažadus – tai matytumėme kitokią Lietuvą: skaidriau valdomą, tokią, kuria labiau pasitikėtų visi rinkėjai, palangiškiai ir kretingiškiai taip pat.
– Ar galite atskleisti konkrečias idėjas, su kuriomis supažindinsite ir bandysite patraukti taip pat Palangos rinkėjus?
– Esu kur kas labiau artima Palangai, negu dauguma mano. Kiekvieną savaitę mano keliai iš Vilniaus veda pro Kretingą į Palangą. Tad aš labai gerai išmanau abiejų kaimyninių savivaldybių gyvenimą, ypatumus.
Nors pastaruoju metu pajūrio savivaldybės padarė nemažai vystydamos turizmą, manau, kad potencialas tam yra gerokai didesnis, negu tai, kas yra dabar ta linkme nuveikta. Investuota daug ES lėšų įvairiems objektams renovuoti, pastatyti. Todėl šiandien reikalingos idėjos, kaip pritraukti daugiau turistų, kad renovuoti objektai netaptų našta savivaldybių gyventojams. Esu įsitikinusi, kad savivaldybės – ir Kretingos rajono, ir Palangos miesto – turi labiau dirbti kartu bendrai kurdamos ir vystydamos turizmo projektus.
Viena iš idėjų – apjungti abi savivaldybes ES finansuojamam projektui „Savivaldybes jungiančių turizmo trasų ir maršrutų plėtra“. Šio projekto tikslas – privilioti daugiau turistų ir suteikti jiems daugiau informacijos. Dar viena galimybė – bendradarbiaujant su Turizmo departamentu, pasiekti, kad abi savivaldybės būtų įtrauktos į rengiamą projektą „Nacionalinių maršrutų ir trasų plėtra“. Taip atsirastų galimybė pristatyti savivaldybes užsienio šalių rinkose.
Bendradarbiaujant su verslo įmonėm, galima būtų paskatinti verslo ir sveikatinimo turizmą ir taip sumažinti sezoniškumą.
– Jūsų politiniai oponentai ir rinkėjai, žinoma, ragins jus viešai įvardinti savo nuveiktus darbus per šią, jau besibaigiančią Seimo kadenciją. Kokius juos jūs išskirtumėte?
– Kadangi esu Seimo Audito komiteto pirmininkė, man buvo labai svarbus „Centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojo“ įstatymo priėmimas. Labai daug dirbau, kad šis įstatymas „išvystų dienos šviesą“. Jo esmė tokia: Lietuva ilgai net nežinojo, kiek turto ji turi ir valdo – nebuvo bendros apskaitos. Atsiradus įstatymui, centralizuotai valdomas valstybės turtas bus vienoje duomenų bazėje. Kai mes visą turtą suregistruosime, galėsime efektyviau naudoti. Daugiau nebus tokių atvejų, kuomet valstybinė institucija išsinuomoja labai brangiai patalpas iš privačios įmonės, o valstybė savo valdomą turtą išnuomoja už kelis eurus. Deja, tokių pavyzdžių yra. Nauja tvarka sutaupys labai daug pinigų, o valstybės turto valdymas taps skaidresnis ir efektyvesnis.
Kasmet formuojant valstybės biudžetą ir skirstant ES lėšas, bandau ginti Kretingos rajono prioritetus. Užbaigėm M. Daujoto pagrindinės mokyklos vidaus remontą, pabaigėm Kretingos muziejaus pastatų rekonstrukciją, paspartinom Salantų gimnazijos rekonstrukciją, atsinaujino M. Tiškevičiūtės mokykla, Vydmantų ir Darbėnų gimnazijos, A. Stulginskio pagrindinė mokykla ir kiti objektai – visų neišvardinsiu. Šiais metais skirtos lėšos Vydmantų ir Salantų darželių remontui bei mokyklai-darželiui „Žibutė“. Dar viena džiugi žinia – šiais metais bus nutiestas ilgai lauktas asfaltas į Budrius.
– Jūs esate Seimo Narkomanijos ir alkoholio komisijos narė. Ar Palanga turėtų drausti bet kokią prekybą alkoholiu – net ir miesto kavinėse bei naktiniuose baruose – po vidurnakčio?
– Draudimai man ne itin patinka. Jei įvesim tokius draudimus, suklestės nelegali prekyba. Kas norės svaigintis, ras kaip tai padaryti. Reikėtų skatinti naujas tradicijas – linksmintis be alkoholio. Galbūt vertėtų mums pamąstyti apie samanės, kaip mūsų nacionalinio kulinarinio paveldo įteisinimą? Nes dabar Lietuvoje suvartojamo kontrabandinio alkoholio dalis yra labai didelė. Vieno sprendimo nėra. Reikalinga plati diskusija visuomenėje, reikia išklausyti žmonių pageidavimus.

Jūsų komentaras:

JONAS 2016-04-14 16:51 (/ / IP: 78.57.226.210)
JOLITA, JUM nereikia gaisti laiko rinkiminei kampanijai...,,5 jevrai suveiks"". JUS SEIMO nare.

,,darbuotojai"" lino 2016-04-10 14:02 (IP: 78.57.226.210)
neuzsiimk schmeizalais..... ,,darbuotoja"... viena jau bande isch KEDAINIU

BRAVO!!! 2016-04-09 12:28 (IP: 78.57.226.210)
gerai sumodeliuotas apsisprendimas, su toia seimo nare jau galima kalbet. BRAWO, JOLITA, bo apie PAXA normalioj aplinkoj jau 15 metu nebekalbama, nebent VAKULEVICIUTE

. 2016-04-04 18:03 (/ / IP: 78.57.226.210)
mama ADONA, ziuek vaika/maciau per tv,/ plaukai zyla, plemai raudoni.... vis del tos Letuvos, tiek pastangu.. sveikata svrbiau

sekmes 2016-04-01 21:39 (;; / IP: 78.57.226.210)
JOLITA, gerai sugalvojai, seimas tavo... linkejimai MAMAI ALDONAI

BRAWO!!! 2016-04-01 09:49 (// / IP: 78.57.226.210)
grazi moteris, ko seime daugiau reikia... uzteks ten tu pagrabiniu ar pribuveju...

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palanga policija sieks dar saugesnio kurorto

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 07 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė kartu su partneriais įgyvendina SCAPE LLI-269 projektą „Modernių viešųjų paslaugų vystymas, stiprinant gebėjimus, bendravimą ir bendradarbiavimą tarp vietos savivaldos ir policijos institucijų“. Jo naudą jau netrukus pajus visi kurorto gyventojai – projekto rezultatų dėka bus sustiprintas viešasis saugumas ne tik Palangoje, bet ir...


Palangiškių pergalės

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 07 | Rubrika: Sportas

 Kėdainių arenoje įvyko Lietuvos karatė kiokušin moksleivių čempionatas, į kurį susirinko rekordinis beveik 800 dalyvių skaičius iš 45 Lietuvos klubų. Šios varžybos buvo ne tik asmeninės, bet ir komandinės. Reikia pasidžiaugti, kad „Shodan“ komanda 11 metus iš eilės sugebėjo tapti stipriausia Lietuvos moksleivių komanda,


Trijų palangiškių, vaikystės draugų suburta reprezentacinė miesto krepšinio komanda „Palangos kuršiai“ savo pirmąjį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pergalių sieks ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir palangiškių širdyse. „Mums svarbu bendruomeniškumas, norime, kad į rungtynes susirinkę žmonės bendrautų...


Palangoje į Seimą šį rudenį kandidatuosianti parlamentarė Jolita Vaickienė prieš savaitę priėmė sprendimą – perėjo iš valdžios partijos „Tvarka ir teisingumas“ į opozicijoje esantį Liberalų sąjūdį. „Sau patogaus kelio neieškau. Tikiu, kad galiu tinkamai atstovauti savo kraštui ir tai bandysiu įrodyti išmėgindama jėgas...


Savaitgalį vykusiose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse kurorto krepšinio komanda „Palanga“ namuose įveikė nė vienos pergalės iki šiol neiškovojusią Kauno „JAZZ-Diremta“ komandą, tačiau svečiuose trimis taškais nusileido aikštės šeimininkams – Jonavos „Petrochemai“. Po šių kovų...


Kaip ir kasmet, įsibėgėjant naujiems mokslo metams Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Šiais metais kiek per 80 proc. 2014-ųjų metų laidos gimnazistų – 131 iš 163 – sieks aukštojo mokslo Lietuvos ir užsienio...


Kaip ir kasmet, pirmosiomis naujų mokslo metų dienomis Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Ir, kaip beveik kasmet, žinios malonios: 85,8 proc. 2013-ųjų metų laidos gimnazistų – 151 iš 176 – sieks aukštojo mokslo...


Iki pirmos pergalės LKL palangiškiams pritrūko vieno metimo

„Palangos tilto” informacija, 2013 03 25 | Rubrika: Sportas

Itin nesėkmingai šiemet Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) rungtyniaujančiai „Palangos Triobet“ komandai, pralaimėjusiai visas devyniolika žaistų rungtynių (0/19), trečiadienį nuo pirmosios pergalės šį sezoną skyrė vos vienas metimas. Klaipėdoje vykusioje Pajūrio ekipų dvikovoje tik po itin dramatiškos kovos, rezultatu 88:86 (20:17, 29:21, 22:21, 17:27)...


„Naglis“ artėja link didžiosios pergalės

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 24 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos krepšinio komanda „Naglis“ pratęsė finalo kovą, iškovodami dar vieną pergalę. Palangos krepšininkai išvykoje nugalėjo Jonavos komandą „Triobet Malsta“ rezultatu 77:70 ir dar vienu žingsneliu priartėjo prie trokštamos didžiosios pergalės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius