„Laisvės“ pirmininkė Aušrinė Armonaitė Seimo rinkimuose remia konservatorių Mindaugą Skritulską, negavusi jo paramos kanapių dekriminalizavimui ir gėjų partnerysčių įteisinimui

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-10-19
Peržiūrėta
1754
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Laisvės“  pirmininkė Aušrinė Armonaitė Seimo rinkimuose remia konservatorių Mindaugą Skritulską, negavusi jo paramos kanapių dekriminalizavimui ir gėjų partnerysčių įteisinimui

Sekmadienio, spalio 18 d., vakarą Mindaugas Skritulskas, Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas į Seimą Mėguvos rinkimų apygardoje, į kurią įeina visa Palanga, savo Facebook paskyroje pasidalijo politine reklama pažymėta „Laisvės“ partijos pirmininkės Aušrinės Armonaitės žinute-kvietimu antrajame rinkimų ture spalio 25 d. palaikyti jį. M. Skritulsko varžovas antrajame ture bus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas Romandas Žiubrys.
„Lietuvai reikia stiprios, progresyvios Vyriausybės, kuri skirtų daug dėmesio Palangai ir visam pajūrio regionui. Jeigu išrinksite Mindaugą Skritulską, tokia Vyriausybė bus,“ – ragina Aušrinė Armonaitė.
Ar ponas Mindaugas su Aušrine rado bendrą kalbą ir dėl marihuanos bei tos pačios lyties partnerysčių įteisinimo? Vieša paslaptis, kad TS-LKD šiais klausimais nesutaria, o partijos lyderis Gabrielius Landsbergis yra nekart sakęs, kad dėl jų vyksta „diskusija.“
„Atvirai kalbant, jokio mano asmeninio pokalbio dėl tokios paramos su gerbiama Aušrine Armonaite nebuvo. Tokį kvietimą inicijavo mūsų (Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių demokratų – L.J.) rinkimų štabas Vilniuje. Yra abejų partijų susitarimas remti vienų kitus kandidatus, kurie antrajame ture nesivaržo toje pačioje rinkimų apygardoje,“ – paaiškino M. Skritulskas.
Paklaustas, ar paremsiąs „Laisvės“ siekius Seime dekriminalizuoti marihuaną ir įteisinti tos pačios lyties partnerystes, jeigu būsiąs išrinktas į Seimą, M. Skritulskas išvengė tiesaus atsakymo.
„Pirmiausia reikėtų žinoti, kad „Laisvės“ partijos rinkiminė programa yra gerokai platesnė, apimanti žymiai daugiau klausimų, nei šiuos du. Natūralu, kad yra keletas dalykų – ir tie, paminėti jūsų – dėl kurių Seime galimai išsiskirs kai kurių mūsų partijos (TS-LKD) narių bei „Laisvės“ Seimo narių nuomonės,“ – iš toli pradėjo M. Skritulskas.
Dar kartą pasiteiravus, kaip Seime, laimėjimo atveju, balsuosiąs dėl marihuanos dekriminalizavimo bei dėl homoseksualių partnerysčių įteisinimo, M. Skritulskas atsakė: „Šiandien abejais klausimais aš neturiu vienareikšmio atsakymo. Abu klausimai yra diskutuotini, tačiau aš nesu nei prieš vieną nusistatęs radikaliai „prieš.““
„Palangos tiltas“ primena, kad nuo 2017 metų sausio 1 d. įsigaliojus Administracinių nusižengimų kodeksui (ANK), žmonėms, pas kuriuos bus rastas kad ir labai nedidelis kiekis kanapių ar kitų narkotikų, yra taikoma tik baudžiamoji atsakomybė – bausti pagal ANK, kaip iki tol, jau negalima. Net už 1 gramą „žolės“ (kanapių) pagal esamą baudžiamojo kodekso nuostatą gresia laisvės atėmimas net iki 2 metų. O pasidalijus suktine iš kanapių, už grotų dabar galima praleisti ir iki aštuonerių metų.
„Man atrodo, kad tai yra taisytina. Pakeičiant tokias griežtas bausmes, matyčiau ir tam tikrų teigiamų dalykų.“ – sakė M. Skritulskas. „Nemanau, kad yra labai gerai jauną žmogų už kanapės rūkymą nubausti laisvės atėmimui ir suluošinti jo gyvenimą,“ – pridūrė.
Anot jo, sumažinus bausmes, reikėtų numatyti priemones prevencijai, asmenų, piktnaudžiaujančių marihuana, reabilitacijai ir panašiai.
Kalbant apie homoseksualių partnerysčių įstatymą, M. Skritulskas Seime samprotavo: „Pasisakau, kad tokių asmenų, pavyzdžiui, turtiniai santykiai, kai kurie kiti bendro gyvenimo dalykai būtų tam tikra apimtimi apibrėžti įstatymo. Vis tik aš pasisakau prieš homoseksualių asmenų santuokas,“ – sakė M. Skritulskas. „Ar balsuočiau už tokį įstatymą, vienareikšmiškai atsakyti negaliu – pirmiausia turėčiau jį pamatyti, pažiūrėti, kokias gyvenimo sritis jis reguliuoja,“ – pridūrė.
Kandidatas į Seimą pabrėžė, kad jis „didžiąja“ dalimi palaiko kitas „Laisvės“ partijos nuostatas.

Jūsų komentaras:

Valodia 2020-10-19 20:45 (IP: 172.69.190.67)
košmarrrrasssss dabar apsisprendžiau nebebalsuosiu ir kaiminams pasakysiu. Košmaraąas ssssssssss. Koks čia palaikymas čia tragedijAAA.

mukas 2020-10-19 13:45 (IP: 162.158.183.208)
tai kad cia anti-reklama, o ne reklama konservatoriui

Jonas 2020-10-19 13:33 ([email protected] / IP: 162.158.183.192)
Kodėl nepažymėta, kad tai politinė reklama?

Taip pat skaitykite

Antradienį, gegužės 2 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus lankėsi Vilniuje, Seime, o paskui su žmona Vilma – ir Prezidentūroje: su naujos kadencijos merais susipažino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen, o vėliau – Prezidentas Gitanas Nausėda. „Į Vilnių suvažiavo tikrai didelis būrys Lietuvos savivaldos vadovų. Pirmąjį susitikimą su naujai išrinktais Lietuvos savivaldybių merais...


Klaipėdos apskrities paramos gavėjams šiemet gyventojai skyrė per 2,3 mln. eurų ir tai yra didžiausia iki šiol skirta paramos suma.


Vasario 16-ąją Laisvės partija nuotolinių steigiamųjų susirinkimų metu įsteigė skyrius Palangoje ir Berlyne. Palangos skyriaus pirmininku išrinktas Tadas Baršketis. „Esu jaunas palangiškis. Bet esu kilęs iš mažo miestelio. Pabaigęs mokslus Vilniuje, grįžau dirbti į Klaipėdą, kur susipažinau su savo būsima žmona. Sutuoktinė jau gyveno Palangoje, tad atvykau ir...


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog pirmadienį, lapkričio 9 d., pervedė pirmąją gyventojų skirtą paramą nuo pernai sumokėto GPM, apie 4 mln. eurų, organizacijoms, meno kūrėjams, profsąjungoms ir jų susivienijimams bei politinėms partijoms. O kas daugiausiai paramos gavo Palangoje? To „Palangos tiltas“ pasiteiravo Laimos Domarkienės, Klaipėdos AVMI atstovės spaudai.


Sekmadienio, spalio 18 d., vakarą Mindaugas Skritulskas, Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas į Seimą Mėguvos rinkimų apygardoje, į kurią įeina visa Palanga, savo Facebook paskyroje pasidalijo politine reklama pažymėta „Laisvės“ partijos pirmininkės Aušrinės Armonaitės žinute-kvietimu antrajame rinkimų ture spalio 25 d. palaikyti...


Iki Seimo rinkimų liko vos šiek tiek daugiau nei trys savaitės. Praėjusiame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje pristatę visus 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų yra palangiškiai, šįkart aiškinomės kandidatų požiūrį į šeimą, gyvybės apsaugą. Truputį „šliūkštelėjome“ ir alyvos į...


Šiandien, gegužės 20 dieną, Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus Taryba išrinko savo kandidatą siekti Seimo nario mandato naujai suformuotoje Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje, kurioje daugumą sudaro Palangos rinkėjai. Juo tapo Gediminas Valinevičius.


Ekstremali situacija šalyje pakoregavo Palangos konservatorių planus. Balandžio 3 dieną turėjęs įvykti visuotinis Palangos skyriaus konservatorių susirinkimas, kuriame turėjo būti apsvarstytas ir skyriaus kandidatų į Seimo rinkimus klausimas, dėl karantino buvo atidėtas neribotam laikui.


Lietuvos laisvės armijai – 75 metai. 1941 m. gruodžio 13 d. ankstyvą rytą, kai Vilniaus miestą dar gaubė nakties šešėliai, dvylika patriotiškai nusiteikusių jaunų karininkų su atsargos vyr. leitenantu Kaziu Veverskiu prisiekė tardami rūsčius priesaikos žodžius. Tai liko Gedimino pilyje Vilniuje. Tai buvo Lietuvos laisvės armijos (LLA) įkūrimo pradžia.


Socialdemokratų ir „darbiečių“ vadų skelbiamos draugystės ir paramos vieni kitiems Seimo rinkimų antrajame – ten, kur „nesikerta“ abejų partijų keliai, nė su žiburiu nerasi Palangoje, kurioje sekmadienį susikaus „darbietė“ Genoveita Krasauskienė ir konservatorius Pranas Žeimys. O kai kurie socialdemokratai neslepia, kad balsuosią už konservatorių P....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius