Ledo skulptūra didėja

„Palangos tilto“ informacija, 2010-01-26
Peržiūrėta
1927
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurorto J.Basanavičiaus gatvėje kasdien vis didėja iš ledo kuriama skulptūra. Šiuo metu ji jau pasiekė didesnį nei keturių metrų aukštį, o menininkai Andrius Petkus ir Linas Žulkus pažadėjo greitai praeivius pradžiuginti ir ėmusia formuotis kompozicija.

 

Spaudžiant itin stipriam šalčiui, kruopštūs skulptūros kūrėjai nelinkę prarasti nei kūrybingumo, nei geros nuotaikos. Įspūdinga ledo skulptūra, specialiai skirta „Stintų šventei“, kuriama dviejų menininkų L.Žulkaus ir A.Petkaus kasdien vis pasitinka kitokio pavidalo. „Ne pirmas man toks darbas, tai man nesudėtinga, tačiau tiems, kurie pirmą kartą imasi tokio darbo, atrodo pakankamai sunku“, - teigė A.Petkus.

Norėdami kuo greičiau pabaigti menininkai dirba nuo ryto iki tol, kol lauke ima temti. „Kai Andrius išmiega, tuomet ir ateina, o aš čia plušu nuo šešių ryto“, - linksmai nusiteikęs kalbėjo L.Žulkus, pasiūlydamas nebijoti ištiesti pagalbos ranką. Didžiuliai ledo gabalai byloja, jog dirbti pakankamai sunku. „Šaldytuve laikiau gaidį, tai teko jį išimti, kad būtų vietos ledui“, - paklaustas, iš kur imtas ledas, juokaudamas atsakė kurorto tautodailininkas. Skulptorius A.Petkus šypsodamasis pridūrė, kad visgi jis atgabentas iš karjero.

Menininkai teigė pavargę nuo nuolatinio dėmesio, tačiau vis tiek sutinka visus plačiai šypsodamiesi. „Reikės pakabinti ženklą, kad svečių nepageidaujam“, - juokaudami kalbėjo abu kūrėjai ir netrukus vėl ėmę uoliai kurti gatvės puošmeną.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Menininkų Vytauto Karčiausko ir Eugenijos Karčiauskienės kūrinys – skulptūra „Rytas prie jūros“ – perduota Palangos miesto savivaldybei – penktadienį pasirašyta šios skulptūros dovanojimo sutartis. Ją parašais patvirtino skulptūros autoriai ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Negailestingų stichijų ir karų kankinamam pasauliui iš Lietuvos pajūrio siunčiama meilės ir taikos žinutė. Žibininkų kaime (Kretingos raj.), šalia „HBH“ komplekso esančiame skulptūrų parke iškilo 10 metrų aukščio Jėzaus statula. 


Žolinės šventės proga Palanga poilsiautojus stebino gintarą primenančia pusantros tonos sveriančia širdimi iš ledo ir vaistažolių. Kartu su žinoma menininke ir TV laidų vedėja Nomeda Marčėnaite sukurta įspūdingo dydžio instaliacija ir jos vaistažolių piešiniai priminė, kad būtina rūpintis savo širdimi.


Rugpjūčio 15 d. (šeštadienį) Žolinės proga Palangos poilsiautojus nustebins įspūdingo dydžio širdis iš ledo ir vaistažolių, šalia jos galima bus pasigrožėti žinomos menininkės ir TV laidų vedėjos Nomedos Marčėnaitės pieštų augalų ekspozicija.


Palanga kartu su kiti šalies miestais pradeda saugoti savo paminklus ir skulptūras. Grafo Tiškevičaus skulptūra pasipuošė veido apsaugine kauke.


Palangos "Riteriai" - ketvirti Žemaitijos ledo ritulio lygoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 11 | Rubrika: Sportas

Palangos ledo ritulio klubas „Riteris“ Žemaitijos regiono ledo ritulio lygos 2018-2019 metų sezone liko ketvirtas. „Labai neblogas mums rezultatas. Čempionato metu įveikėme tokias stiprias komandas kaip buvusią čempionę, Klaipėdos „Baltiją“, „Pungę“, kaip lygūs kovojome su Kretingos ir Gargždų komandomis. Mūsų komanda – visiškai...


Nors orai pradėjo šilti vis dar galima rasti vandens telkinių apsitraukusių ledu. Per du pirmuosius šių metų mėnesius šalies ugniagesiai atliko 87 gelbėjimo darbus vandenyje ir ant ledo, tai net 74 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Šių darbų metu jie ištraukė 11 skenduolių bei išgelbėjo 7 gyventojus. Tai rodo, kad gyventojai ne visada...


Kitaip nei kitos miesto aukšto sportinio meistriškumo komandos, kurorto ledo ritulio komanda Palangos „Riteris“, kovojanti Žemaitijos ledo ritulio lygoje, kol kas „baltųjų rūmų“ durų nevarstys. „Pirmiausia norime šį bei tą pasiekti, kad ko nors drįstumėme prašyti ar rodytis“, – sako komandos įkūrėjas Eugenijus Mažeika.


„Žmogus, dar neapgavęs Lietuvos. Garbė palangiškiams, kad čia gyvena Albertas Žulkus ir jo darbščioji šeima. Štai kur tikrasis savo valstybės patriotas. Kūrėjas – grynuolis. Eruditas. Oho, kiek daug knygų perskaitęs. Taip pat didžiulę kolekciją bibliografinių retenybių, įvairiausių tautiškų leidinių net tada, kai juos draudė viešumoje...


Ledo skulptūra didėja

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 26 | Rubrika: Miestas

Kurorto J.Basanavičiaus gatvėje kasdien vis didėja iš ledo kuriama skulptūra. Šiuo metu ji jau pasiekė didesnį nei keturių metrų aukštį, o menininkai Andrius Petkus ir Linas Žulkus pažadėjo greitai praeivius pradžiuginti ir ėmusia formuotis kompozicija.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius