Lietuvą apkeliavo traktoriumi, neaplenkė ir Palangos

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-03-02
Peržiūrėta
427
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Trispalvėmis vėliavėlėmis pasipuošęs traktorius Palangos gatvėmis riedėjo antradienį priešpiet.
Trispalvėmis vėliavėlėmis pasipuošęs traktorius Palangos gatvėmis riedėjo antradienį priešpiet.

Švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį daugelis galvojo, kaip įdomiau paminėti šią neeilinę progą. O štai įmonės „Dotnuva Baltic“ darbuotojai sumanė šimtmetį minėti dešimt dienų – tiek prireikė apkeliauti Lietuvą ne kuo kitu, o traktoriumi. Beveik galutine stotele tapo Palanga, po jos ketinta apsilankyti dar keletoje vietų.

Simbolinė kelionė
Žemės ūkio srityje dirbančios kompanijos sumanytas sveikinimas šaliai buvo Lietuvą geografiškai apjuosianti 10 dienų trukmės kelionė traktoriumi. Į šią planuotą 1200 kilometrų, tačiau teko įveikti kiek daugiau – apie 1500 km – kelionę „Dotnuva Baltic“ žmonės pasiėmė duonos, kurią dovanojo dešimtims ūkininkų ir kaimo bendruomenių, įsikūrusių netoli valstybės sienos.
Kaip dar prieš kelionę minėjo įmonės vadovas, toks pasveikinimas Lietuvai ir valstybės atkūrimo 100-metį švenčiantiems žmonėms – simbolinė kelionė, kurios akcentai yra valstybė, žemė ir duona. Šiai kelionei pasirinktas šalies pasieniu einantis, tarsi visą Lietuvą apglėbiantis kelias, kuris buvo įveiktas nauju, lietuviška simbolika papuoštu traktoriumi.
Kodėl į 100-mečio kelionę buvo pasiimta duonos, – idėjos sumanytojai aiškina tuo, jog lietuviui duona – ypatingas žmonių bendrystės, sugyvenimo ir tarpusavio ryšio simbolis. Su duonos atsiradimu susijusi ir jų įmonės, ir žemdirbių veikla.
Dešimtį dienų turėjusi trukti kelionė buvo įveikta per devynias. Aplink Lietuvą leistasi traktoriumi „Case IH“, kelionė prasidėjo vasario 19-ąją. Lietuvą sveikinanti komanda pirmiausia apsilankė Lukšių k. (Šakių r.).

Keliauta Lietuvos pasieniais
Kaip pasakojo įmonės technikos pardavimų vadovas Saulius Bagdonas, kadangi šiais metais minima neeilinė valstybinė šventė, įmonės darbuotojai sumanė ją paminėti taip pat išskirtinai.
„Nuspręsta apkeliauti Lietuvą jos pasieniais, aplankyti bendruomenes, pabendrauti su ūkininkais, su kuriais mums daugiausiai ir tenka susitikti, mūsų įmonės specifika tokia. Kodėl traktoriumi? Vėlgi, tai mūsų darbo dalis. Ne paprastu traktoriumi buvo apvažiuota Lietuva. Jis – modernus, patogus, ne ką prasčiau važiuoti nei su lengvąja. Iš gamintojų gavome kitokios spalvos traktorių, labiau matomą, o jis ir papuoštas visą kelią buvo vėliavėlėmis – mūsų valstybės trispalvėmis. Planavome, kad įveiksim 1200 kilometrų, bet buvo įveikta daugiau – 1500 kilometrų. Kadangi būta ir nenumatytų posūkių. Iš viso apvažiuoti 25 rajonai“, – apie neįprastą sveikinimą Lietuvai pasakojo S. Bagdonas.
Pasiteiravus, kokias nuotaikas sukėlė regėtas traktorius, pašnekovas tikino, kad būta daug džiaugsmo. Žmonės mielai fotografavosi, laukė svečių.
Į susitikimą su traktorių atvairavusiu Palangos gatvėmis vairuotoju Robertu Neverausku atskubėjusi bendruomenės „Palangos santarvė“ pirmininkė Daina Eimanavičienė džiaugėsi tokiu gražiu šimtmečio paminėjimu ir tuo, kad apskritai traktorius Palangos neaplenkė.
Jai buvo perduotas duonos kepalas, linkint, kad namuose ir bendruomenėje vyrautų tik gėris ir šiluma.
Kaip keliauta aplink Lietuvą: iš Šakių rajono traktorius pajudėjo link Matlaukio kaimo Vilkaviškio rajone, tada keliavo į Varėnos rajoną, iš ten – į Šalčininkų, Vilniaus, Švenčionių, Ignalinos, Rokiškio, Biržų, Pasvalio, Pakruojo, Joniškio, Žagarės, Akmenės, Mažeikių, Skuodo, Kretingos, Klaipėdos, nepalenkta ir Palanga, Šilutės rajonus, Pagėgių savivaldybę ir galiausiai sugrįžo į pradinį kelionės punktą – Lukšių kaimą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visoje šalyje neatslūgstant COVID-19 pandemijos antrajai bangai, kuri, deja, neaplenkė ir Palangos, miesto Savivaldybės savanoriai ir prie karantino nuo pavasario „prisitaikiusiems“ palangiškiams, ir juolab pavojingu virusu sergantiesiems yra didelė parama ar vienintelė išeitis.Švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį daugelis galvojo, kaip įdomiau paminėti šią neeilinę progą. O štai įmonės „Dotnuva Baltic“ darbuotojai sumanė šimtmetį minėti dešimt dienų – tiek prireikė apkeliauti Lietuvą ne kuo kitu, o traktoriumi. Beveik galutine stotele tapo Palanga, po jos ketinta apsilankyti dar keletoje vietų.


Tauragiškis Saulius Bagdonas, leidęsis per Lietuvą dėl vėžiu sergančių vaikų, užsukęs į daugelį miestų – neaplenkęs ir Palangos, – skleidęs žinią, jog prisidėti galime visi, savo žygį baigė. 41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdies žygio“ rezultatas.


Kylantys neramumai pasaulyje neaplenkė ir Lietuvos. Prisiminus NATO karinių oro pajėgų pratybas, švilpiant naikintuvams virš Palangos oro uosto, pernai gruodžio 3 dieną Palangos lopšelyje-darželyje ,,Gintarėlis“ sumanyta organizuoti civilinės saugos pratybas (t.y. evakuacijos mokymo praktinį užsiėmimą) ,,Pavojingas radinys“.  


Dėl pažeisto dujų vamzdžio teko evakuoti gyventojus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 30 | Rubrika: Miestas

Penktadienį, kiek po vienuoliktos valandos, traktoriumi dirbusiems darbininkams netoli naujai statomos autobusų stoties pažeidus dujų vamzdį, ant kojų buvo sukeltos visos Palangos specialiosios tarnybos. Dėl dujų nuotėkio ir galimo sprogimo pavojaus iš greta stovinčio daugiabučio Kretingos g. 62 buvo evakuoti gyventojai, kelioms valandoms sustabdytas eismas Kretingos gatve. Laimei...


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Palangoje plevena olimpinė dvasia  2

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 30 | Rubrika: Sportas

Dvi sportiškas savaites, kai Londone vyksta Olimpinės žaidynės, didžiausias šalies kurortas gyvena olimpinėmis nuotaikomis – palangiškiai ir kurorto svečiai ne tik stebi tiesiogines žaidynių transliacijas Jūratės ir Kastyčio skvere, bet ir patys įsisuko į sporto aistrų ir azarto sūkurį. Sportišką dvasią palaiko penktadienį į kurortą grįžtantis olimpinės...


Nijolės Mačiulaitienės jubiliejui

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 02 14 | Rubrika: Miestas

Mes atsparios likimui. Ir einam tik širdies teklausydamos balso – Per grumstus ir per gruodą – be skundo, o kartais – ir į ugnį, Užmerkę akis... Ir svarstom, ar laimė neaplenkė mūsų slenksčio, Ar ji nesumaišė daugiaaukščių vienodų namų... Ir gyvenimą priimam visą – nuo saulėto birželio ligi graudžiai Boluojančio gruodžio, su žiedais ir žaizdom, ir viską nuplaunančiu Kovo lietum... Mes...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius