Likę be lyderių Palangos liberalai į rinkimus eis su visuomeniniu komitetu

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-11-23
Peržiūrėta
1835
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kiek visuomeninių rinkimų komitetų sieks valdžios Palangoje?
Kiek visuomeninių rinkimų komitetų sieks valdžios Palangoje?

Liberalų pasitraukimo iš Liberalų sąjūdžio (LS) banga atšniokštė ir į Palangą – šią savaitę posėdžiavusi LS Palangos skyriaus Taryba nusprendė, kad į Savivaldybės tarybos rinkimus kurorto liberalsąjūdiečiai eis kaip dar savo pavadinimo nepaskelbusio visuomeninio rinkimų komitetas. „Buvo ir kitų pasiūlymų: ignoruojant, kas vyksta visoje šalyje, rinkimuose dalyvauti kaip Liberalų sąjūdžio Palangos skyriui. Buvo ir pasiūlymas, kurio niekas neparėmė, jungtis prie kurios nors kitos partijos ar judėjimo“, – „Palangos tiltui“ sakė šaltinis Palangos liberalų stovykloje. Kurorto liberalsąjūdiečių pirmininkas Eugenijus Simutis buvo nekalbus: „Netiesa, kad „eisime“ su kokiu nors visuomeniniu komitetu, nors, žinoma, natūralu, kad kai kas tik tokį kelią mato. Skyriaus taryba susitiks dar kartą šią savaitę ir kalbėsis, tarsis kas ir kaip. Jūs būsite pirmasis žurnalistas, kurį informuosiu apie mūsų sprendimus“.
Tie, kurie liko kažkada itin stipriame, ne vienerius metus prie miesto valdžios vairo stovėjusiame skyriuje, jokių vilčių su Liberalų sąjūdžio vėliava ateinančiuose Savivaldybių tarybų rinkimuose nepuoselėja ir suka galvas, kaip pasielgti: išstoti iš skandalų krečiamos partijos, „nusižiūrėti“ kitą ir su ja bandyti laimę rinkimuose ar, kaip dabar tapo madinga, valdžios siekti su kokiu nors visuomeniniu komitetu.
Gydytojas Remigijus Kirstukas, UAB „Vlasava“ direktorius Saulius Čepkauskas, aktyvus miesto bendruomenės narys Vidmantas Mitkus – tik kelios žinomos pavardės palangiškių, kurie šiais metais paliko Liberalų sąjūdį.
„Kol kas tokio sprendimo – dalyvauti Savivaldybės tarybos rinkimuose su visuomeniniu komitetu, o ne Liberalų sąjūdžio Palangos skyriui, dar nėra“, – sakė E. Simutis antradienį.
Jam priminus, kad „Palangos tilto“ šaltinis liberalų stovykloje teigė priešingai – steigti visuomeninį komitetą artėjantiems rinkimams, kurorto liberalsąjūdiečių lyderis atsakė trumpai: „Pletkai“.
„Kaip dalyvausime rinkimuose – ar kaip Liberalų sąjūdis, ar ne paaiškės vėliau šią savaitę. Žinoma, nuomonių yra visokių, neslepiu, tačiau sprendimo, pabrėžiu, dar nėra, – pakartojo E. Simutis. – Kas šiandien yra Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus nariai, jie ir toliau yra jo nariai. Tai yra, kad niekur nėra iš jo išstoję ir toliau lieka nariais“.
Anot E. Simučio, sprendimus priims skyriaus Taryba. „Galutinius taškus sudėsime vėliau, gal dar šią savaitę. Jūs būsite pirmasis žurnalistas, kuris sužinos apie jos sprendimus“, – teigė pašnekovas.
Anot jo, kai bus priimti sprendimai dėl skyriaus ateities, bus patvirtintas ir liberalų kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose kovo 3-ąją.
„Liks ar neliks mūsų skyrius, parodys netolima ateitis. Aš visada tikėjau liberaliomis idėjomis – žmogaus laisvėmis taip pat, todėl to niekas nepakeis“, – sakė kurorto liberalsąjūdiečių pirmininkas.
LS Palangos skyriaus pirmininko pavaduotojas Saulius Bagdonas „Palangos tiltui“ sakė, kad „oficialiai“ dar esąs su Liberalų sąjūdžiu. „Jokių žingsnių (išeiti) nesu padaręs, nors yra ir išėjusių“, – sakė jis.
Paklaustas, ar kurorto liberalsąjūdiečiai į rinkimus eis su skandalų purtomos partijos vėliava ar steigs tam visuomeninį rinkimų komitetą, S. Bagdonas atsakė: „Gali būti ir taip, ir taip“. „Minčių ir pasiūlymų yra visokių, bet veiksmų – ne“, – sakė liberalų posėdyje antradienį dalyvavęs palangiškis.
Jis neslėpė, kad pasiūlymų per skyriaus Tarybos posėdį būta visokių. „Taip, (buvo) ir siūlymų steigti visuomeninį komitetą ar net jungtis prie ko nors visam skyriui“, – sakė S. Bagdonas.
Prieš beveik dvejus metus, visuotinio susirinkimo metu, dalyvaujant Palangos skyriaus nariams ir svečiams iš kitų skyrių, jis buvo patvirtintas skyriaus pirmininko E. Simučio pavaduotoju. Tuomet taip pat buvo perrinkta skyriaus Taryba, kurios narių skaičių susirinkimas sumažino iki 7, vietoj buvusių penkiolikos.
Nors E. Simutis laikraščiui minėjo apie kitą liberalsąjūdiečių Tarybos posėdį dėl skyriaus ateities šią savaitę, S. Bagdonas, su kuriuo kalbėjomės trečiadienį, apie tai nieko nebuvo girdėjęs. „Žinote, mes dažnai kalbamės, dažniausiai kas savaitę o dabar dar ir dažniau kalbėsime“, – sakė jis.
Pasiteiravus, koks variantas būtų tinkamiausias Palangos liberalams, jis atsiduso. „Net sunku pasakyti, atvirai pasakius. Geriausia būtų, jeigu nebūtų įvykę, kas įvyko su mūsų buvusiu pirmininku ir kas vyksta dabar, turiu omeny Vilniaus skyriaus išėjimą iš partijos“, – sakė S. Bagdonas.
Jis vis tik viliasi, kad palangiškiai supranta, jog kurorto liberalsąjūdiečių skyrius „niekaip“ nėra susijęs su buvusiu partijos pirmininku (Eligijumi Masiuliu – aut.) ir kitais „blogais“ dalykais.
„Mes nesame niekur įsipainioję, – sakė jis. – Man asmeniškai patrauklesnė atrodo komiteto idėja. Mano vieno nuomonė nieko nereiškia, spręs visa komanda“.
Dar vienas „Palangos tilto“ kalbintas žinomas Palangos liberalas V. Mitkus sakė, kad iš Liberalų sąjūdžio išstojo lapkričio 2 dieną. „Padariau tai savo noru. O kodėl – aiškinti nereikia, visi mato, kas vyksta. Vadai mokė mus vienų dalykų, o patys darė visai kitaip, nors teismas padės paskutinį tašką, – sakė V. Mitkus. – Jau daug kas išėjo iš skyriaus, ir dar daug kas išeis. Palaukime, pamatysime“.
Palikęs liberalsąjūdį, jis iš politinio gyvenimo neišeis. „Tikrai save matau politiškai aktyvų. Tik dabar reikia atidžiai rinktis, kad neatsitiktų taip, kaip nutiko su Liberalų sąjūdžiu, kuriame praleidau devynerius metus“, – sakė V. Mitkus, save matąs liberalios pakraipos partijoje ar judėjime.
Vakar „Palangos tilto“ kalbintas Lietuvos Liberalų sąjūdžio valdybos narys ir LS Klaipėdos regiono koordinacinės tarybos narys Simonas Gentvilas sakė, kad jis „kalbas“ apie Palangos liberalsąjūdiečių pasitraukimą iš Liberalų sąjūdžio ir dalyvavimą Savivaldybės tarybos rinkimuose visuomeninio komiteto pagrindu išgirdęs šią savaitę.
„Apie tai išgirdau trečiadienį, bet daug informacijos neturiu. Kaip tik ruošiuosi skambinti į Palangą skyriaus pirmininkui sužinoti iš jo lūpų, kas vyksta Palangoje“, – sakė S. Gentvilas.
Anot jo, toks palangiškių sprendimas jo labai nenustebintų. „Dabar visi ieško savo sėkmės receptų“, – sakė S. Gentvilas.
Pasak jo, kurorto liberalsąjūdiečius silpnina kiti dalykai, ne partijos vėliava. Paprašytas paminėti juos, jis sakė: „Itin dideli nuomonių skirtumai, bendros strategijos stoka. Ne (visuomeninis) komitetas jiems turėtų būti svarbu, o atsakyti, ar visiems įmanoma dirbti kartu, turėti bendrą viziją“.
P.S. Vakar vakare E. Simutis „Palangos tiltui“ patvirtino, kad kurorto liberalsąjūdiečiai Savivaldybės tarybos rinkimuose dalyvaus kaip visuomeninis rinkimų komitetas: „Bus jo steigėjai, rinksimės, kalbinsime žinomus Palangos žmones, bendraminčius, nebūtinai bendrapartiečius prie jo prisijungti. Tikrai nebus taip, kad komitete bus žmonės „išlindę iš kanapių“, tai yra niekam nežinomi. Visus dokumentus įforminti ir pateikti juos Vyriausiajai rinkimų komisijai turime iki gruodžio 6 dienos“.

 

Jūsų komentaras:

Estelada 2018-11-24 16:16 (IP: 78.56.26.209)
Ar nuotraukoje palangiškiai liberalai su Katalonijos nepriklausoybės remėjų vėliavomis?

Taip pat skaitykite

„7bet-NKL“ lyderių mūšyje triumfavo Palangos „Olimpas“ (29-5). Sandžio Buškevico auklėtiniai savo aikštėje 78:73 (21:10, 16:20, 20:19, 21:24) pranoko „Telšius“ (27-8) ir pratęsė savo pergalių seriją iki septyniolikos.


Informuojame, kad pradedami platinti Pranešimai apie rinkimus. Jie bus išnešioti po namus iki vasario 25 d.


Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Lietuvos pajūryje rengiamos XXI- osios tradicinės Lietuvos Rotary klubų sporto žaidynės „Rotariada“, kurių metu bus renkama parama Lietuvos paralimpiniam komitetui. 


Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius ir viceprezidentai Ausma Miškinienė ir Šarūnas Vaitkus lakpričio 11 – 15 dienomis dalyvavo 6-ajame Pasaulio vietos ir regionų valdžių lyderių kongrese Durbano mieste, Pietų Afrikos Respublika.


Marijampolės „Sūduvos-Mantinga“, o ne Palangos "Palangos kuršiai" tapo Šakių „Vyčio“ varžove Nacionalinės krepšinio lygos finale. Marijampoliečiai antrajame pusfinalyje 86:79 (24:18, 25:19, 16:29, 21:11) palaužė „Palangos Kuršių“ krepšininkų pasipriešinimą.


Liberalų pasitraukimo iš Liberalų sąjūdžio (LS) banga atšniokštė ir į Palangą – šią savaitę posėdžiavusi LS Palangos skyriaus Taryba nusprendė, kad į Savivaldybės tarybos rinkimus kurorto liberalsąjūdiečiai eis kaip dar savo pavadinimo nepaskelbusio visuomeninio rinkimų komitetas. „Buvo ir kitų pasiūlymų: ignoruojant, kas vyksta visoje šalyje...


Rinkimus liberalai prisiminė tik baigiantis kadencijai

Alvydas ZIABKUS, "Lietuvos rytas", 2015 02 06 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Atsitiko tai, kas buvo užprogramuota. Kuo arčiau rinkimai, tuo labiau šiai kadencijai į vieną koaliciją susibūrę Palangos konservatoriai ir liberalai ima skersakiuoti vienas į kitą ir jau raitojasi rankoves.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Rinkimų maratonas eina į pabaigą. Jau šį sekmadienį visos Lietuvos žmonės, turintys balsavimo teisę, rinksis į rinkimų apylinkes ir atiduos savo balsus tiems, kuriuos mano esant vertus ketverius metus būti prie valstybės vairo. O ką apie rinkimus mano jaunieji palangiškiai? Ką darytų, ką pakeistų jie, jeigu staiga patys laimėtų rinkimus į Seimą?


Ar rinkti merus tiesioginiais rinkimais, ar ne?  Vakar Seimui buvo pateiktas Konstitucijos pataisų projektas, kuriuo siekiama įteisinti Lietuvoje tiesioginius merų rinkimus. Diskusijos dėl tiesioginių mero rinkimų vyksta ne vienerius metus, tačiau ilgai buvo nesutariama, koks turėtų būti tiesiogiai išrinkto mero statusas, kokie būtų jam suteikti įgaliojimai ir kaip sureguliuoti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius