Rotary kartu su Lietuvos paralimpiniu komitetu rengia labdaros bėgimą Palangoje „Už švarią Baltiją“

Palangos tiltas, 2022-08-31
Peržiūrėta
1356
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rotary kartu su Lietuvos paralimpiniu komitetu rengia labdaros bėgimą Palangoje „Už švarią Baltiją“

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Lietuvos pajūryje rengiamos XXI- osios tradicinės Lietuvos Rotary klubų sporto žaidynės „Rotariada“, kurių metu bus renkama parama Lietuvos paralimpiniam komitetui. Kasmetinę šventę vainikuos rugsėjo 3 d. Palangoje rotariečių ir paralimpiečių organizuojamas labdaros bėgimas „Už švarią Baltiją“. Jo metu surinktos lėšos bus skirtos geriamojo vandens stotelių įrengimui pajūrio kurorte, siekiant mažinti plastiko naudojimą ir jo patekimą į aplinką.

Bėgime kartu su paralimpiečiais ir rotariečiais kviečiami dalyvauti ne tik Palangos, bet ir Klaipėdos regiono gyventojai bei svečiai, kurie neabejingi aplinkosaugai ir aktyviam gyvenimo būdui.

„Šiemet jau 21-ąjį kartą rengiamoje bendrystės, sporto, kultūros ir paramos renginyje „Rotariadoje“ mūsų organizacijos nariai kartu su šeimomis varžysis ne tik tradicinėse sporto rungtyse, bet ir labdaros bėgime „Už švarią Baltiją“. Šiuo renginiu norime atkreipti visuomenės dėmesį į opią Baltijos jūros užterštumo plastiko atliekomis problemą ir paskatinti žmones keisti gyvenimo įpročius, mažinti plastiko pakuočių vartojimą. Už maratono metu surinktas lėšas pastatysime geriamojo vandens stoteles Palangoje šalia bėgimo ir pasivaikščiojimo takų, kad čia aktyviai laiką leidžiantys žmonės turėtų tvaresnį pasirinkimą atsigaivinti ir pajūrio kurorte paliktų kuo mažiau plastiko pakuočių“, – sako Lietuvos Rotary apygardos valdytoja Jurgita Turulienė.

Pati įveikusi 10 maratonų – Vilniuje, Kaune, Niujorke, Berlyne, Čikagoje ir Bostone, o šį rudenį ketinanti dalyvauti Londono maratone, J. Turulienė kviečia prisidėti prie ekologinės misijos ir dalyvauti bėgime Palangoje suaugusiuosius, vaikus, o taip pat ir žmones su negalia.

Bėgime „Už švarią Baltiją“ dalyvaus renginio ambasadorės Aušra Garunkšnytė. pirmoji Lietuvos maratonininkė moteris, patekusi į paralimpines žaidynes ir olimpietė bėgikė, daugkartinė Lietuvos čempionė Vaida Žūsinaitė.

„Šis bėgimas bus išskirtinis ne tik man, bet ir visiems jame dalyvausiantiems žmonėms. Jo misija įkvepia mus visus susivienyti ir susimąstyti, kaip galėtume prisidėti prie švaresnės aplinkos.Skaudu matyti, kai po didelių renginių, tarp jų ir maratonų, lieka kalnai plastiko ir vienkartinių pakuočių atliekų. Turime išmokti jas susirinkti ir rūšiuoti. Mūsų Baltija viena labiausiai užterštų jūrų, tad labai džiaugiuosi, kad šį kartą bėgdami galime prisidėti prie kovos su plastiko tarša. Kviečiu kartu bėgti visus žmones, kurie lig šiol to net nėra darę, net jei pirmą kartą ir nedrąsu. Tikiu, kad įveikę pirmąjį iššūkį, norėsite bėgioti ir toliau“, – ragina Aušra Garunkšnytė.

Pernai dalyvauti olimpiadoje Tokijuje regėjimo negalią turinčiai sportininkei sutrukdė patirta trauma, tačiau šiemet ji grįžo į trasą ir jau dalyvavo Kopenhagos maratone, dabar rengiasi Frankfurto maratonui ir svajoja patekti į Paryžiuje 2024 m. vyksiančias paralimpines žaidynes.

Kartu su Lietuvos paralimpiniu komitetu rengiamo bėgimo dalyviai gali pasirinkti 5 ir 10 km nuotolio distancijas. Bėgimo trasa 5 km drieksis nuo Palangos stadiono per botanikos parką, Meilės alėją, Palangos tiltą ir Basanavičiaus gatvę. Pasirinkę 10 km distanciją, šią trasą įveiks du kartus. Bėgime nemokamai dalyvauti kviečiami vaikai nuo 2 iki 12 metų – jie galės išbandyti savo jėgas bėgdami 400 m Palangos stadione.

Visos labdaros bėgimo metu surinktos lėšos bus skirtos gėlo vandens stotelių Palangoje įrengimui. Projektą galima paremti ir nebėgant, registracijos platformoje pasirinkus „20 Eur parama už švarią Baltiją“. Daugiau informacijos ir registruotis labdaros bėgime galima čia: https://bit.ly/3R40d37

Tarptautinė labdaros organizacija Rotary, vienijanti 1,2 mln. narių – verslo lyderių, visuomenininkų, įvairių sričių profesionalų, kurie keičiasi idėjomis ir imasi veiksmų, kad sukurtų ilgalaikius pokyčius mūsų bendruomenėse. Savarankiška Rotary apygarda 1462 Lietuvoje veikia nuo 2014 m. Šiuo metu labdaros organizacija, kurią vienija daugiau kaip 1700 narių, turi 59 Rotary klubus 35 Lietuvos miestuose.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: IEVA ŠIMKŪNAITĖ-JANSONIENĖ, KPMS IR PARTNERIAI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savaitgalį Palangoje vykęs, jau tradiciniu tapęs, labdaros renginys „Vilties žvaigždė“ subūrė pajūrio elito atstovus.


Kaip ir kiekvienai metais, Palangos Lions moterų klubas organizuoja tradicinį labdaros vakarą „Sapnuok baltai“, į kurį Palangos gyventojus kviečia jau 15-liktą kartą.


Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Lietuvos pajūryje rengiamos XXI- osios tradicinės Lietuvos Rotary klubų sporto žaidynės „Rotariada“, kurių metu bus renkama parama Lietuvos paralimpiniam komitetui. 


Penktadienį, spalio 30 d., 15 val., prie Palangos tilto, finišuos pirmąkart vykstantis atliekų rinkimo ir rūšiavimo žygis „Už švarią Lietuvą!“. Žygio iniciatoriaus Giedriaus Bučo vadovaujami žygeiviai kviečia žiniasklaidą į susitikimą prie Palangos tilto, kur bus galima iš pirmų lūpų sužinoti žygio detales, pamatyti, kaip atliekama šiukšlių...


Palangos baseinas rengia šventę „Moliūgėliai 2020“

"Palangos tilto" informacija, 2020 10 15 | Rubrika: Miestas

Palangos baseinas rengia šventę „Moliūgėliai 2020“, kuri jau tampa gražia miesto tradicija. Spalio 27-30 dienomis miesto baseinas kviečia visus palangiškius į baseiną atnešti išskaptuotą moliūgą į Palangos baseiną, užpildyti anketą ir laimėti daug prizų. Spalio 29 d. 15 val Palangos moksleivių k lubas organizuoja moliūgų skaptavimo dirbtuves. Daugiau...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Prieš didžiąsias metų šventes Palangos senojoje gimnazijoje šurmuliavo tradicinė kalėdinė labdaros mugė „Ištiesk gerumo ranką“, kurios metu gimnazijos bendruomenės – mokinių, tėvų ir mokytojų – surinktos lėšos bus skiriamos kilniam tikslui.


Ar paramos ir labdaros Palangoje nėra kam... padalinti?

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015 12 03 | Rubrika: Miestas

Artėjant didžiausioms metų šventėms vis dažniau – ir, ko gero, įkyriau – esame kviečiami ir raginami aukoti įvairių labdaros ir gerumo akcijų metu, tuomet renkamos lėšos vaikams, sunkiai besiverčiančioms šeimoms, onkologiniams ligoniams ir visiems, kuriems reikia vienokios ar kitokios pagalbos. Palangiškiai noriai aukoja, bet, pasirodo, kad surinktos...


Septintus metus skaičiuojantis Palangos moterų Lions klubas globoja Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje besimokančius neįgaliuosius vaikus bei remia Palangos Dienos centrą, taip pat skiria paramą sunkiausiai sergantiems Palangos miesto vaikams, kasmet rengia įvairias labdaros akcijas bei vakarus, kurių metu renkamos lėšos tiems, kuriems labiausiai reikia mūsų...


„Coca-Colos“ labdaros karavanas apsilankė ir Palangoje

Palangos kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Gruodžio 15 dieną Palangos Baltijos jūros šalių Kalėdų alėjoje svečiavosi A. Adamkienės labdaros fondo ir kompanijos „Coca – Cola“ jau vienuoliktą kartą organizuojamas Kalėdų karavanas. Šiais metais labdaros karavanas važiuodamas per Lietuvą rinko aukojamą sportinį inventorių, kurį vėliau padovanos 14 kaimo mokyklų. Džiugu, kad Kalėdų Senelį, atvykusį su vienu iš šviesos instaliacijomis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius