Žygio „Už švarią Lietuvą!“ finišas jau penktadienį Palangoje

Palangos tiltas, 2020-10-29
Peržiūrėta
914
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žygio „Už švarią Lietuvą!“ finišas jau penktadienį Palangoje

Penktadienį, spalio 30 d., 15 val., prie Palangos tilto, finišuos pirmąkart vykstantis atliekų rinkimo ir rūšiavimo žygis „Už švarią Lietuvą!“. Žygio iniciatoriaus Giedriaus Bučo vadovaujami žygeiviai kviečia žiniasklaidą į susitikimą prie Palangos tilto, kur bus galima iš pirmų lūpų sužinoti žygio detales, pamatyti, kaip atliekama šiukšlių dėlionė, sužinoti, kokių atliekų Lietuvos gamtoje rasta daugiausia.
Anot G. Bučo, kai kurie žmonės jį bandė atkalbėti nuo žygio idėjos, nes netikėjo, kad galima ją įgyvendinti. „Man sakė, kad vienas žmogus nieko nepadarys. Esą tas pats yra ir su atliekų rūšiavimu, vartojimo mažinimu. Bet aš parodžiau, kad ir vienas žmogus gali. Tiesa, ėjau ne tik aš vienas, buvo ir daugiau žygeivių“, - teigia žygio sumanytojas.
„Už švarią Lietuvą!“ – tai pirmasis pėsčiųjų žygis aplink Lietuvą, kurio metu ne tik renkamos, bet ir kasdien rūšiuojamos, pakelėse ir pamiškėse randamos šiukšlės. Per 77 dienas bus iš viso įveikta apie 1200 km. Jau dabar yra surinkta ir išrūšiuota virš tonos šiukšlių.
Daugiausia randama plastikinių depozitinių butelių ir transporto atliekų. Taip pat surinkta cigarečių pakelių, žiebtuvėlių, vienkartinių puodelių, sulčių pakelių ir maisto pakuočių.
Žygis startavo rugpjūčio 16 d. Palangoje, čia ir finišuos spalio 30 d. Žygeiviai kasdien įveikia numatytas atkarpas ir surenka pakeliui rastas šiukšles, kas vakarą jos yra išrūšiuojamos. Žygis padės nustatyti šalies vartotojo portretą.
Žygio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į perteklinio vartojimo keliamas problemas ir jų poveikį mūsų planetai bei mūsų sveikatai. Su žygio rezultatais bus supažindinta visuomenė, verslas, mokslininkai ir valstybinės institucijos, visi bus pakviesti drauge ieškoti sprendimų atliekų prevencijai.
Žygio metu Kauno santakoje vyksta meninė instaliacija - kuriama „Vartojimo dėlionė“. Į specialius kubus yra dedama dalis žygyje surinktų atliekų, iš jų kiekių galima sužinoti, kokios šiukšlės labiausiai teršia Lietuvos gamtą. Likusios išrūšiuotos žygyje rastos atliekos tiesiog išmetamos į joms skirtus konteinerius.
Daugiau informacijos: +37065520929 Giedrius Bučas, [email protected], FB grupė „Už švarią Lietuvą!“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

1919 m. birželio 28 d. Antantės valstybės Versalio taikos sutartimi atskyrė Klaipėdos kraštą nuo Vokietijos.


Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Lietuvos pajūryje rengiamos XXI- osios tradicinės Lietuvos Rotary klubų sporto žaidynės „Rotariada“, kurių metu bus renkama parama Lietuvos paralimpiniam komitetui. 


Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė penktadienį, lapkričio 19 d., lankysis Palangoje.


Rugsėjo pradžioje pradėti Palangos oro uosto rekonstrukcijos darbai vyksta pagal numatytą planą, šiuo metu jau baigtas kilimo-tūpimo tako asfaltavimas, pradedami dangų ženklinimo ir efektyvesnės LED signalinių žiburių sistemos diegimo darbai. Beveik 2,3 kilometrų ilgio ir 45 metrų pločio kilimo-tūpimo tako rekonstrukcijos metu pakeisti tiek viršutiniai asfalto, tiek giliau esantys...


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo per penktadienį, vasario 5 d., Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Vienas jų buvo Palangos reabilitacijos ligoninėje – penktadienį patvirtinti trys atvejai, iš kurių du yra darbuotojai ir vienas pacientas. Iš viso su protrūkiu Palangoje siejami keturi COVID-19 ligos atvejai. Dar...


Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras informavo, kad vakar, pirmadienį, sausio 4 d., Palangoje buvo registruoti du COVID-19 atvejai. Praėjusį penktadienį per parą Palangoje buvo registruota 14 koronaviruso atvejų, pasveiko 13, mirė žmogus. Šeštadienį atvejų per parą buvo registruoti 7 atvejai, pasveikusiųjų nebuvo registruota. Sekmadienį atitinkamai – 13 ir nė vieno.


Palangoje penktadienį laikinai sutriks vandens tiekimas

"Palangos tilto" informacija, 2020 12 10 | Rubrika: Miestas

UAB "Palangos vandenys" informuoja, kad, kad dėl vykdomų vandentiekio tinklų rekonstrukcijos darbų Gintaro gatvėje, gruodžio 11 d., penktadienį, nuo 8 val. iki 19 val. bus nutrauktas vandens tiekimas keletui gyvenamųjų namų. Vandens tiekimas laikinai nebus nutrauktas šiems namams: J. Janonio g. 12, 14, 14A, 16, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 32, 34, 32T;...


Penktadienį, spalio 30 d., 15 val., prie Palangos tilto, finišuos pirmąkart vykstantis atliekų rinkimo ir rūšiavimo žygis „Už švarią Lietuvą!“. Žygio iniciatoriaus Giedriaus Bučo vadovaujami žygeiviai kviečia žiniasklaidą į susitikimą prie Palangos tilto, kur bus galima iš pirmų lūpų sužinoti žygio detales, pamatyti, kaip atliekama šiukšlių...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Šį savaitgalį lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ organizuojamas „Ačiū“ turas finišuoja Palangoje, davęs pažadą keliones po Lietuvą tęsti ir ateinančiais metais. Penktadienį Palangoje „Ačiū“ šventė prasidėjo nuo padėkų vietos tiekėjams, pirkėjams ir darbuotojams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas