Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ šventė Vasario 16-ąją

Palangos tiltas, 2020-02-19
Peržiūrėta
647
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šią dieną mes, dalyvaudami šventiniuose renginiuose, susibūrimuose, pilietinėse sueigose,minime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Stengdamiesi skiepyti meilę ir pasiaukojimą vardan savo Tėvynės, Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogai jau nuo pirmųjų vasario mėnesio dienų pradėjo puošti savo grupes lietuviška simbolika ir atributika. Vaikai dalyvavo pokalbiuose, diskusijose, klausėsi pasakojimų, legendų apie Lietuvą ir jos istoriją. Priešmokyklinukai su mokytojomis Aušra Pališaitiene, Daiva Vaidžiūnienė, ruošdamiesi šventei, aktyviai dirbo kurdami Lietuvos pilių maketus.
Vasario 12-sios rytmetys buvo neeilinis – Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ lankėsi Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šaulių Palangos 306 kuopos jaunieji šauliai Greta, Gerda, Giedrė, Justina, Justinas, Matas, Laurynas su savo būrio vadu Mantu Zadonskiu. Šie jaunuoliai mažiesiems „Sraigelių“ ir „Bitučių“ grupių ugdytiniams bei jų mokytojoms suteikė galimybę kartu pasimankštinti, padiskutuoti, apžiūrėti ir pasimatuoti palapinsiaustes, palaikyti ginklus ir net išbandyti šaudymo pozicijas. „Ąžuoliuko“ auklėtiniai liko nustebę, kai išgirdo, kad norint būti šaulių sąjungos nariu, reikia ne tik būti sportišku, ir mokėti šaudyti, bet ir mokytis įvairių disciplinų, tai – medicinos, topografijos, ryšininkystės, ginklų valdymo, savigynos, taktikos ir strategijos. Susitikimo metu mažieji klausytojai, gavo puikų pilietiškumo, patriotizmo, pasitikėjimo savimi ir meilės Tėvynei pavyzdį ir dar ilgai šurmuliavo grupėse, kokie „puikūs kareiviai“ buvo atėję.
Vasario 13-osios popietė, Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ taip pat buvo ypatinga. Susirinkę tėveliai, „Bitučių“ bei „Sraigelių“ grupių ugdytiniai su savo mokytojomis Daiva Vaidžiūniene, Rima Budryte, Salomėja Dobromilskiene ir Aušra Pališaitiene keliaudami po Lietuvą papuolė į laiko kilpą, kuriąperžengę susitiko su Karaliumi Mindaugu, priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Pališaitiene, jo valdomoje Lietuvoje. Karalius svečius pakvietė pakeliauti po savo valdas, aplankyti Lietuvos pilis, kurios pilnos paslapčių ir klausimų. Kelionės metu, Mindaugas pakeleiviams trumpai papasakojo lankomos pilies istorija, o vaikai ir tėveliai gilinosi į pilių „slepiamas“ paslaptis ir atlikinėjo pateiktas užduotis. Ne visi buvo drąsūs karaliaus draugijoje, bet žinių nestokojo, ypatingai mažieji kelionės dalyviai. Vaikai deklamavo eilėraščius, dainavo daineles, šoko liaudies ratelius, kuriuos paruošė meninio ugdymo mokytoja N. Petrauskienė, demonstravo savo žinias apie Lietuvą. Popietės metu susirinkusieji patyrė užburiančią kelionę laiku, kurioje netrūko patriotiškumo ir meilės savam kraštui, savo artimui, savo istorijai.
Vasario 14-osios rytą į salę su tėveliais rinkosi ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupių ugdytiniai kartu su mokytojomis Raimonda Vainore ir Milda Valantiniene. Vaikų rankose plazdėjo trispalvės, o veiduose neblėso šypsenos. Šventė prasidėjo nuotaikingu pasisveikinimu. Skambėjo dainos apie gimtuosius namus, meilę Tėviškei. Šventės metu vyko viktorina, kurios metu vaikai pateikė tėveliams klausimus per filmuotą medžiagą. Tėveliai turėjo pasakyti svarbiausius Lietuvos simbolius, apibūdinti trispalvės spalvų reikšmes, paaiškinti gimtojo miesto pavadinimo kilmę, pateikti kuo įdomesnių patarlių apie namus, tėviškę. Visi susidomėję klausėsi mokytojos Mildos Valantinienės sekamos žemaitiškos pasakos, spėliojo įvairias žemaitiškas frazes, prisijungė ir močiutė, kuri užtraukė žemaitišką dainą. Šventės šurmulį pagyvino liaudiški rateliai.Renginio pabaigoje visi drauge Lietuvos žemėlapį papuošė geltonomis, raudonomis ir žaliomis širdelėmis, taip išreikšdami savo meilę Tėvynei Lietuvai.

Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ mokytojos Aušra Pališaitienė ir Raimonda Vainorė

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos lopšelis darželio „Sigutė“ vaikučiai birželio 1-ąją, „Vaikų gynimo dieną“, pasitiko aktyviai sportuodami lauke.


 Laiko upės tėkmė – nevaldoma, bet praeitis pulsuoja gyva. 1980 metų gruodžio 26 d. Palangos mieste duris atvėrė nauja ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kuriai vėliau buvo suteiktas „Gintarėlio“ vardas. Praėjusią savaitę  „Gintarėlis“ paminėjo savo veiklos 40-metį.  


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad sąskaitos už gautas paslaugas vasario mėnesį vėluos dėl AB „Lietuvos paštas“ vykdomų darbų diegiant automatizuotą siuntų skirstymą.


Šią dieną mes, dalyvaudami šventiniuose renginiuose, susibūrimuose, pilietinėse sueigose,minime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Lopšelis-darželis „Gintarėlis“ praėjusį penktadienį Palangos sporto centre organizavo respublikines ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Mažųjų olimpiada" II-etapo varžybas. Varžybose dalyvavo 9 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos iš Klaipėdos, Telšių, Plungės ir Palangos miestų. Išrinktos 3 komandos-nugalėtojos: Palangos lopšelis...


Praėjusią savaitę Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ šventė 35-ių metų sukaktį. Su gražia švente darželio kolektyvą ir vadovę Iloną Milkontę sveikino Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė, kuri perdavė mero Šarūno Vaitkaus padėkas ilgametę patirtį turinčioms pedagogėms, jų padėjėjoms ir kitiems kolektyvo nariams.


Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ – ekologinės krypties ikimokyklinio ugdymo įstaiga, siekianti vaiko ekologinio supratingumo, gamtosaugos patirties plėtojimo, tyrinėjimų atradimų vykdymo. Pedagogo patirtis ir kasdieniai vaikų stebėjimai leidžia teigti, kad šiuolaikinių vaikų santykis su gamta dar yra problemiškas: žinios apie ją yra skurdžios...


Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ keičiami langai bei durys

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 21 | Rubrika: Miestas

Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ darbuojasi statybininkai – siekiant padidinti energijos vartojimo efektyvumą, čia į plastikinius keičiami pastato langai bei lauko durys.


„Mano darželis – geriausias“  1

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 04 20 | Rubrika: Miestas

Vaikų darželis – antrieji vaikų namai, kuriuose mažylis praleidžia didžiąją dalį dienos. O auklėtojos – antrosios mamos. Todėl neretai tėvams darželio paieška sukelia nemanką galvos skausmą, juk savo atžalą norisi patikėti tik į pačias geriausias rankas.


Lapkričio 22-ąją Palangos miesto lopšelis-darželis „Nykštukas“ ėmė švęsti savo, nors ir ne jubiliejinę, tačiau išties garbingą sukaktį. Darželis jau suskaičiavo 38 metus, per kuriuos išleista į gyvenimą daugybę „nykštukiečių“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius