„Mano darželis – geriausias“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-04-20
Peržiūrėta
3079
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Mano darželis – geriausias“

Vaikų darželis – antrieji vaikų namai, kuriuose mažylis praleidžia didžiąją dalį dienos. O auklėtojos – antrosios mamos. Todėl neretai tėvams darželio paieška sukelia nemanką galvos skausmą, juk savo atžalą norisi patikėti tik į pačias geriausias rankas.

 

Vienai šeimai geriausias, kitai –  ne

Vieni tėvai renkasi atokiau miesto centro esantį darželį, kiti ieško arčiausiai namų esančio, treti renkasi tokį, kuriame vaikas lavinamas menine kryptimi, dar kiti ieško tokio, kuriame būtų propaguojama sveika gyvensena. Tai priklauso nuo to, ko tėveliai tikisi iš darželio. Vieniems patinka, kai darželyje laikomasi griežtos tvarkos, kitiems priimtinesnė demokratiška, laisva atmosfera, kai yra skatinamas vaiko kūrybiškumas, jo aktyvumas ir savarankiškumas. Ruošiantis leisti vaiką į darželį, pirmiausia reikėtų atsakyti į svarbų klausimą: koks darželis labiausiai tiktų jūsų vaikui ir kokie yra jūsų šeimos lūkesčiai. Kitas žingsnis – susirinkti apie tą darželį informacijos iš kuo įvairesnių šaltinių. Visada verta pasikalbėti su tėvais, kurių vaikai lanko ar lankė tą darželį. Daugelis darželių jau turi internetines svetaines, galima susipažinti su darželio tradicijomis, ugdymo programa, papildomomis paslaugomis, kurios darželyje yra teikiamos vaikui ir šeimai (logopedo, specialiojo ugdymo pedagogo ar kitų specialistų), mokomasi kalbų, papildomai organizuojami dramos, dailės, muzikos ar kiti būreliai, susipažinti su personalo kvalifikacija, daugiau sužinoti apie darželio „virtuvę“. Didžiuosiuose miestuose išleidžiami informaciniai leidiniai apie visas veikiančias ikimokyklines įstaigas, pristatomos jų pakraipos, tad galima pasidomėti ir palyginti darželius.

 

Geras darželis – pirmiausia geros auklėtojos

Kad ir kokia pakraipa dirbtų darželis, labai daug kas priklauso nuo auklėtojų asmenybių ir kompetencijos. Neveltui tėveliai sako, kad svarbiausia – pakliūti pas gerą auklėtoją. Tėveliai, rinkdamiesi darželį, turėtų iš anksto susipažinti ir su būsimomis auklėtojomis. Vieniems mielesnės griežtos, discipliną mėgstančias auklėtojos, kiti vertina demokratiškas ar meniškas asmenybes.
Gana svarbus – pirmasis įspūdis atėjus į grupę. Net per trumpą laiką galima pastebėti, kaip auklėtoja elgiasi kasdienybėje, kaip ji bendrauja su vaikais ir svetimais žmonėmis. Daug ką pasako ir vaikų rūbinėlė, kokia informacija tėveliams joje pateikiama – ar formali, su pageltusiais lapais, ar tikrai aktuali, naudinga informacija, kurią perskaitys net ir labiausiai užimtos šeimos, kurios neturi laiko kasdien kalbėtis ar dalyvauti tėvų susirinkimuose. Būtinai apsilankykite ir darželio vadovo kabinete, net pagal tai galima spręsti, kokį toną visai įstaigai duoda jos vadovas. Jei kabinete šalta, asketiška tvarka, griežtos priėmimo valandos, tai nemažai ką pasako apie visą darželį. O kito direktoriaus kabinete pamatysite svetingai pravertas duris, kur galima užsukti bet kada, kabinete net įrengtas kampelis vaikams, kad jie turėtų kuo užsiimti, kol dalykiškai kalbėsitės su darželio vadovu. 

 

Meninė kryptis

Apie kurorto lopšelį-darželį „Nykštukas“ „Palangos tiltas“ rašė ne kartą. Šįmet jis buvo pripažintas kaip geriausiai tvarkomos mokyklos aplinkos įstaiga, o šiandien darželis didžiuojasi 6 metų sulaukusios Samantos Lengvytės pasiekimais. „Girinukų“ grupės darželinukė dalyvavo piešinių konkurse, kuriame jėgas išbandė viso pasaulio vaikai. Ir... nugalėjo. „Tai didžiulis džiaugsmas mums, kadangi Samantėlės piešinys „Sraigė su spygliukais“ buvo pripažintas kaip vienas geriausių. Iš keturių lietuvių, kurie buvo paskalbti nugalėtojais – viena palangiškė“, – džiugias naujienas praneša lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorė Biruta Mazrimienė.

S. Lengvytės dailės mokytoja Ieva Litvaitytė laikraščiui sakė, kad atrinkdama vaikų piešinius konkursui, žiūrėjo kokią žinelę piešinys nori perduoti žiūrovui: „Man patinka, kuomet vaikų piešiniuose atsispindi vaikiškas naivumas, paprastumas. O Samantos piešinys visa tai atspindėjo“.

Pati piešinio autorė užaugusi svajoja būti dailininke. Nors ir šokti jai patinka: „Taip, mano darželis – geriausias“.

Samantai antrino ir jos grupiokas Rokas: „Mano darželis – geriausias, nes čia yra mokoma skaityti, rašyti, piešti. Jis man – geriausias ir todėl, kad čia labai gražios auklėtojos dirba“.

 

Atspindėti jūrą

Kurorto lopšelio-darželio „Žilvinas“ pavadinimas pasirinktas pagal pasaką „Eglė – žalčių karalienė“ motyvus, atliepiantis pajūrio regiono ypatumus, charakteringus lietuvių charakterio bruožus. Pasakos veikėjai bei dailininkų J. Meškio, G. Puškoriaus meniniai darbai – puikios priemonės vaikų edukacijai, grupių pavadinimų įprasminimui.

„Ar esu girdėjusi iš darželinukų tėvų, kad mūsų darželis – geriausias? Taip. Pas mus įdomu, puoselėjam liaudies tradicijas, vykdom nevienadienius projektus“, – „Palangos tiltui“ sakė darželio direktorė Regina Lelienė.

„Žilvinas“ – bendrosios paskirties ikimokyklinio ugdymo įstaiga, teikianti normalios ir sutrikusios raidos vaikams (neįgaliems, turintiems regos, klausos, fizinius judėjimo, intelekto, kompleksinius sutrikimus bei sergantiems lėtiniais somatiniais susirgimais) ikimokyklinį, priešmokyklinį ir specialųjį ugdymą.

„Tam, kad būtumėm geriausi, dirba visas kolektyvas. Žodžiais to nenupasakosi – reikia ateiti ir pajausti tą mūsų tarpusavio bendravimą, bendradarbiavimą su tėvais, vaikais“, – pasakojo R. Lelienė.

Lyg naujai atgimęs ir „besišypsantis“ naujais langais, vasario 15 d. „Žilvinas“ sutiko savo 22 metų sukaktį.

 

Lygiuotis į geriausius

Pasirodo, kad tapti geriausiu kartais trukdo miesto valdžia. Šventosios lopšelio-darželio „Sigutė“ direktorė Svetlana Andziulienė sakė, kad savivaldybė šįmet darželį tiesiog „užmiršo“. „Darželis visuomet buvo tarsi ant išlikimo ribos. Ir nors vaikučių skaičius pas mus didėja, miesto valdžia į mūsų pusę nė nežiūri. Šiuo metu „Sigutėje“ – 38 darželinukai. Dešimčia daugiau nei pernai, o ir eilėje stovinčių turime. Tačiau dėl valdininkų siekio, vasarą visus vaikus auklėti vienoje grupėje, jų šiuo metu priimti negalime. Ar įsivaizduojate, koks krūvis teks dviem auklėtojom, kurios visą dieną turės prižiūrėti vaikus nuo vienerių iki šešių metų amžiaus? Problemų turime ne tik su vasaros lankymu. Na, pavyzdžiui, sugedo mūsų darželio orkaitė, kurioje ir bulvių plokštainį kepdavome, ir kitus vaikų mėgstamus patiekalus gamindavome. O savivaldybė mums neskiria 7 tūkst. litų, kad galėtumėme nusipirkti naują“, – pasakojo S. Andziulienė. 

 

  Straipsnis skelbiamas „Palangos tiltui" vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) projektą „Mes-juros vaikai".

Jūsų komentaras:

Naman 2012-07-17 12:48 ([email protected] / IP: 178.213.33.139)
Taip ieškome. Labiausia domina žmonės, kurie patys iš savo smlasumo, ar kitaip domisi interneto reklama, analitika, SEO ir t.t. Svarbiausia būti pačiam užsidegusiam šiomis mintimis. Žinoma, sunku įsivaizduoti besidomintį žmogų, kuris nėra perskaites viešų ir nemokamų pagalbos puslapių, neskaito blogų ir t.t.O dėl patirties jos nebuvimą, gali atsverti kitos puikios sąvybės

Taip pat skaitykite

Švęsdami kartu su palangiškiais Palangos grąžinimo Lietuvai 100-tį, Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ surengė vaikų kūrybinę parodą „100-sis pavasaris Palangoje“. PT skelbia vaikų piešinius.  


Vis daugiau tėvų nori ne tik stebėti, ką jų atžalos veikia internete, bet ir turėti galimybę kontroliuoti jų veiksmus. Atsižvelgdama į tai, mobiliojo ryšio lyderė „Tele2“ patobulino savo savitarnos programėlę – nuo šiol tėvai tiesiog savo telefonuose galės tikrinti ir valdyti vaikų išlaidas.


„Su gimtadieniu, Sigute!” – nuo pat ryto džiaugsmingai skambėjo vaikų lūpose. Spalio 28-tos dienos rytas buvo pilnas šventiško jaudulio, vaikų šypsenų ir magiško laukimo. Visi žinojome – šiandien lopšeliui-darželiui „Sigutė“ jau 30-imt! Per šį tikrai nemažą laikotarpį keitėsi vaikai, tėvai, darbuotojai, tačiau...


Lopšelis-darželis „Gintarėlis“ praėjusį penktadienį Palangos sporto centre organizavo respublikines ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Mažųjų olimpiada" II-etapo varžybas. Varžybose dalyvavo 9 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos iš Klaipėdos, Telšių, Plungės ir Palangos miestų. Išrinktos 3 komandos-nugalėtojos: Palangos lopšelis...


Praėjusią savaitę Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ šventė 35-ių metų sukaktį. Su gražia švente darželio kolektyvą ir vadovę Iloną Milkontę sveikino Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė, kuri perdavė mero Šarūno Vaitkaus padėkas ilgametę patirtį turinčioms pedagogėms, jų padėjėjoms ir kitiems kolektyvo nariams.


Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse kalbėjomės su mama, auginančia du išskirtinius vaikus, kurių kiekvienas į šį pasaulį atsinešė skirtingą misiją. Loreta Ubartienė su dukromis Ėve ir Grėte – dažnos Palangos viešnios: jas gali sutikti Birutės parke ar pajūryje. Du vaikus auginančiai šeimai likimas atsiuntė tikrai nestandartines atžalas:...


Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ – ekologinės krypties ikimokyklinio ugdymo įstaiga, siekianti vaiko ekologinio supratingumo, gamtosaugos patirties plėtojimo, tyrinėjimų atradimų vykdymo. Pedagogo patirtis ir kasdieniai vaikų stebėjimai leidžia teigti, kad šiuolaikinių vaikų santykis su gamta dar yra problemiškas: žinios apie ją yra skurdžios...


Praėjusį penktadienį – tarsi vasaros sezono įkarštyje – vaikų atrakcionų parke J. Basanavičiaus gatvėje šurmuliavo gausus būrys vaikų. Tarptautinė vaikų gynimo diena buvo paminėta gražiu renginiu, skirtu ne visada pasiturinčių kurorto šeimų vaikams: Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba, vykdydama Jaunimo iniciatyvų ir vaikų...


„Mano darželis – geriausias“  1

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 04 20 | Rubrika: Miestas

Vaikų darželis – antrieji vaikų namai, kuriuose mažylis praleidžia didžiąją dalį dienos. O auklėtojos – antrosios mamos. Todėl neretai tėvams darželio paieška sukelia nemanką galvos skausmą, juk savo atžalą norisi patikėti tik į pačias geriausias rankas.


Lopšelis-darželis „Žilvinas“ – tarsi vaikystės namai

Mokyklos tarybos pirmininkė Rita Nenartėnienė, 2010 06 04 | Rubrika: Miestas

Ramybės ir džiaugsmo atsargos – didžiausias turtas, kurį vaikai išsineša iš vaikystės. Nuoširdžiai stengiamės, kad vaikystė praleista lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ taptų  gėrio, grožio, žmogiškumo, jautrumo mokykla. Mylėjome vaikystę, skatinome jos išdaigas, žaidimus, leidome vaikystei subręsti. Pastebėjome, kad vaikai šiame tarpsnyje ieško žmogaus, kuris apgaubtų jų mažutes būtybes...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius