Maži renginiai, išaukštinantys Palangos pradinę mokyklą

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2013-05-23
Peržiūrėta
477
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Trečią dešimtmetį Virbališkės take kaip šaltinėlis pulsuoja Palangos pradinė mokykla.
Trečią dešimtmetį Virbališkės take kaip šaltinėlis pulsuoja Palangos pradinė mokykla.

Kas daroma, kad mokykla taptų įdomesnė

Šiuose iškilaus šviesaus atminimo Palangos architekto Gintauto Likšos (šį rudenį jam būtų sukakę 70 metų) suprojektuotuose rūmuose beveik 22 metus pavasariškai verda nemeluotai tikras, nuoširdus ir kūrybinių ieškojimų kasdien sklidinas Palangos pradinės mokyklos gyvenimas. Tokia šio „susigrojusio” kolektyvo misija: „Ugdyti aktyvų, kūrybingą, dorą mokinį, atsižvelgiant į jo individualius gebėjimus ir poreikius”.

Du dešimtmečius
pulsuojanti viena širdis

Lengva įsipareigoti, tačiau ne visi darbai, kaip akmenėliai, lengvai pakeliami ir įveikiami. Tačiau visada brangintinos pastangos kantriai dirbti, ieškoti naujo, meile ir dėmesiu apgaubiant, glostant kiekvieną mokinį. O meilės nesuvaidinsi.
Vaikai, kaip paukštukai, jaučia netikrumo gaidas.
Palangos pradinėje mokykloje mokiniai ir mokytojai yra laisvi, drąsūs, aktyvūs, virš visko iškeliamas vaiko kūrybiškumas. „Ar visi vaikai jūsų mokykloje tokiais linksmais veidais?” – dažnai paklausia ne tik svečiai iš Klaipėdos, Vilniaus, bet ir iš Švedijos.
„Kas yra 24 mūsų mokyklos pedagogai? Viena širdis, gražiai, kaip šaltinėlis, pulsuojanti Virbališkės take jau du dešimtmečius. Ir mūsų, ir mokyklos tarybos, ir tėvų darbo, net egzistencinis prioritetas – humanistinė pedagogika”, – esminį atsakymą išsakė abi direktorės pavaduotojos, abi iš Skuodo krašto Nijolė Sabaliauskienė ir Loreta Dumčienė.
Moterys, gerbiamos pedagogės didžiuojasi, kad labai daug gerumo ir žmogiškumo per du dešimtmečius pasisėmė iš mokyklą ant tvirtų tolerancijos, atjautos, kūrybiškų pagrindų su bitelės kantrybe stačiusios direktorės Angelinos Komarovos. Šią asmenybę pagarbiai vertina visa kurorto pedagoginė bendruomenė.

Kad mažas mokinys
praaugtų net Mokytoją...

Menasi A. Komarovos žodžiai – linkėjimai, išsakyti pernai, birželio pirmąją, mokyklos leidinyje „Mano mokykla”: „Paskutinę dieną – akimirką – šioj mokykloj mums dar lemta pabūti kartu. Ir jūs įsiklausykite dar į skambučio garsą, sukluskit atsisveikinimo rimty, kad stiprūs, orūs ir rimti kelionėn kiltumėt link tolimo, bet išmintingo tikslo.
Atėjote maži, tėvelių vedini, rašyti pirmos raidės, o šiandien – 680-oji diena mokykloje.
Nors mokyklinis lizdas mažytis, bet širdies šilumos čia nestinga.
O jeigu metas išskristi – tai skriskit! Atsargiai! Už save atsakingi. Kilkit paukščiais, skriskite, lėkit! Tūpkit ten, kur širdis jus vilioja. Meile, darbu, tiesa užkerėkit Žemę, žmogų ir... savo rytojų.
Tik sudie nesakykit, vis grįžkit! Mokykla jūsų lauks visada!
Klasės mokytojos – Rasa Lingaitienė ir Auksė Jakumienė – tai žmonės, į kuriuos dažniausiai gręžiasi jūsų akys. Mokytojos švelniu akių žvilgsniu, o dažnai ir garsu kalbėjo: „Būkite teisingi, būkite geri medžiui, paukščiui ir gyvūnui. Žemei – ji mus maitina. Kaip maldą kartojo: „Žmogumi būkit geru...”
Šio teksto autoriui 1976-1982 metais teko prisiliesti prie pedagoginių rūpestėlių Kelmės rajone, Paprūdžiuose. Po 30 metų, jau senjoras, atrandu: „Dievuliau, kaip gražiai gegužę sulapoja ne tik „širviškieji” beržynėliai. Pavasarį ypač palaimingai širdim jaučiame, kaip paauga išmintimi mokiniai, mūsų vaikai, kaip, išvargę, o ir laimingi yra „pedagoginės duonos” augintojai ir, nepaisant visų kritikų, teisingu keliu eina kuriantį Gyvenimą paauginanti mūsų brangi lietuviškoji, idealistų visais laikais godojama ir globojama mokykla.
Pažinimo jūra brangi pasišventėliškomis asmenybėmis, kurios neperka nei parduoda, o sielomis širdimis atsiduoda, kad mažas mokinys praaugtų net Mokytoją.

Neužmirštamos
praeinančių mokslo metų šventės

Aš neskaičiavau, kiek sykių ir šiais mokslo metais teko praverti Pradinės mokyklos duris. Palangoje tęsiant kūrybinį projektą „Sėkim, vaikai, raideles ir gaivinkim širdeles”, taip pat rengiant puslapius „Palangos tilto” laikraščiui, visada geranoriškai padėjo ir padeda visas Pradinės mokyklos kolektyvas. Tai profesionaliai raštvedybos reikalus tvarkanti Violeta Songailienė, tai ir mokyklos naujienomis kolegiškai besidalijanti mokytoja Lijana Krapikienė, beje, gegužės 18-ąją Klaipėdoje vykusiame Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienoje su ketvirtosios „Aušros” klasės mokine Simona Butkute pagerbta krašto apsaugos ministro Juozo Olekos padėkomis. Tai ir jautriasielė, darbui atsidavusi Nijolė Sabaliauskienė, ir šiek tiek didesnė realistė Loreta Dumčienė.
Parašiau žodeliuką „Kolegiškai”. O kaipgi! Šioje mokykloje itin gyva švietėjiška žurnalistinė veikla, laikraščių, almanachų leidyba, o į šią veiklą dar poetiškoji direktorė A. Komarova įtraukė ir mokytojus, ir tėvelius, ir kūrybiškiausius „kalbočiukus“ – gudručius vaikus. Mokyklinės žurnalistikos tradicijų tęsėjai jau leidžia 19-ąjį leidinuko „Mano mokykla” numerį, o kelis almanachus su Palangos pradinės mokyklos pieštais ir eiliuotais perliukais išleido net Vilniuje esanti leidykla „Trys žvaigždutės”, kuriai vadovauja žinomas vaikų rašytojas Jeronimas Laucius. Paminėtina, kad dar šiemet pasirodys ir leidinukas „Vaikų Palanga”.
Besibaigiančiais mokslo metais ypač praturtino žiūrovų širdis ir talentingoji muzikos mokytoja metodininkė Aistė Strakšienė. Jos suburtieji Pradinės mokyklos dainorėliai baigiamuoju koncertu pelnė „Dainuojančios mokyklos” sertifikatą, kurį, negailėdama pagyrimo žodžių vaikams ir mokytojai A. Strakšienei įteikė žinoma muzikos mokytoja metodininkė Ina Cholinienė.
Nepamirštamas ir Pradinės mokyklos moterų vokalinio ansamblio „Asorti” koncertėlis antrajame moterų vokalinių ansamblių festivalyje Palangos lopšelyje-darželyje „Nykštukas”.
O kiek naujų originalių piešinių sukūrė S. Vainiūno meno mokyklos dailės skyriaus vadovės Lendrūnos Moncevičienės vadovaujami jaunieji Pradinės mokyklos dailininkai. O dar ir įspūdinga teatro savaitė...
Kūryba – kaip jūra. Bangomis. Širdimis. Meile, kuri nesibaigs ir šiuo pavasariu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Buvusiuose Tiškevičių dvaro rūmuose veikiančio Kretingos muziejaus oranžeriją ketinama atnaujinti, pritaikant ją neįgaliesiems, taip pat ir ligoniams iš Palangos reabilitacijos ligoninės. Tam iš kitų metų valstybės biudžeto prašoma beveik 0,5 mln. eurų.


Moksleivių klubas persikėlė į pradinę mokyklą

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 02 | Rubrika: Miestas

Palangos moksleivių klubas naujuosius mokslo metus pasitinka su naujove – nuo rugsėjo šį įstaiga savo veiklą tęs ir neformaliojo švietimo veiklas vykdys kitose patalpose – įsikurs Pradinėje mokykloje (Virbališkės takas 4).Posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba apsisprendė Moksleivių klubui panaudos pagrindais laikinai perduoti dalį atsilaisvinusių...


Rudenėjanti Palanga nesiruošia žiemos miegui, ji ir toliau laukia poilsiautojų, viliodama ne tik amžinai didinga jūra, pušynais ir ramybe. Kurortas – gyvas, kupinas linksmybių bei pramogų ir krintant lapams, ir laukiant didžiųjų metų švenčių. Beje, rudenėjant apgyvendinimo sektorius poilsiautojus vilioja dar patrauklesnėmis kainomis.


Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios bokšte rudenį lankytojus pakvies apžvalgos aikštelė, leisianti iš daugiau nei 20 metrų aukščio apžiūrėti didžiausią Lietuvos kurortą.


Vakar Palangoje lankėsi Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amir Maimon. Vizito metu buvo aptarti žydų paveldo saugojimo kurorte klausimai bei keltos idėjos, kaip į žydų istorijos išsaugojimą ir skatinimą domėtis istorija įtraukti Palangos vaikus ir jaunimą.


Paskutinį rugsėjo penktadienį į Palangos vaikų lopšelį-darželį „Gintarėlis” rinkosi ikimokyklinėse mūsų miesto, Klaipėdos, Kauno bei Mažeikių įstaigose dirbantys pedagogai. Čia vyko respublikinė konferencija „Tautiškumo ugdymas ikimokyklinėse įstaigose”, kuri tapo gražiu ir prasmingu pusmetį „Gintarėlyje” trukusio pilietinio ir tautinio...


Šiuose iškilaus šviesaus atminimo Palangos architekto Gintauto Likšos (šį rudenį jam būtų sukakę 70 metų) suprojektuotuose rūmuose beveik 22 metus pavasariškai verda nemeluotai tikras, nuoširdus ir kūrybinių ieškojimų kasdien sklidinas Palangos pradinės mokyklos gyvenimas. Tokia šio „susigrojusio” kolektyvo misija:...


„Kai mokaisi, daugelis laukia tos dienos, kada baigsis visi vargai mokykloje. Tačiau kai ateina toji diena, visiems sunku su ja atsisveikinti. Tai sukelia nostalgiją ir gilius prisiminimus“, – kalbėjo prieš metus mokyklą baigusi Agnesa Kenešytė.


Vasariškai atsisveikinant vasarai rugsėjo 18-ąją paplenčiu gerą kilometrą pėsčiomis iki „Vyturio“ reabilitacijos centro nuėjau grupelės ten besigydančių Palangos svečių iš Vilniaus ir Šiaulių prašymu: „Labai norime viešai padėkoti žmonių kūno, o svarbiausiai – dvasios sveikatai, jų kultūrai pasišventusiems darbuotojams –...


Nauji mokslo metai – ant nosies galo, bet dvi miesto mokyklos švaistosi karo kirviais. Į jį įtraukti ir Tarybą, ir tuo pačiu pamėginti išklibinti valdančiosios daugumos pamatus pasiryžusi ir pedagogė, Tarybos narė Genoveita Krasauskienė. Kai kurie valdančiosios koalicijos nariai atsargiai priekaištauja jau ir Tarybos vadovams: „Sprendimus reikėjo priimti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius