Mažieji palangiškiai bendravo su poete Z. Gaižauskaite

Vaikų bibliotekos, „Palangos tilto“ inf., 2013-03-04
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Mažieji palangiškiai bendravo su poete Z. Gaižauskaite

„Ėmė pelėda šarkos prašyti: / Šarka, išmokyk mane rašyti“, – tai nuolat keliaujančios į susitikimus su vaikais, visoje Lietuvoje žinomos ir mylimos vaikų poetės Zitos Gaižauskaitės eilutės.
Išleidusi daugiau nei tris dešimtis knygelių vaikams, šį kartą autorė pristatė savo naujausią rinkinėlį „Kur keliauji, debesėli“. Rinktinėje spausdinami geriausi poetės kūrinėliai, buvę išbarstyti bene dvidešimtyje plonučių knygelių. Jie skirti 6-10 metų vaikams, tiems, kurie dar tik pradeda pažinti raideles, kuriems reikės tėvelių, mamyčių, sesučių ar broliukų pagalbos. O vyresnieji skaitytojai, tikimės, patirs skaitymo malonumą, kuris gal nors trumpam pakeis kompiuterių ekranus. Tęsdama geriausias vaikų poetų – A. Matučio, M. Vainilaičio – poezijos tradicijas, Z. Gaižauskaitė kuria klasikinį trumpą eilėraštį, tikrovę paverčiantį pasaka, pratindama mažuosius pajusti gimtosios kalbos grožį.
Pasveikinti poetę ir pasidžiaugti jos kūryba į Vaikų biblioteką sugužėjo lopšelio darželio „Pasaka“ auklėtiniai ir vyresnėliai svečiai, matyt, užaugę su Z. Gaižauskaitės eilėraščiais. Iškilmingai pristatytas mažųjų rankelėmis išradingai sulipdytas mūsų Palangos miesto maketas – tai šios ugdymo įstaigos vykdomo projekto „Miestas, kuriame aš gyvenu“ rezultatas. „Pasakos“ bendruomenė tikisi, jog visi nuveikti darbai darbeliai suguls į ateityje numatytą išleisti knygelę. „Džiaugiasi širdelė, kad turiu tėvynę šalį gintarinę“, – renginį šauniai pradėjo mažieji dainininkai, melodingai klausdami, kas yra tėvynė, kas yra gimtinė?
Netruko mažieji ir atsakymo sulaukti: iš sausakimšos salės gilumos, apsirėdžiusi paslaptingąja miško gyventoja, juos pavasarinėmis eilėmis pradžiugino ilgai laukta poetė. „Miško motule“ save tituluojanti viešnia sekė pasakas ir iš sunkaus krepšio traukė „Saulytę“, „Gandrą gandrininką“, „Vilką pilką“, „Ežiuką mažiuką“, kartu su mažaisiais klausytojais prašė greičiau parnešti pavasarėlį. Vaikai, nustebinti originalaus poetės kūrybos pristatymo, noriai dėvėjo atneštas kaukes ir įsikūnijo į mišo gyventojų vaidmenis. Skambūs eilėraščių rimai vijo vienas kitą ir ragino spėti: kokį eilėraščio žodį eilutėje nutyli poetė. Ir mažam, ir dideliam labai smagu matyti, kaip greitai gimė ketureiliai. Ne tik vaidino, o ir barėsi vaikai – lyg varlės kvaksėjo visi susirinkę, susidomėję klausėsi dar negirdėtų eilėraštukų apie gyvūnėlius, jų geruosius poelgius. „Kur keliauji, debesėli?“ – klausė mažųjų poetė, o jos eilėraščiai – tarsi meilės ir atidos vaiko pasauliui padiktuoti atsakymai: ugnelė užkurta, grybų košė su kiškelio pyragėliais iškepta, kartu sušoktas net uodų šokis. Poetė kvietė mažylius paskaityti miško abėcėlę, tapti tikraisiais knygos bičiuliais.
Renginio pabaigoje vaikai su malonumu apžiūrėjo bibliotekos darbuotojų paruoštą poetės Zitos Gaižauskaitės išleistų knygelių parodą, įsigijo knygelių su rašytojos autografu. Šventiniam šurmuliui pasibaigus, skirstėmės palytėti švelnaus poezijos debesėlio, džiaugdamiesi, kad sulaukėme daug metų su kūryba nesiskiriančios poetės. Dėkojame už įdomų susitikimą, nuoširdumą, žaismingumą ir staigmenas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Niekas negali paneigti, kad tarp karių, palaidotų kapuose, pažymėtuose tarybine atributika, nebuvo sadistų ar žudikų, kurie 1941 m. birželio 24-osios naktį Telšių rajono Rainių miškelyje nukankino mūsų 76 Lietuvos piliečius. Ar galite įsivaizduoti, kaip atrodytų, jei vietoj kapų ir tarybinės atributikos miesto centre stovėtų pastatas, kurio viduje būtų kryžius Lietuvos istorijai...


Šiandien, liepos 11 d., 15 val. Vaikų parke vyks nuotaikingas ir muzikalus keliaujančios parodos „Gimę su genijaus žyme“ pristatymas.


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Gruodžio 13-14 dienomis Palangos universalioje sporto arenoje vyko tradicinis kalėdinis vaikų mažojo futbolo turnyras Palangos sporto centro taurėms laimėti. Šis turnyras simboliškai tapo ir pirmosiomis futbolo varžybomis naujojoje arenoje.


Tolerancijos mokėsi ne tik mažieji

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 11 17 | Rubrika: Jūros vaikai

„Priimk mane tokį, koks esu“ – toks kvietimas lydėjo visą savaitę Palangoje vykusius renginius, skirtus Tolerancijos dienai paminėti, kuriuos užbaigė penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykęs susitikimas, į kurį sukvietė sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Palangos viltis“, vadovaujama pirmininkės Laimos Lekavičienės...


Buvęs Palangos senosios gimnazijos mokinys Tomas Dirgėla, kūrybinį kelią pradėjęs būtent šioje mokykloje, šiandien yra žinomas rašytojas, stebinantis ne vieną skaitytoją. Nors 2012 metų pavasarį Lituanistikos fakultete vykusio „Literatūrinio pavasario“ metu buvo „apvilktas Poeto paltu“, juo, anot rašytojo, šildosi retai. Jo kūriniai...


Šokantys, dainuojantys, muzikuojantys, piešiantys, rūbus modeliuojantys ir pačiose įvairiausiose srityse savo kūrybingumą demonstruojantys mažiausi, maži ir tiesiog jauni palangiškiai, kaip ir kasmet, buriasi Palangos moksleivių klube. Į nemokamus užsiėmimus kurorto moksleivius šiemet pakvietė net devyni būreliai.


Antradienio popietę Kurhauze klegėjo mažiausieji palangiškiai – meno kūrėjai. Čia iškilmingoje ir šventiškoje aplinkoje apdovanoti jau aštuntą kartą Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyriaus iniciatyva, tautodailininkės Jolantos Liutikienės sumanymu surengto konkurso-parodos „Su gintarinėm Šv. Kalėdom...


Mažieji palangiškiai bendravo su poete Z. Gaižauskaite

Vaikų bibliotekos, „Palangos tilto“ inf., 2013 03 04 | Rubrika: Jūros vaikai

„Ėmė pelėda šarkos prašyti: / Šarka, išmokyk mane rašyti“, – tai nuolat keliaujančios į susitikimus su vaikais, visoje Lietuvoje žinomos ir mylimos vaikų poetės Zitos Gaižauskaitės eilutės.


Prieš gerą savaitę šios smagiai atšilusios gegužės išvakarėse „pati – pati – pati“ jauniausia vienos iš geraisiais savo darbais Palangai ir visai Lietuvos valstybei nusipelniusios Vaineikių giminės atžalėlė, keturmetė Banga be užuolankų paklausė savo močiutės, žinomos architektės ir pedagogės Rūsnos Vaineikytės: „Bitite, ar tu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas