Meilė teatrui – mokyklos scenoje

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-03-28
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Praėjusią savaitę Palangos Pradinėje mokykloje šurmuliavo „Teatro savaitė“. Į sceną lipo ir mokiniai, ir mokytojai.

 

Data „Teatro savaitei“ pasirinkta neatsitiktinai – kovo 27-ąją visas pasaulis švenčia Tarptautinę teatro dieną, į sceną grąžindamas tiek klasikinius kūrinius, tiek originaliai režisuotus naujus spektaklius. Pradinėje mokykloje, kaip ir dera, alsavo vaikystės dvasia – ant scenos buvo galima išvysti ir „Vilką ir devynis ožiukus“, ir „Grybų karą“, „Senelės pasaką“, „Melagių pilį“ ir daugelį kitų, smagiai nuteikiančių vaikiškų spektaklių.

„Teatro savaitė – tai viena mūsų tradicijų. Tiesa, ne kasmet – kartą per du metus, kad idėjų nepritrūktume“, - pasakojo pavaduotoja neformaliam ugdymui Loreta Dumčienė.

Patys mokytojai taip pat drąsiai lipo ant scenos. Jie suvaidino istoriją „Bebaimis sliekas“. Spektaklis, itin kruopščiai paruoštas vizualiai, domino vaikus – jų buvo pilna salė.

„Spektaklių daug, nes norisi ir saviems juos parodyti – juk visada turime ir svečių iš kitų ugdymo įstaigų. Šiemet mus aplankė vaikai iš darželių „Pasaka“ bei „Gintarėlis“, - kalbėjo L.Dumčienė.

„Teatro savaitė“ buvo užbaigta muilo burbulų sproginėjimu – vyko muilo burbulų pūtimo konkursas, jo nugalėtojų apdovanojimai. Vaikai visą savaitę ne tik vaidino, stebėjo kitų pasirodymus, bet ir susipažino su grimavimo ypatumais, lėlių spektaklių režisūra.   Pradinės mokyklos dramos studija pasiūlė prisiminti eiliuotą S.Nėries „Senelės pasaką“.   Mokytojų kolektyvas vaikams pasakojo apie „Bebaimį slieką“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ugdymo karjeros dienos proga Palangos miesto savivaldybėje praėjusį pirmadienį, vasario 28 d. lankėsi bei su miesto vadovais susitiko kurorto mokyklų auklėtiniai – Senosios gimnazijos ketvirtų klasių gimnazistai bei „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinukai – pirmokai.


Kovo 24-25 dienomis Vilniuje „Siemens“ arenoje praūžė moksleivius, robotų kūrėjus, švietimo atstovus, verslą ir visą išmanią visuomenę suvienijęs renginys „ROBOTIADA 2017“. Technologijų fanai ir ekspertai čia buvo susirinkę pamatyti robotikos įdomybes, sukonstruoti savo robotus, pasivaržyti pagal pasaulinius standartus, padiskutuoti apie...


Žodį „knygnešys“ mes, lietuviai, turėtume tarti su didele pagarba: nė vienos tautos kalboje tokios reikšmės žodžio nėra. 2004 metais UNESCO lietuvių knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą. 1864–1904 metais, lietuviškų mokyklų, lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu, Lietuvos šviesuoliai...


Spalio 9 d. rytą Palangos pradinės mokyklos mokiniai ir mokytojai pradėjo sveikais avižinės košės pusryčiais. Akcija skirta Pasaulinei košės dienai paminėti. Į ją įsijungė net 56 tūkstančiai Lietuvos pradinukų. Paskanavę kvapnios avižinės košės su persikais, obuoliais, miško uogomis, mokiniai susipažino su knygelės „Košės diena“ veikėjais...


Palangos pradinėje mokykloje – vėl nauji mokslo metai. Pailgintos dienos grupėse „Kleveliai“ ir „Banga“ susirinko būrys naujokų. Jau keletą metų gyvuoja tradicija pakrikštyti naujai atėjusius mokinius į pailgintos dienos grupės tikruosius narius.


Amžina taisyklė, kad nelaimės nesirenka tinkamo laiko, galioja absoliučiai visiems. Ir tiems, kuriems vieną liūdniausių dienų gyvenime reikia lipti į sceną ir dainuoti. Kad ir kas būtų nutikę už jos ribų. Patyrę scenos profesionalai dažnai kalba apie tai, kad žiūrovas niekada neturi žinoti, kas vyksta asmeniniame jų gyvenime. Tokį išbandymą prieš „Lietuvos...


Kada daugelis diskutuoja, kaip turėtų atrodyti prestižiniai – pagrindiniai Lietuvos valstybės kurortinės vasaros sostinės Palangos miesto vartai, galima atsakyti: jie jau 20 metų yra, tai – Pradinės mokyklos rūmai, kuriuos projektavo neeilinio talento architektas, šviesaus atminimo vyras Gintautas Likšas. Yra ir observatorijos bokštas, apie kurio naują...


Palangos mokyklose vasarą nutilus mokinių šurmuliui, mokinius pakeitė vyresni, taip pat triukšmą keliantys žmonės – darbininkai. Kiekviena mokykla skirtingai ruošiasi naujajam mokslo metų sezonui. Vieni perdažo koridorius, kiti klases, treti – kaip „Baltijos“ pagrindinė mokykla – visą mokyklą, vykdydama renovacijos darbus.


Pradinėje mokykloje paminėta Teatro savaitė

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 04 18 | Rubrika: Miestas

Visą besibaigiančią savaitę Palangos pradinėje mokykloje šurmuliavo itin pakiliai nusiteikę vaikai, mat buvo minima jau tradicine tapusi Teatro savaitė. Šiom dienom ypatingai pasireiškia ir vaikų, ir pedagogų kūrybiškumas. O ir dienos tampa kur kas linksmesnės, kai kiekvieną dieną laukia staigmena – naujas spektaklis.


Meilė teatrui – mokyklos scenoje

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 28 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangos Pradinėje mokykloje šurmuliavo „Teatro savaitė“. Į sceną lipo ir mokiniai, ir mokytojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas