Meras: „Koalicijos programa yra sėkmingai įgyvendinama“

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-05-31
Peržiūrėta
735
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras: „Koalicijos programa yra sėkmingai įgyvendinama“

Meras Šarūnas Vaitkus valdančiosios koalicijos programoje yra pažadėjęs gyventojams atsiskaityti už nuveiktus darbus dukart per metus ir kol kas savo pažadus jis vykdo – praėjusį antradienį gyventojams S. Vainiūno meno mokykloje pateikė savo veiklos ataskaitą.

 

Bus daugiau dėmesio skiriama Šventajai

Salėje susirinko apie pusšimtis miestelėnų – daugiau negu merui atsiskaitant prieš Naujuosius metus.

Į mero ataskaitinį atvyko ir savivaldybės vicemeras S. Simė, administracijos vadovai, kai kurie Tarybos nariai.

Meras teigė, kad daugiausiai problemų kyla savivaldybės Statybos ir Architektūros bei Teritorijų planavimo skyriuose. „Net sunku rasti žmonių, norinčių juose dirbti“, – sakė miesto vadovas.

Jis taip pat apgailestavo, kad iki šiol, kol nėra nutiestas Palangos aplinkelis, savivaldybė negali įvesti „labiau civilizuotos“ tvarkos miesto prieigose, kur vasarą šeimininkauja gyvenamąjį plotą siūlančios moteriškės.

Š. Vaitkus pripažino, kad kur kas didesnis dėmesys turėtų būti skiriamas Šventajai.

„Ne tik dėl lėšų stokos, bet ir dėl to, kad iki šiol nebuvo miestelio teritorijų techninės dokumentacijos, negalėjome labiau pasirūpinti Šventąja. Dabar dokumentaciją savivaldybė rengia, todėl reikalai turėtų pajudėti“, – sakė meras.

Miesto vadovas skyrė gerokai daugiau dėmesio nuveiktiems darbams ir dar vykdomiems projektams.

 

Vardijo nuveiktus darbus

Š. Vaitkus, kalbėdamas apie padarytus darbus, minėjo detaliojo žemės sklypo kurorto koncertų salei parengimą. Dar šiais metais, paruošus techninį projektą, savivaldybė kreipsis dėl salės statybų finansavimo į Ūkio ministeriją.

Buvo gautas 7 milijonų litų Europos Sąjungos finansavimas universalios sporto salės statybai, dar vienas milijonas – iš Valstybės investicijų programos.

„Palangos tiltas“ jau šiandien skelbia džiugią žinią: šią savaitę pradėta kurhauzo restauracija, po kelių savaičių prasidės kempingo Nemirsetoje statyba, birželio 16-ąją planuojamas vaikų žaidimo parko atidarymas, priimtas sprendimas steigti Palangos krašto muziejų; savivaldybei, daugiausiai energingo mero pastangomis, pavyko išjudinti „įšalusias“ penkių kurortui svarbių objektų statybas, kurios, reikalaujant paveldosaugininkams, prokurorų buvo sustabdytos.

Meras gyrė naująjį Viešosios tvarkos skyrių: „Jis teikia daug gerų lūkesčių“, – sakė meras.

Ne be mero pastangų, gautos „Litesko“ ir savivaldybės sutarties dėl miesto šildymo išvados, kurios nepalankios privačiai įmonei. Jeigu ji neištaisys nurodytų pastabų, meras sako, kad bus einama Ukmergės keliu – tai yra sutartis su „Litesko“ bus nutraukta.

Palanga gavo 6,1 milijoną litų iš ES fondų biokuro katilinės statybai, o Šventoji – 671 tūkst. litų.

„Per pusantrų metų pastatysime biokuro katilines“, – sakė meras.

 

Gyventojai merui nusiskundimų turėjo

Dauguma palangiškių pastebėjo atremontuotas ar remontuojamas gatves, ypač „Bame“, išplatintas automobilių stovėjimo aikšteles, daugiau gėlynų ir dekoratyvinių sprendimų mieste.

Palangoje pradėjo veikti Trečiojo amžiaus universitetas kurorto senjorams – tam savivaldybė skyrė 20 tūkstančių litų šiais metais.

Be kitų darbų, Š. Vaitkus minėjo Globos namų rekonstrukciją.

„Išties koalicijos programą sėkmingai įgyvendiname“, – teigė Š. Vaitkus. Jis dėkojo savivaldybės administracijai ir Tarybai sėkmingai įgyvendinant koalicijos programą.

Mero ataskaitą keliskart lydėjo nuoširdūs miestelėnų plojimai.

Tačiau susirinkusieji atkreipė populiaraus miesto vadovo dėmesį į kai kuriuos dalykus: didėjantį eismo intensyvumą kai kuriuose miesto ruožuose, dėl to didėjantį pavojų eismo dalyvių saugumui; taip pat į itin dideles taksi kainas mieste, ne itin paslaugų kai kurių taksistų elgesį, vežimą neįjungus taksometro. Buvo merui pasiskųsta, kad miesto pirminio sveikatos priežiūros centro tualetuose nėra net muilo, kad Palangoje vanduo itin brangus.

UAB „Palangos vandenys“ direktorius Pranas Madzajus sakė, kad miestelėnai, išvykstantys ilgesniam laikui iš savo namų, turi galimybę atsijungti nuo centralizuotos vandens sistemos ir nemokėti už paslaugą išvykus.

Istoriku prisistatęs ataskaitinio susirinkimo dalyvis siūlė merui Palangoje organizuoti tarptautinę konferenciją lito įvedimo Lietuvoje 90-mečio proga, pasižvalgyti kaip gyvuoja kurortai Lenkijoje.

Miesto aktyvistė A. Rakauskienė ir kiti palangiškiai dėkojo Š. Vaitkui už rūpinimąsi miestu ir miestelėnais ir, jau pasibaigus ataskaitai, dalijosi nuomonėmis, kad kažin ar Palanga turėjo geresnį merą negu Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Kol Neringos meras Darius Jasaitis, kurį kas nors piktai kažkodėl pavadina „blogiausiu“ pajūrio meru, trumpai drūtai vasaros pabaigoje, dar prieš „kovido“ naują pliūpsnį, atsakinėjo į laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partnerio žurnalo „Lietuvos pajūris“ klausimus, jo pašonėje krykštavo mažylis, jo naujos meilės...


Ar ne anekdotas? Šiandien, balandžio 30-ąją, miesto Taryba patvirtino praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų atleistos Ilonos Milkontės veiklos ataskaitą už 2019 metus.


Kūrybinei grupei „Mostas“ šie metai – jubiliejiniai. Ir nors, kaip patys prisimena, mažai kas anuomet tikėjo, kad itin skirtingi menininkai ilgai išsilaikys drauge, jie įrodė, kad yra tvirta šeima. Būtent šis žodis – „šeima“ – ir skambėjo kiekvieno mostiečio lūpose, uždarant ir aptariant Prano Domšaičio...


Jeigu šiandien susėstumėte pokalbiui prie kavos su Tomu Juliumi Žulkumi, miesto savivaldybės Tarybos nariu bei poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktoriumi, kalba, ko gero, pasisuktų apie tris dalykus: sėkmingą „Pušyno“ veiklą – „Kai kiti verčiasi per galvą, kad būtų kuo didesnis užimtumas, ypač ne sezono metu, pas mus laisvų...


TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


Po rekordinių 2015-ųjų, kai per metus Lietuvos oro uostai aptarnavo 4,2 mln. keleivių ir 50 tūkst. skrydžių, Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartai neketina sustoti. Pusmečio statistika rodo, kad šiemet sausio-birželio mėnesiais per Lietuvos oro uostus jau skrido 2,2 mln. žmonių – t. y. 14,6 proc. daugiau negu pernai tokiu pačiu metu. Skrydžių skaičius per tą patį laiką ūgtelėjo...


Politikai savo vizijas turi pasverti labiau  3

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 05 02 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Sėkmingai įgyvendinama valdančiosios koalicijos programa miesto gyventojus verčia reikliau vertinti priešrinkiminius partijų pažadus.


Meras Šarūnas Vaitkus valdančiosios koalicijos programoje yra pažadėjęs gyventojams atsiskaityti už nuveiktus darbus dukart per metus ir kol kas savo pažadus jis vykdo – praėjusį antradienį gyventojams S. Vainiūno meno mokykloje pateikė savo veiklos ataskaitą.   Bus daugiau dėmesio skiriama Šventajai Salėje susirinko apie pusšimtis miestelėnų...


Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma, pareiškusi nepasitikėjimą savo koalicijos partneriu vicemeru Edmundu Krasausku bei atstatydinus jį iš pareigų, patyrė nuostolių. Praėjusią savaitę pasirašyta nauja partijų koalicinė sutartis, kurioje dabar yra devyni liberalcentristai, dvi partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovės, vienas miesto Tarybos narys, deleguotas Liberalų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius