Meras Šarūnas Vaitkus ragina kurorto verslininkus nepavėluoti užpildyti paraiškų pagalbai dėl COVID-19

"Palangos tilto" informacija, 2021-01-16
Peržiūrėta
1851
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos meras Šarūnas Vaitkus
Palangos meras Šarūnas Vaitkus

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus penktadienį, sausio 15-ąją, paragino kurorto verslininkus nepavėluoti užpildyti paraiškų pagalbai dėl COVID-19 žalos.
„Tą galima padaryti jau kitą savaitę. Pasidalinkite šia žinute. Karantino metu veiklą laikinai sustabdžiusiam, tačiau darbo vietas išlaikančiam verslui be Vyriausybės bei savivaldybių pagalbos išgyventi būtų itin sunku, o neretai – ir neįmanoma. Todėl dar praėjusiųjų metų gruodį, pasitarus su vietos verslininkais, naujai išrinktu mūsų Seimo nariu Mindaugas Skritulskas bei išklausius jų problemas ir pasiūlymus, Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į Vyriausybę bei pateikė pasiūlymus, kokias pagalbos priemones būtų galima taikyti, kad verslas karantino metu patirtų kuo mažesnių nuostolių,“ – savo Facebook paskyroje rašė meras.
Anot jo, Savivaldybė suprasdama situacijos rimtumą ir iššūkius kurorto verslui teikė pasiūlymus, kurie padėtų turizmo sektoriui išgyventi patiriamą krizę ir palengvintų susidariusius padarinius.
„Pirma, siūlėme ir toliau vykdyti pirmosios pandemijos bangos metu sukurtų pagalbos priemonių verslui tęstinumą (subsidijos už prastovas, nuomos mokesčio kompensavimas, mokesčių atidėjimas ir išdėstymas), nes būtent šios priemonės gelbėja ne tik verslą, bet ir išsaugo darbuotojų darbo vietas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atsakymas yra svarbus tiek verslininkams, tiek ir darbuotojams – nuo šių metų pakeistas darbdaviams mokamos subsidijos darbo užmokesčiui už darbuotojus, kuriems paskelbta prastova, dydis ir mokėjimo sąlygos. Darbdaviams, dėl Vyriausybės paskelbtos ekstremalios situacijos ir (ar) karantino metu paskelbtos prastovos metu išlaikantiems darbo vietas darbuotojams, kompensuojamas visas (100 proc.) prastovų metu darbuotojui priskaičiuotas ir išmokamas darbo užmokestis (palyginti – 2020 metais net ir visiškai veiklą sustabdžiusios įmonės turėjo mokėti 10 proc. darbo užmokesčio per prastovas). Nustatytas ir maksimalus šios subsidijos dydis visais atvejais – 1,5 Vyriausybės patvirtintos minimalios mėnesinės algos dydžio, t. y. 963 eurai, neatskaičius mokesčių. Šis pakeitimas turėtų paskatinti darbdavius išlaikyti darbo vietas bei prastovose esantiems darbuotojams mokėti didesnę sumą, nei minimalus darbo užmokestis,“ – sakė Š. Vaitkus.
Antra, įvertinusi turizmo skatinimo projektų teikiamą naudą, Savivaldybė siūlė tęsti pradėtus projektus (atostogos medikams).
„Ekonomikos ir inovacijų ministerija atsakyme savivaldybei planuoja inicijuoti panašių projektų,“ – sako Š. Vaitkus.
„Trečia, atsižvelgdami į tai, kad šios krizės padariniai bus jaučiami ne vienerius metus, siūlėme taikyti lengvatinį, 9 proc. PVM tarifą maitinimo sektoriui, nes būtent ši priemonė skatintų ženkliai greitesnį turizmo sektoriaus atsigavimą bei šių paslaugų vartojimo didėjimą ateityje. Kol kas Vyriausybė pozicijos dėl šio siūlymo neišsakė, tačiau šiandien vakare patvirtino naują paramos priemonę nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui – skirs subsidijas, kurios sieks ketvirtadalį 2019 metų sumokėto GPM. Į paramą galės pretenduoti nedidelės įmonės, kurių apyvarta krito 30 procentų ir daugiau,“ – pasidalino žinute meras Š. Vaitkus.
#AčiūVyriausybei

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 3-iosios rytą, 7.50 val., į ugdymo įstaigą atvežtas moksleivis jau po septynių minučių skambino tėvui ir prašė jį kuo skubiau pasiimti, nes paaugliui buvo bloga, sutriko jo kvėpavimas, vaikas duso. Be viso kito, prasidėjo panikos ataka – gimnazistas tėvui guodėsi , kad jam labai baisu ir jis bijo mirti. Tėvas, žinoma, suskubo atgal į mokyklą, prieš tai iškvietęs greitąją medicinos...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus socialiniame tinkle “Facebook” pasidalino savaitgalį siautusios audros padariniais kurorte.


Angelų sargų dienos išvakarėse, penktadienį, spalio 1 dieną, profesinės šventės proga visų miesto gyventojų vardu, kurorto meras Šarūnas Vaitkus apsilankė Palangos policijos komisariate ir pasveikino policijos pareigūnus, kasdien sunkiai ir įtemptai dirbančius, kad mes, palangiškiai, šventojiškiai jaustumėmės saugiai.


Antradienį, balandžio 27 d., Palangos meras Šarūnas Vaitkus visus kurorto medikus pasveikino su Medicinos darbuotojų diena. „Šiandien kaip niekad aiškiai matome, koks sunkus ir atsakingas yra medikų darbas, ir koks neįkainojamas yra jūsų pasišventimas savo profesijai bei visiems pagalbos prašantiems žmonėms. Kasdien sunkiai dirbate tam, kad savo...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus prakalbo apie naujus kurorto planus: ko tikėtis poilsiautojams

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2021 04 19 | Rubrika: Miestas

Prieš dešimtmetį Palangoje buvę žmonės dabar ją vargiai atpažintų: rekonstruotos gatvės, atsivėrė poilsio zonos, nauji pramogų objektai, poilsiautojų akis badančius griuvėsius pakeitė puošnūs pastatai. Šiuo metu Palanga neabejotinai yra vienas sparčiausiai augančių ir besikeičiančių Lietuvos miestų. Nuo 2011-ųjų prasidėję Palangos pokyčiai siejami su jos meru 45...


Iš šeštadienio (sausio 16-osios) į sekmadienį (sausio 17-ąją), prieš pirmą valandą, Palangos rytų daugiabučių kvartale, kuriame dalis namų apšildomi tik elektra, dingo elektros energijos tiekimas. Elektra dingo Klaipėdos pl. 57 name, taip pat dalyje Sodų gatvės ir Vasaros gatvės daugiabučių. Elektros tiekimas po kelių valandų buvo atstatytas tik netikėtą...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus penktadienį, sausio 15-ąją, paragino kurorto verslininkus nepavėluoti užpildyti paraiškų pagalbai dėl COVID-19 žalos.


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Nors 2020-ieji metai dėl koronaviruso pandemijos ir karantino buvo visiems istoriškai sunkūs, Šarūnas Vaitkus, didžiausio šalies kurorto, Palangos, meras tiki, kad Naujieji visiems bus geresni. „Nuoširdžiai linkiu, kad 2021 metais vėl galėtume drąsiai susitikti ir bendrauti, nedėvėdami veidus dengiančių apsauginių kaukių, lankyti renginius ir priimti...


Palangos meras verslininkus ragina nekelti kainų

"Palangos tilto" informacija, 2011 12 30 | Rubrika: Miestas

Palangos meras Šarūnas Vaitkus kurorto viešbučių ir restoranų atstovus ragina per šventes nedidinti nuomos ir maitinimo kainų, kad kurorte galėtų šventes švęsti kuo daugiau žmonių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius