Meras Vilniuje tarėsi ir dėl „Duokim garo“ Palangoje, ir prašė daugiau prokurorų

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-01-26
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Meras Vilniuje tarėsi ir dėl „Duokim garo“ Palangoje, ir prašė daugiau prokurorų

Palangos mero Šarūno Vaitkaus darbotvarkė žiemą panaši – daugelį dienų jis praleidžia Vilniuje varstydamas Vyriausybės, ministerijų ir kitų valstybinių institucijų duris.

Praėjusią savaitę meras sostinėje praleido tris dienas. Po kiekvienos kelionės į Vilnių meras žiniasklaidai tradiciškai papasakoja, ką pavyko nuveikti Palangos labui.


„Duokim garo” - Palangoje?

Trečiadienį jis kartu su Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotoju, Tarybos nariu Nerijum Stasiuliu lankėsi Lietuvos radijuje ir televizijoje, kur susitiko su televizijos direktoriumi Rimvydu Paleckiu. Buvo aptartos laidos „Duokim garo“ transliacijos iš Palangos vasario 17-ąją.

„Jau senokai brandinome mintį, kad vasario 16-19 dienomis, kuomet kurorte vyks Stintų šventė, reikėtų prisivilioti ir televiziją. „Duokim garo“ – tinkamiausia laida tokiai progai. Planuojame, kad laidos filmavimas vyktų Senojo turgaus gatvėje arba Jūratės ir Kastyčio skvere“, – sakė Š. Vaitkus.

„Idėja televizijos vadovui patiko, jie rengtų reportažus ir iš Stintų šventės. Bet dar vyksta sąmatos skaičiavimai, kiek LTV kainuotų kelionės į pajūrį“, – sakė miesto vadovas.

Ketvirtadienį meras Susisiekimo ministerijoje susitiko su ministro Eligijaus Masiulio patarėju R. Bražinsku, su kuriuo, be kitų dalykų, aptarė Kalgraužių gatvės renovacijos galimybes.

„Manau, kad yra galimybė ją išasfaltuoti“, – sakė meras.


Siekia nors skrydžių į Londoną

Su patarėju buvo kalbėta ir apie skrydžius iš Palangos oro uosto.

„Jeigu kitos regiono savivaldybės neprisidės lėšomis pritraukiant pigių skrydžių bendroves į Palangos oro uostą (kalbama, kad tam reikėtų apie 2 milijonų litų šiais metais, – aut.), buvo išreikšta nuomonė, kad Palanga galėtų finansuoti savo biudžeto lėšomis vienos oro linijos, pavyzdžiui, į Londoną skrydį. Tam reikėtų apie 300 tūkstančių litų“, – sakė Š. Vaitkus.

Anot jo, kadangi skrydžiai planuojami mažiausiai prieš pusmetį, tokie skrydžiai galėtų prasidėti ne anksčiau nei rugpjūtį.

„Tad kalbame apie tris šios vasaros mėnesius ir apie šešis mėnesius nuo kitų metų. Todėl šiai vasarai prisivilioti oro bendrovę skrydžiams į Londoną vykdyti reikėtų apie 150 tūkstančių litų. Teiksiu klausimą savivaldybės Tarybai“, – sakė meras.

Jis neabejoja, kad skrydžiai į Londoną duotų didelį ekonominį efektą Palangai.

Šiandien į posėdį renkasi Regiono plėtros taryba, kuri dar kartą grįš prie skrydžių klausimo.

Meras pripažino, kad nei su „Ryanair“, nei su „Wizzair“ nėra kalbėta apie tokią galimybę.

„Pirmiausia ministerija laukia sprendimo dėl finansavimo“. – sakė Š. Vaitkus.

Jis teigia, kad Palangos oro uostas net atsisakytų uosto rinkliavos iš bendrovės, vykdančios skrydžius į Londoną.

„Apie 600 tūkstančius litų“, – sakė meras.


Bando „išjudinti“ statybų klausimus

Š. Vaitkus sakė, kad bus tariamasi Vyriausybėje dėl statybų objektų, kurių statybos ar ginčai dėl jų leidimo tebesitęsia teismuose. Kai kuriais atvejais skundus dėl tokių statybų prokurorams teikė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos specialistai. Kitais kartais jas stabdė pati prokuratūra, prašydama ginti viešąjį interesą.

Vyriausybėje bus kalbama dėl „Pajūrio rezidencijos“, statybų Salomėjos g. 44.

Apie tokias bylas Š. Vaitkus kalbėjosi ir susitikęs su šalies generaliniu prokuroru Dariumi Valiu.

Su generaliniu prokuroru meras aptarė ir prokuratūros reformą, pagal kurią Palangoje liktų tik du prokurorai.

„Įrodinėjau, kad Palangai reikia daugiau nuolatinių prokurorų. Juk vien vasarą kurorte užregistruojama apie 400 nusikaltimų“, – sakė meras.

Praėjusį penktadienį meras Vilniuje susitiko ir su Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų partijos frakcijos Seime seniūnu Jurgiu Razma.

Tą pačią dieną kurorto vadovas Nacionalinėje žemės tarnyboje aptarė žemės reformos klausimus.

„Neišspręsti žemės klausimai stabdo Palangos plėtrą“, – pabrėžė meras.

Anot jo, per pusantrų metų žemė buvo grąžinta 1500 palangiškių ir šventojiškių. Dar apie 400-500 žmonių laukia žemės grąžinimo.

Grąžinant žemes vien Nemirsetoje ir Vilimiškėje neišspręs problemos – žemė turės tam poreikiui būti grąžinama ir Šventojoje.


Atliks sutarties teisinį įvertinimą

Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė informavo, kad atrinkta advokatų kontora SPES, kuri turės teisiškai įvertinti sutartį su „Litesko“ – ar visos investicijos yra atliktos, kiek jų yra užskaitytinos kaip investicijos, o kurios – kaip remontas ir panašiai.

Yra sudaryta 12 žmonių darbo grupė, kuri teiks teisininkams reikalingą informaciją.

Teisininkų paslaugos savivaldybei kainuos netoli 100 tūkstančių litų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vakar vakare, apie 21 valandą, Palangos miesto savivaldybė, kaip ir kitos šalyje, gavo Sveikatos apsaugos ministro Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimą dėl asmenų izoliavimo savivaldybių administracijų numatytose patalpose. Šį sprendimą privaloma įgyvendinti nedelsiant, bet ar įmanoma padaryti tai, kam valstybė yra...


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Šiandien, gegužės 29 dienną, Vilniuje vyko XXV-asis Lietuvos savivaldybių asociacijos (toliau- LSA) suvažiavimas, kurio metu naujuoju LSA prezidentu išrinktas Jonavos rajono meras, socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius, o viceprezidentu - Palangos meras Šarūnas Vaitkus. "Tai- labai svarbi pozicija Palangai,"- "Palangos tiltui" sakė Š. Vaitkus....


Tradiciniuose žurnalo „Veidas“ geriausių šalies merų rinkimuose Palangos meras Šarūnas Vaitkus užėmė 19-ąją vietą. Tai yra aukščiausias Palangos miesto vadovo įvertinimas iki šiol surengtuose žurnalo geriausio mero rinkimuose. Sveikiname!   Palangos meras – 19-as tarp geriausiųjų „Turint omenyje, kad Š. Vaitkus realiai...


Palangos mero Šarūno Vaitkaus darbotvarkė žiemą panaši – daugelį dienų jis praleidžia Vilniuje varstydamas Vyriausybės, ministerijų ir kitų valstybinių institucijų duris. Praėjusią savaitę meras sostinėje praleido tris dienas. Po kiekvienos kelionės į Vilnių meras žiniasklaidai tradiciškai papasakoja, ką pavyko nuveikti Palangos labui.


Naujasis Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus atsiraitojo rankoves ir kibo į darbus. Bet pirmiausia meras panūdo savo akimis išvysti miestą ir praėjusį sekmadienį pats jį apžiūrėjo. Aptikęs netvarką rinko UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus telefoną ir ragino jį pastebėtas negeroves ištaisyti. „Mano neplanuoti, netikėti apsilankymai įvairiose miesto vietose bus...


Šalies merai ir valstybinių įstaigų vadovai Palangos mero nepastebėjo

Linas JEGELEVIČIUS, Ugnė RAUDYTĖ, 2011 01 31 | Rubrika: Miestas

Ar Palangos meras V. Stalmokas, kurio plunksnų nevengia pakedenti mūsų laikraštis, yra daugiausia uždegančių, originalių idėjų ir minčių turintis ir žinantis kaip gerinti miestelėnų gyvenimą ir  pritraukti į Palangą investicijų meras? Ar mūsų meras yra tas, kuris kuria ir diegia modernaus miesto viziją, puoselėja kultūrą, turizmą ir įkvepia savivaldybės žmones naujiems iššūkiams ir...


Palangos meras dažniau sės ant dviračio, kai taps Amsterdamo meru

Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 09 27 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį, tarptautinę dieną be automobilio, Lietuvoje minėjo daugelis šalies savivaldybių - kvietė gyventojus nesinaudoti tą dieną savo automobiliu, o vaikščioti pėsčiomis arba važiuoti dviračiu. Bet didžioji dauguma Palangos valdininkų su meru V. Stalmoku priekyje tądien neatsisakė automobilio patogumų. Kas, jeigu ne savivaldybės vadovai savo asmeniniu pavyzdžiu, turėtų kurti Palangos...


Kastuvu gatvėje besidarbuojantis meras – neįgyvendinama iliuzija

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 02 15 | Rubrika: Miestas

Na, nesiseka miesto valdžiai su savo pažadais. Lepteli garsiai, o po to – tyliai į krūmus. Pavyzdžiui, užsimojo meras Palangoje žiemą čiuožyklą įrengti. Kelias dienas vargo komunalininkai, lentas kalė, vandenį pylė, tačiau netrukus paaiškėjo, kad čiuožyklai pasirinkta vieta miesto aikštėje nėra tinkama. Vietoj visiems suprantamos čiuožyklos gavosi kelis tūkstančius litų kainavęs ledu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas