Mero savaitė Vilniuje: Palangos projektai – finansuoti numatytų projektų sąrašo priekyje

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-11-08
Peržiūrėta
764
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mero savaitė Vilniuje: Palangos projektai –  finansuoti numatytų projektų sąrašo priekyje

 

Rudenį nuslūgus didiesiems sezono darbams, meras Šarūnas Vaitkus vis dažniau varsto Seimo, ministerijų ir kitų valstybinių žinybų duris Vilniuje ieškodamas problemų Palangoje sprendimų ir kurorto infrastruktūros projektų finansavimo.


 

Konkurencija dėl biudžeto pinigų labai didelė


 

Visą praėjusią savaitę meras – tikrąją to žodžio prasme! – gyveno Vilniuje.

„Palangos mokesčių mokėtojams mano išvyka nė kiek nekainavo – vairavau pats automobilį ir miegojau ne viešbutyje, o pas mūsų seimo narį Praną Žeimį“, – šypsojosi miesto vadovas.

Merui teko Seime pasiklausyti preliminarių kitų metų biudžeto svarstymų. Anot jo, vien Seimo narių atstovaujamoms apygardoms prašoma skirti 4 milijardus litų.

„Konkurencija dėl biudžeto pinigų yra labai didelė. Jau šį trečiadienį Seimo Biudžeto ir Finansų komitetas atrinks, kokiems projektams siūlyti Seimui skirti finansavimą, o kuriems – ne. Tikiu, kad Palangos prioritetiniams projektams bus skirtos lėšos. Kalbinti komiteto nariai ir pirmininkas užsiminė, kad Palangos projektai yra tarp prioritetinių šalies projektų, kuriems turi būti skirtas finansavimas“, – teigė miesto meras.

Š. Vaitkaus pasiekimai „pritraukiant“ šalies biudžeto pinigus į miestą per šiek tiek daugiau kaip pusmetį valdžioje yra įspūdingi – buvo skirta daugiau kaip 12 milijonų kurorto reikmėms.

Kitų metų šalies biudžeto svarstymas komitete tėra tik pirma stotelė – vėliau komiteto patvirtintą projektą peržiūrės Vyriausybė, kuri teiks pataisytą biudžeto projektą svarstyti Seimui.

Ketvirtadienį ryte meras pirmiausia apsilankė Seimo Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos posėdyje.

Tądien buvo svarstomos Alkoholio įstatymo pataisos, kurių esmė uždrausti prekybą alkoholiu parduotuvėse, kuriose įsteigtos viešojo maitinimo įstaigos. Iki šiol tokie barai-„girdyklos“ turėjo teisę visą parą prekiauti alkoholiu vartojimui vietose ar išsinešti. Tokios teisės aktų nuostatos išprovokavo žemesnio lygio viešojo maitinimo įmonių, pseudo barų, pseudo bistro, dirbančių per naktį kūrimąsi. Pataisų iniciatoriaus liberalsąjūdiečio E. Tamašausko pataisoms pritarė ir TS-LKD frakcija.

„Atkreipiau frakcijos narių dėmesį, kad tai yra labai aktualu ir Palangai. Tokių pseudo bistro-„girdyklų“, iš kurių galima išsinešti alkoholį turime ne tik J. Basanavičiaus gatvėje, bet, ko gero, ir dar tris ar keturias. Jeigu ši pataisa bus priimta, toks bistro negalės prekiauti alkoholiu. Prieš Kalėdas bus balsuojama dėl įstatymo pataisų priėmimo“, – sakė meras.


 

Kalbėta ir dėl biokuro katilinių statybos


 

Po frakcijos posėdžio Š. Vaitkus su P. Žeimiu vyko pas ūkio ministrą Rimantą Žylių ir kalbėjosi dėl Vasaros estrados statybos darbų finansavimo.

„Ministras nuteikė labai optimistiškai – yra sutaupyta apie 12 milijonų litų iš vienos turizmo investicijų programos. Kadangi mūsų estrados projektas įrašytas į prioritetinių sąrašą, turime galimybę gegužės mėnesį pateikti paraišką dėl finansavimo ir, tikiu, jį gauti. Iki tol turėsime atlikti namų darbus, nors galimybių studiją jau turime“, – sakė Š. Vaitkus.

„Kalbėjomės su ministru ir dėl paraiškos biokuro katilinės statybai pateikimo. Sutarėme, kad galėsime pateikti „Litesko“ šildymo paslaugų tiekėjo licenziją (dėl to buvo kilę abejonių, ar nereikės ir savivaldybei gauti tokią licenziją, – aut.) ir paraišką“, – pasakojo meras.

Vieną paraišką dėl antros biokuro katilinės statybos mieste savivaldybė jau yra pateikusi Aplinkos ministerijai anksčiau.

Ministras, mero pakvietimu, žadėjo lapkričio gale atvykti į Palangą ir susitikti su kurorto verslininkais.

Dėl kurhauzo restauravimo finansavimo meras kalbėjosi su premjeru Andriumi Kubiliumi ir Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku Kęstučiu Glavecku.

Penktadienį ryte Š. Vaitkus susitiko su Aplinkos ministerijos viceministru Aleksandru Spruogiu.

„Jis užsiima biokuro katilinių energetikos klausimais. Padėkojau už priimtą mūsų paraišką biokuro katilinei kurorte statyti. Domėjausi, kada galima sulaukti paraiškos vertinimo. Išgirdau, kad gegužę paaiškės, kurios savivaldybės gaus finansavimą. Bet konkurencija labai didelė“, – sakė Š. Vaitkus. Žinia, savivaldybė pateikė šiai ministerijai dvi paraiškas: statyti biokuro katilinę Palangoje ir taip pat Šventojoje.

Su viceministru buvo aptartos ir daugiabučių renovacijos Palangoje galimybės. Buvo sutarta, kad Palangos savivaldybė paskirs savivaldybės darbuotoją, atsakingą už daugiabučių renovaciją.

„Yra visos galimybės gauti tokiems darbams valstybės paramą, todėl turime išnaudoti kiekvieną galimybę, leidžiančią sumažinti energijos kaštus. Pinigų yra, tik reikia juos pasiimti“, – sakė meras.


 

Finansavimas sporto salės numatytas


 

Penktadienį meras apsilankė ir Kelių direkcijoje. Palangos vadovas išsiaiškino, kad Kelių direkcija baigia rengti nutarimą dėl pastatų Vytauto g. 112 (šiuo adresu turėtų įsikurti savivaldybė, – aut.), kuris bus netrukus pateiktas tvirtinti Vyriausybei.

„Mėnesio pabaigoje ar gruodžio pradžioje bus priimtas sprendimas“, – sakė meras.

Direkcijoje buvo kalbėta ir dėl Jūratės gatvės rekonstrukcijos finansavimo. Tai taip pat buvo numatyta Vyriausybės posėdyje vasarą. Sutarta, kad savivaldybė konkurso būdu išaiškins techninio projekto rengėją, bus pasirašyta trišalė sutartis tarp savivaldybės, Kelių direkcijos ir techninio projekto laimėtojo, kuriam direkcija sumokės už techninio projekto parengimą. Buvo taip pat pažadėta, kaip numato įstatymai kurortams, 10 procentų didesnis kurorto gatvių rekonstrukcijos finansavimas.

„Šnekama apie daugiau kaip 3 milijonus litų, plius tiek 10 procentų. Be to, į šią sumą neįeina nei Kretingos, nei Jūratės gatvės rekonstrukcijos darbų finansavimas“, – sakė Š. Vaitkus.

Meras teigė „viena akimi“ regėjęs ir sporto salės Palangoje finansavimo pagal Valstybės investicijų programą dokumentus.

„Kitiems metams numatyta 1 milijonas litų, 2013 – 4 milijonai, o 2014-ais – taip pat 4 milijonai litų. Vyriausybė jau yra pritarusi tokiam finansavimui. Salę tikrai turėsime“, – sakė meras.

Miesto vadovas sutarė, kad kitą savaitę jį ir P. Žeimį priims generalinis prokuroras. Su juo bus aptarta bylų, kuriomis prokuratūra, gindama viešąjį interesą, yra sustabdžiusi statybas kurorte, sprendimo paspartinimą. Meras ketina į Vilnių važiuoti su savivaldybės už daugiabučių renovaciją kurorte paskirtu asmeniu, kurio lauktų ir susitikimas su Aplinkos ministerijos viceministru A. Spruogiu, atsakingu už daugiabučių renovacijos programą šalyje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors 2020-ieji metai dėl koronaviruso pandemijos ir karantino buvo visiems istoriškai sunkūs, Šarūnas Vaitkus, didžiausio šalies kurorto, Palangos, meras tiki, kad Naujieji visiems bus geresni. „Nuoširdžiai linkiu, kad 2021 metais vėl galėtume drąsiai susitikti ir bendrauti, nedėvėdami veidus dengiančių apsauginių kaukių, lankyti renginius ir priimti...


Nors ruduo jau įsibėgėjo, galima sakyti, kad vasara Palangoje baigiasi tik dabar – kurortas iki šiol savaitgaliais sulaukia gausaus būrio svečių, tad atokvėpio po įtemptos darbų kurorte nematyti. Mieste virte verda ir infrastruktūros tvarkymo darbai, įgyvendinami didelės apimties projektai, ir panašu, kad tempų mažinti neketinama. Apie tai, kokiomis nuotaikomis įsibėgėjus...


Buvęs miesto Tarybos narys, buvęs Palangos turgaus direktorius ir vienas aršiausių mero Šarūno Vaitkaus kritikų, Eimutis Židanavičius, "Palangos tiltui" teigė, kad pirmuosius savo veiklos metus mininti miesto Taryba yra išskirtinė.


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Tarp šių metų viešosios ir privačiosios partnerystės (PPP) projektų yra Lukiškių kalėjimas, Teismų rūmai, Palangos aplinkkelis, vakar pareiškė premjeras Algirdas Butkevičius. Jis teigė, kad visiems PPP projektams numatyta skirti iki 1 mlrd. litų.


Beveik įpusėjus miesto savivaldybės Tarybos kadencijai, politikai gali pasididžiuoti skirtingu įdirbiu ir „kraičiu“. Bet kalbant apie Tarybos sprendimų projektų rengimą, vos keletas politikų tempė vežimą. Kaip, matyt, ir dera, sąrašo viršuje rikiuojasi abu Tarybos vadovai: meras Šarūnas Vaitkus ir vicemeras Saulius Simė, kurie iki 2012-ųjų metų galo Tarybai...


Rugpjūčio mėnesį Palangos bei Šventosios miesto bendruomenės, susirinkusios į savo tarybas, paskirstė iš valstybės biudžeto skirtas lėšas Vietos bendruomenės savivaldos 2012 metų atrinktų bendruomenių veikloms. 47 tūkst. 900 Lt buvo skirti dešimčiai projektų, kuriuos bendruomenės įgyvendina arba ruošiasi įgyvendinti.


Rudenį nuslūgus didiesiems sezono darbams, meras Šarūnas Vaitkus vis dažniau varsto Seimo, ministerijų ir kitų valstybinių žinybų duris Vilniuje ieškodamas problemų Palangoje sprendimų ir kurorto infrastruktūros projektų finansavimo.


Šalies merai ir valstybinių įstaigų vadovai Palangos mero nepastebėjo

Linas JEGELEVIČIUS, Ugnė RAUDYTĖ, 2011 01 31 | Rubrika: Miestas

Ar Palangos meras V. Stalmokas, kurio plunksnų nevengia pakedenti mūsų laikraštis, yra daugiausia uždegančių, originalių idėjų ir minčių turintis ir žinantis kaip gerinti miestelėnų gyvenimą ir  pritraukti į Palangą investicijų meras? Ar mūsų meras yra tas, kuris kuria ir diegia modernaus miesto viziją, puoselėja kultūrą, turizmą ir įkvepia savivaldybės žmones naujiems iššūkiams ir...


Palangos meras dažniau sės ant dviračio, kai taps Amsterdamo meru

Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 09 27 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį, tarptautinę dieną be automobilio, Lietuvoje minėjo daugelis šalies savivaldybių - kvietė gyventojus nesinaudoti tą dieną savo automobiliu, o vaikščioti pėsčiomis arba važiuoti dviračiu. Bet didžioji dauguma Palangos valdininkų su meru V. Stalmoku priekyje tądien neatsisakė automobilio patogumų. Kas, jeigu ne savivaldybės vadovai savo asmeniniu pavyzdžiu, turėtų kurti Palangos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius