Miesto Taryboje – dar viena politinė rokiruotė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-03-27
Miesto Taryboje – dar viena politinė rokiruotė

Vakar Palangos miesto tarybos posėdyje įvyko dar viena palangiškių valdžion deleguotų politikų rokiruotė: vienas iš trijų Liberalų sąjūdžio deleguotų ir su šios partijos kolegomis šiai kadencijai išrinktas Arvydas Dočkus pareiškė pereinąs į TS-LKD frakciją. Kiek anksčiau tokį pat sprendimą jau buvo priėmęs ir buvęs A. Dočkaus bendrapartietis Tomas Žulkus, tad iš trijų išrinktų liberalsąjūdiečių Taryboje liko tik Eimutis Židanavičius.

 

Komentuoti atsisakė

Apie Lietuvos liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininko apsisprendimą kolegoms Tarybos nariams pranešė Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Palangos miesto savivaldybės taryboje pirmininkas Dainius Želvys.

„Vakar mūsų frakcija gavo A. Dočkaus prašymą priimti jį į TS-LKD frakciją Palangos miesto taryboje. Frakcijos posėdžio metu nuspręsta prašymą patenkinti“, – informavo valdžion išrinktus Palangos miesto politikus D. Želvys.

Po posėdžio paklaustas, dėl kokių priežasčių paliko Liberalų sąjūdžio frakciją, A. Dočkus patikslino, jog tokios frakcijos Taryboje nebebuvę – ji iširusi po to, kai iš jos pasitraukė taip pat savo laiku skyriaus pirmininku buvęs Tomas Žulkus.

„Užvakar (antradienį – aut. past.) pasitraukiau iš Lietuvos liberalų sąjūdžio, vakar parašiau prašymą, kad mane priimtų į TS-LKD frakciją. Kodėl? Dėl asmeninių problemų“, – nekalbus buvo A. Dočkus.

 

Gretos pagausėjo

„Man labai džiugu, kad mūsų frakcija Taryboje pasipildo tokiais išties Palangai atsidavusiais žmonėmis, koks yra A. Dočkus, – „Palangos tiltui“ sakė TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas, miesto meras Šarūnas Vaitkus. – Per visus tuos metus politikoje, kiek teko bendrauti su A. Dočkumi, jis paliko nuoširdaus, patikimo ir garbingo žmogaus įspūdį. Tad išties džiaugiamės, kad mūsų frakcija pasipildė dar vienu patikimu žmogumi, kuris įsilies ir į skyriaus gretas – šiandien jis parašė prašymą priimti į TS-LKD“.

TS-LKD frakcijos pirmininkas D. Želvys paantrino mero žodžiams, jog kolegos tik džiaugiasi dėl tokio A. Dočkaus sprendimo.

„Tikrai nebuvo taip, kad būtume kalbinę ar prašę A. Dočkų pereiti pas mus – jis apsisprendė pats. Partijos labai artimos, tad tikrai nematau nieko blogo, kad šios partijos nariai pereina pas mus, kaip buvo ir su T. Žulkum“, – sakė D. Želvys.

Paklaustas, kodėl jo nuomone, liberalsąjūdiečiai iš Palangos skyriaus pereina į TS-LKD frakciją – o ir į partiją, – D. Želvys pasvarstė: gal tam įtakos turi, jo žodžiais, „vienas žmogus, kuris, matyt, daro spaudimą kolegoms, užimantiems skyriaus pirmininko postą, o jie nenori priiminėti sprendimų prieš savo valią“.

Pasak konservatoriaus, neatmestina, kad liberalsąjūdiečių pirmininko apsisprendimą lėmė ir prieš savaitę turėjusio vykti posėdžio peripetijos – niekas juk negali paneigti, kad E. Židanavičius skambinęs A. Dočkui ir „spaudęs“, kad pastarasis, kaip ir pats E. Židanavičius, staiga susirgtų ir į posėdį neatvyktų.

„Manau, kad A. Dočkaus sprendimas logiškas, nors mačiau, kad jam jis buvo nelengvas. Tačiau, kaip sakiau, mūsų frakcija tik džiaugiasi“, – pabrėžė D. Želvys.

Kaip sakė frakcijos pirmininkas, po rinkimų į Savivaldybės tarybą TS-LKD frakcijoje buvo 6 nariai.

„Paskui, netikėtai Anapilin iškeliavus Giedriui Šatkauskui, į jo vietą atėjo Vaidas Šimaitis. Paskui frakciją papildė T. Žulkus, dar po kurio laiko – Gediminas Valinevičius. Neseniai iš frakcijos pasitraukė Elena Kuznecova, o nuo šiandien pas mus atėjo A. Dočkus. Tad frakcijoje dabar – 8 nariai“, – vardijo D. Želvys.

 

Signalas Vilniui

Paklaustas, kas galėjo lemti, kad iš trijų po Liberalų sąjūdžio vėliava į Palangos miesto tarybą išrinktų politikų beliko tik vienas, buvęs šios partijos Palangos skyriaus pirmininkas T. Žulkus sakė, jog šios dienos A. Dočkaus apsisprendimas primena jo paties apsisprendimo veidrodinį atspindį.

„Manau, kad daug klaidų buvo padaryta Liberalų sąjūdžio Palangos skyriuje. Savo laiku neatsižvelgta į kai kuriuos viduje kilusius neramumus ir nepadaryta išvadų – pasitikėta žmogumi, kuris neatsižvelgia į kitų partijos kolegų nuomonę, o vadovaujasi tik savo ego“, – pasidalijo savo pastebėjimais T. Žulkus.

Anot jo, prieš porą metų, kai skyriui grėsė reorganizacija, su kolegų iš partijos centrinės būstinės Vilniuje pagalba buvo rastas kitas kelias – į skyriaus pirmininkus išrinktas A. Dočkus. Tada, Vilniui pritariant, buvo priimtas sprendimas, kad į skyriaus valdymo organus pateks po vienodai bendrapartiečių iš skyriaus viduje susidariusių dviejų „pozicijų“. Tačiau taip neįvyko, ir 50 Palangos liberalsąjūdiečių praktiškai nebedalyvavo skyriaus veikloje.

„A. Dočkus ištvėrė tik metus – pernai rudenį jis atsistatydino iš pirmininko pareigų, į jas išrinktas E. Židanavičius. Tačiau dėl visiems žinomų priežasčių jam teko atsistatydinti, ir partijos centrinio skyriaus prašymu į šias pareigas grįžo A. Dočkus. Deja, kaip matote, neilgam“, – sakė T. Žulkus.

 

Liberalai liberalūs

Paprašytas išsakyti savo nuomonę, kas gi vyksta partijos skyriuje ir kodėl du buvę jo bendrapartiečiai ir buvę skyriaus pirmininkai perėjo į kitą frakciją, E. Židanavičius sakė, jog gal ne jo to reikia klausti.

„A. Dočkus nurodė priežastis, kodėl išeina iš mūsų skyriaus. Mes – liberalai, ir esame liberalūs: jokio diktato pas mus nėra. Jeigu žmonės pasirenka tokį kelią, juk per jėgą negalime išlaikyti“, – postringavo E. Židanavičius, pridūręs, jog jokių politinių peripetijų čia nematąs ir apskritai plačiau komentuoti nenorįs dėl etinių sumetimų.

Pasak politiko, jokių pykčių nebūta, santykiai su A. Dočkumi esą puikūs, o tragedijos dėl jo išėjimo taip pat nesama.

„Yra tik moralinis aspektas: manau, būtų gražu, jeigu jis, išėjęs iš partijos, ir Tarybos nario mandatą padėtų. Tai, mano supratimu, būtų etiška“, – sakė E. Židanavičius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šį penktadienį Palangą užgrius dar viena ekstremali situacija – dauguma miestelėnų didžiąją dalį dienos neturės ne elektros, nei karšto vandens.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Miesto taryboje - manevrai lyg prieš mūšį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 03 29 | Rubrika: Savaitės komentaras

Per trumpą laiką miesto taryboje - antras tarybos narių pasikeitimas. Vakar vykusiame posėdyje daugelio buvo išgirsta netikėta žinia - iš miesto valdžios pasitraukia konservatorius Vaidotas Bacevičius. Atsilaisvinusią vietą taryboje užims po jo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąraše buvusi Irena Švanienė.


Pačiame miesto centre, priešais Šventosios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčią vis dar tebestūkso sovietinius laikus menantis paminklas žuvusiems sovietų kariams, o karių kapinės užima visą skverelį, vieną brangiausių miesto vietų. Nors rusų turistų kurorte dėl geopolitinių įtampų gerokai sumažėjo – anksčiau miesto valdžia bijojo, kad imdamasi žygių prieš...


Palangos Kalėdų eglė, vietos gyventojus ir svečius stebinanti savo išskirtine forma, išrinkta viena iš gražiausių šalies šventinių žaliaskarių – naujienų portalo „Delfi“ surengtoje apklausoje kurorto eglė tarp visų šalies žaliaskarių užėmė antrąją vietą.


   Prezidento rinkimų antrajame ture vakar beliko tik užfiksuoti lauktą Dalios Grybauskaitės pergalę - laimėtoja surinko 57,87 procentus balsų, o socialdemokratas Zigmantas Balčytis – 40,14 procentus. Bet Europos Parlamento (EP) rinkimų rezultatai pažėrė krūvą staigmenų – nugalėjo tik paskutinę akimirką į priekį išsiveržusi „Tėvynės sąjunga – Lietuvos...


Miesto Taryboje – dar viena politinė rokiruotė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 03 27 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto tarybos posėdyje įvyko dar viena palangiškių valdžion deleguotų politikų rokiruotė: vienas iš trijų Liberalų sąjūdžio deleguotų ir su šios partijos kolegomis šiai kadencijai išrinktas Arvydas Dočkus pareiškė pereinąs į TS-LKD frakciją. Kiek anksčiau tokį pat sprendimą jau buvo priėmęs ir buvęs A. Dočkaus bendrapartietis Tomas...


Šios kadencijos savivaldybės taryba politinio gyvenimo vandenyne pasiekė pusiaują. Nors šiandieninė opozicija ir mėgino kelti bangeles, tai yra, darė tą, ką ir turi daryti stipri opozicija, bet didesnės audros, kaip audra stiklinėje, nesukėlė. Kai kuriais atvejais ta audra stiklinėje buvo labai nemaloni ir politikams, o ypatingai vienam iš savivaldybės vadovų, turinčiam...


Palangiškis Viktoras Pivrikas – habilituotas mokslų daktaras, Klaipėdos Universiteto  profesorius. Daugeliui V.Pivrikas yra  žinomas ir kaip gydytojas, ir kaip politikas – ketvirtą kadenciją baigiantis Palangos savivaldybės Tarybos narys, Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas.


Dar viena politinė anomalija

Aistas MENDEIKA, 2010 01 23 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės valdančioji koalicija, su meru Vytautu Stalmoku priešakyje, nesiliauja stebinti rinkėjų. Nors nebe už kalnų kiti savivaldybių tarybų rinkimai, sausio 14-ąją paaiškėjo, jog dar ne visi palangiškiai politikai susigaudo, kur jie darbuojasi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas