Miesto Tarybos posėdis: kokius renginius Savivaldybė turėtų remti, o kurių – ne?

Linas JEGELEVIČIUS, 2019-12-20
Peržiūrėta
482
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ketvirtadienį,  gruodžio 19 d., įvykusiame paskutiniame šiais metais miesto Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo 17 Tarybos narių. Dėl pateisinamų priežasčių posėdyje nedalyvavo Justas Žulkus, Svetlana Grigorian, Bronius Vaitkus ir Sondra Kulikauskienė.
Visuomeninio komiteto „Palangiškiai“ pirmininkas Eugenijus Simutis siūlė iš darbotvarkės išbraukti dešimtąjį klausimą „Dėl 2020-2022 metų Palangos miesto reprezentacinių renginių sąrašo tvirtinimo“, tačiau Taryba balsavo prieš tokį pasiūlymą. Iš viso darbotvarkėje buvo 14 klausimų.
Aušros Kedienės, Biudžeto skyriaus vedėjos, teikimu Taryba patikslino šių metų biudžetą – patikslinimas buvo reikalingas dėl pakitusios Rinkiavų centro rinkliavos už atliekas.
UAB „Sveikatos uostas“ Tarybos prašė bendrovei suteikti žemės nuomos mokesčio lengvatą. Taryba už ją balsavo vienbalsiai.
Taryba palaikė Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės pasiūlymą vasarį Tarybai teikti tvirtinti apleistų žemės sklypų sąrašą. Toks sąrašas apleistų pastatų kurorte jau yra patvirtintas.
Taryba patvirtino 2020-2022 strateginio plano matmenų projektą. Socialdemokratų darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkė Elena Kuznecova klausė, kodėl jame nenumatytas paplūdimio infrastruktūros patvirtinimas.
E. Simutis teiravosi, kodėl į programą neįrašyta daugiaubučių namų sklypų sutvarkymas – įforminimas. A. Kilijonienė sakė, kad klausimas „užstringa“ žemėtvarkos skyriuje – daugiabučių gyventojai nenori sudaryti žemės prie daugiabučių namų nuomos sutarčių.
Konservatorius M. Skritulskas klausė, kas trukdo formuoti tokius sklypus? Iš A. Kilijonienės jis išgirdo, kad nesant tokių sutarčių, Nacionalinė žemės tarnyba neregistruoja tokių sklypų.
E. Simutis stebėjosi tokia situacija: „Nenormalu, juk kiekvienas gyventojas nori, kad žemės sklypas prie daugiabučio būtų sutvarkytas.“
„Aiški įstatymo spraga,“ – reziumavo meras Šarūnas Vaitkus. Su ja sutiko A. Kilijonienė: „Išties taip. Turime atvejį, kai gyventojas norėjo tokį sklypą prie daugiabučių suformuoti, tačiau tam negavo kitų gyventojų pritarimo.“
E. Kuznecova sakė tokiam Tarybos sprendimui pritars, bet pastebėjo, kad strategijos matmenų projektas labai pasikeitė nuo to, koks buvo pateiktas lapkritį.
„Linkėčiau, kad kitąkart dokumentai būtų paskelbti iš anksto paaiškinant tokius pakeitimus,“ – sakė E. Kuznecova.
Taryba patvirtino aukšto meistriškumo sporto komandų sąrašą, kurios naujais metais reprezentuos Palangą.
„Valstietis“ Darius Kubilius klausė, kiek lėšų bus skirta Palangos krepšinio klubui „Palangos kuršiui“, tačiau atsakymo neišgirdo – tai, kaip ir kiekvienais metais, nuspręs speciali komisija.
Tarybai buvo pateiktas 2020-2022 Palangos reprezentacinių kultūros renginių sąrašas tvirtinimui. E. Kuznecova teiravosi, kiek iš viso buvo pateikta paraiškų. Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas atsakė, kad jų buvo 10. Jam teko išvardinti ir komisijos sudėtį. E. Kuznecova klausė, ar buvo pateiktos paraiškos tokiam sąrašui Joninių šventės Šventojoje ir Stintų šventės. Išgirdo, kad ne.
E. Simutis teigė, kad VšĮ „Palangos investicijų valdymas“ neatitinka patvirtintų kriterijų ir negali pretenduoti rengti savivaldybės remiamų renginių 2020-2022 metais – girdi, įstaiga veikia mažiau nei du metus ir nėra per du metus surengusi renginių, kurie pretenduotų į tokį savivaldybės remiamų kultūros renginių sąrašą.
E. Simutis stebėjosi, kaip paraišką šiai programai galėjo teikti Vaido Šimaičio vadovaujama baikerių organizacija „Saulės klubas“, nes Taryba prieš kelias minutes posėdyje nutraukė sutartį su ja. „Saulės klubas“ birželį organizuoja baikerių šventę „Beach Bike Feast“ Šventojoje.
„Siūlau šį klausimą atidėti,“ – siūlė E. Simutis. Vėliau jis apsigalvojo ir siūlė sumažinti savivaldybės finansavimą kurorto šventės atidarymui 2020-2022 metais ir V. Šimaičio „Saulės miestui“, taip pat tam pačiam laikotarpiui. Taryba neparėmė E. Simučio pasiūlymo.
Taryba patvirtino Kurorto muziejaus mokamų paslaugų sąrašą. Taryba skyrė vienkartinę paramą dviem palangiškiams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien, vasario 4-ąją, įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Tarybos pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus jo pradžioje perskaitė Tarybos narės Renatos Surblytės, kuri posėdyje nedalyvavo, pareiškimą, kuriuo ji Tarybai pranešė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės...


Nesunku pastebėti, kad kiekvieno iš mūsų namai susideda iš tūkstančių detalių, tačiau kartais tereikia tik atnaujinti labai nedidelę jų dalį, kad susidarytų vaizdas, jog nuo šiol gyvensite visiškai naujuose namuose. Nieko keistai ir tai, kad didelei daliai žmonių kyla klausimų, kaip dažnai turėtų būti keičiamas vienas ar kitas elementas, o taip pat – kam...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Palangos miesto savivaldybė yra įsigijusi įvairių apsaugos priemonių (respiratorių, vienkartinių veido kaukių, apsauginių kostiumų ir kt.), būtinų kontaktuojantiems su galimai koronaviruso infekcija užsikrėtusiais ar turėjusiais kontaktą su koronavirusu sergančiais asmenimis. Dar 340 respiratorių dovanojo poilsio namai „Baltija“.


Palangos miesto savivaldybė kviečia sveikus, rizikos grupei nepriklausančius pilnamečius asmenis tapti savanoriais ir padėti organizuojant izoliuotų ar turėjusių kontaktą su sergančiais koronaviruso liga asmenų maitinimą, transportavimą, apgyvendinimą ir pan.


Ketvirtadienį, gruodžio 19 d., įvykusiame paskutiniame šiais metais miesto Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo 17 Tarybos narių. Dėl pateisinamų priežasčių posėdyje nedalyvavo Justas Žulkus, Svetlana Grigorian, Bronius Vaitkus ir Sondra Kulikauskienė.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 04 18 | Rubrika: Miestas

Darbą pradėjusi naujos kadencijos Palangos miesto taryba jokių staigmenų nepateikė. Nepaisant sklandžiusių gandų apie kai kurių valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių partijų užkulisines derybas su mažumoje likusiais trijų partijų atstovais, kaip ir buvo žadėta beveik prieš pusantro mėnesio, miesto meru išrinktas konservatorius Šarūnas Vaitkus, o jo pavaduotoju - liberalų ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius