Mindaugas Skritulskas su kitais Seimo nariais registravo Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projektą

"Palangos tilto" informacija, 2021-05-13
Peržiūrėta
1879
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Seimo narys, išrinktas Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje
Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Seimo narys, išrinktas Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje

Įstatymo projektas, pie kurio reikalingumą jau kalbama bemaž 30 metų, pagaliau ketvirtadienį, gegužės 13 dieną buvo registruotas. Tai padarė Mindaugas Skritulskas, palangiškis Seimo narys išrinktas Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, kartu su kitais savo kolegomis.
Seimo posėdyje ketvirtadienį jis pristatė du įstatymo projektus: Šeimynų įstatymo Nr. XI-681 19 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą ir Rinkliavų įstatymo Nr. VIII-1725 12 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą.
Pirmuoju projektu siūloma asmenims (šeimynos dalyviams), kurie 15 metų ar daugiau globojo vaikus, po šeimynos likvidavimo leisti gyventi jų veiklai naudotame savivaldybės būste iki gyvenimo pabaigos arba leisti tą būstą išsipirkti įstatymu nustatyta tvarka.
„Tokiu būdu, sulaukę garbingo amžiaus žmonės, užauginę globojamus vaikus galėtų toje pačioje vietoje likti gyventi, o užaugę vaikai sugrįžti į savo vaikystės namus,“ – sakė M. Skritulskas.
Antruoju projektu siūloma leisti savivaldybėms rinkliavos dydį nustatyti konkurso būdu.
„Kai daugiau negu vienas asmuo prašo išduoti leidimą prekiauti ar teikti paslaugas savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose, siūloma numatyti galimybę skelbti viešąjį konkursą. Tai būtų kur kas skaidriau, objektyviau, be kita ko savivaldybės surinktų didesnę rinkliavą,“ – sakė M. Skritulskas. „Esu dėkingas kolegoms, kad po pateikimo abiems projektams buvo pritarta. Svarstymas numatytas birželio 15 dieną.“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tokią įstatymo pataisą antradienį, lapkričio 21 dieną, užregistravęs Mindaugas Skritulskas, palangiškis Seimo narys, išrinktas Mėguvos rinkimų apygardoje, paaiškino, kodėl jos reikia. „Šiuo metu skolų administravimo paslauga nėra reglamentuota atskiru teisės aktu, o tai sukuria prielaidas įvairiems piktnaudžiavimams: nevaržomai disponuoti asmens duomenimis; pateikiant niekuo nepagrįstus...


Šeštadienį įsigalioja apie 30 metų lauktas, naujas galimybes kurortams atveriantis Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymas.


Šiandien, gegužės 18 d., Seime buvo baigtas svarstyti Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projektas, kuriuo numatomas vientisas ir tikslingas šio sektoriaus teisinis reglamentavimas.


Antradienį, gegužės 16 d., kartu su kolegomis palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas registravo Konkurencijos ir Vietos savivaldos įstatymų projektus, kuriais siūloma leisti savivaldybėms pačioms valdyti už jų biudžeto lėšas pastatytus nekilnojamojo turto objektus.


Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė kurortų, jų teritorijų plėtrai ir finansavimui, tačiau projektą siūlo tobulinti. Tokią išvadą Vyriausybė teiks Seimui.


Antradienį, lapkričio 23 d., Seimas priėmė palangiškio Seimo nario Mindaugo Skritulsko parengtus ir kartu su kitais Seimo nariais pavasarį registruotus Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo pakeitimus, lemsiančius teigiamų pokyčių savivaldybėms: leidimus savo teritorijoje prekiauti ar teikti paslaugas jos galės išduoti organizuodamos viešąjį konkursą.


Antradienį, birželio 15  dieną, Seime beveik vienbalsiai buvo pritarta  Lietuvos Respublikos kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projekto pateikimui.


Įstatymo projektas, pie kurio reikalingumą jau kalbama bemaž 30 metų, pagaliau ketvirtadienį, gegužės 13 dieną buvo registruotas. Tai padarė Mindaugas Skritulskas, palangiškis Seimo narys išrinktas Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, kartu su kitais savo kolegomis.


Praėjusią savaitę, penktadienį (balandžio 30 d.), palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas kartu su kitais Seimo nariais parengė ir registravo Rinkliavų įstatymo 12 str. pakeitimo įstatymo projektą. „Projektas pirmiausia aktualus kurortams ir didiesiems miestams: jame yra numatyta galimybė savivaldybėms nustatyti rinkliavos dydį viešojo konkurso būdu atsižvelgiant į...


Trečiadienį, balandžio 14 d., skirtingų Seimo frakcijų 36 parlamentarus vienijančios laikinosios – Lietuvos pajūrio bičiulių ir Dzūkijos bičiulių – grupės, Lietuvos kurortų ir kurortinių teritorijų savivaldybių atstovai susijungė kartu spręsti reikšmingus Lietuvos kurortams ir visai valstybei klausimus. Susitikime buvo pristatytas Lietuvos Respublikos kurortų ir kurortinių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius