Po rinkliavų įstatymo pataisų Palanga atsisveikina su burtais ir loterijos kamuoliukų traukimais

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-11-23
Peržiūrėta
1906
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po rinkliavų įstatymo pataisų Palanga atsisveikina su burtais ir loterijos kamuoliukų traukimais

Antradienį, lapkričio 23 d., Seimas priėmė palangiškio Seimo nario Mindaugo Skritulsko parengtus ir kartu su kitais Seimo nariais pavasarį registruotus Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo pakeitimus, lemsiančius teigiamų pokyčių savivaldybėms: leidimus savo teritorijoje prekiauti ar teikti paslaugas jos galės išduoti organizuodamos viešąjį konkursą. 

Ligšiolinis reguliavimas lemdavo, kad sprendimai buvo priimami necivilizuotais burtų ar loterijos kamuoliukų traukimo metodais. 

„Gudravimai kaip „žongliruoti“ sistema būdavo kurioziški: vienas asmuo, siekdamas padidinti savo šansus užsiregistruodavo dalyvauti su 20 ir daugiau įmonių, taip padidindamas savo šansus laimėti burtus,“ – „Palangos tiltui“ sakė M. Skritulskas.

Anot jo, įstatymas pirmiausia aktualus kurortams ir didiesiems miestams: jame yra numatyta galimybė savivaldybėms nustatyti rinkliavos dydį viešojo konkurso būdu atsižvelgiant į pasiūlytą didžiausią rinkliavos dydį už leidimą prekiauti ar teikti paslaugas savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose (išskyrus prekybą prekyvietėse) ar įrengti vaizdinę komercinę reklamą ant savivaldybei priklausančių ar valdytojo teise valdomų objektų išdavimą. 

„Vietinės rinkliavos dydžiu bus laikoma didžiausia viešajame konkurse pasiūlyta suma, kas yra žymiai skaidriau ir objektyviau, o savivaldybių tarybos surinks į biudžetą didžiausias galimas pajamas. Procedūra bus vykdoma viešai, dalyvaujant visiems suinteresuotiems asmenims, siekiantiems gauti leidimą, taigi užtikrinamos visiems vienodos galimybės,“ – sakė M. Skritulskas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Seimas imasi svarstyti parlamentaro Mindaugo Skritulsko pateiktas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, siūlančias praplėsti žiauraus elgesio su gyvūnais sąvoką.


BĮ Palangos miesto rinkliavų centras informuoja: nuo balandžio 8 d. bus vykdomi automobilių aikštelės, adresu Taikos g. 2, remonto darbai.


Informuojame, kad paskelbtas konkursas Palangos miesto rinkliavų centro direktoriaus pareigoms užimti


Antradienį, lapkričio 23 d., Seimas priėmė palangiškio Seimo nario Mindaugo Skritulsko parengtus ir kartu su kitais Seimo nariais pavasarį registruotus Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo pakeitimus, lemsiančius teigiamų pokyčių savivaldybėms: leidimus savo teritorijoje prekiauti ar teikti paslaugas jos galės išduoti organizuodamos viešąjį konkursą.


Praėjusią savaitę, penktadienį (balandžio 30 d.), palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas kartu su kitais Seimo nariais parengė ir registravo Rinkliavų įstatymo 12 str. pakeitimo įstatymo projektą. „Projektas pirmiausia aktualus kurortams ir didiesiems miestams: jame yra numatyta galimybė savivaldybėms nustatyti rinkliavos dydį viešojo konkurso būdu atsižvelgiant į...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Seimo konservatorė Rasa Juknevičienė pateikė įstatymo pataisą, kuria siūloma, kad savivaldybių ir rajonų merai galėtų vadovauti tik dvi kadencijas iš eilės. Tokiu būdu siekiama užtikrinti tam tikrą miestų ir rajonų vadovų rotaciją – užleisti vietą kitiems politiniams lyderiams. Ką apie tokias rengiamas įstatymo pataisas mano Palangos politikai ir kokias įstatymo pataisas...


Pirmiausiai dvyliktokai atsisveikina su sporto sale, mat pavasaris juos pakviečia sportuoti lauke. Tradicinė jau keturiolikti metai iš eilės vykusi sporto šventė „Aerobikos ir krepšinio fiesta” baigė sporto renginius salėje.


Rinkliavų centro rinkliavų kibiras – kiauras

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 25 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybės Taryba numačiusi šiais metais surinkti 350 tūkstančių litų vietinių rinkliavų vien tik iš automobilių stovėjimo tam savivaldybės nustatytose vietose. Bet kaip įsitikino savivaldybės kontrolierė Elena Kuznecova, praėjusį trečiadienį patikrinusi, kaip renkama rinkliava vienoje iš daugelio automobilių mokamo statymo vietose – aikštelėje prie sanatorijos „Pušynas“ – tiek...


Ieškoti laimės – loterijos bilietuose

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 30 | Rubrika: Miestas

Lietuvoje sklando kone legendos apie tai, kad Žemaitijos kraštas, o ypač pajūris, – laimingų bilietų loterijos Meka. Sunkmetis ir mintys apie išgyvenimą žmones verčia vis dažniau išbandyti savo fortūną. Įvairiausių loterijos bilietų pastaruoju metu kurorte parduodama vis daugiau.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius