Rinkliavų centro rinkliavų kibiras – kiauras

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-07-25
Peržiūrėta
1701
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos savivaldybės Taryba numačiusi šiais metais surinkti 350 tūkstančių litų vietinių rinkliavų vien tik iš automobilių stovėjimo tam savivaldybės nustatytose vietose. Bet kaip įsitikino savivaldybės kontrolierė Elena Kuznecova, praėjusį trečiadienį patikrinusi, kaip renkama rinkliava vienoje iš daugelio automobilių mokamo statymo vietose – aikštelėje prie sanatorijos „Pušynas“ – tiek į miesto biudžetą tikrai nebus surinkta. Dėl „skylėtos“ rinkliavos surinkimo tvarkos nemaža dalis pinigų nepatenka į miesto biudžetą, o galbūt jie gula į kai kurių nesąžiningų darbuotojų kišenes, nes rinkliavų rinkimo tvarka, anot kontrolierės, labai „neišbaigta“.

 

Mokamoje aikštelėje automobiliai stovi...nemokamai

„Žiūrėk, čia ant mašinos visai nėra kvito (kurį Rinkliavų centro darbuotojai, pasitinkantys vairuotojus prie įvažiavimo į mokamą aikštelę, turi iškart išduoti paėmę pinigus – prieš pastatant automobilį – aut.)“, - kreipdamasi į savo pavaduotoją Aušrą Kedienę baksnojo į prabangių automobilių langus E. Kuznecova.

„Žiūrėk, čia vėl tas pats. Ir čia nėra“, - rodė savo viršininkei A. Kedienė.

„Visai neaišku, kiek vairuotojų paprasčiausiai užmiršo kvitus padėti. Bet kas gali paneigti, kad jie visai nebuvo išduoti“, - kalbėjo kontrolierė žvalgydamasi. „O čia kvitai  - vakar dienos. Vadinasi, nesumokėta daugiau kaip trisdešimt litų, ir niekam tai neįdomu – ratai neužblokuoti. Kodėl nekviečiate tokiais atvejais policijos?“ – varstė žvilgsniu sumišusį patikrinime kontrolieres lydėjusį Rinkliavų centro direktorių Gintarą Žukevičių.

Tas sumišęs murmėjo, kad patikros dieną sugedo automobilis, kuriuo Rinkliavų centro kontrolierius važinėja po miestą tikrindamas, ar visi pastatyti į mokamas parkavimo aikšteles automobiliai turi matomoje vietoje, ant priekinio automobilio stiklo, kvitus su informacija apie automobilio parkavimo laiką, sumokėtą mokestį.

„O kodėl rinkliavą renkantys darbuotojai, nesant kvitų, iškart nekviečia policijos, kad ši užblokuotų ratus?“  - toliau rėmė direktorių E. Kuznecova.

„Šį sezoną jau keliskart tai buvo padaryta“, - teisinosi G. Žukevičius.

Patikrinus beveik pilną automobilių aikštelę Neringos ir Žvejų gatvių sankirtoje trijulė sugrįžo prie Rinkliavų centro darbuotojų, jaunų vaikinų.

Nors surinktų pinigų suma šįkart atitiko kasos aparato kvite esančiai sumai, visiems liko abejonių, ar pinigų apskaita vedama sąžiningai. Juolab, kad savo ir surinktus pinigus vaikinai laiko toje pačioje kišenėje...

 

Sukuriamos prielaidos piktnaudžiavimams

Po patikros (kaip sakė kontrolierė, pirmos tokios šį sezoną – aut.), ketvirtadienį, E. Kuznecova gaišo laiką surašydama patikrinimo aktą, kurį ketino įteikti savivaldybės administracijos direktoriui Valerijui Kuznecovui ir Rinkliavų centro direktoriui Gintarui Žukevičiui. Rodydama į jį kontrolierė sakė:

„Iš pokalbių su Rinkliavų centro darbuotojais, renkančiais mokestį už automobilio pastatymą, sužinojome, kad, prieš pradėdami dirbti, jie neturi grynųjų pinigų grąžai grąžinti. Kaip išsiaiškinome, jie grąžą dažnai grąžina iš savo pinigų. Tai yra akivaizdus kasos taisyklių pažeidimas. Nustatėme tris atvejus, kuomet kvitų mašinoms pastatyti aikštelėje laikas pasibaigęs prieš parą. Vadinasi, rinkliava nesumokėta, o autotransporto priemonės ratai iki šiol neblokuoti. Darbuotojų paaiškinimas, kad jie paprašo pinigų iš tokių vairuotojų jiems išvažiuojant, kelia daug abejonių, nes tokiais atvejais pinigų priėmimo kvitai nėra išduodami. Taip sudaromos prielaidos darbuotojų piktnaudžiavimui. Radome dvylika mašinų, kurios visai neturėjo kvito, fiksuojančio automobilio stovėjimo laiką ir mokestį. Septyniuose patikrintuose kvituose visai nebuvo datos ir juos išdavusios įstaigos pavadinimo. Darbuotojai paaiškino, kad nuplėšė kvitų galus skubėdami. Akivaizdu, kad taip negali būti. Aš klausiau paties G. Žukevičiaus, ar jų pačių tarnyba atlieka tokius patikrinimus. Išgirdau iš jo, kad patikrinimai vyksta, bet  jie nėra kaip nors fiksuojami – pasitenkinama žodiniais įspėjimais. Neabejoju, kad tokia Rinkliavos centro vidaus kontrolė yra labai neefektyvi ir sukurianti prielaidas piktnaudžiavimams“, - tvirtino E. Kuznecova.

Anot jos, vien dėl rastų trijų automobilių, kurių stovėjimo apmokamoje aikštelėje laikas buvo pasibaigęs prieš parą, savivaldybės biudžetas neteko virš šimto litų. Kaip išsiaiškino kontrolierė, policija blokuoti jų ratams nebuvo kviesta.

 

Policija kviesta vos keliskart

G. Žukevičius vakar „Palangos tiltui“ sakė, kad savivaldybės kontrolierės išvadų dėl pastebėtų pažeidimų dar nematęs. Anot direktoriaus, jo vadovaujama tarnyba dirba „pakankamai gerai ir tiksliai“. Jis sakė, kad per dieną Rinkliavų centro darbuotojai, lydimi policijos pareigūno, ratus blokuoja 10 – 20 automobilių, pažeidusiems automobilių statymo mokamose miesto vietose taisykles. Pasak direktoriaus, kasdien tuo užsiima du tarnybos ekipažai. Automobilis, kuris patikrinimo dieną buvo sugedęs, jau, anot G. Žukevičiaus, yra pataisytas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Primename, kad nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. Palangos miesto savivaldybėje už automobilių statymą renkama vietinė rinkliava.


Informuojame, kad paskelbtas konkursas Palangos miesto rinkliavų centro direktoriaus pareigoms užimti


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir 116.1...


Antradienį, lapkričio 23 d., Seimas priėmė palangiškio Seimo nario Mindaugo Skritulsko parengtus ir kartu su kitais Seimo nariais pavasarį registruotus Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo pakeitimus, lemsiančius teigiamų pokyčių savivaldybėms: leidimus savo teritorijoje prekiauti ar teikti paslaugas jos galės išduoti organizuodamos viešąjį konkursą.


Palangos savivaldybės taryba posėdyje praėjusį ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje ir kitose penkiose vietose. Savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vedėja Aušra Dangėlaitienė sakė „Palangos tiltui“, kad mokamų automobilių stovėjimo vietų skaičius Palangos miesto savivaldybėje plečiamas siekiant...


Palangos savivaldybės taryba posėdyje ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje.


2020 metų pavasaris, kuris į istoriją įeis kaip „kovido“ protrūkio laikmetis, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) buvo ramus, o vasara, anot Ingos Ruokienės, PMRC administratorės, niekuo ypatingai nesiskyrė nuo kitų vasaros sezonų. Tačiau vietinės rinkliavos už automobilių statymą šiemet buvo surinkta rekordiškai daug – 661 284 eurai, 2019 metais –...


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Kol Palangos miesto savivaldybės valdininkai laužo galvas ir ietis, kaip turėtų atrodyti paplūdimiai kitą sezoną, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas gali gerokai pakeisti būsimą paplūdimio viešųjų vietų nustatymo ir rinkliavų už jas surinkimo tvarką. Minėtas teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio ieškinį ir pagal keturis iš penkių ieškinio punktų pripažino, kad...


Rinkliavų centro rinkliavų kibiras – kiauras

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 25 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybės Taryba numačiusi šiais metais surinkti 350 tūkstančių litų vietinių rinkliavų vien tik iš automobilių stovėjimo tam savivaldybės nustatytose vietose. Bet kaip įsitikino savivaldybės kontrolierė Elena Kuznecova, praėjusį trečiadienį patikrinusi, kaip renkama rinkliava vienoje iš daugelio automobilių mokamo statymo vietose – aikštelėje prie sanatorijos „Pušynas“ – tiek...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius