Rinkliavų centro rinkliavų kibiras – kiauras

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-07-25
Peržiūrėta
2038
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos savivaldybės Taryba numačiusi šiais metais surinkti 350 tūkstančių litų vietinių rinkliavų vien tik iš automobilių stovėjimo tam savivaldybės nustatytose vietose. Bet kaip įsitikino savivaldybės kontrolierė Elena Kuznecova, praėjusį trečiadienį patikrinusi, kaip renkama rinkliava vienoje iš daugelio automobilių mokamo statymo vietose – aikštelėje prie sanatorijos „Pušynas“ – tiek į miesto biudžetą tikrai nebus surinkta. Dėl „skylėtos“ rinkliavos surinkimo tvarkos nemaža dalis pinigų nepatenka į miesto biudžetą, o galbūt jie gula į kai kurių nesąžiningų darbuotojų kišenes, nes rinkliavų rinkimo tvarka, anot kontrolierės, labai „neišbaigta“.

 

Mokamoje aikštelėje automobiliai stovi...nemokamai

„Žiūrėk, čia ant mašinos visai nėra kvito (kurį Rinkliavų centro darbuotojai, pasitinkantys vairuotojus prie įvažiavimo į mokamą aikštelę, turi iškart išduoti paėmę pinigus – prieš pastatant automobilį – aut.)“, - kreipdamasi į savo pavaduotoją Aušrą Kedienę baksnojo į prabangių automobilių langus E. Kuznecova.

„Žiūrėk, čia vėl tas pats. Ir čia nėra“, - rodė savo viršininkei A. Kedienė.

„Visai neaišku, kiek vairuotojų paprasčiausiai užmiršo kvitus padėti. Bet kas gali paneigti, kad jie visai nebuvo išduoti“, - kalbėjo kontrolierė žvalgydamasi. „O čia kvitai  - vakar dienos. Vadinasi, nesumokėta daugiau kaip trisdešimt litų, ir niekam tai neįdomu – ratai neužblokuoti. Kodėl nekviečiate tokiais atvejais policijos?“ – varstė žvilgsniu sumišusį patikrinime kontrolieres lydėjusį Rinkliavų centro direktorių Gintarą Žukevičių.

Tas sumišęs murmėjo, kad patikros dieną sugedo automobilis, kuriuo Rinkliavų centro kontrolierius važinėja po miestą tikrindamas, ar visi pastatyti į mokamas parkavimo aikšteles automobiliai turi matomoje vietoje, ant priekinio automobilio stiklo, kvitus su informacija apie automobilio parkavimo laiką, sumokėtą mokestį.

„O kodėl rinkliavą renkantys darbuotojai, nesant kvitų, iškart nekviečia policijos, kad ši užblokuotų ratus?“  - toliau rėmė direktorių E. Kuznecova.

„Šį sezoną jau keliskart tai buvo padaryta“, - teisinosi G. Žukevičius.

Patikrinus beveik pilną automobilių aikštelę Neringos ir Žvejų gatvių sankirtoje trijulė sugrįžo prie Rinkliavų centro darbuotojų, jaunų vaikinų.

Nors surinktų pinigų suma šįkart atitiko kasos aparato kvite esančiai sumai, visiems liko abejonių, ar pinigų apskaita vedama sąžiningai. Juolab, kad savo ir surinktus pinigus vaikinai laiko toje pačioje kišenėje...

 

Sukuriamos prielaidos piktnaudžiavimams

Po patikros (kaip sakė kontrolierė, pirmos tokios šį sezoną – aut.), ketvirtadienį, E. Kuznecova gaišo laiką surašydama patikrinimo aktą, kurį ketino įteikti savivaldybės administracijos direktoriui Valerijui Kuznecovui ir Rinkliavų centro direktoriui Gintarui Žukevičiui. Rodydama į jį kontrolierė sakė:

„Iš pokalbių su Rinkliavų centro darbuotojais, renkančiais mokestį už automobilio pastatymą, sužinojome, kad, prieš pradėdami dirbti, jie neturi grynųjų pinigų grąžai grąžinti. Kaip išsiaiškinome, jie grąžą dažnai grąžina iš savo pinigų. Tai yra akivaizdus kasos taisyklių pažeidimas. Nustatėme tris atvejus, kuomet kvitų mašinoms pastatyti aikštelėje laikas pasibaigęs prieš parą. Vadinasi, rinkliava nesumokėta, o autotransporto priemonės ratai iki šiol neblokuoti. Darbuotojų paaiškinimas, kad jie paprašo pinigų iš tokių vairuotojų jiems išvažiuojant, kelia daug abejonių, nes tokiais atvejais pinigų priėmimo kvitai nėra išduodami. Taip sudaromos prielaidos darbuotojų piktnaudžiavimui. Radome dvylika mašinų, kurios visai neturėjo kvito, fiksuojančio automobilio stovėjimo laiką ir mokestį. Septyniuose patikrintuose kvituose visai nebuvo datos ir juos išdavusios įstaigos pavadinimo. Darbuotojai paaiškino, kad nuplėšė kvitų galus skubėdami. Akivaizdu, kad taip negali būti. Aš klausiau paties G. Žukevičiaus, ar jų pačių tarnyba atlieka tokius patikrinimus. Išgirdau iš jo, kad patikrinimai vyksta, bet  jie nėra kaip nors fiksuojami – pasitenkinama žodiniais įspėjimais. Neabejoju, kad tokia Rinkliavos centro vidaus kontrolė yra labai neefektyvi ir sukurianti prielaidas piktnaudžiavimams“, - tvirtino E. Kuznecova.

Anot jos, vien dėl rastų trijų automobilių, kurių stovėjimo apmokamoje aikštelėje laikas buvo pasibaigęs prieš parą, savivaldybės biudžetas neteko virš šimto litų. Kaip išsiaiškino kontrolierė, policija blokuoti jų ratams nebuvo kviesta.

 

Policija kviesta vos keliskart

G. Žukevičius vakar „Palangos tiltui“ sakė, kad savivaldybės kontrolierės išvadų dėl pastebėtų pažeidimų dar nematęs. Anot direktoriaus, jo vadovaujama tarnyba dirba „pakankamai gerai ir tiksliai“. Jis sakė, kad per dieną Rinkliavų centro darbuotojai, lydimi policijos pareigūno, ratus blokuoja 10 – 20 automobilių, pažeidusiems automobilių statymo mokamose miesto vietose taisykles. Pasak direktoriaus, kasdien tuo užsiima du tarnybos ekipažai. Automobilis, kuris patikrinimo dieną buvo sugedęs, jau, anot G. Žukevičiaus, yra pataisytas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai renkama vietinė rinkliava už automobilių statymą nustatytose apmokestinamose kurorto vietose. BĮ Palangos miesto rinkliavų centras informuoja: nuo balandžio 8 d. bus vykdomi automobilių aikštelės, adresu Taikos g. 2, remonto darbai.


Sukako pusmetis, kai Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) vadovauja Algimantas Bluškis. Likimas taip lėmė, kad Palangoje jau 38 metus gyvenantis vyras net 26 metus iš jų dirbo Palangos kaimynystėje, Klaipėdoje. 13 metų – valstybės tarnyboje ir taip pat 13 metų – Klaipėdos Laisvosios ekonominės zonoje naujai įsikūrusios logistinės kompanijos vadovu. „Niekada nebuvau...


Primename, kad nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. Palangos miesto savivaldybėje už automobilių statymą renkama vietinė rinkliava.


Informuojame, kad paskelbtas konkursas Palangos miesto rinkliavų centro direktoriaus pareigoms užimti


Palangos savivaldybės taryba posėdyje praėjusį ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje ir kitose penkiose vietose. Savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vedėja Aušra Dangėlaitienė sakė „Palangos tiltui“, kad mokamų automobilių stovėjimo vietų skaičius Palangos miesto savivaldybėje plečiamas siekiant...


2020 metų pavasaris, kuris į istoriją įeis kaip „kovido“ protrūkio laikmetis, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) buvo ramus, o vasara, anot Ingos Ruokienės, PMRC administratorės, niekuo ypatingai nesiskyrė nuo kitų vasaros sezonų. Tačiau vietinės rinkliavos už automobilių statymą šiemet buvo surinkta rekordiškai daug – 661 284 eurai, 2019 metais –...


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Rinkliavų centro rinkliavų kibiras – kiauras

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 25 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybės Taryba numačiusi šiais metais surinkti 350 tūkstančių litų vietinių rinkliavų vien tik iš automobilių stovėjimo tam savivaldybės nustatytose vietose. Bet kaip įsitikino savivaldybės kontrolierė Elena Kuznecova, praėjusį trečiadienį patikrinusi, kaip renkama rinkliava vienoje iš daugelio automobilių mokamo statymo vietose – aikštelėje prie sanatorijos „Pušynas“ – tiek...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius