Rinkliavų centro rinkliavų kibiras – kiauras

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-07-26
Peržiūrėta
131
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos savivaldybės Taryba numačiusi šiais metais surinkti 350 tūkstančių litų vietinių rinkliavų vien tik iš automobilių stovėjimo tam savivaldybės nustatytose vietose. Bet kaip įsitikino savivaldybės kontrolierė Elena Kuznecova, praėjusį trečiadienį patikrinusi, kaip renkama rinkliava vienoje iš daugelio automobilių mokamo statymo vietose – aikštelėje prie sanatorijos „Pušynas“ – tiek į miesto biudžetą tikrai nebus surinkta. Dėl „skylėtos“ rinkliavos surinkimo tvarkos nemaža dalis pinigų nepatenka į miesto biudžetą, o galbūt jie gula į kai kurių nesąžiningų darbuotojų kišenes, nes rinkliavų rinkimo tvarka, anot kontrolierės, labai „neišbaigta“.

 

Mokamoje aikštelėje automobiliai stovi...nemokamai

„Žiūrėk, čia ant mašinos visai nėra kvito (kurį Rinkliavų centro darbuotojai, pasitinkantys vairuotojus prie įvažiavimo į mokamą aikštelę, turi iškart išduoti paėmę pinigus – prieš pastatant automobilį – aut.)“, - kreipdamasi į savo pavaduotoją Aušrą Kedienę baksnojo į prabangių automobilių langus E. Kuznecova.

„Žiūrėk, čia vėl tas pats. Ir čia nėra“, - rodė savo viršininkei A. Kedienė.

„Visai neaišku, kiek vairuotojų paprasčiausiai užmiršo kvitus padėti. Bet kas gali paneigti, kad jie visai nebuvo išduoti“, - kalbėjo kontrolierė žvalgydamasi. „O čia kvitai  - vakar dienos. Vadinasi, nesumokėta daugiau kaip trisdešimt litų, ir niekam tai neįdomu – ratai neužblokuoti. Kodėl nekviečiate tokiais atvejais policijos?“ – varstė žvilgsniu sumišusį patikrinime kontrolieres lydėjusį Rinkliavų centro direktorių Gintarą Žukevičių.

Tas sumišęs murmėjo, kad patikros dieną sugedo automobilis, kuriuo Rinkliavų centro kontrolierius važinėja po miestą tikrindamas, ar visi pastatyti į mokamas parkavimo aikšteles automobiliai turi matomoje vietoje, ant priekinio automobilio stiklo, kvitus su informacija apie automobilio parkavimo laiką, sumokėtą mokestį.

„O kodėl rinkliavą renkantys darbuotojai, nesant kvitų, iškart nekviečia policijos, kad ši užblokuotų ratus?“  - toliau rėmė direktorių E. Kuznecova.

„Šį sezoną jau keliskart tai buvo padaryta“, - teisinosi G. Žukevičius.

Patikrinus beveik pilną automobilių aikštelę Neringos ir Žvejų gatvių sankirtoje trijulė sugrįžo prie Rinkliavų centro darbuotojų, jaunų vaikinų.

Nors surinktų pinigų suma šįkart atitiko kasos aparato kvite esančiai sumai, visiems liko abejonių, ar pinigų apskaita vedama sąžiningai. Juolab, kad savo ir surinktus pinigus vaikinai laiko toje pačioje kišenėje...

 

Sukuriamos prielaidos piktnaudžiavimams

Po patikros (kaip sakė kontrolierė, pirmos tokios šį sezoną – aut.), ketvirtadienį, E. Kuznecova gaišo laiką surašydama patikrinimo aktą, kurį ketino įteikti savivaldybės administracijos direktoriui Valerijui Kuznecovui ir Rinkliavų centro direktoriui Gintarui Žukevičiui. Rodydama į jį kontrolierė sakė:

„Iš pokalbių su Rinkliavų centro darbuotojais, renkančiais mokestį už automobilio pastatymą, sužinojome, kad, prieš pradėdami dirbti, jie neturi grynųjų pinigų grąžai grąžinti. Kaip išsiaiškinome, jie grąžą dažnai grąžina iš savo pinigų. Tai yra akivaizdus kasos taisyklių pažeidimas. Nustatėme tris atvejus, kuomet kvitų mašinoms pastatyti aikštelėje laikas pasibaigęs prieš parą. Vadinasi, rinkliava nesumokėta, o autotransporto priemonės ratai iki šiol neblokuoti. Darbuotojų paaiškinimas, kad jie paprašo pinigų iš tokių vairuotojų jiems išvažiuojant, kelia daug abejonių, nes tokiais atvejais pinigų priėmimo kvitai nėra išduodami. Taip sudaromos prielaidos darbuotojų piktnaudžiavimui. Radome dvylika mašinų, kurios visai neturėjo kvito, fiksuojančio automobilio stovėjimo laiką ir mokestį. Septyniuose patikrintuose kvituose visai nebuvo datos ir juos išdavusios įstaigos pavadinimo. Darbuotojai paaiškino, kad nuplėšė kvitų galus skubėdami. Akivaizdu, kad taip negali būti. Aš klausiau paties G. Žukevičiaus, ar jų pačių tarnyba atlieka tokius patikrinimus. Išgirdau iš jo, kad patikrinimai vyksta, bet  jie nėra kaip nors fiksuojami – pasitenkinama žodiniais įspėjimais. Neabejoju, kad tokia Rinkliavos centro vidaus kontrolė yra labai neefektyvi ir sukurianti prielaidas piktnaudžiavimams“, - tvirtino E. Kuznecova.

Anot jos, vien dėl rastų trijų automobilių, kurių stovėjimo apmokamoje aikštelėje laikas buvo pasibaigęs prieš parą, savivaldybės biudžetas neteko virš šimto litų. Kaip išsiaiškino kontrolierė, policija blokuoti jų ratams nebuvo kviesta.

 

Policija kviesta vos keliskart

G. Žukevičius vakar „Palangos tiltui“ sakė, kad savivaldybės kontrolierės išvadų dėl pastebėtų pažeidimų dar nematęs. Anot direktoriaus, jo vadovaujama tarnyba dirba „pakankamai gerai ir tiksliai“. Jis sakė, kad per dieną Rinkliavų centro darbuotojai, lydimi policijos pareigūno, ratus blokuoja 10 – 20 automobilių, pažeidusiems automobilių statymo mokamose miesto vietose taisykles. Pasak direktoriaus, kasdien tuo užsiima du tarnybos ekipažai. Automobilis, kuris patikrinimo dieną buvo sugedęs, jau, anot G. Žukevičiaus, yra pataisytas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Nuo gegužės 15 dienos iki rugsėjo 15 dienos už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių renkama vietinė rinkliava. Miesto gatvės, kuriose kurortinio sezono metu už automobilių stovėjimą reikia mokėti vietinę rinkliavą, yra suskirstytos į tris zonas: raudonąją, geltonąją ir žaliąją.


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai kiekvieną dieną visą parą renkama rinkliava už automobilių stovėjimą visose mokamose automobilių stovėjimo vietose ir gatvių kelkraščiuose.


Prasidėjus vasarai, apgyvendinimo sektoriaus atstovai dar negali pasigirti poilsiautojų antplūdžiu. Tradiciškai Palanga papilnėja nuo birželio pabaigos, liepos pradžios. Nors šiemet nuogąstauta, kad turistų norą aplankyti kurortą prislopins įvestas vadinamasis pagalvės mokestis, tačiau praktika bent jau kol kas rodo ką kitą.   Teko aiškinti...


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Kol Palangos miesto savivaldybės valdininkai laužo galvas ir ietis, kaip turėtų atrodyti paplūdimiai kitą sezoną, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas gali gerokai pakeisti būsimą paplūdimio viešųjų vietų nustatymo ir rinkliavų už jas surinkimo tvarką. Minėtas teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio ieškinį ir pagal keturis iš penkių ieškinio punktų pripažino, kad...


Rinkliavų centro rinkliavų kibiras – kiauras

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 26 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybės Taryba numačiusi šiais metais surinkti 350 tūkstančių litų vietinių rinkliavų vien tik iš automobilių stovėjimo tam savivaldybės nustatytose vietose. Bet kaip įsitikino savivaldybės kontrolierė Elena Kuznecova, praėjusį trečiadienį patikrinusi, kaip renkama rinkliava vienoje iš daugelio automobilių mokamo statymo vietose – aikštelėje prie sanatorijos „Pušynas“ – tiek...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius