Ieškoti laimės – loterijos bilietuose

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-01-30
Peržiūrėta
2702
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Perka svajonę Metu, kai viešąją erdvę užkariauja sunkmetis, žmonėms išauga noras tikėti stebuklais. Juk kaip būtų nuostabu dabar, kai ateitis atrodo tokia pilka, trapi ir gąsdinanti, staiga imti ir laimėti kibirą pinigų. Ir be jokių didelių pastangų – vos už kelis litus. Lietuvos valdžios nuogąstavimai ir neryžtas mokesčius padidinti ir lošimo namams taip pat sako, jog valdžia nesiima atimti iš žmonių bent vilties praturtėti, kai tai rodosi neįmanomas dalykas visais kitais būdais. Loterijos bilietai – tai ne tik tikėjimas „pagauti savo auksinę žuvelę“, bet ir galimybė nusipirkti svajonę. Juk jei ir nelaimi, bent jau nusiperki svajonę. Ne šiaip sau kokių plevenančių vaizdų rinkinį sąmonėje, o tikrą daiktą, kurį laikai rankose. Argi vien tai nėra stebuklas? Iki tol, kol nenutinka, kaip tai moteriškei iš pasakėčios, kuri nešė į turgų parduoti pieną ir svajojo, kiek visko už gautą pelną nusipirks. Tačiau ąsotis sudužo ir teko namo grįžti tuščiomis.

„Teleloto“ - populiariausias Tuščiomis rankomis tenka grįžti daugeliui perkančių loterijos bilietus. Bet azartas ir tikėjimas, jog „kada nors pasiseks“ yra nenugalimas. Tad dabar įvairiausius loterijos bilietus pardavinėjantys prekybininkai trina rankas – pirkėjų bent šiam produktui, niekada nepristigs. „Palangos tilto“ žurnalistei apsilankius keliose prekybos vietose, pardavėjai sutartinai tvirtino: „pirkėjų yra“. Tačiau didesniąją pirkėjų dalį sudaro nuolatiniai klientai: jie kasdien ar kas savaitę perka tam tikrą kiekį bilietų. Kas po vieną, o kas net dešimtimis. Nepaisant laiko, oro, gyvenimo permainų ar kitų žmogiškai suvokiamų faktorių, jie bilietus perka nuolatos. Trijose bilietų pardavimo vietose Palangoje, pardavėjos prisipažino turinčios tą patį klientą: vienas taksi vairuotojas jau ilgą laiką kas savaitę perka „Teleloto“ bilietus.

Perka daug, laimi mažai Palangos parduotuvėse bilietų pastaruoju metu parduodama daug ir įvairių. Tačiau labiausiai prigijo „Teleloto“ žaidimas. Palangoje esantys terminalai dažnai burzgia spausdindami bilietą, bet retai – grodami „laimingąją melodiją“. Nors žaidimo organizatorė, bendrovė „Olifėja“, tvirtina nesikišanti į fortūnos reikalus ir nenustatinėjanti loterijų kompiuterių, nebarstanti skaičių pagal savo apskaičiavimus, žmonių skundų gana nemažai. Prieš keletą metų, mažesnius prizus laimėdavo kur kas daugiau žmonių. Laimėjimai pasiberdavo ir smulkiomis sumomis – po kelis litus ar dešimtis. Anot Palangos parduotuvių pardavėjų, spausdinančių bilietus, tai ryškiai matyti – žmonės kur kas rečiau atsiima net du – keturis litus. „Kampai“, „įstrižainės“ – retas laimėjimas Palangoje. Tokių atgarsių pasklido ir kituose miestuose.

Nutrinami bilietai – atrakcija nekantriems Momentinių, nutrinamų bilietų laimėjimų sumos – neaiškios. Nei viena tokius lošimus organizuojančių loterijų nepateikia oficialių skaičių sumų, kurias laimi pirkėjai. Tačiau anot pačių žmonių, kelių litų ar dešimčių laimėjimų pasitaiko ne retai. „Nutrinamus bilietus perku gana dažnai – man nepatinka sėdėti prie televizoriaus ekrano ir sekti skaičius, o juo labiau, nusipirkus bilietą, po kiek laiko juos dar tikrinti. Tad momentinės loterijos – man pačios patraukliausios. Štai vakar laimėjau dvidešimt litų, o šiandien perku dar du bilietus“, - Palangos centre esančioje parduotuvėje kalbėjo palangiškė Lina. Vienos Vytauto gatvėje esančios parduotuvės pardavėjos teigė pastebėjusios daug sutapimų. „Su momentine loterija būna keistų dalykų. Kartais atveža partiją bilietų ir kone visi – nelaimingi. Kita partija, žiūrėk, paberia laimėjimų į valias. Smulkių, bet jų būna. Per ilgametę patirtį esame išnagrinėjusios kone visų rūšių bilietus, jau žinome kas ir kaip, pačios taip pat nevengiame išbandyti savo laimės, retkarčiais nusiperkančios vieną kitą bilietą“, - šyptelėjo pardavėjos.

Pateikia statistiką „Litas“, „Mega milijonas“, „Puodas aukso“, „Pinigėlis“, „Super mugė“, „Sprinto“, „Zodiako“, „Trys nimfos“, „Pasagėlė“, „Tik tak“, „Auksinė žuvelė“ – tai tik keletas pavyzdžių parduotuvėse siūlomų momentinės loterijos bilietų. Laimėjimai siekia nuo kelių litų iki kelių dešimčių, šimtų. Kol kas niekas iš kalbintų žmonių Palangoje nebuvo girdėjęs apie didesnius laimėjimus – 250 tūkst. ir kitus, kuriuos momentinės deklaruoja dovanojančios kas kelis mėnesius. „Teleloto“ palangiškiams taip pat nėra dosnus. Tačiau žaidimą organizuojanti „Olifėja“ bent skelbia laimėtojus, pateikia duomenis apie „laimingiausius“ skaičius, suveda miestuose laimėtų prizų statistiką – kas, kur ir kada laimėjo automobilius, didžiuosius prizus ar milijoninius puodus.

Palangoje pirkti bilietai sėkme nestebina „Olifėjos“ duomenimis, per visą „Teleloto“ gyvavimo istoriją Palangoje pirkti bilietai atnešė vieną aukso puodą (2001 m. birželio 24-ąją), 19 didžiųjų prizų (paskutinis laimėjimas – daugiau nei 50 tūkst. išloštas 2008 m. balandžio 20-ąją), 26 automobilius („Renault Thalia“ išloštas 2008 m. rugsėjo 14-ąją). Skaičiuojant tai, jog milžinišką susidomėjimą traukiantis žaidimas prizus dalija nuo 1996 m., laimėjimų skaičiai tikrai neatrodo dideli.

Laimėjimų – visoje Lietuvoje Daug laimėjimų atneša, kaip ir turėtų būti, vietos, kuriose jų parduodama daugiausiai – kitaip tariant, didieji miestai – Vilnius, Kaunas. Klaipėda sąraše nusileidžia gerokai žemiau. Tačiau „laimingiausių“ pirkimo vietų sąraše atsiranda ir mažesnieji – Alytus, Panevėžys, Šiauliai, Utena. „Aukso puodus“ žaidėjams atnešė bilietai, pirkti didžiuosiuose miestuose, Kelmėje, Šiauliuose, Molėtuose, Kupiškyje, Kretingoje, Širvintose. Po milijoną gavo ir vienas Gargžduose, Radviliškyje, Prienuose, Marijampolėje, Telšiuose pirktas bilietas. Po vieną ir mažesniuose miestuose ir miesteliuose – Lentvaryje, Joniškyje, Trakuose, Svėdasuose, Garliavoje, Grigiškėse. Didžiuosius prizus atnešė bilietai iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Mažeikių, Marijampolės, Ukmergės, Jonavos, Tauragės, Kėdainių. Po keletą nemažų laimėjimų nubyrėjo ir į Kelmę, Nidą, Zarasus, Visaginą, Pasvalį ir kitus, netgi dar mažesnius miestelius. Tačiau štai automobilių laimėjimų sąrašas gula į tvarkingą, kone pagal gyventojų skaičių: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus pirmauja. Po keletą automobilių laimėjo uteniškiai, šilutiškiai, telšiškiai, ukmergiškiai, gargždiškiai. Automobilių laimėjimai pradžiugino didžiają dalį Lietuvos vietovių, kuriose parduodami bilietai. Pagal laimėtų automobilių skaičių Palanga yra 17-oje vietoje. Būtų per drąsu teigti, jog Žemaitija – laimingų bilietų kraštas, tačiau faktai liudija, jog „Teleloto“ bilietai šiame krašte atnešą nemažai džiaugsmo, kartais – tikrai daugiau, nei kur kitur. Tačiau ar tai tėra noras pateisinti viliones nusipirkti popierinę rankoje laikomą svajonę, ar viltis, jog mažas fortūnos šypsnis sudėlios viską į vietas, priklauso tik nuo to, kuris tą bilietą perka. Pirki ar nepirkti – tai jau valios, tikėjimo svajonėmis ir loterijų organizatorių sąžiningumu, klausimas.

Jūsų komentaras:

moore 2019-06-21 21:57 ([email protected] / IP: 41.203.72.246)
Hello to all my viewers am Teresa from Wisconsin USA I want to use this opportunity to thank Dr clement who help me to won sum of $66 million dollars for lotto. thanks Dr clement for helping me to win the lotto.I have been playing the lotto for the past 5 years now and i have not be able to wining. Ever since then i have not been able to win and i was so upset and i need help to win the lotto so i decided to go online and search for help,there i saw so many good testimony about this man called Great Dr clement how he have cast lucky spell lotto for people to win the lotto.I contact him also and tell him i want to win a lottery, he cast a spell for me which i use and i play and won $1 million dollars. I am so grateful to this man,just in-case you also need him to help you win,you can contact him through his [email protected] or whatsapp +2347051758952.and he will surely help you contact him today and he will have a testimony ... Good luck! Dr.clement also cures all kind of disease with herbal medicine 1. HIV / AIDS 2. HERPES 1/2 3. CANCER 4. getting your ex back) 5. Hepatitis B 6. chronic pancreatic 7. low spam herbal medicine 8. COPD (chronic obstructive pulmonary disease) 9 penis enlargement

Taip pat skaitykite

„Žinojau, koks jis darbštus ir kaip žiūri į savo komandas. Visuomet siekia aukščiausių tikslų ir motyvuoja savo žaidėjus jų siekti“, „ Maniau, kad bus griežtesnis ir piktesnis“, – taip apie klubo prezidentą Joną Vainauską „Olimpo“ tinklalaidėje kalbėjo Palangos ekipos krepšininkai. 


Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet poilsiautojų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.


Antradienį, lapkričio 23 d., Seimas priėmė palangiškio Seimo nario Mindaugo Skritulsko parengtus ir kartu su kitais Seimo nariais pavasarį registruotus Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo pakeitimus, lemsiančius teigiamų pokyčių savivaldybėms: leidimus savo teritorijoje prekiauti ar teikti paslaugas jos galės išduoti organizuodamos viešąjį konkursą.


Badmintono sėkmės istorija stebima ir Vakarų Lietuvoje: po trenerių Slušnių dinastijos įdirbio – vaikų, žaidžiančių badmintoną, antplūdis pastaruoju metu stebimas Vakarų Lietuvoje – Kretingoje ir Palangoje. 


Suklaidino bilietų kasos adresas  1

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 08 10 | Rubrika: Miestas

Į redakciją užsukęs palangiškis atkreipė dėmesį į centrinėje miesto aikštėje esančiame stende pateiktą informaciją. „Didžiuliame stende reklamuojami renginiai, vyksiantys Palangos koncertų salėje, ir pateiktas neteisingas adresas, kur galima įsigyti bilietus. Kokį įspūdį tai sudaro atvykstantiems poilsiautojams, kai tokioje vietoje ir tokia informacija pateikiama...


Gydytoja psichiatrė Edita (tikro vardo ir pavardės „Palangos tiltas“ neskelbia herojės prašymu), jaunatviška, malonaus giedro veido, buvo mėgstama Palangos ir viso pajūrio pacientų bei kolegų. Bet jos gyvenimas jau trečius metus Norvegijoje nėra toli gražu toks, apie kurį ji svajojo. Jos istorija – ir įspėjimas kitiems Lietuvos gydytojams, kad svetur...


Vakar Palangos savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo opozicijos lyderio Aleksandro Jokūbausko pareiškimu – opozicijoje esantys „tvarkiečiai“, socialdemokratai ir darbiečiai susijungė į frakciją „Už socialiai saugią ir demokratišką Palangą.“


Mokslo metai eina į pabaigą. Kokia nuotaika tvyro dvyliktokų „fronte“? Pasirinkti gyvenimo kelią išties nelengva.


Nesuvaldoma Afrikos šalių kova su įsigalėjusiais režimais itin dideliu tempu privertė kelti naftos, o kartu ir degalų kainas. Šiuo metu Lietuvos degalinėse litras A-95 rūšies benzino jau kainuoja daugiau nei 4,5 lito. Nors  augančios degalų kainos gąsdina visos Europos vairuotojus, tačiau pastarųjų dienų pokyčiai lietuvių kišenei atsiliepia ypač skaudžiai. Nuo praėjusios savaitės...


Ieškoti laimės – loterijos bilietuose

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 30 | Rubrika: Miestas

Lietuvoje sklando kone legendos apie tai, kad Žemaitijos kraštas, o ypač pajūris, – laimingų bilietų loterijos Meka. Sunkmetis ir mintys apie išgyvenimą žmones verčia vis dažniau išbandyti savo fortūną. Įvairiausių loterijos bilietų pastaruoju metu kurorte parduodama vis daugiau.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius