Seimas vienbalsiai pritarė Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymui

Palangos tiltas, 2023-05-18
Peržiūrėta
1163
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Seimas vienbalsiai pritarė Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymui

Šiandien, gegužės 18 d., Seime buvo baigtas svarstyti Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projektas, kuriuo numatomas vientisas ir tikslingas šio sektoriaus teisinis reglamentavimas. Po įvykusio balsavimo įstatymui pritarta – jis turėtų įsigalioti jau šių metų liepą. 

Šiuo metu Lietuvos kurortai ir kurortinės teritorijos neišnaudoja viso savo potencialo, kuris būtų naudingas šalies ekonomikai. Siekiant tinkamo bei darnaus kurortų ir kurortinių teritorijų  išteklių panaudojimo, Seime pritarta Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymui. 

Parengtas įstatymas nustato nacionalinės kurortų ir kurortinių teritorijų politikos tikslus, jos įgyvendinimo uždavinius, kurortų ir kurortinių teritorijų finasavimą, gamtinių gydomųjų veiksnių mokslinių tyrimų atlikimo pagrindus bei valstybės ir savivaldybių institucijas, atsakingas už kurortų ir kurortinių teritorijų darnų vystymą. 

„Gera žinia, kad viena iš didesnių mano šios Seimo kadencijos teisėkūros iniciatyvų, Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymas, sulaukė politinio palaikymo. Šiandien Seimas įstatymui pritarė kone vienbalsiai. Kurortai ir kurortinės teritorijos yra specifinės vietovės su specifine infrastruktūra, skirta ne tik šių vietovių, bet ir visos Lietuvos gyventojų sveikatinimo, poilsio, rekreaciniams poreikiams tenkinti. Didesnis dėmesys kurortams ir kurortinėms teritorijoms padės sukurti didelę grįžtamąją vertę.“ – džiaugėsi parlamentaras, įstatymo projekto iniciatorius Mindaugas Skritulskas. 

Lietuvos kurortų asociacijos prezidentė, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė pabrėžė, kad tai neabejotinai svarbus žingsnis, kuris padės užtikrinti nuoseklią ir darnią Lietuvos kurortų bei kurortinių teritorijų plėtrą: „Indėlis į Lietuvos kurortus turi tiesioginę grąžą per bendrąjį vidaus produktą. Esame dėkingi Įstatymo projekto iniciatoriams, Ekonomikos reikalų komitetui, Seimo nariams, kurie įsiklausė bei suprato mūsų šalies kurortų ir kurortinių teritorijų svarbą Lietuvos ekonomikai, įvaizdžiui. Toks sprendimas leis, apjungus jėgas, tvirčiau, nuosekliau ir tvariau vystyti kurortus ir kurortines teritorijas, kurie yra ypač svarbi Lietuvos turizmo dalis“.

Siūloma, kad priimtas LR Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymas įsigaliotų jau šių metų liepos mėnesį. 

Apie Lietuvos kurortų asociaciją:

Lietuvos kurortų asociacija yra ne pelno organizacija, sprendžianti savo narių – savivaldybių, miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių, kurioms suteiktas kurorto ar kurortinės teritorijos statusas, bendrąsias problemas, atstovaujanti savo narių bendriesiems interesams valstybės valdžios ir valdymo institucijose, užsienio valstybių kurortų ir kitose tarptautinėse organizacijose, formuojanti Asociacijos narių veiklos strategiją, koordinuojanti jų kryptingą veiklą sveikatos turizmo, kurortinio gydymo, sveikatinimo natūraliais gamtiniais ištekliais, kurortologijos mokslo, Spa paslaugų ir kitose srityse, tenkinanti ir ginanti kitus Asociacijos narių viešuosius interesus.

Asociacija veiklą pradėjo 2007 metų kovo 2 d. ir šiuo metu vienija Birštono, Druskininkų, Neringos ir Palangos kurortus bei Anykščių, Ignalinos, Trakų, Zarasų ir Kauno rajono kurortines vietoves. 

 

Lietuvos kurortų asociacijos direktorė

Kristina Citvarienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šeštadienį įsigalioja apie 30 metų lauktas, naujas galimybes kurortams atveriantis Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymas.


Šiandien, gegužės 18 d., Seime buvo baigtas svarstyti Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projektas, kuriuo numatomas vientisas ir tikslingas šio sektoriaus teisinis reglamentavimas.


Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė kurortų, jų teritorijų plėtrai ir finansavimui, tačiau projektą siūlo tobulinti. Tokią išvadą Vyriausybė teiks Seimui.


 Trečiadienį, gruodžio 15 d., TS-LKD partijos Palangos skyriaus taryba vienbalsiai pašalino Veroniką Skeberdytę iš TS-LKD. Skyriaus tarybos narys sakė „Palangos tiltui: „Nuo komentarų susilaikysiu, kadangi tai yra partijos vidaus klausimas. Tik galiu konstatuoti, kad tai nėra susiję vien tik su nevienareikšmiškai vertinama informacija apie Veroniką, kuri tapo žinoma net plačiai Lietuvos...


Antradienį, birželio 15  dieną, Seime beveik vienbalsiai buvo pritarta  Lietuvos Respublikos kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projekto pateikimui.


Įstatymo projektas, pie kurio reikalingumą jau kalbama bemaž 30 metų, pagaliau ketvirtadienį, gegužės 13 dieną buvo registruotas. Tai padarė Mindaugas Skritulskas, palangiškis Seimo narys išrinktas Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, kartu su kitais savo kolegomis.


Trečiadienį, balandžio 14 d., skirtingų Seimo frakcijų 36 parlamentarus vienijančios laikinosios – Lietuvos pajūrio bičiulių ir Dzūkijos bičiulių – grupės, Lietuvos kurortų ir kurortinių teritorijų savivaldybių atstovai susijungė kartu spręsti reikšmingus Lietuvos kurortams ir visai valstybei klausimus. Susitikime buvo pristatytas Lietuvos Respublikos kurortų ir kurortinių...


Šių metų pradžioje Kultūros vertybių registras pasipildė trimis objektais, esančiais Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje. Vienas jų – pastatas, pažymėtas 21 numeriu, kuris, anot istorinės pažymos, istoriniu požiūriu vertingas kaip XIX a. antrosios pusės nutiestos J. Basanavičiaus gatvės pietų pusės senojo apstatymo fragmentas, XX a. ketvirtojo dešimtmečio nedidelio tūrio kurortinių statinių...


Šių metų pradžioje Kultūros vertybių registras pasipildė keturiais objektais, esančiais Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje. Vienas jų – pastatas, pažymėtas 21 numeriu, kuris, anot istorinės pažymos, istoriniu požiūriu vertingas kaip XIX a. antrosios pusės nutiestos J. Basanavičiaus gatvės pietų pusės senojo apstatymo fragmentas, XX a. ketvirtojo dešimtmečio nedidelio...


Kol Palangos miesto savivaldybės valdininkai laužo galvas ir ietis, kaip turėtų atrodyti paplūdimiai kitą sezoną, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas gali gerokai pakeisti būsimą paplūdimio viešųjų vietų nustatymo ir rinkliavų už jas surinkimo tvarką. Minėtas teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio ieškinį ir pagal keturis iš penkių ieškinio punktų pripažino, kad...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius