Mintys paraštėse (2011-02-25)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011-02-25
Peržiūrėta
112
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rinkimų karuselė į savivaldybes jau beveik pasiekė finišo tiesiąją – jau sekmadienį rinkėjai paskelbs savo verdiktą vienuolikai partijų ir vienam save iškėlusiam kandidatui.

Galima neabejoti, tuomet, jau pirmadienio naktį, sužinojus rinkimų rezultatus, prasidės įdomiausia jų dalis – naujos Tarybos valdančios koalicijos dėliojimai.

 

Kitaip nei praėjusiuose Seimo rinkimuose, kuriuose beveik 15 procentų laimėjo populistinis rinkimų projektas „Tautos prisikėlimo partija“, tokių netikėtumų, ko gero šiuose savivaldos rinkimuose nebus – naujadarų, nežinomų kačių maiše rinkimuose į Palangos savivaldybę, regis, nėra.

Kita vertus, atidžiau pasižiūrėjus partijų Palangos skyrių kandidatų į Tarybą sąrašus, kaip įsitikino „Palangos tiltas“, galima rasti tokio plauko veikėjų, kuriems pirmiausia derėtų, regis, ieškant darbo, dažniau užeiti į Darbo biržą, o būriui popierinių milijonierių (kaip parodė mūsų tyrimas, jų daugiausiai valdančiųjų – liberalcentristų- gretose), užuot siekus kėdės Tarybos salėje, užeiti į banką dėl paskolos refinansavimo.

Kažin, ar derėtų spręsti apie kandidatų dalykines savybes pagal pateiktas VRK šykščias asmeninės informacijos eilutes, bet, įsitikinęs, kad, perfrazuojant Tarybų Rusijos revoliucijos vadą Vladimirą Leniną, ne virėja (barmenė, kainininkė, bedarbis, etc.) turėtų spręsti per ateinančius keturis metus Palangos ir palangiškių reikalus.

Tie, kuriems jau teko dirbti vietos savivaldoje, sako, kad perprasti Tarybos darbą, reglamentą, Tarybos darbą apibrėžiantį Savivaldos įstatymą, net ir išsilavinusiam žmogui reikia visų metų. O ar darbo Taryboje subtilybes per visus keturis metus suvoktų žmogus, kuris neturi aukštesnio kaip vidurinis mokslas išsilavinimo? Kuris neturi administracinio darbo patirties? Ar paprasčiausiai stokoja žmogiškos patirties?

Kaip ir bet kur gyvenime, visi mes norime, kad gautume geros kokybės, profesionalias paslaugas. Savivalda – ne išimtis.

Regis, tik kitam miesto laikraščiui – profesionalumas ir savivaldos darbo išmanymas yra kandidatų silpnybės. Juokinga, apžvelgiant rinkimuose dalyvaujančias partijas, skaityti kolegų svaičiojimus, kad Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų partijos sąrašo kandidatai yra  „išlaikytiniai“, „didžiulė valdininkų armija“. Ko tik nedaro mūsų kolegos šiaudiniais šratinukais į viršų stumdami beviltiškai skęstantį valdančiųjų liberalcentristų valdžios laivelį! Jis jau priburbuliavo! Kolegų „piaras“ liberalcentristų vadui V. Stalmokui ir jo partijai beviltiškas dėl vienintelės priežasties – seniausias miesto laikraštis užmiršo savo, kaip ketvirtos valdžios, pagrindinę funkciją – oponuoti valdžiai.

Šių eilučių autorius gali lažintis – toks „piaras“ ar, kalbant liaudiškai, laižymasis su valdžia neapgaus palangiškių, nes kurorto gyventojai nėra akli ir kvaili – šilumos kainos – vienos didžiausių šalyje, per keturis liberalcentristų valdymo metus Palanga visiškai pralaimėjo kovą dėl svarbiausio šalis kurorto vardo (taip pat ir investicijų, pinigų, darbo vietų, įvaizdžio!) Druskininkams, o, svarbiausia, kurortas neturi lyderio su aiškia vizija, kuri (s) telktų kurorto gyventojus iššūkiams.

Sakau atvirai: nesu konservatorių partijos rėmėjas. Atvirkščiai, manau, kad jos viršuje yra nemažai seno sukirpimo, dogmomis, o ne XXI-ojo amžiaus realijomis besivadovaujančių žmonių. Natūralu, kad negaliu sutikti su visomis Palangos konservatorių rinkimų programos nuostatomis. Bet, objektyviai vertinant, kas turėjo noro susipažinti su kandidatų į Tarybą sąrašais ir partijų programomis, turės sutikti, kad Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus kandidatai – labiausiai kvalifikuoti, tinkami, galintys išlaikyti savivaldybės administracinio darbo sklandų tęstinumą. Tik viską aklai neigiantis žmogus gali nepastebėti išsamios, su konkrečiomis numatytų atlikti darbų terminų datomis Palangos konservatorių programos. Bet kuriuo atveju, būsimos Palangos valdžios laukia begalė iššūkių. Kitos partijos, jeigu ateitų į valdžią, tik pradėtų mąstyti, kaip juos įveikti. Palangiškiai neturi laiko tokiems sprendimų ieškojimams – palangiškiai laukia radikalių permainų jau dabar. Konservatoriai yra vienintelė reali jėga, kuri galėtų be ilgo „įsibėgėjimo“, jau dabar pradėti prikelti liberalcentristų nustekentą Palangą naujam gyvenimui – įgyvendinti savo kurorto viziją. Dėl tos priežasties, nebūdamas konservatorių gerbėjas, rinkimuose Palangoje savo balsą atiduočiau už Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionių demokratų Palangos sąrašo kandidatus.

Jūsų komentaras:

Connor 2012-07-17 18:30 ([email protected] / IP: 23.21.70.89)
AKSausis 11, 2011 09:24 Labai lengva patikėti, kad esi kažkuo geeisnrs už kitus. Kai kurie demagogai tuo sugebėdavo įtikinti ištisas tautas. Ekspertas iš aukšto ir su panieka žvelgia į metodininką, metodininkas į vyr. mokytoją, o ką čia jau bekalbėti apie eilinį ar jaunesnįjį mokyojėlius tie mokyklose iš viso bebalsėmis utėlėllėmis laikomi Ekspertas turi mokėti parašyti vadovėlį, tačiau tai nereiškia, kad jis sugeba gerai praavesti pamoką žymiai geriau nei jaunesnysis mokytojas. Esu kažkada rašęs, kad generolas turi mokėti strategiškai planuoti kariuomenės veiksmus, jis sėdi štabe gana toli nuo fronto linijos ir su kareiviais nebendrauja. Generolas gali nemokėti šaudyti, kautis kardu, būti storas bei bailokas ir t.t. Gi leitenantas rikiuotės karininkas būna su savo kareiviais ten kur pavojinga jis puikiai valdo ginklus ir reikalui esant sugeba parodyti drąsos, moralės ar kitokį pavyzdį. Jis dirba tiesiogiai su žmonėmis. Taigi, paaiškinkite man kodėl metodininkas ar ekspertas turėtų geriau ir kokybiškiau pravesti pamoką nei eilinis mokytojas? Juk, kad gautum šiuos vardus visų pirma reikia mokėti apiforminti popierius, kurti mokymo primones, žinoti visokias metodikas, bei turėti pažinčių ir suformuoti palankią nuomonę apie save tai jau šiokia tokia politika. O kas tikrina jų pamokų kokybę? Kodėl eksperto pravesta pamoka turi būti brangesnė nei eilinio? Jei ekspertas parašo vadovėlį ar programą už tai jam galima sumokėti honorarą. Bet prie ko čia pamokos? Beje ar ne todėl prigaminta tiek daug abejotinos kokybės vadovėlių ir visokių kitokių mokymo priemonių, kad kažkam reikėjo spsiginti ekspertų vardus?

Taip pat skaitykite

Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Kitą savaitę Palangos konservatoriai patvirtins savo kandidatą Seimo rinkimų Mėguvos (Palangos) vienmandatinėje apygardoje. Tai "Palangos tiltui" penktadienį patvirtino Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Palangos miesto skyriaus Tarybos narys, skyriaus pirmininko pavaduotojas. "Savaitės diena, kurią rengsime skyriaus Tarybos posėdį, paaiškės pirmadienį. Regis, posėdžio...


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Kaip partijoms skaičius, kuriais jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose, paversti viliojančiais, įsimintinais ar net magiškais? Dėl to suka galvas šalies partijos ir visuomeniniai judėjimai, kurie vakar Seime išsiaiškino, kokiu numeriu jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose. Išdalinti numeriai Antrą numerį ištraukė...


Iki savivaldos rinkimų 2015-ųjų vasarį ar kovą liko visai nedaug. Gerai paatostogavę, įdegę ir pasiturškę Baltijoje, politikai jau rudenį išsiims didesnio ar mažesnio kalibro ginklus ir žengs į politikos fronto liniją- prasidės rinkimų kampanijas. Ko jie gali tikėtis artėjančiuose Tarybų rinkimuose? Kuo jie labiausiai įsiminė miestelėnams, žiniasklaidai per daugiau kaip tris...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Darbo partijos kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje Genoveita Krasauskienė nepraranda vilties patekti į Seimą, kai, regis, jau visi šaukštai po pietų.


Mintys paraštėse (2011-04-13)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 13 | Rubrika: Miestas

Jeigu ryt netrinktels perkūnas iš giedro Palangos dangaus, valdžios kaladės viršūnė, penkiolikos naujos Tarybos valdančios koalicijos narių pritarimu, turėtų būti sudėliota de facto.


Partijos įvairiai laukė rinkimų rezultatų. Dauguma partijų – Liberalcentristai, Liberalų Sąjūdis, Centristai, Tvarka ir teisingumas rinkimų rezultatų paskelbimo laukė prie daugiau ar kukliau nukrautų valgiais ir gėrimais stalų tai progai išnuomotose kavinėse. Palangos socialdemokratai ir konservatoriai nusprendė rinkimų naktį rezultatų laukti savo būstinėse. O štai „darbiečių“, iš anksto...


Mintys paraštėse (2011-02-25)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 02 25 | Rubrika: Miestas

Rinkimų karuselė į savivaldybes jau beveik pasiekė finišo tiesiąją – jau sekmadienį rinkėjai paskelbs savo verdiktą vienuolikai partijų ir vienam save iškėlusiam kandidatui. Galima neabejoti, tuomet, jau pirmadienio naktį, sužinojus rinkimų rezultatus, prasidės įdomiausia jų dalis – naujos Tarybos valdančios koalicijos dėliojimai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius