Mintys paraštėse

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-09-02
Peržiūrėta
511
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Linas Jegelevičius „Palangos tilto“ redaktorius
Linas Jegelevičius „Palangos tilto“ redaktorius

Už lango barba lietus, o gatvėje – nė šuns. Ką jau kalbėti apie poilsiautojų srūvančius būrius.
Kavinių darbuotojai tempia vidun iš lauko terasų kėdes ir stalus, nuplėšia gatvės meniu, vos prieš savaitę skelbusius keliomis kalbomis.

Žvitrių „bobučių“ ir „diedukų“ pakelėse link Palangos – ne kvapo.
Kas nutiko?
Barakas Obama persigalvojo ir lėktuvnešius iš Persijos įlankos ir Arabijos jūros įsakė perkelti į Baltijos jūrą, prie Palangos?
Ne.
Priežastis paprasta – pasibaigė vasara.
Kažin ar yra Lietuvoje daugiau tokių miestų, kur kalendoriaus pervertimas į rudens mėnesį sukelia tiek daug dūsavimų verslininkams, o depresiją – vos ne kiekvienam gyventojui.
Miesto valdžioms jau daugelį metų šnekant apie sezoniškumo mažinimą Palangoje, kardinalių pasikeitimų iki šiol neįvyko.
Nors, žinoma, būtų nesąžininga neigti dabartinio mero ir jo vadovaujamos Tarybos indėlį, kad sezoniškumas mažėtų.
Vien ko verti, kaip kažkas pastebėjo Tarybos posėdyje praėjusią savaitę, buvusios sanatorijos „Palangos Žvorūnė“ teritorijoje kylantys gydymo ir reabilitacijos korpusai.
Tikimasi, kad milžiniškas SPA centras su tarptautiniu viešbučiu buvusio „Jūratės“ baseino vietoje prie Rąžės upės taip pat taps dideliu traukos centru.
Bet kažin ar jų užteks?
Šiandien išeik į gatvę ir pabandyk laikraščio apklausai pakalbinti bet kurį praeivį, ir 100 procentų galimybė, kad jis ar ji ims postringauti apie vandens parką ar „dirbtinę saulę“ Palangoje.
„Kaip Druskininkuose“, – pašnekovas pridurs.
Būtent atskiro nuo viešbučio ar sanatorijos baseino – vandens parko daugeliui trūksta Palangoje. Tačiau nepanašu, kad būtent tokia investicija ką nors labai domintų.
Priežastis paprasta – investicijos atsiperkamumas.
Juk besigydantiems sanatorijoje, gydymo ir rekreacijos paslaugų kaštus daugeliui kompensuos ligonių kasa.
Ko, žinoma, nebus, pastačius atskirą vandens parką.
Pastaruoju metu miesto populiarus meras perša nuomonę, kad gamtinių sąlygų nepakeisime, investuotojų į tokius atskirus pramogų objektus nėra, todėl verta vystyti tai, kur rizika mažiausia – sanatorinį gydymą ir sveikatinimą.
Bet tai reikštų, kad dabartinė valdžia Palangą „verčia“ į ligonių ir visų kitų, susirūpinusių sveikata, kurortą.
Kažin ar tik tokio kurorto siekia liberalūs kurorto politikai, ar tokią Palangą nori matyti ir jaunimas, kuris nori čia atvykti ne „sveikatintis“, o pramogauti.
Deja, apie tai kol kas pamiršta.

Jūsų komentaras:

hmmmm 2013-09-03 15:41 (IP: 78.61.104.50)
...ir viesosios pirties Palangoje niekam nereikia...ir odos gydytojo...

Taip pat skaitykite

ių metų rugsėjo 3 d. pradedami Gintaro gatvės statybos darbai. Juos numatoma pradėti ruože nuo Smilčių gatvės iki Vytauto gatvės. Vykdant darbus iš dalies bus ribojamas eismas, o tiesiant vandentiekio, lietaus nuotekų tinklus, rengiant gatvės pagrindus – patekimas į gatvę bus draudžiamas.


Visai Lietuvai kalbant apie Saulių Skvernelį užklupusią sunkią ligą – premjeras serga pirmos stadijos limfoma, vėžiu, Palangos politikai, vaizdžiai tariant, noriai kalba apie gyvybę Marse ir gėjų teises, tik ne apie savo sveikatą. „Palangos tilto“ šaltiniai kurorto sveikatos įstaigose teigė, kad miesto politiką jose išvysti galima išvysti nebent su sloga....


Rytų kvartale jau netrukus prasidės Priešaušrio gatvės statybos darbai ¬– šią savaitę bus pradėti kloti lietaus nuotekų tinklai. Šiais metais čia planuojama pakloti lietaus nuotekų tinklus, o visus likusius gatvės įrengimo darbus planuojama užbaigti per 2018 metus. Priešaušrio gatvėje bus pakloti ne tik nuotekų tinklai, bet ir sukabeliuoti...


Jau netrukus Vytauto gatve automobiliai važiuos tik viena kryptimi – iš šiaurės į pietus. Dalis gatvės (dvipusiam eismui skirta juosta) bus atiduota dviratininkams. Neabejojama, jog įsigaliojus naujajai eismo tvarkai miesto centrinėje gatvėje, kurortas taps ekologiškesnis, o eismas vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – saugesnis ir patogesnis....


Šią savaitę prakaitą liejo kurorto vandentiekio įmonės UAB „Palangos vandenys“ darbininkai – antradienį trūko 500 metrų vandentiekio magistralė Vytauto gatvėje, šalia miesto savivaldybės, o ketvirtadienį trasa plyšo toje pačioje gatvėje šalia „Palangos tilto“ redakcijos. „Vandens sistemai šioje gatvėje yra apie 30-40 metų...


„Palangos“ klube – daugiau gerų naujienų. Komandoje žais 22 metų, 1 metro 85 centimetrų įžaidėjas Deividas Anužis. Praėjusį sezoną jis jau atstovavo Palangos komandai, NKL čempionate įmesdavo vidutiniškai po 10,8 taško, atlikdavo po 3,5 rezultatyvius perdavimus, atkovodavo po 4 kamuolius.


Mintys paraštėse  1

Linas JEGELEVIČIUS, 2013 09 02 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

Už lango barba lietus, o gatvėje – nė šuns. Ką jau kalbėti apie poilsiautojų srūvančius būrius. Kavinių darbuotojai tempia vidun iš lauko terasų kėdes ir stalus, nuplėšia gatvės meniu, vos prieš savaitę skelbusius keliomis kalbomis.


Po pasikaitinimo paplūdimyje ar pasivaikščiojimo juo, išalkę patraukia ieškoti kavinių ir restoranų. Kiekvienas restoranas ar kavinė siūlo daugybę patiekalų, tačiau galinčių padėti greičiau atsigaivinti po kaitros – visai nedaug. Ir tie patys – niekaip neišskirti meniu.


Kol Europos Sąjungos strategai laužo galvas, kaip priartinti Europą ir Europos Sąjungą (ES) prie kiekvieno jos miestelio, net tokio mažo kaip Palanga, europarlamentaras Algirdas Saudargas (taip, jis – pirmasis   nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministras, stovėjęs prie šalies užsienio politikos vairo 1990-1992, taip pat 1996-2000 metais) apie Lietuvos...


Mokslo metai eina į pabaigą. Kokia nuotaika tvyro dvyliktokų „fronte“? Pasirinkti gyvenimo kelią išties nelengva.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius