Mintys paraštėse

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-09-16
Peržiūrėta
508
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Linas Jegelevičius „Palangos tilto“ redaktorius
Linas Jegelevičius „Palangos tilto“ redaktorius

Ar prisimenate istorinius Kauno „Žalgirio“ ir CASK (ei, pirmam paskambinusiam ir teisingai šias raides iššifravusiam šešiolikmečiui „Palangos tiltas“ įsteigė prizą – krepšinio kamuolį su „Palangos“ krepšinio komandos žaidėjų autografais!) mūšius?
Kai nepriklausomybės priešaušryje „Žalgiris“ kaudavosi su karininkais iš Maskvos, – tikra to žodžio prasme – Alytaus miesto – ir visos Lietuvos – gatvės buvo kaip po Černobylio atominės elektrinės driokstelėjimo, tuštutėlės.
Tais istorinio virsmo laikais niekas apklausų, kiek tautiečių stebėjo lietuvių ir armijos monstrų kovas, niekas nedarė.
Bet jų ir nereikėjo – į TV ekranus nosis buvo „sukišę“ visi.
Kai Slovėnijoje vykstančio čempionato kovojančių lietuvių rungtynes lydi įsiaudrinusių komentatorių pastabėlės, kad „prie ekranų kumščius gniaužia visa Lietuva“ ar „krepšinio rinktinė suvienijo Lietuvą“, negaliu nė velnio sutikti.
Žvilgteliu girdėdamas tokius žodžius per langą – nė ženklo už jo, kad gyvenimas mūsų daugiabučio kieme kaip nors smarkiai būtų pasikeitęs.
Rėksnė kaimynė daugiabutyje priešais „audžia“ N-vyrą skambiais žodžiais ir per Kalėdas, ir stingdant -30 speigui, ir žaidžiant Lietuvos krepšininkams.
Spėju, kad aistringi jauni komentatoriai, pasitelkę į savo žodyną tokius vaizdžius patriotinius pareiškimus, matyt, Lietuvos istorijos archyve yra „persukę“ tikrai istorinius „Žalgirio“ ir CASK rungtynių vaizdus?
Kurie fiksavo visą tautą, alsuojančią krepšiniu.
Ne dabar.
Net daugelis apklausų rodo, kad beveik pusei lietuvių Lietuvos rinktinės kovos Slovėnijoje – nė motais.
O, va, artėjanti žiema, didelės šildymo kainos ar Rusijos (ne) paskelbta blokada lietuviškoms prekėms ir iš mūsų šalies keliaujantiems kroviniams – taip.
Tai kas įvyko?
Nieko ypatingo.
Tik gerokai kitokia tapo Lietuva. Daugiau keliaujanti – jau žaidžianti ne tik krepšinį, bet ir golfą bei beisbolą. Mažiau vieninga, nes rusų tankai Vilniaus gatvėmis nedarda, o 23-ejų metų istorija – jau praėjusi tūkstantmečio istoriją...
Svarbiausia, profesionalus sportas tapo komercija. Šiandien krepšininkams ir rinktinės vadovams yra gerokai svarbiau deramai ap(si)drausti pėdas ir rankas nei išbėgti žaisti už Lietuvą.
Patriotiškumas ir tautiškumas – anaiptol ne svarbiausios sudedamosios dalys profesionaliame sporte.
Prieš dvidešimt penkis metus A. Sabonis, G. Krapikas, S. Jovaiša ir R. Kurtinaitis apie tokius kontraktus, kokius šiandien turi J. Ilgauskas, R. Pocius ar broliai Lavrinovičiai, tik pasvajoti galėjo.
Kad nepriklausomos Lietuvos krepšininkai kitokie, jaučia (mato) ir labai įvairialypė tauta.
Kita vertus, komercija dar labiau yra persmelkusi kitų šalių rinktines, kurių žvaigždės net nesiteikė apsivilkti rinktinės marškinėlius.
Bet, spėju, palangiškiai Lietuvos rinktinės kovas Slovėnijoje stebi gausiau nei kiti.
Jaunąją kartą žavi palangiškio Renaldo Seibučio sėkmės istorija, o miesto vadovai, ko gero, jau dėlioja Lietuvos – ir kitų šalių – krepšinio rinktinės(-ių) treniruočių planus būsimojoje sporto arenoje.
Tad už pergales Slovėnijoje ir Palangoje!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtajame kėlinyje 14 taškų deficitą panaikinusi Kauno „Žalgirio-2“ (2-1) ekipa Nacionalinės krepšinio lygos mače svečiuose ketvirtadienį, spalio 22 d., 79:78 (23:25, 16:19, 14:21, 26:13) įveikė Palangos „Kuršius“ (1-1).


Palangos krepšinio klubo rėmėjų ratas toliau plečiasi – jų gretas papildė sparčiausiai Lietuvoje auganti ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“.


Keturis mėnesius vykusiose miesto atvirajame krepšinio pirmenybėse įspūdingą žaidimą demonstravę „Palangos tilto“ krepšininkai praėjusį šeštadienį finale nusileido „Lokiams“ 75:87 ir liko antri. „Turnyre ant menčių paguldėme ne vieną stiprią komandą, todėl antroji vieta – didelis komandos pasiekimas“, – sako vienas...


Sezono uždarymo renginyje praėjusį antradienį klubo vadovai padėkojo ir įteikė atminimo prizus žaidėjams bei klubo rėmėjams.


„Visada žinojau, jog būsiu šokių mokytoja“, – savo išsipildžiusiomis svajonėmis dalinasi Palangos senosios gimnazijos šokių būrelio vadovė Viktorija Bickaitė. Ji baigusi šokio pedagogiką Vilniaus kolegijoje ir grįžusi į Palangą, gavo pasiūlymą suburti liaudiškų šokių būrelį. Nors Viktorijai tai buvo iššūkis, tačiau...


Mintys paraštėse

Linas JEGELEVIČIUS, 2013 09 16 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

Ar prisimenate istorinius Kauno „Žalgirio“ ir CASK (ei, pirmam paskambinusiam ir teisingai šias raides iššifravusiam šešiolikmečiui „Palangos tiltas“ įsteigė prizą – krepšinio kamuolį su „Palangos“ krepšinio komandos žaidėjų autografais!) mūšius?


XIII krepšinio turnyras

"Juozo alaus bravoras", 2010 09 08 | Rubrika: Kultūra

XIII krepšinio turnyras


Palangos kavinės vilioja krepšinio sirgalius

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 09 01 | Rubrika: Miestas

Vyrų krepšinio pasaulio čempionatas Turkijoje Palangos verslininkams padeda pratęsti sezoną ir ...  pinigų byrėjimą į kasą. Nemažai Palangos kavinių bei barų, vykstant čempionatui, skelbia akcijas maistui ar gėrimams. Tikslas akcijų aiškus: pritraukti kuo daugiau krepšinio žiūrovų.


Prasidėjo mėgėjų krepšinio varžybos

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį prasidėjo Palangos miesto mėgėjų krepšinio varžybos „Šventosios Seniūno“ taurei laimėti. Varžybų maratoną, pirmąjį ratą pradėjo Klaipėdos Kt, „Naglio kalno“, „Lokių“ bei „Žiogų“ komandos. Po dviejų varžybų pirmąsias pergales šventė palangiškiai „Lokiai“ bei „Naglio kalnas“.


Jaunieji palangiškiai – Europos jaunimo krepšinio lygoje

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 13 | Rubrika: Miestas

Vaikų krepšinio komanda kartu su savo treneriu Regimantu Juška intensyviai ruošiasi sunkioms Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžyboms. Praėjusių metų gruodžio mėnesį vykę į Lenkijos miestą Vroclavą ir ten išbandę savo jėgas susitikimuose su komandomis iš Rusijos, Lenkijos bei Lietuvos, šį savaitgalį namie laukia kovingai nusiteikusių svečių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius