Mokėsime ne už svetimą daiktą, o tik už paslaugą

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010-10-04
Peržiūrėta
640
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miesto taryboje esantiems Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariams pavyko įtikinti kitus miesto politikus sumažinti „Litesko“ pageidaujamą mokestį už naujuosius šilto vandens skaitiklius.

 

Užvakar miesto taryba už naujuosius skaitiklius vienbalsiai patvirtino 73 centų mėnesio mokestį.  Mano kolegos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko M.Skritulsko pasiūlymu, jis buvo paskaičiuotas pagal 35 litų mokestį už skaitiklio patikrą, kuri atliekama kas 4 metus.

„Litesko“ pageidavo iš Palangos daugiabučiuose namuose gyvenančių žmonių už naują skaitiklį gauti 3,23 lito. Priskaičiavus pridėtinės vertės mokestį vieno buto gyventojams kas mėnesį būtų tekę mokėti 3 litus 91 centą. Per metus susidarytų beveik 47 litų mokestis.

Patys skaitikliai kainuoja apie 50 litų, todėl su įrengimų kaštais „Litesko“ įmonei jie būtų atsipirkę jau po pusantrų metų. O vėliau gyventojų butuose įrengti skaitikliai „Litesko“ įmonei būtų kaupę pelną. Būtų suprantama, jei įstatymas kiekvieno buto savininką įpareigotų nusipirkti naujos kartos vandens apskaitos skaitiklį ir jį įsirengti savo bute. Būtent taip yra dabar – butuose esantys skaitikliai priklauso patiems butų šeimininkams.

Tačiau dabar įstatymas žmones įpareigoja savo bute pastatyti svetimą įrenginį, už kurį „Litesko“ buvo pasiruošusi iš žmonių lupti gražų pinigėlį. Praėjusiame tarybos posėdyje patvirtinti skaitiklio aptarnavimo mokestį miesto tarybą vertė Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas.

Tačiau Palangos miesto savivaldybės vadovas dėl nesuprantamų priežasčių nepasinaudojo savo teise dėl palangiškių interesų pasibylinėti toliau. Taip leisdamas įsigalioti žemesnės instancijos teismo sprendimui. Gal aukštesnis teismas būtų pripažinęs, kad dėl šios abejotinos įstatymo nuostatos verta kreiptis į Konstitucinį Teismą.

Bet kuriuo atveju, prasidėję teisminiai ginčai būtų trukę ne mažiau kaip metus, per kuriuos palangiškiams nebūtų primestas naujas „Litesko“ mokestis.

Kaip ten bebūtų, lieka pasidžiaugti, kad dabar Palangos gyventojai “Litesko” įmonei mokės ne už svetimą vandens apskaitos skaitiklį, o už paslaugą – būtiną jo patikrą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario 4 d., „Palangos tiltas“ paskelbė, kad miesto Tarybos narė Renata Surblytė paskelbė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės „Socialdemokratų ir komiteto „Palangiškiai“ frakcijos. „Palangos tiltas“ teiravosi Palangos socialdemokratų lyderės Svetlanos Grigorian, ar jai toks...


Šiandien, vasario 4-ąją, įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Tarybos pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus jo pradžioje perskaitė Tarybos narės Renatos Surblytės, kuri posėdyje nedalyvavo, pareiškimą, kuriuo ji Tarybai pranešė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės...


Palangos miesto savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, Liepojos miesto policija bei Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybine policija 2020 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Modernių viešųjų...


To Palangos miesto Taryboje dar niekada nebuvo – dvi frakcijos pasiskelbė esančios Tarybos opozicija. Ir kurorto socialdemokratų lyderė Svetlana Grigorian, ir socialdemokratdarbiečių skyriaus pirmininkė Elena Kuznecova įsitikinusios, kad būtent jų vadovaujamos frakcijos Taryboje yra tikroji Tarybos opozicija. Būtent su pastarąja nori dirbti meras Šarūnas Vaitkus – jo...


Miesto taryboje - manevrai lyg prieš mūšį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 03 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per trumpą laiką miesto taryboje - antras tarybos narių pasikeitimas. Vakar vykusiame posėdyje daugelio buvo išgirsta netikėta žinia - iš miesto valdžios pasitraukia konservatorius Vaidotas Bacevičius. Atsilaisvinusią vietą taryboje užims po jo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąraše buvusi Irena Švanienė.


Vakar miesto savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo pranešimu apie apie naujos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos įkūrimą.


Tomas Julius Žulkus – Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas bei Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus narys įsitikinęs, jog šie metai bus labai darbingi. „Šiuos metus drąsiai galima vadinti iššūkių Palangai metais – pradėta įgyvendinti daug ambicingų projektų...


Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pareiškimas miesto tarybai  5

TS–LKD frakcijos nariai: Dainius Želvys Mindaugas Skritulskas Elena Kuznecova Antanas Sebeckas Gediminas Valinevičius Šarūnas Vaitkus, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Pastaruoju metu miesto spaudoje skelbiami tarybos opozicijos atstovų objektyviais faktais neparemti kaltinimai valdančiosios daugumos koalicijai, nepagrįsti priekaištai dėl Palangoje vykdomų projektų kelia ne tik Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nuostabą bei pasipiktinimą.


Praėjusį šeštadienį miesto centrinėje aikštėje buvo įžiebta Kalėdų eglė. Šiemet ji netradiciška – pagaminta iš LED lempučių, pasiekusi Palangą iš Estijos. Laukiant pagrindinio šventės akcento – eglės įžiebimo – miestelėnai bei miesto svečiai galėjo pasimėgauti „Maltos ordino“ vaišinta  sriuba....


Mokėsime ne už svetimą daiktą, o tik už paslaugą

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 10 04 | Rubrika: Miestas

Miesto taryboje esantiems Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariams pavyko įtikinti kitus miesto politikus sumažinti „Litesko“ pageidaujamą mokestį už naujuosius šilto vandens skaitiklius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius