Moksleivių klubo būrelių mokiniams – prevencinė popietė

Jūratė RIEPŠAITĖ , 2012-11-06
Peržiūrėta
974
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Moksleivių klubo būrelių mokiniams –   prevencinė popietė

Praėjusį antradienį, Palangos moksleivių klube vyko prevencinė popietė moksleivių klubo būrelių mokiniams. Renginyje dalyvavusi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus prevencinio poskyrio vyr. specialistė Genovaitė Jociuvienė palietė mokiniams aktualias temas.

Nemažai temų
Kalbėta, ką reikėtų daryti, jog vaikai galėtų saugiai jaustis namuose atostogų metu, kai neretai tėvai palieka vienus mažus vaikus namuose, taip pat, kaip reikėtų saugiai važinėtis dviračiu. Aptarta, kaip išvengti telefoninių sukčių, kaip, dabar prasidėjus tamsiajam metų laikui, vaikščioti gatvėmis, taip pat kaip teisingai nešioti atšvaitus. Dar kalbėta, kaip vaikai jaučiasi šeimoje, ar jie nėra skriaudžiami, ar nepatiria smurto, o jei patiria – kaip reikėtų to išvengti, taip pat paliesta ir patyčių tema.
G. Jociuvienė pasakojo ir apie atsakingą, sunkų policijos darbą. „Tai turėtų puikiai žinoti tie, kurie norėtų tapti policininkais”, – sakė policijos komisariato prevencijos poskyrio vyr. specialistė.
Susitikimo metu akcentuota gana neretai pasitaikanti problema – vaikų vagiliavimas didžiuosiuose prekybos centruose. Pasakota, jog dažnai vaikus į nusikalstamumą pastumia vyresniųjų klasių mokiniai. Tad G. Jociuvienė surinkusiuosius moksleivius bandė įtikinti, kad jie nepasiduotų neigiamai įtakai ir žinotų, jog jie turi patys prisiimti už save atsakomybę.

Turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę
Popietės metu vaikai turėjo galimybę atsiverti, išsakyti savo nuomones. Jie uždavinėjo įvairius, jiems kilusius klausimus. Vaikai atvirai pasakojo apie tuos, prieš kuriuos yra smurtaujama, nes juk patys skriaudžiamieji dažnai bijo kreiptis pagalbos. Vienas vaikas pasakojo, jog bendraamžiai prieš jį smurtauja. G. Jociuvienė patikino, jog pasidomės šiuo atveju. „Į tokį pranešimą būtinai reaguosime. Užsirašiau vaiko duomenis, pakalbėsiu su šio vaiko mokytojais ir žinoma pačiu vaiku. Bandysime kuo efektyviau išspręsti šią problemą”, – sakė policijos komisariato prevencijos poskyrio vyr. specialistė.

Ateityje prevencija nenutrūks
„Pasibaigus atostogoms žadame organizuoti ir daugiau tokių prevencinių susitikimų su vaikais. Norime, kad visa ši naudinga informacija pasiektų kuo platesnį vaikų ratą”, – pabrėžė Moksleivių klubo direktorės pavaduotoja ugdymui Vanda Juodikienė.
„Labai svarbu, jog išliktų tradicija ir toliau tęstųsi tokios prevencinės priemonės, susitikimai ir pokalbiai su vaikais, kad vaikučiai paatvirautų, išsakytų savo nuomonę”, – kalbėjo G. Jociuvienė. Dar policijos komisariato prevencijos poskyrio vyr. specialistė pridūrė: „Be to, policijos pareigūnams yra labai smagu su vaikais pabendrauti, pasikalbėti, pajuokauti, jiems suteikti reikiamos informacijos ir padėti išspręsti iškilusias problemas”, – sakė G. Jociuvienė. 
   

Jūsų komentaras:

idomu 2013-01-11 23:51 (IP: 78.61.104.50)
"...kad vaikuciai paatvirautu ..." - tai gal ir po "blake" i portfeli . Jau taip sekami visokiais budais zmones , tai dar vaikus ijungs i nesamones ...

Taip pat skaitykite

 Lietuvos policijos organizuojamame teisinių žinių konkurso „Temidė“ etape, kuris vyko Kaune, varžėsi 10 geriausių moksleivių komandų iš visos Lietuvos. Klaipėdos apskričiai atstovavusios Palangos senosios gimnazijos komanda „Antanas ir Co“ užėmė garbingą II vietą. Palangiškius aplenkė ir I vietą užėmė komanda iš Panevėžio, o treti liko moksleiviai iš Elektrėnų.


Palangos moksleivių klubo vaikų folkloro ansamblio „Kikilis“ duetas – dainininkas Laurynas Baužas ir mokytoja Diana Šeduikienė– užėmus I vietą respublikiniame festivalyje – konkurse „Grįžulai“ 2021.


Dėl COVID-19 įvesto infekcijų plitimo ribojimo režimo dviem Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinėms klasėms – 2 A ir 1 emocijų ir raidos sutrikimų klasių mokiniams – lapkričio 3-13 d. bus taikomas nuotolinis mokymas (šių klasių mokiniai mokysis namuose).


Spalio 18 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko anglų kalbos renginys „On TV Tonight. Live“. Į jį susirinko ne tik mūsų klasiokai ir mokytojai, taip pat atvyko ir buvę mūsų mokyklos mokiniai iš Palangos senosios gimnazijos.


Pasitinkant Tarptautinę nerūkymo dieną – lapkričio 17-ąją, visi Palangos miesto mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai turi progą įgyti naudingų žinių pamokose „Pramogauk be kvaišalų. Rinkis sveikatą!“.Užsiėmimus, padedančius suprasti, kokie pavojai slypi bandymuose rūkyti, ragauti alkoholį, rengia Klaipėdos visuomeninio sveikatos biuro darbuotojos Evelina Daujotienė ir...


Praėjusį spalį Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyrius gausiame Palangos mokinių savivaldų forume, į kurį susirinko per 70 aktyvių kurorto moksleivių, aktyviai dirbo įvairiose grupėse, išklausė Palangos mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) laikinojo pirmininko Žygimanto Mitkaus pristatytą Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus metinę ataskaitą bei...


2012 m. Palangos mieste buvo atlikta mokinių anketinė apklausa, o gauti duomenys buvo skelbti viešai. 2014 m. sausio mėn. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos mieto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai pakartojo tyrimą, kurio tikslas – sužinoti, kokia dalis nepilnamečių Palangos mieste vartoja...


Prieš Kalėdas Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos mokyklų savivaldų informavimo centras surengė keletą renginių moksleiviams.


Nepaisant didelio krūvio mokyklose, daugiau kaip pusė Palangos senosios gimnazijos moksleivių užsiima popamokine veikla. „Yra tokių vaikų, kurie suspėja visur. Jie eina dainuoti, lipdyti ar muzikuoti, šokti – jie kaip vijurkai sukasi visur“, – nuomonę išsakė Palangos moksleivių klubo direktorės pavaduotoja ugdymui Vanda Juodikienė.


Praėjusį antradienį, Palangos moksleivių klube vyko prevencinė popietė moksleivių klubo būrelių mokiniams. Renginyje dalyvavusi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus prevencinio poskyrio vyr. specialistė Genovaitė Jociuvienė palietė mokiniams aktualias temas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius