Nakvynės vietos pajūryje ilgajam savaitgaliui sparčiai tirpsta: kiek kainuotų paskutinės minutės sprendimas

Palangos tiltas, 2023-07-05
Peržiūrėta
1199
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

FOTO: DELFI / JUSTINAS AUŠKELIS
FOTO: DELFI / JUSTINAS AUŠKELIS

Artėjant Mindaugo karūnavimo dienai, daug darbuotojų planuojasi ilgąjį savaitgalį ir ruošiasi į šalies pajūrį. Apartamentų ir viešbučių nuomos portalų duomenimis, šiuo metu kurortuose graibstomi paskutiniai kambariai, o nesuskubusiems jų užsisakyti teks keisti planus arba už tris nakvynes pakloti net ir keturženkles sumas.

Nors tarp liepos 6 d. ir savaitgalio įsiterpia penktadienis, kuris bus eilinė darbo diena, panašu, kad daug lietuvių į darbus nekeliaus, o pasinaudos galimybe pasiimti laisvadienį ir savaitgalį prasiilginti iki keturių dienų. Panašu, kad daug jų trauks prie jūros, tai patvirtina ir tirpstantis nakvynės kurortuose pasiūlymų skaičius. 

Pavyzdžiui, populiarioje nakvynės paieškų platformoje Booking.com savo paslaugas įprastai siūlo apie 1000 viešbučių ir privačių nuomotojų. Tačiau antradienio popietę daugiau 94 proc. jų rezervacijas liepos 6-9 dienoms jau buvo sustabdę, nes kambarių nebeturėjo.

Nakvynę porai vis dar siūlė apie 90 apgyvendinimo vietų, keturių asmenų šeimai – beveik 60. Be to, absoliuti dauguma nuomotojų skelbė, kad beturi po vieną ar du laisvus kambarius. 

Tiesa, nakvynės kainą antradienį vis dar kiekvienas galėjo pasirinkti pagal savo kišenę. 

Pigiausius privačius dviviečius apartamentus, esančius už poros kilometrų nuo Palangos centro ir paplūdimio, trims naktims buvo siūloma išsinuomoti už 135 eurus, kitų panašių nakvynės vietų kaina svyravo apie 180-280 eurų.

Beje, jei keturias dienas praleisti ne per Mindaugo karūnavimo šventę, o savaite vėliau – liepos 13-16 d. – už pigiausią trijų naktų variantą reikėtų mokėti apie 110 eurų, taip pat galėtumėte rinktis iš keliolikos variantų, kainuojančių iki 180 eurų.

Dar brangiau artėjantis ilgasis savaitgalis kainuotų apsistojus Palangos viešbučiuose. Pavyzdžiui, „Best Baltic Hotel Palanga“ tris nakvynes dviviečiame kambaryje liepos 6-9 dienomis siūlo už 413 eurų, „Vanagupė SPA Resort“ – už 981 eurą. 

Tuo metu trys naktys šeimai su dviem 4-10 metų vaikais privačiuose Palangos apartamentuose artėjantį savaitgalį kainuotų mažiausiai 280-300 eurų, tačiau dauguma kainų svyruoja apie 500-600 eurus. 

O jei Palangoje nusprestumėte pasimėgauti gyvenimu Viloje, viso tokio pastato nuoma ilgajam savaitgaliui kainuotų 1100-1300 eurų. Brangiausia Palangoje – penkių miegamųjų „Birgitos vila“, kurią išsinuomoti keturioms dienoms siūloma už 3306 eurus. 

Liko tik po kelias vietas 

Pigiausiu Lietuvos pajūrio kurortu neretai pavadinamoje Šventojoje liepos 6-9 dienomis Booking.com svetainė dviejų asmenų viešnagei berodė 14 pasiūlymų, o sistema skelbė, kad 93 proc. joje besiskelbiančių vietų atvykėliams niekuo padėti nebegali.

Pigiausią nakvynę ilgajam savaitgaliui, kainuojančią 180 eurų, Šventojoje antradienio popietę buvo galima gauti per 2 kilometrus nuo miestelio cento ir jūros nutolusiuose apartamentuose „Pas Daivą“.

Norintiems įsikurti arčiau paplūdimio Šventojoje tektų sumokėti apie 400-600 eurų, o brangiausią nakvynę – 903 eurų už tris naktis dviviečiame kambaryje – šiame miestelyje siūlo viešbutis „Auksinės kopos“. 

Tuo metu Nidoje, Booking.com duomenimis, antradienį viską jau buvo išnuomoję 98 proc. verslininkų. Pasiūlymų poilsiautojams čia beturėjo vos 4 apgyvendinimo vietos.

Jūriniame konteineryje įrengtus 17 kv. metrų ploto dviviečius apartamentus „Vayu“ Nidoje trims naktims galima išsinuomoti už 216 eurų. Pageidaujantiems gyventi komfortiškiau likę tik vilose likę kambariai, kurių kainos liepos 6-9 d. siekia 600-1500 eurų. 

Iš devynių likusių 500-700 eurų už tris naktis kainuojančių apartamentų vilose antradienį dar galėjo rinktis poilsiautojai, pageidaujantys apsistoti Juodkrantėje. Preiloje buvo likusios dvi nakvynės vietos po 500-600 eurų, Pervalkoje Booking.com svetainė nieko nebesiūlė.

Nakvynės kainos šiemet nebeauga 

Lietuvos pajūrio kurortuose kainų augimas, panašu, išsikvėpė. Jei pastaraisiais metais išpopuliarėjusiose Kunigiškėse apgyvendinimo kainos kilo apie 20 proc., Palangoje ir Nidoje – apie 15 proc., o Šventojoje – iki 5-7 proc., tai šiemet augimo tendencijos nebėra, pastebi portalo „PrieJūros.lt“ vadovas Laurynas Šertvyčius. 

„Praėjusiais metais kainų augimas buvo susijęs su energetikos kainomis. Jos dabar nukritusios, bet apgyvendinimo kainų lygis išlieka toks pat kaip pernai. Galbūt vienas kitas kainas mažina, bet bendros kainų mažėjimo tendencijos nepastebime“, – aiškina L. Šertvyčius. 

Nors kainos ir nebeauga, tačiau rezervacijų šiemet šiek tiek mažiau. Keičiasi lietuvių atostogų planavimo įpročiai – niekas nebeskuba rezervuotis nakvynių iš anksto. 

„Šiemet tendencijos tokios, kad užimtumas sugrįžta į prieš karantiną buvusį lygį, nes porą metų per pandemiją buvo susidaręs burbulas, kai daug lietuvių keliavo ilsėtis į Lietuvos pajūrį ir rezervuodavo nakvynes ilgesniam laikui. O šiemet viskas grįžo maždaug į 2019 m. lygį – rezervacijų yra, bet niekas nebeskuba.

Svetainės lankomumas šiek tiek didesnis nei pernai, bet rezervacijų mažiau. Atrodo, žmonės tik stebi ir renkasi, tai, matyt, lemia kylančios palūkanų normos ir kiti neaiškumai ekonomikoje, be to, ir į užsienį laisvai galima išvažiuoti“, – anksčiau Delfi komentavo L. Šertvyčius. 

Populiariausi Lietuvos pajūrio kurortai, pagal „PrieJūros.lt“ lankomumą ir užklausų skaičių, rikiuojasi taip: Palanga, Šventoji, Nida, Kunigiškiai, Juodkrantė, Preila, Klaipėdos rajonas, Klaipėda, Karklė ir Pervalka. 

Remiantis portalo duomenimis, didžiausias pasirinkimas pigesnių nakvynės variantų – Šventojoje, bet ir čia kasmet daugėja modernių svečių namų, apartamentų ir kitų apgyvendinimo tipų, todėl vidutinės kainos kyla. O aukštesnėmis kainomis išsiskiria Kuršių nerijos kurortai ir Kunigiškiai.

DELFI

Lukas Miknevičius

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodžio mėnesį Palanga seka tikrą žiemos pasaką – snieguotomis pušimis pasipuošęs kurortas gatveles, alėjas ir kitas vietinių gyventojų bei poilsiautojų pamiltas kurorto erdves padabino spindinčiomis dekoracijomis ir žėrinčiomis lemputėmis.


Artėjant Mindaugo karūnavimo dienai, daug darbuotojų planuojasi ilgąjį savaitgalį ir ruošiasi į šalies pajūrį.


Artėjantis Joninių savaitgalis, nors šįkart ir nebus ilgesnis, lietuvaičius vilioja į pajūrį. Poilsiautojai iš įvairių Lietuvos kampelių ir emigrantai, atostogų grįžę iš užsienio šalių, aktyviai rezervuoja viešbučių numerius. 


Tik dabar suskubę organizuoti paskutinį vasaros savaitgalį pajūryje ar kitame Lietuvos kurorte poilsiautojai dar spės tai padaryti.


Net 70 proc. lietuvių savo pagrindinėms atostogoms renkasi Lietuvą – rodo apklausa. Panašu, kad daugelio tautiečių negąsdina nei išaugusios kainos, nei nenuspėjamas oras. 


 Kretingoje, prie ligoninės, Žemaitės al. 1, duris atvėrė nauji saugios nakvynės namai asmenims, neturintiems gyvenamosios vietos. O ar Palangoje artimiausiu metu atsiras nakvynės namai? Vienaaukščiame tokių namų pastate įrengti 4 kambariai po 2 vietas laikinam apgyvendinimui (iki 6 mėnesių), 2 kambariai po 2 vietas laikinam apnakvindinimui (iki 3 naktų), virtuvė, skalbykla, tualetai...


Vos kelias valandas miegojusi socialdemokratė Svetlana Grigorian „iki paskutinės minutės“ vylėsi būti antra. Už antrojo rinkimų rato borto likusi socialdemokratė Svetlana Grigorian „Palangos tiltui“ prisipažino, kad tikėjusi, jog jai pavyks pakliūti į antrąjį rinkimų turą. „Bet rinkėjų valia yra tokia, kokią mes ją matome. Žinoma, aš ją gerbiu.“


Lietuviai pamėgę Latvijos pajūrio kurortus nebe reikalo: gausu nemokamų, o jei mokamų, tai nebrangių pramogų vaikams bei suaugusiems, švarūs ir platūs paplūdimiai su įrengtomis poilsio ir sporto zonomis, mažiau žmonių, daugiau pigesnės nakvynės pasirinkimo variantų. Ieškantiems visiškos ramybės - atviri laukiniai Latvijos paplūdimiai, ramūs, jaukūs kaimeliai ir miesteliai...


AB "Orlen Lietuva" dėl dviejų vilkikų pageidautų atstatomame Šventosios uoste didesnio gylio, ir tai kainuotų papildomai 100 mln. Lt.  


Ledo skulptūros tirpsta

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 02 | Rubrika: Miestas

Didesnė nei penkių metrų ledo skulptūra negailestingai tirpsta. Temperatūrai šoktelėjus aukščiau nulio orai tapo permainingi – lietus ėmė niokoti ilgai kurtą ir džiuginusią ne tik palangiškius, bet ir svečius skulptūrą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius