Naujas įrenginys reabilitacijos programos naudą parodo ne tik visam kūnui, bet ir atskiroms jo dalims

Palangos tiltas, 2017-10-30
Peržiūrėta
527
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kineziterepeutė-ergoterepeutė Raimonda Tuinylienė maloniai aptarnaus kiekvieną pacientą
Kineziterepeutė-ergoterepeutė Raimonda Tuinylienė maloniai aptarnaus kiekvieną pacientą

Palangos ASPC įsigijo multifunkcinį profesionalų medicininį segmentinį kūno kompozicijos analizatorių „Tanita MC-780“, kurio gamintojas – pasaulinio garso japonų firma „Tanita“.
Prietaisas yra sertifikuotas metrologinės patikros ir medicininių prietaisų sertifikatais.
Tai užtikrina jų tikslumą ir patikimumą, todėl jie gali būti naudojami medicininiais tikslais – tai gali būti pagrindas diagnozuoti susirgimus, ligas, sveikatos sutrikimus.
Buitiniai kūno kompozicijos analizatoriai, skirtingai nuo profesionalių, nėra pritaikyti profesionaliam naudojimui medicinos kabinetuose. Gauti duomenys gali būti naudojami tik informaciniais, savitikros ar statistikos tikslais.
„Tanita MC-780“ – tai profesionalus segmentinis kūno sandaros analizatorius – tyrimas parodo ne tik viso kūno, bet ir kiekvieno jo segmento (rankų, kojų, liemens srities) duomenis, todėl galite sužinoti, kaip Jūsų visas organizmas ar net atskiros kūno dalys reaguoja į paskirtą reabilitacijos programą. Galimybė atlikti segmentinę analizę yra labai svarbi, kai nepakanka tik bendrai viso kūno sandaros vaizdo, bet reikia skirti daugiau dėmesio kuriai nors atskirai kūno daliai. Pvz., taip nutinka, kai po rimtesnės rankos / kojos traumos būna priverstinė ilgalaikė imobilizacija įtvare, dėl ko atsiranda skirtumas tarp dešinės ir kairės pusės – įtvare esančios galūnės raumens masė gerokai sumažėja, palyginti su sveikąja puse. Segmentinės analizės dėka galima tai pamatyti ir sekti raumens atstatymo procesą.
Segmentinio kūno kompozicijos analizatoriaus pagalba galima analizuoti atskirų kūno dalių riebalų ar raumenų kiekį, galima stebėti kūno riebalų bei raumenų pasiskirstymą kiekvienoje kojoje, rankoje atskirai. Tai padeda įvertinti raumenų bei riebalų balansą kairėje ir dešinėje kūno pusėje.
Naudojantis šia analize, yra galimybė sudaryti tikslesnę ir kryptingesnę reabilitacijos programą, be to, reabilitacijos komandos specialistams tai yra naudinga informacija, skiriant fizinį krūvį tam tikroms kūno dalims.
Pagrindinės indikacijos:
- viršsvoris, ypač svarbus viršsvoris dėl perteklinio riebalų kiekio – nutukimas;
- judėjimo/atramos aparato ligos;
- potrauminiai raumeninio audinio pakitimai.
Be to, šis prietaisas įvertina: kūno riebalų kiekį procentais, kūno masės indeksą, procentinę kūno skysčių išraišką, visceralinius riebalus, bazinę / pagrindinę medžiagų apykaitą, dienos kalorijų normą / rekomendaciją, biologinį amžių pagal medžiagų apykaitą, raumenų masę, kūno sudėjimo tipą, kaulų mineralinę masę.
Dirbant su šiuo profesionaliu kūno sudėties analizatoriumi, visi matavimų duomenys gali būti neribotai saugomi klientų duomenų kaupimo/analizavimo bazėje ir naudojami pakartotinai, siekiant išsamesnės analizės. Atlikus matavimą, pacientui atspausdinamas tyrimo rezultatų konsultacinis lapas. Pilna segmentinė kūno sudėjimo analizė atliekama per keliolika sekundžių. Kūno kompozicijos analizatorius pritaikytas nuo 18 iki 99 metų amžiaus asmenims.
Atlikus šį tyrimą, rezultatus apibendrina specialistai.

Palangos ASPC inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 11-osios išvakarėse Palangą pasiekė puiki žinia – šiandien, trečiadienį, Šventosios jūrų uosto atstatymo projektas įtrauktas į Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo priemonių planą. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus trečiadienio, kovo 10-osios, vakarą pasidžiaugė žinia savo socialinio tinklo Facebook paskyroje.


Palangos reabilitacijos ligoninėje plintant koronavirusui šią savaitę sustabdė naujų pacientų priėmimą. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė, kad per praėjusią parą buvo nustatyti penki nauji atvejai, siejami su protrūkiu Palangos reabilitacijos ligoninėje. Vertinama, kad su protrūkiu šiuo metu yra susiję 16 infekcijos atvejų.


Įpusėjusio Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos finansinio laikotarpio statistika byloja, kad net 64 proc. visų finansuojamų paramos paraiškų atitenka smulkiesiems ir vidutiniams ūkiams. Žemės ūkio ministras B. Markauskas pabrėžia, kad ir ateityje vienas pagrindinių šios programos tikslų – remti smulkiuosius ir vidutinius ūkius – kad jie būtų...


Palangos ASPC įsigijo multifunkcinį profesionalų medicininį segmentinį kūno kompozicijos analizatorių „Tanita MC-780“, kurio gamintojas – pasaulinio garso japonų firma „Tanita“.


Daugiau nei 170 namų prižiūrinčiam „Palangos butų ūkiui“ vadovauti ėmė Jurgita Trinskienė. 10-ies metų patirtį rinkoje turinti specialistė vardina artimiausius įmonės planus: gerinti paslaugų kokybę, plėsti jų spektrą, siūlyti vis patogesnį aptarnavimą bei nuolat kurti naudą gyventojams.


Vakar Palangos reabilitacijos ligoninės bibliotekoje buvo atidaryta tradicinė Estijos salos Hiumaa Kardla Kultūros centro Dailės studijos „Hiumaa Estija“ paroda. Mainus meno srityje Palangos reabilitacijos ligoninė su estais vykdo jau nuo 2006 metų. Parodoje demonstruojami klasikinės tapybos, akrilo ant drobės darbai. Ligoninės pacientų ir personalo akis džiugins Luisos Harjak...


Vakar Palangos miesto apylinkės teismo teisėja Eglė Žakevičiūtė turėjo pradėti iš esmės nagrinėti bylą pagal 2012-ųjų gegužės 11 d. gautą ieškovų Jackų šeimos ieškinį atsakovei – Palangos savivaldybei dėl bendrosios nuosavybės teisės įgyvendinimo. Ieškinio esmė – ieškovai pageidauja, kad jiems būtų priteista dalis 2012-ųjų gegužės 30-ąją...


Penktadienio popietę miesto meras Šarūnas Vaitkus oficialiai atidarė miesto reabilitacijos ligoninės kiemelyje įrengtą aktyvios reabilitacijos centro rekreacijos salą. Atidarymo šventėje taip pat dalyvavo ir sveikinimo kalbas sakė Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclovas Stankevičius, Rusijos Federacijos generalinis konsulas Klaipėdoje Anatolij Krotkov bei Palangos...


Pagal Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra įgyvendintas projektas „Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtra Palangos reabilitacijos ligoninėje“.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą jau yra įvykdytas ES projektas „Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ pastatų energetikos sistemų ir išorinių atitvarų rekonstrukcija“, kurio tikslas - didinti Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ energijos vartojimo efektyvumą, gerinti personalo darbo ir klientų poilsio sąlygas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius