Palangos GMP medikams – modernus išorinio širdies masažo įrenginys

Palangos tiltas, 2014-10-30
Peržiūrėta
74
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos Greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties vyriausiais gydytojas Rimvydas Juodviršis bei Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vadovas Remigijus Kirstukas kurorto merui Šarūnui Vaitkui pristatė naująją išorinio širdies masažo sist

Klaipėdos Greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties vyriausiais gydytojas Rimvydas Juodviršis bei Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vadovas Remigijus Kirstukas kurorto merui Šarūnui Vaitkui pristatė naująją išorinio širdies masažo sist

Palangoje budinčios greitosios medicinos pagalbos brigados medikai, pacientą ištikus klinikiniai mirčiai, nuo šiol galės kokybiškiau bei paprasčiau atlikti išorinį širdies masažą – Klaipėdos Greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties vyriausiais gydytojas Rimvydas Juodviršis bei Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vadovas Remigijus Kirstukas kurorto merui Šarūnui Vaitkui pristatė naująją išorinio širdies masažo sistemą.

Širdies masažas
Švedų gamybos įrenginys „Lucas 2“, atliekantis širdies masažą , Lietuvoje pasirodė pavasarį. Tokius aparatus jau įsigijo Vilniaus bei Kauno medikai, o neseniai 3 šiuos įrenginius – ir Klaipėdos GMP stotis. Vienas iš naujųjų pirkinių skirtas Palangai, pažangaus žmogaus gyvybės palaikymo GMP brigadai.
„Kad būtų tikrai kokybiškai atliekamas širdies masažas bei dirbtinis kvėpavimas, reikia trijų žmonių – vienas masažuoja širdį, kitas daro dirbtinį kvėpavimą, trečias rūpinasi vaistais. Naujasis aparatas atstoja vieną specialistą, tad medikams lieka dvi „laisvos rankos“, – naujuoju įrenginiu džiaugėsi R. Juodviršis.
Svarbu ir tai, kad šis aparatas, be perstojo širdies masažą galintis atlikti keletą valandų, reaguodamas į konkretų pacientą, automatiškai sureguliuoja reikiamą krūtinės spaudimo jėgą – tai padeda išvengti neretos širdies masažo pasekmės – šonkaulių lūžių.
Netrukus Palangos GMP medikus pasieks naujausio modelio daugiafunkcinis amerikiečių gamybos defibriliatorius (elektros šokas širdies veiklai atstatyti) „Life Pack-15“, skirtas būtent darbui GMP tarnybose.
Palangos meras Šarūnas Vaitkus atkreipė dėmesį, jog nauja GMP įranga, skirta Palangai, yra svarbi ne tik kurorto, bet ir visos šalies gyventojams. „Juk vasarą į Palangą suvažiuoja, galima sakyti, visa Lietuva. Deja, ne visi atsargiai mėgaujasi jūros teikiamais malonumais, tad GMP medikams neretai tenka skubėti į paplūdimius. Kiekvieno žmogaus sveikata, ir ypač – gyvybė, yra labai svarbi, todėl turime užtikrinti, kad pirminė medicinos pagalba Palangoje būtų kuo aukštesnio lygio“, – sakė Š. Vaitkus.

Naujas automobilis
R. Juodviršis kurorto merui pademonstravo ir dar vieną iš naujų Klaipėdos GMP stoties pirkinių – modernų bei manevringą „Nissan“ markės GMP automobilį. Mažesnis nei įprasti GMP mikroautobusai, toks automobilis, anot R. Juodviršio, puikiai tiktų ir darbui Palangoje. Ypač vasarą, kai, esant geram orui, medikams reikia skubiai įvažiuoti į paplūdimius ar kitas sunkiai prieinamas vietas.
Pasak Š. Vaitkaus, reikia ieškoti galimybių Palangos Savivaldybei finansiškai prisidėti prie pirkinio – automobilio su medicinine įranga. „Suprantama, kad kurortui toks automobilis yra labai reikalingas, tad siūlysiu, svarstant 2015 m. Palangos miesto biudžetą, jame numatyti lėšų ir naujam, moderniam GMP automobiliui, pritaikytam kurorto poreikiams. Juk miesto gyventojų ir svečių saugumas yra labai svarbu“, – pabrėžė Š. Vaitkus.

Integruota prieš 2 metus
Palangos GMP į Klaipėdos GMP stotį integruota 2013 m. vasarį. Ir nors kurorte, pagal gyventojų skaičių, budėti turėtų viena GMP brigada, Palangoje jų nuolat dirba dvi. „Vasarą Palangoje budi trys, o esant poreikiui – ir keturios GMP brigados“, – sakė R. Juodviršis.
Greitosios pagalbos medikai Palangoje per mėnesį vidutiniškai sulaukia 349 iškvietimų, taigi per parą vienai brigadai jų tenka apie 6. Tačiau karščiausiais metų mėnesiais – liepą ir rugpjūtį – iškvietimų skaičius padvigubėja, ir kiekvienai brigadai per parą šokteli iki 9 – 11. Lietuvoje paros vidurkis – 8 iškvietimai vienai brigadai.
Pasak R. Juodviršio, nuo 2013 m. sausio visoje Lietuvoje įdiegus vieningą dispečerinę sistemą, teikiamų GMP paslaugų kokybė pagerėjo – nepriklausomai nuo to, kurios savivaldybės teritorijoje įvyko nelaimė, į įvykio vietą siunčiama tuo metu arčiausiai esanti GMP brigada. Pavyzdžiui, šiemet iki rugsėjo palangiškiams į pagalbą 29 kartus skubėjo Kretingos medikai, Palangos GMP brigada į Kretingos rajoną vyko 89 kartus. „Tačiau viena GMP brigada Palangos teritorijoje budi nuolat, jos nepalikdama. Jei skubiai reikalinga papildoma pagalba, brigada siunčiama iš Klaipėdos“, – akcentavo R. Juodviršis.
Baigiama diegti vieninga GMP dispečerinių sistema visoje Lietuvoje. Jos privalumus pademonstravo Kauno miesto atvejis, kai atjungus visoje Kauno GMP stotyje elektros energiją, visus Kauno apskrities iškvietimus iš pacientų priėmė ir Kauno brigadoms perdavė Klaipėdos, Šiaulių ir Alytaus dispečerinės. Pacientai net nepajuto ekstremalios situacijos.
Pacientams svarbi ir dar viena naujovė – nuo šiol išsikviesti greitąją telefonu iš bet kurio šalies tinklo (Omnitel, Bitė, Tele2, Teo ) galima numeriu 033.

Tobulina įgūdžius
Siekiant užtikrinti kuo kokybiškesnę paslaugą, Palangos GMP medikai savo įgūdžius tobulina Klaipėdoje. Motyvaciją visas jėgas atiduoti darbui skatina 2014 metų eigoje maždaug 500 litų padidinti GMP slaugytojų bei vairuotojų vidutiniai atlyginimai.
R. Juodviršis akcentavo, jog Palangos medikai yra puikiai pasirengę ne tik suteikti pacientams būtinąją pirmąją pagalbą, bet ir sutikti galimus Ebolos viruso iššūkius – medikai yra instruktuoti, aprūpinti būtinais kostiumais.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Žiauriai pavėluota!.. 2014-11-02 11:23 (. / IP: 86.100.63.40)
-patraukit iš akių tą..kuris sunaikino reanimaciją Palangoj ir uždraudė extra atveju vežti į Jūrinikų ligoninę... Pasekmės - skausmo jūra...

Taip pat skaitykite

Palangos medikams, įtemptai ir pasiaukojančiai dirbusiems visų mūsų labui karantino metu bei įnešusiems svarų indėlį suvaldant COVID-19 (koronaviruso infekcijos) plitimą, trečiadienį Klaipėdos universitete vykusio iškilmingo renginio metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įteikė apdovanojimus “Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“.


Palangoje atidarytas modernus baseinas

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 02 | Rubrika: Miestas

Palangoje penktadienį, kovo 1 d. duris atvėrė visuomenės ilgai lauktas modernus baseinas su sveikatingumo centru, tad jau šį savaitgalį palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami išbandyti bei įvertinti naująjį objektą. Neabejojama, kad baseinas, atitinkantis tarptautinius standartus, puikiai pasitarnaus ne tik plaukti besimokantiems Palangos mokinukams, bet ir...


Palangos ASPC įsigijo multifunkcinį profesionalų medicininį segmentinį kūno kompozicijos analizatorių „Tanita MC-780“, kurio gamintojas – pasaulinio garso japonų firma „Tanita“.


Palangiškiai dar puikiai pamena, kaip dar visai neseniai – rugsėjo pabaigoje – mieste šurmuliavo greitosios medicinos pagalbos medikai, slaugytojos bei paramedikai. Po greitosios medicinos pagalbos žaidynių, vertinusiems atvykusių medikų gebėjimus nekilo abejonių, jog žmonių gyvybė – saugiose rankose. Susidūrę su realiu pavojumi žmonės regi, kaip medikai traukia...


Palangoje budinčios greitosios medicinos pagalbos brigados medikai, pacientą ištikus klinikiniai mirčiai, nuo šiol galės kokybiškiau bei paprasčiau atlikti išorinį širdies masažą – Klaipėdos Greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties vyriausiais gydytojas Rimvydas Juodviršis bei Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vadovas...


Didžiausias masažų pasirinkimas Klaipėdos regione, nebūdingai „Vanagupei“ – patrauklios jų kainos, „įkandamos“ ne tik su storesne pinigine viešbučio SPA lankytojams, bet ir ne vienam Palangos senjorui, dvasią glostanti jauki aplinka – tai gali pasiūlyti „Vanagupės“ SPA aštuoni masažistai, kurių specializacija labai plati –...


Įsibėgėjus žiemai ir įsivyravus šaltiems orams pagausėjo darbo Jūrininkų ligoninės Palangos departamente dirbantiems medikams, priglaudžiantiems nuo šalčio besislepiančius nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčius žmones. Tuo tarpu kitos tarnybos – ugniagesiai, policija, „Palangos vandenys“ ir „Palangos šiluma“ – teigia, jog ši...


Palangos ligoninėje – itin modernus rentgeno aparatas  1

Palangos m. savivaldybės informacija, 2012 02 27 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente duris vėl atvėrė atsinaujinęs bei itin modernia aparatūra praturtėjęs rentgeno diagnostikos kabinetas. Atnaujinta ne tik aparatūra, bet ir patalpos. Jos suremontuotos bei įrengtos pagal šiuolaikinius reikalavimus – aparatūra bus sujungta su gydytojų kabinetais, tad medikai galės labai operatyviai teikti konsultacijas. ...


„Esu labiau Emo „iš širdies“, o ne dėl išvaizdos“

Monika Urnikytė, Rasa Kornelija Marozaitė, Palangos senoji gimnazija, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Šiais laikais pastebime ne vieną savo išvaizda ar apranga iš minios išsiskiriantį žmogų. Tokių pavyzdžių galime sutikti ne tik gatvėje, bet ir mūsų miesto mokyklose. Kuo toliau, tuo daugiau mokinių drąsiai eksperimentuoja savo įvaizdžiu, netgi mokyklinį švarką paversdami jo dalimi. Nutarėme pakalbinti moksleivę, kuri galbūt kai kam atrodo keistai, bet visi sutinka, kad išskirtinai. Ji –...


Praėjusių metų sausį UAB „Eskom“, valdanti viešbutį „Vanagupė“, pagal Europos Sąjungos Sanglaudos fondo skatinimo veiksmų programą „Vystyti vietinę ir urbanistinę plėtrą, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimą bei pritaikymą turizmo plėtrai“ ėmėsi įgyvendinti konferencijų centro viešbutyje sukūrimo projektą, kurį planuojama pabaigti iki šių metų gruodžio mėnesio pabaigos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas