Naujas posūkis – jau nustatyta, su kuo turi gyventi Palangoje dramatiškai iš mamos paimtas berniukas

Palangos tiltas, 2024-04-02
Peržiūrėta
719
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

tv3.lt nuotr.
tv3.lt nuotr.

Palangoje su šauksmais iš mamos paimto berniuko nuolatinė gyvenamoji vieta nustatyta su tėčiu Alytuje, nusprendė Vilniaus miesto apylinkės teismas. Berniuko paėmimo proceso vaizdo įrašą į socialinį tinklą buvo įkėlusi berniuko mama, kuri ir pati nevaldė emocijų. Moteris sutuoktinį kaltina seksualiniu smurtu prieš vaiką, tačiau visi įtarimai nepasiteisino, ji taip pat bandė nušalinti visą teismą, bet nesėkmingai. 

„Vaikas paliekamas gyventu su manimi. Bendravimas su mama irgi numatytas, bet ji tikrai pati negali pasiimti vaiko kol kas“, – portalui tv3.lt pasakojo berniuko tėtis. 

Portalas tv3.lt neatskleidžia suaugusių asmenų pavardžių, kad būtų apsaugoti vaiko interesai.  

Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė sprendimą kad berniukas nuolat gyvens su tėčiu, o mama kiekvieną mėnesį mokės alimentus. Iš mamos tėčiui taip pat priteisti alimentai nuo 2022 m. rugsėjo, taip pat 22 tūkst. eurų, kuriuos vyras anksčiau yra sumokėjęs buvusiai sutuoktinei už sūnaus išlaikymą. Iš viso bendra mokėtina suma iš mamos tėčiui siekia apie 27 tūkst. eurų.

Teismo sprendimu, nustatytas mamos bendravimas su vaiku: ji su sūnumi bendraus dukart per savaitę, bet tik su vaiko teisių apsaugos specialistų priežiūra.  

Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.  

„Čia dar tik pirminė instancija“, – sakė vyras.  

„Vaikui kol kas viskas gerai, bet pati mama nelabai gražiai elgiasi, ji vėl savo paskyroje išplatino vaiko vaizdo įrašą. Tai labai negerai“, – pridūrė vaiko tėtis.  

Berniuko mama iš tiesų buvo įdėjusi iš nugaros ir šono filmuoto berniuko vaizdo įrašą, bet šiuo metu šis įrašas iš jos paskyros pašalintas. Moteris apgailestavo praradusi galimybę auginti vaiką.

„Man reikia žmonių pagalbos, kas buvo rašoma straipsniuose, tebuvo situacijos glaistymas, mane ir mano sūnų sužlugdė VTAS sistema. Žinau svetimo skausmo nebūna, aš atrodau nenormalia motina, o žinai, kas aš esu? Ar žinai, kas yra institucinis smurtas, ar žinai, ką reiškia viską prarasti už nieką, norint tik savo vaiką atgauti?“, – kiek anksčiau nei priimtas teismo sprendimas rašė mama, o vėlesnį savo įrašą ištrynė.   

Kas nutiko anksčiau? 

Berniukas iš mamos Palangoje buvo paimtas rugsėjo 21 dieną, bet vaizdo įrašą moteris paviešino gruodžio 3-ąją. Kiek vėliau moteris įrašą iš savo paskyros ištrynė, bet jis jau buvo spėjęs išplisti socialiniuose tinkluose. Vaizdo įraše matyti, kaip 9-metis berniukas išsigandęs priešinasi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojams ir policijos pareigūnams, o mama skatina vaiko emocijas bei nesivaldo pati.

Kraupus ir emocijas keliantis vaizdo įrašas buvo pateiktas ir Vilniaus apylinkės teismui, bet teismas pasisakė, kad iš vaizdo įrašo matyti, jog pati mama demonstruoja nusistatymą prieš vaiko teisių specialistus, negeba valdyti emocijų, perkelia jas sūnui.

„Ieškovės atstovės 2023 m. spalio 13 d. pateiktas vaizdo įrašas atskleidžia akivaizdų ieškovės nusiteikimą prieš tarnybos specialistus, ieškovės negebėjimą valdyti savo emocijų jų neperteikiant mažamečiam vaikui arba sąmoningą jų demonstravimą ir perkėlimą vaikui, dėl ieškovės veiksmų sudėtingoje situacijoje esančiam vaikui papildomos įtampos ir baimės kėlimą, jos poveikį vaiko emocinei būsenai. Toks motinos elgesys neatitinka vaiko interesų ir tai matyti iš vaizdo įrašuose fiksuotos vaiko reakcijos“, – tokią teismo nuomonę Seime yra pacitavusi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Tuo metu, kai vaizdo įrašas buvo paviešintas, teismas buvo nustatęs laikiną vaiko gyvenamąją vietą su tėčiu, bet dar nebuvo pasibaigusi civilinė byla dėl nuolatinės vaiko gyvenamosios vietos, jo išlaikymo ir bendravimo tvarkos su kitu iš tėvų.

Kaip pasakojo berniuko tėtis, jie su buvusia sutuoktine išsiskyrė 2018 metais. Iš pradžių vaiko gyvenamoji vieta numatyta su mama, bet vaikas vienam iš specialistų pasiskundė dėl smurto iš mamos pusės, todėl 2022 metais Alytaus miesto apylinkės teismas vaiko gyvenamąją vietą laikinai nustatė su tėčiu, kartu nustatyta ir laikina bendravimo tvarka su mama.

Vaiko mama dar prieš vaizdo įrašo paviešinimą skundė savo buvusį sutuoktinį ir kaltino nusikaltimais prieš vaiką, taip pat ir tvirkinimu, bet iki šiol visi skundai nepasitvirtino, ikiteisminiai tyrimai nutraukti nepasitvirtinus aplinkybėms. Nutrauktas ir ikiteisminis tyrimas prieš mamą dėl smurto prieš sūnų dėl mažareikšmiškumo.

2023 metų birželį Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė nutartį, kad vaikas turi gyventi su tėčiu, bet mama galėjo bendrauti su berniuku pagal nustatytą tvarką. Mama taip pat galėjo pasiimti vaiką atostogoms, ką ir padarė pernai liepos mėnesį, bet po atostogų vaiko tėvui nebegrąžino.

Dėl šios priežasties buvo paskelbta moters ir vaiko paieška. Mama su vaiku slapstėsi Palangoje, o berniukas oficialiai nė nelankė mokyklos. Mama Edita portalui tv3.lt yra pasakojusi, kad vaikas lankė privačią mokyklą Vilniuje. 

Policijai radus mamą su vaiku Palangoje, berniukas iš mamos buvo paimtas ir perduotas tėčiui Alytaus mieste. O paviešinus vaizdo įrašą Lietuvoje kilo skandalas, į kurį įsitraukė politikai, savo nuomonę išsakė netgi prezidentas Gitanas Nausėda.  

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė padarė išvadą, kad berniukas iš mamos paimtas netinkamai, vaiko teisių specialistams trūko profesionalumo, procese turėjo dalyvauti psichologas. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba savo ruožtu nutarė, kad reikia kelti darbuotojų kvalifikaciją, jog jie gebėtų išeiti iš sudėtingų situacijų, kai vaiko tėvai nebendradarbiauja su specialistais, aktyviai priešinasi vaiko atskyrimui net ir esant teismo sprendimui, nepriima pagalbos. 

šaltinis: tv3.lt / aut. Eglė Samoškaitė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje su šauksmais iš mamos paimto berniuko nuolatinė gyvenamoji vieta nustatyta su tėčiu Alytuje, nusprendė Vilniaus miesto apylinkės teismas. 


Per 2022 m. spalio 10 - 16 d. vykdytas Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus policines priemones iš viso užfiksuoti 365 KET pažeidimai, nustatyta 16 neblaivių vairuotojų.  


Sužinojus cukrinio diabeto diagnozę daugeliui moterų kyla klausimas – ar galėsiu kada susilaukti vaikų? Visuomenėje vis dar gajus mitas, kad diabetu sergančios moterys neturėtų tapti mamomis, nes bus sunku išnešioti kūdikį, jų vaikai taip pat gali susirgti nepagydoma liga. Savo istorijomis dalinasi I-ojo tipo diabetu sergančios mamos: žurnalo „Diabeto IQ“ redaktorė Asta Berdikšlienė ir...


„Mano siūlymas spręsti dešimtmečius Palangos miestą kankinančią problemą – sezoninį nedarbą, neliko nepastebėtas. Kritiškai viešai įvertinusi nuo visuomenės slepiamą „Auskos“ galimybių studiją bei pasiūliusi vietoje numatomo sveikatingumo paslaugų centro vilos statyti vandens atrakcionų parką, sulaukiau itin emocingos Palangos miesto mero reakcijos,“ – sako S. Grigorian, miesto Tarybos narė...


Per praėjusią parą Palangoje buvo nustatyta 17 naujų koronaviruso atvejų, šiuo metu kurorte gydomi 128 žmonės, ketvirtadienį, spalio 7 dieną, paskelbė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.


Per praėjusią parą Palangoje buvo nustatyta 11 naujų koronaviruso atvejų, šiuo metu kurorte gydomi 121 žmonės, trečiadienį, spalio 6 dieną, paskelbė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.


Statistikos departamentas informavo pirmadienį, kovo 8 d., kad Palangoje sekmadienį COVID-19 nebuvo nustatyta, šiuo metu koronavirusu serga 15 palangiškių, nuo pandemijos pradžios ši liga nustatyta 978 palangiškiams. Mirė – apie 40 palangiškių.


Praėjusį savaitgalį Palangoje patikrinta 3443 automobiliai, nepraleistų nebuvo, nustatyta 60 pažeidimų.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Vilkijos – Ariogalos žvyrkeliu, o paskutiniaisiais metais – nors siauručiu, bet pagaliau asfaltuotu „greitkeliu“ per mažne 68 metus esu ne tik pervažiavęs autobusais, dar pokario „Pirmūno“ kolūkio „polutarkomis“, „Gazikais“, „Moskvičiais“, šeimos „luksiniu“ „Žiguliuku“, didelę dalį arkliuku...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius