Naujos veiklos palangiškius domina, tereikia jas atrasti

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-04-26
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Naujos veiklos palangiškius domina, tereikia jas atrasti

Palangos miesto savivaldybė kartu su asociacija „Ateities specialistų klubas“ vykdo iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Kompleksinių paslaugų organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“. Kaip papasakojo Bendruomeninių šeimos namų koordinatorė Ingrida Domarkaitė, įsibėgėjęs projektas vis daugiau sulaukia norinčių įsijungti į veiklas, nors pradžioje buvo ne itin lengva prikviesti žmonių.

Populiariausi užsiėmimai
Projektas pradėtas vykdyti jau praėjusių metų rugsėjo mėnesį, tačiau gyventojų aktyvumas pasireiškė tik perkopus kitus metus.
„Būna ir dabar dar paskambina koks gyventojas, stebėdamasis, kaip čia anksčiau nepastebėjo. Tačiau išties sparčiausiai veiklomis žmonės pradėjo domėtis nuo kovo mėnesio. Gal padėjo aktyvus viešinimas ne tik internete, bet ir vietinėje žiniasklaidoje. O palangiškiai juk yra aktyvūs žmonės, linkę dalyvauti įvairiose veiklose, tad pradžioje buvo keista, jog vos ne už rankos reikėdavo vestis į nemokamas veiklas“, – svarstė I. Domarkaitė.
Populiariausi užsiėmimai yra floristikos. Juos veda lektorės iš Kauno. „Žmonės jau žino apie šiuos užsiėmimus, iš anksto registruojasi, nors ši veikla vyksta aštuonias valandas. Tai yra kaip teminė stovykla šeimoms. Pavyzdžiui, prieš Velykas šeimos darė velykines kompozicijas, prieš Kalėdas kūrė kompozicijas. Palangiškėms moterims taip pat labai patiko organizuota vizažo akademija. Į šiuos kursus tai tikrai netilo skambučiai, buvo labai daug norinčių sudalyvauti. Visgi vizažo kursai ganėtinai brangiai kainuoja, o čia buvo galimybė pasimokyti nemokamai. Ir nebuvo taip, jog būtų susirinkusios tik jaunos moterys, buvo ir vyresnių, kurioms taip pat aktualu. Aktyvumas labai džiugina“, – pasakojo Bendruomeninių šeimos namų koordinatorė.

Savo kūrinius parsineša namo
Balandžio mėnesį vyksta dekupažo pamokos, taip pat penktadieniais vyksta pamokos, kuriose mokoma gintaro apdirbimo paslapčių.
„Žmonės, išmokę apdirbti gintarus, gali savo kūrinius parsinešti namo. Gyventojai turėjo galimybę sukurti pakabukus, kurie prisegami prie atvirukų, – mamos dienai skirtos dovanos. Ir tikrai taip nėra, jog žmonės gauna jau paruoštą dirbinį, ne, viską turi pasidaryti patys nuo pradžios“, – pasakojo apie naudingas veiklas Ingrida.
Šiuo metu vyksta ir maisto ruošimo užsiėmimai šeimoms. „Lektorė veda kulinarinio meno užsiėmimus. Sudalyvavę paskaitoje žmonės, sakė, liko euforijoje“, – įspūdžiais dalinosi pašnekovė.
Taip pat bus organizuojami protmūšiai šeimoms.
Visgi didžiausias iššūkis, kaip paminėjo Ingrida, yra ne sugalvoti veiklas ir rasti joms tinkamus lektorius, bet prikviesti dalyvių, tačiau panašu, kad naudingos veiklos žmones suvilioja.

Individualios ir grupinės konsultacijos
Projekto vykdytojai gyventojus kviečia pasinaudoti galimybėmis pasikonsultuoti su psichologu individualiai ar grupinėse konsultacijose, išmokti valdyti stresą, taip pat pasikonsultuoti su teisininku.
„Teisininko konsultacijos gi nėra pigios, o mes suteikėme galimybę tokią paslaugą gauti nemokamai. Mūsų teisininkė negali rašyti jokių raštų, bet gali teikti konsultacijas žodžiu. Kaip ir psichologo konsultacijos – taip pat naudingos. Tiesa, dažnas vis paklausia, iš kur yra atvykęs psichologas, žmonės nenori vietinio specialisto, tad mes kviečiame konsultacijas teikti specialistų, atvykusių iš kitų miestų“, – akcentavo pašnekovė.
Kompleksinės nemokamos paslaugos šeimoms teikiamos įkurtuose Bendruomeniniuose šeimos namuose, įsikūrusiuose Kretingos g. 7A. Bendruomeniniai šeimos namai įsteigti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva, bendradarbiaujant su nevyriausybinėmis organizacijomis.
Pirmą kartą dėmesys skiriamas kiekvienai šeimai, neišskiriant jokių grupių. Savivaldybė kviečia Palangos mieste gyvenančias šeimas, kasdieniame gyvenime susiduriančias su įvairiais iššūkiais ir sunkumais – šeimas, patyrusias artimojo netektį, skyrybas, ligą ir pan., tėvus, susiduriančius su vaikų auginimo ar auklėjimo sunkumais, šeimas, auginančias neįgalius vaikus, taip pat – patiriančias tarpusavio santykių problemas ar krizes dėl kitų socialinės rizikos veiksnių, kuriems mažinti šeimai reikalinga įvairiapusė pagalba, – prireikus kreiptis dėl kompleksiškai teikiamų paslaugų. Visos paslaugos, teikiamos šeimoms Palangos bendruomeniniuose šeimos namuose, yra nemokamos.

Tęsis iki kitų metų rugsėjo
Mokymų metu suteikiama tokia parama tėvystės (vaikų auginimo ir auklėjimo) procese, kuri paskatintų šeimoje kurti palankią vaiko raidai aplinką bei jo poreikius atitinkantį bendravimą. Užsiėmimų metu mokoma empatiško bendravimo bei sudaroma galimybė išreikšti visus jausmus, susijusius su vaikų auklėjimo sunkumais, kurie padės sumažinti įtampą bei atkurti emocinę pusiausvyrą. Taip pat psichologai teikia individualias psichologines konsultacijas bei kognityvinę elgesio terapiją vaikams, paaugliams ir suaugusiems, dirba su poromis ir šeimomis, konsultuoja globojančius psichikos sutrikimą turinčio asmens šeimos narius bei rengia mokymus įvairiomis temomis: pozityvi tėvystė, streso mažinimas, savęs pažinimas, laiko planavimas, konfliktų valdymas.
„Tikime, kad mūsų emocijos ir elgesys ženkliai priklauso nuo mūsų minčių. Įvairius jausmus mums sukelia ne pati situacija, o kokią prasmę mes suteikiame tai situacijai. Todėl psichologai padeda klientui įgyti naudingų žinių ir mąstymo bei elgesio įgūdžių, kurie leidžia geriau pažinti save, gerinti savikontrolę, keisti nuotaiką, požiūrį ir produktyvumą“, – kalbėjo I. Domarkaitė.
Individualios teisininko konsultacijos, susijusios su šeimos teisės klausimais – šeimos teisiniai ir finansiniai santykiai, šeimos turto, nepilnamečių vaikų teisių apsaugos, vaikų išlaikymo, sutuoktinių tarpusavio išlaikymo, santuokos nutraukimo ir gyvenimo skyrium (separacijos), turto paveldėjimo ir palikimo priėmimo ir kiti šeimos teisės klausimai.
Vasarą mažiesiems kurorto gyventojams bus pasiūlyta priežiūra ir įdomūs užsiėmimai, kol jų tėvai darbuojasi – Bendruomeniniai šeimos namai organizuos Dienos stovyklas.
Projektas pradėtas vykdyti praėjusiais metais rugsėjo 4 d. ir tęsis iki 2019 m. rugsėjo. Vadinasi, dar beveik pusantrų metų palangiškiai turės galimybę kiekvieną mėnesį dalyvauti juos dominančioje kūrybinėje veikloje arba pasinaudoti nemokamomis specialistų konsultacijomis.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ukrainiečius domina skrydžiai iš Kijevo į Palangą

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 23 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį, spalio 23 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Ukraine International Airlines (UIA) komercijos vadovė Šiaurės Europai ir Baltijos šalims Marina Tregubova, UIA atstovybės vadovas Nikodem Szszyglowski bei UIA pardavimų vadovė Lietuvoje Vilma Rudžionytė. Susitikimo tikslas – aptarti galimybes atnaujinti...


Palangos miesto gyventojai raginami rūpintis savo sveikata ir gera savijauta bei aktyviai dalyvauti nemokamose sveikatinimo veiklose, kurias organizuoja Palangos.visuomenės sveikatos biuras (PVSB), minintis dvejų metų veiklos sukaktį.  PVSB direktorė Miglė Mikalauskaitė pabrėžė, jog pagrindinis Biuro veiklos tikslas – rūpintis savivaldybės gyventojų sveikata, vykdyti visuomenės...


Neformaliojo vaikų švietimo veiklos pasirinkimų – apstu, tereikia išsirinkti, kas įdomiausia, kas vaikui suteiktų naudingų žinių ir leistų puikiai praleisti laiką. Šiais metais pirmąjį pusmetį buvo vykdoma 16 neformaliojo švietimo programų. Antrąjį pusmetį neformaliojo vaikų švietimo programų bus vykdoma kiek mažiau.


Palangos miesto savivaldybė kartu su asociacija „Ateities specialistų klubas“ vykdo iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Kompleksinių paslaugų organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“. Kaip papasakojo Bendruomeninių šeimos namų koordinatorė Ingrida Domarkaitė, įsibėgėjęs projektas vis daugiau sulaukia norinčių...


Šiandieninis britas iš esmės nežino dviejų dalykų – kas jo laukia po mirties ir... breksit‘o. Humoras telieka humoru, tačiau jei pirmasis dalykas sekuliarizuotus britus domina mažiausiai, tai netikėtai visą pasaulį prieš pusantrų metų sukrėtęs jau bebaigiamas įtikėti politinis įvykis įnešė nemenkos sumaišties ir nežinomybės. Ir ne tik britams....


Palangoje nėra kada nuobodžiauti net ir apniukus orams – kurorto gyventojai bei poilsiautojai raginami aktyviai leisti laisvalaikį, atrasti ir išbandyti save bei tobulėti pasineriant į siūlomas įvairias nemokamas sportines veiklas, vykdomas viešosiose miesto erdvėse.   


Europos Sąjungos lėšos biokuro katilinių Palangoje ir Šventojoje statybos tapo ranka pasiekiamos – trečiadienį įvykusiame Aplinkos ministerijos Projektų atrankos komiteto ir Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo svarstyme Palangos ir Šventosios biokuro katilinių paraiškos daliniam ES finansavimui buvo atrinktos tarp tų, kurioms bus skiriamas europinis...


Praėjusį ketvirtadienį palangiškius susiburti į Palangos miesto viešąją biblioteką paskatino iš Šilutės atvykęs Lietuvoje žinomas renginių vedėjas, komentatorius, dainų tekstų autorius Marijus Budraitis, pristatęs savo pirmąją poezijos knygą „Naktigonė“.


„Grubusis“ teatras pasveikino palangiškius

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 06 | Rubrika: Miestas

Prieš didžiąsias metų šventes savo tradiciniu prieškalėdiniu spektakliu „Pasaka apie angelus“ „Grubiojo“ teatro aktoriai pasveikino palangiškius su artėjančiomis ir šiuo metu jau tik prisiminimuose džiuginančiomis šventėmis, sukurdami šventinę atmosferą ne tik Senosios gimnazijos salėje, bet ir visų susirinkusiųjų žiūrovų širdyse.


Tarybos veiklos reglamentas dar rengiamas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 15 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės taryba kol kas dar neturi naujojo savo veiklos reglamento. Dirbama vadovaujantis senuoju, kuris patvirtintas prieš dvejus metus. Miesto valdžia nusprendė, jog šis svarbus dokumentas taisytinas ir jį  galima tvirtinti tik tinkamai paruoštą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas