Nenustygstanti Palangos Daina: „Kai kiti miega, aš pradedu savo darbus“

2016-08-25
Nenustygstanti Palangos Daina: „Kai kiti miega, aš pradedu savo darbus“

Kotryna REKAŠIŪTĖ

Palangiškiams Dainos Eimanavičienės pristatinėti net nereikia – visi ją žino, pažįsta, arba bent yra apie ją girdėję. Visada besišypsanti, su entuziazmu sprendžianti kurorto gyventojų bėdas, nepaprastai atsakinga ir pareiginga – tokia yra bendruomenės ,,Palangos santarvė” pirmininkė D.Eimanavičienė. Jos pomėgių spektras– nuo sporto užsiėmimų iki klasikinės muzikos ar tautodailės. Apie tokius žmones neretai sakoma – žmogus orkestras! „Palanga 2016“ kalbėjosi su D.Eimanavičiene.
–Ką Jums reiškia vasara?
–Man vasara, kaip ir visiems, siejasi su atostogomis, tačiau aš tokių tiesioginių atostogų kaip ir neturiu. Visuomeninė veikla neleidžia atsipalaiduoti tiek, kiek aš norėčiau. Aš labai mėgstu skaityti knygas, tad laisvą laiką stengiuosi išnaudoti turiningai. Šiuo metu skaitau Jurgos Ivanauskaitės knygą „Miegančių drugelių tvirtovė”. Esu iš tų žmonių, kuriems skaitymas – rimtas dalykas ir jei tik prisėdu skaityti, tai panyru visa į knygą…
–Kas yra ,,Palangos santarvė”?
–Mūsų bendruomenė jau skaičiuoja šeštus veiklos metus. Bendruomenė privalo ginti visų palangiškių interesus. ,,Palangos santarvė” neskirsto palangiškių į grupes: „Aha, tu esi įstojęs į „Palangos santarvę“, o tu ne, vadinasi, tau nepagelbėsime...“
Net atvažiavusieji neretai kreipiasi į mus dėl pagalbos. Dažniausi nusiskundimai– dėl butų ūkio, įvairiausi komunaliniai reikalai, vasaros metu aktualus triukšmas, eismas.
Sprendimus visada galima rasti, svarbiausia – jų ieškoti.
Šiais laikais išties visi žmonės yra labai užimti. Palangoje yra gausybė įvairiausių organizacijų, asociacijų, ginančių įvairius interesus, tad į vieną organizaciją visus sukviesti yra tiesiog neįmanoma. Mūsų tikslas yra visiems padėti–ir visai nesvarbu, kas kreipiasi.
Labai džiaugiamės, jog mūsų bendruomenė įsijungė į labai gražų renginį ,,Palangos dienos”. Šios šventės sumanytojas ir iniciatorius yra Vitalius Litvaitis. Tai–labai puikus renginys.Pasiūlymas yra šį renginį pristatyti net Vilniuje. Tą pasiūlė mūsų labai gerbiamas meras Šarūnas Vaitkus. Džiugu, jog viską pradedame rengti iš anksto, apgalvotai. Įsijungiu ir padedu visur, kur tik galiu. Niekada nemėgstu nuvilti žmonių ir visomis išgalėmis stengiuosi pateisinti jų lūkesčius.
–Kuo dar gyvenime užsiimate?
–Vasarą dviratis man yra viskas. Automobilis man reikalingas tik tiek, kiek reikia nuvažiuoti nuo vienos vietos į kitą, tačiau vasarą mano pagrindinė transporto priemonė yra dviratis. Be jo aš negaliu gyventi. Turiu savą kompaniją, dviračiais pradedame važinėti jau ankstyvą pavasarį, baigiame – vėlyvą rudenį. Netoliese yra nepaprastai gražus Plazės ežeras. Ten tarsi stebuklinga vieta – paukščių migracija, gervių klegesys, poravimasis… Gražesnio gamtos vaizdo negali nė būti! Gaila tik to, jog draustinio teritorijoje yra numatytagyvenamųjų namų statyba...
Be skaitymo, važinėjimosi dviračiu, sportavimo ir mėgavimosi gamta, labai mėgstu fotografiją. Man labai smagu važiuoti prie jūros auštant rytui ar leidžiantis saulei – tai nepaprasti vaizdai, unikalūs, niekur daugiau jų neišvysi, juos stengiuosi perteikti mūsų bendruomenės vienoje iš socialinių paskyrų. Taip pat patinka muzika, o ypač– klasikinė. Stengiuosi dalyvauti visuose klasikinės muzikos renginiuose.
–Vasara – atostogų metas. Kaip savąsias leidžiate Jūs?
–Aš visada sakau visiems ir sakysiu – vistiek iš namų reikia išvažiuoti tam, kad bent kažkiek pasijustų atostogos. Kitaip tu jų ir nepajausi. Kiekvienais metais mes važiuojame prie ežerų, nors ir labai trumpai – ar savaitgaliui, ar net savaitei, vistiek labai džiugu. Lietuvą reikia pažinti ir pamatyti. Renkamės artimiau esančius ežerus, tačiau jei turime laiko, važiuojame ir toliau. Taip pat kartą per metus mėgstu išvažiuoti į užsienį, nors ir trumpam. Reikia atitrūkti, pamatyti ir žinoti, kas vyksta pasaulyje. Neretai juk parsivežtą gerąją patirtį ar patirtus įspūdžius galima pritaikyti ir čia.
–Ar visą gyvenimą buvote tokia veikli ir energinga?

–Visada buvau aktyvi, net mokyklos laikais. Man visą laiką viskas buvo įdomu – krepšinis, tinklinis, įvairiausi miesto renginiai. Tais laikais mes visi tarsi turėjome pareigą, jog privalu dalyvauti, o neateiti tiesiog negali. Savo vaikams taip pat stengiuosi tą perteikti, jie turi matyti gerą ir gražų pavyzdį. Žinoma, dėl visų tų visuomeninių įsipareigojimųir pareigų kartais šiek tiek nukenčia šeima. Atsiprašau mano mylimųjų dėl to! (Juokiasi).
–Esate ir tautodailininkė?..
–Pagrindinis mano darbas yra kūryba. Esu tautodailininkė, mano kūriniai yra iš lino, nemažai neriu, derinu visur gintarą. Man labai patinka natūralūs komponentai – linas, medvilnė, gintaras ir jų darna tarpusavyje. Stengiuosi suderinti darbą ir pomėgį. Kartais manęs teiraujasi, kaip aš viską spėju? Žinoma, tenka ir naktimis pasėdėti. Atvažiavus užsakovui aš negaliu neatlikti ir nepadaryti savo darbų. Dauguma unikalių darbų iškeliauja į užsienio šalis – Vokietiją, Švediją… Negaliu padaryti bet kaip – tai kūrybinis darbas, kuris reikalauja atidumo ir susikaupimo. Kai kiti miega, aš pradedu savo darbus.
–Ar palangiškiai bendruomeniški ir aktyvūs?
– Vietos gyventojai– labai aktyvūs, bet, kaip ir aš, skundžiasi neturintys laiko. (Juokiasi). Dabar toks laikmetis, kuomet visiems labai trūksta laiko. Man labai patinka, jog prie mūsų bendruomenės jungiasi vis daugiau jaunų žmonių. Taip ir turi būti, žmonės ateina su savo nuomone, žinodami, ko jie nori.
–Kokiomis būdo savybėmis labiausiai žavitės?
–Pirmiausia – atsakomybė. Antra – pareigingumas. Trečia, man labai patinka žmonės, kurie žino, ko jie nori, tai stiprūs žmonės visomis savo savybėmis – charakteriu ir bruožais. Žmogus turi būti tvirtas savimi, žinantis, ko jis atėjo ir ko jis nori. Šios savybės mane žavi.
–O kas jus liūdina?
–Kai žmogus neturi pareigos jausmo, tai mane tiesiog išmuša iš pusiausvyros. Labai negeras bruožas, kuomet žmogus save iškelia aukščiau už visus kitus. Taip pat nemėgstu nepagarbos kitam. Pastebiu, jog yra labai daug žmonių, kurie yra abejingi kito nelaimei.
–Ar propaguojate sveiką gyvenseną?
–Stengiuosi sportuoti, o kas liečia maistą, tai, manau, viskas turi būti su saiku. Dviratis – puikus sportas, nereikia net jokių sporto salių! Nieko nėra geriau nei sportas gryname ore, tuo labiau, jog Palangoje turime puikius treniruoklius. Sąlygos sportuoti čia sudarytos puikios – grynas oras, treniruokliai, bėgiojimas, sporto festivalis, jogos užsiėmimai…
–Kaip atsigaunate po sunkios darbo dienos?
–Žinote, yra labai svarbu mokėti valdyti savo emocijas. Pirmiausia juk reikia mokėti gerbti save, tada gerbsime ir kitą. Tai labai svarbu – mokėti susivaldyti, tai ateina per laiką. Esu iš tų žmonių, kurie stengiasi vengti konfliktinių situacijų. Savo interesus ginti reikia mokėti, tačiau emocijų valdymas yra nepaprastai svarbu, juk konfliktas įsiplieksti gali labai greitai. Valdyti padėtį reikia taip pat gebėti, tai stipraus žmogaus bruožas.
–Kokia yra jūsų Palangos vizija? Ko palinkėtumėte Palangai?
–Be abejonės, klestėti bei gražėti! Palaikau idėją, jog Palanga turėtų būti šeimų kurortas, o vasaros metu turėtų atsirasti daugiau sveikatinimo renginių prie jūros, tuomet būtų visi segmentai patenkinti. Norėtųsi matyti Palangą dar švaresnę, jog automobilių centre būtų dar mažiau. Anksčiau tiek transporto nebūdavo, o atvykę poilsiautojai mašinas palikdavo užmiestyje. Mes patys turime stengtis išsaugoti tyrą ir švarų mūsų kurorto orą, juk visi norime atostogauti švarioje bei gražioje aplinkoje. Taip pat visi turime stengtis išsaugoti kuo daugiau žalių plotų. Želdinių turėtų būti dar daugiau!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kalbant sporto terminais, vieni Seimo rinkimų maratono dalyviai jau laukia šūvio startui, kiti dar mankštinasi, o treti dar tik rengiasi įsimesti sportinius batelius į varžybų kuprinę. Kaip Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informavo „Palangos tiltą“, partijos kandidatų dokumentus turi pateikti VRK, o save išsikėlę kandidatai – apygardos rinkimų...


UAB "Palangos vandenys" praneša, kad vykdant vandentiekio tinklų plovimo darbus bus nutrauktas vandens tiekimas.


Šie metai Lietuvai išskirtiniai, minimas Lietuvos šimtmetis, ta proga metų pabaigą Palanga ketina užbaigti taip pat iškilmingai – surengti specialius apdovanojimus „Gintarinė snaigė“ ir įvertinti tuos žmones, kurie tyliai daro reikšmingus darbus. Kandidatus šiems apdovanojimams galima siūlyti iki lapkričio 18 dienos.


Pastarąjį pusmetį man labai daug padeda Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, kuriam vadovauja Jūratė Mikutienė, kolektyvas. Čia visiems durys greit neužsivers. Sąžiningoji medicina Palangoje – tikrai dar ne pamotė.


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Sausio 6-19 dienomis Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčių pamainų pareigūnai treniravosi tobulindami savo įgūdžius gelbėjant ant ledo „įlūžusius“ žmonės.Mokymais siekta patobulinti žinias ir praktinius veiksmus, vykdant skęstančių žmonių gelbėjimo darbus, įvertinti ugniagesių gelbėtojų pasirengimą darbui su sauso tipo kostiumais ir gelbėjimo rogėmis gerinant...


Palangiškiams Dainos Eimanavičienės pristatinėti net nereikia – visi ją žino, pažįsta, arba bent yra apie ją girdėję. Visada besišypsanti, su entuziazmu sprendžianti kurorto gyventojų bėdas, nepaprastai atsakinga ir pareiginga – tokia yra bendruomenės ,,Palangos santarvė” pirmininkė D.Eimanavičienė. Jos pomėgių spektras– nuo sporto užsiėmimų iki...


„Jau seniai beskambėjo mūsų daina, jau seniai besėdėjom per visą naktį, jau seniai betylėjom ir buvo gerai, jau seniai taip reikėjo vėl susieiti“, – ši Virgio Stakėno daina, kurią dainavo ne tik ansamblis „Atgaiva“, bet ir visi šeštadienio popietę į kavinę „Luiza“ susirinkę Palangos pensininkų bendrijos „Bočiai“...


„Idant lietuviška daina garsiau skambėtų, idant tautinis šokis kuo smagiau širdį užgautų!“

Janina SERAPINIENĖ Palangos kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių ansamblio „Bočiai“ vadovė , 2013 06 13 | Rubrika: Kultūra

Palangos kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai“ dalyvavo XII-ajame respublikiniame tautinių šokių festivalyje „Veliuonos kadrilis“. Šis renginys – tai tarsi mažoji Dainų šventės šokių diena – reikalinga, jaudinanti, lietuviška.


Miesto komunalininkai kibo į pavasario darbus ir jau žvalgosi į sezono darbus. „Remontuojame persirengimo kabinas, pliažo įrangą, šiukšliadėžes, suolus, tvarkome  takus vedančius į kopas“, – „Palangos tiltui“ sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas