Nerimas Palangoje: meras viešai perspėjo dėl mieste pastebėto seksualinio priekabiautojo, būkite atsargūs vakare

Palangos tiltas, 2022-08-01
Peržiūrėta
1355
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus kreipėsi į žmones su raginimu būti atidiems ir saugotis į Palangą sugrįžusio Anglijoje už seksualinio pobūdžio priekabiavimą prie moterų teisto asmens.

Š.Vaitkus tikina sureagavęs ne tik į viešojoje erdvėje plintančius pranešimus, bet ir pats sulaukęs žinučių apie Palangoje pastebėtą įtartiną asmenį.

„<..> Aš asmeniškai šiandien gavau žinučių apie tai, jog vėlyvais vakarais vaikštantis Palangos gatvėmis, ypač vadinamajame naujajame mikrorajone, pastebėtas jaunas vyras, kuris Anglijos teismo prieš trejus metus buvo nusiųstas aštuonerius metus kalėti už seksualinio pobūdžio priekabiavimą prie moterų. 

Iš viso teisme buvo svarstomi lietuvio nusikaltimai prieš devynias aukas. Visos šios merginos ir moterys buvo persekiojamos su tam tikru seksualiniu tikslu, laimei, joms pavyko apsiginti ar prisišaukti pagalbos, tačiau visos patyrė didžiulį emocinį šoką“, – socialinio tinklo paskyroje pirmadienį rašė meras. 

Jo teigimu, tiek žinučių „Facebook“ tinkle autorės, tiek tos moterys, kurios parašė jam asmeniškai, nerimauja, jog seksualinis priekabiautojas ko nors nenuskriaustų Palangoje.

„Moterys nuogąstauja, kad vakarais, ypač tamsiuoju metu, bijo vienos vaikščioti gatvėmis, nes nesijaučia saugios ir baiminasi dėl panašių išpuolių, kokius šis žmogus įvykdė Anglijoje. Juolab kad jau vienas toks prieš dvi savaites užfiksuotas ir Palangos policijos, pradėtas ikiteisminis tyrimas, o internete jau plinta vaizdo įrašas apie šį incidentą Palangoje“, – dalijosi Š.Vaitkus.

Palangos meras tikina nežinąs, kodėl šis žmogus išleistas iš Anglijos kalėjimo anksčiau laiko. Tačiau jis nėra paieškomas ir Lietuva negavo jokio pagalbos prašymo dėl šio vyriškio buvimo vietos nustatymo. 

„Kaip suprantu, išvykęs iš Anglijos jis atvažiavo į Palangą, kadangi yra palangiškis. Nesu policijos pareigūnas ir negaliu pats imtis veiksmų tam, kad išvengtume galimų nelaimių. Šiandien kalbėjau su Palangos komisaru ir esu patikintas, jog tiek policijos, tiek prokuratūros pareigūnai, kurie vykdo ikiteisminį tyrimą, apie šią situaciją žino“, – rašė Š.Vaikus, vildamasis, kad bus laiku sureaguota ir pavyks išvengti nelaimių. 

„Labai tikiuosi, kad nebus pavėluota ir sulaukta nelaimių, ir teisėsaugos pareigūnai atidžiai stebi šią situaciją ir imasi bei imsis visų reikiamų veiksmų ir priemonių, kad moterys Palangos gatvėse būtų saugios visais paros laikais.“

Lrytas.lt 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus kreipėsi į žmones su raginimu būti atidiems ir saugotis į Palangą sugrįžusio Anglijoje už seksualinio pobūdžio priekabiavimą prie moterų teisto asmens.


Verslas atidžiai stebi ir reaguoja į padėtį Ukrainoje. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke veikiančios UAB „Industrinės sistemos ir inžinerija“ darbuotojų gretose – daugiau nei 50 šios šalies piliečių. 


Palangos ugniagesiai įspėja: būkite atsargūs prie vandens

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 07 | Rubrika: Miestas

Atėjus vasarai, nemaža dalis poilsiautojų renkasi poilsį prie vandens. Šiemet šalies ugniagesiai jau atliko 142 gelbėjimo darbus vandenyje. Iš įvairių vandens telkinių jie ištraukė 33 nuskendusius žmones, 7 gyventojus ugniagesiams pavyko išgelbėti. Nepalikti prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų. Remiantis 5-erių metų atliktų gelbėjimo darbų vandenyje statistika, birželio mėnesį...


Kaip rodo paskutinių metų statistika, šaltaisiais metų mėnesiais smarkia padaugėja gaisrų ir juose žūstančių žmonių. Daugiausia tokių gaisrų kyla dėl krosnių, židinių ir dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų arba neatsargus žmogaus elgesys. 2020 m. Palangos mieste žuvo 1 žmogus – priežastis neatsargus elgesys su ugnimi.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos elito vakare kilniam tikslui surinkta 20 995 eurų

"Palangos tilto" redakcija, 2019 12 02 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį, lapkričio 31 d. Lietuvos kurorto koncertų salėje vyko jau tradiciniu tapęs Palangos labdaros vakaras. Kaip ir kasmet į iškilmingą renginį susirinko verslo, politikos, meno bei pramogų pasaulio asmenybės ne tik iš Palangos, bet ir viso pajūrio.


Ilgėliau nebuvus Šventojoje, žvilgsnį sušildė ir kai kurie vietos Horizontą labai atšviežinantys akcentai. Tai, visų pirma, neeilinės asmenybės, idealisto kunigo Antano Valiuškos alėja, kurią įrengiant, ąžuolus saulei keliant, labai prisidėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir savivaldybės administracija, miesto tarybos nariai. Tai vadinamojo Alkalnio...


Vandens telkiniams užsitraukus pirmuoju ledu, šalies ugniagesiai gelbėtojai vis dažniau sulaukia pranešimų apie skęstančius arba jau nuskendusius žmones, todėl rūpindamiesi gyventojų saugumu primename, kad ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 centimetrai. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau, kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti...


Nors Palangos miesto Tarybos reglamentas numato, kad Tarybos nariai per metus privalo dukart atsiskaityti rinkėjams, baigiantis metams tai padarė liberalsąjūdietis Eimutis Židanavičius, šią savaitę palangiškius pakvietęs į susitikimą Tarybos posėdžių salėje.


„Tėvai visai nenori leisti savo vaikų į „Baltijos“ pagrindinę mokyklą“. Kažin, ar kurie nors kito žodžiai prieš Rugsėjo 1 – ąją galėtų skaudžiau smigti bet kurios mokyklos vadovams, mokytojams. Ne paslaptis: šiuos žodžius, ištartus buvusios „Baltijos“ mokyklos direktorės, dabar Tarybos narės Salomėjos Slaboševičienės per praėjusį Tarybos posėdį, būtų galima suprasti kaip buvusios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius